» »

Kaj se zadnje čase dogaja s carino?

Kaj se zadnje čase dogaja s carino?

1
2
3 4

Machete ::

Na carinski pošti? Ali misliš da usps robo na svojih letalih hrani še 1 mesec po tem, ko pristane v EU?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

darkolord ::

Na carinski pošti pri nas so pošiljke zelo kratek čas. Dan, dva, več kot nekaj dni pa zelo izjemoma.

Ležijo pač v nekem skladišču/sortirnem centru nekje v EU.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Machete ::

OK.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

kixs ::

darkolord je izjavil:

Na carinski pošti pri nas so pošiljke zelo kratek čas. Dan, dva, več kot nekaj dni pa zelo izjemoma.

Ležijo pač v nekem skladišču/sortirnem centru nekje v EU.


Tako je bilo pred novim leto. Zdaj nimam vec obcutka. Po sledenju vidim, da je bila posiljka zadrzana na carinski posti 12.3. Danes je deseti dan.

Invictus ::

Ironija je, da so cariniki plačani iz proračuna, ampak nam civilistom pa zaračunavajo storitev, ki je v osnovi njihovo delo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

St235 ::

ironija je, da bedaki še vedno ne ločijo med carinsko pošto in finančnim uradom RS, kamor sodijo cariniki.

Zvezdica27 ::

ne vem, jaz par naročil iz UK, največ je blo 80e, nisem nič plačal (letos). Knjige, športna roba itd...

je pa blo vse v carini, samo knjige ne (najbrž so izjema).

zz

darkolord ::

kixs je izjavil:

Po sledenju vidim, da je bila posiljka zadrzana na carinski posti 12.3. Danes je deseti dan.
A to ti piše na sledenje.posta.si ali na čingčong sledenju?

Delovni dan je sicer šesti.

kixs ::

Ja. Na postini strani. Pa paket ni iz Kitajske.

mojca ::

Ene stvari sicer ne razumem. Pred kratkim sem narocala paket v skupni vrednosti preko 100 EUR.
- Najprej te (en delovni dan po tistem, ko je posiljka ze v skladiscu) poklicejo na mobilno stevilko, ki si jo pustil prodajalcu, in te prosijo, da jim crkujes elektronski naslov.
- Nato ti na navedeni elektronski naslov posljejo PDF obrazec, ki ga moras sprintat, izpolnit s kulijem, skenirat in poslat po mailu nazaj (skupaj z ostalo dokumentacijo: racun, izpisek iz banke, itd.).
- Nekdo en delovni dan po tem, ko je prejel mail, te podatke rocno pretipka in ti iz svojega osebnega postnega predala poslje racun na elektronski naslov, ki ga je pretipkal iz skeniranega obrazca.
- Placas racun, ampak ker so ti racun poslali tako pozno, da so banke ze zaprle placilni promet, se pred naslednjim dnem itak ne zgodi nic.

A ne bi mogli tega postopka nekako avtomatizirati? Idealno bi bilo, ce bi lahko:
- lahko uporabnik ze sam vnaprej poslal vso dokumentacijo (ok, tega morda ne bos sel delat za eno stvar, ki stane 50 centov, ce pa ves, da bom placal carino, je vseeno)
- kot bi carinik prisel do posiljke, bi tako vso dokumentacijo ze imel pri roki in bi, ce bi se stvari ujemalo, samo kliknil en gumb "OK"
- v svoj nabiralnik bi tisti hip samodejno prejel QR kodo za UPN nalog + link, ce zelis placati s kreditno kartico

To bi blazno skrajsalo cakanje na posiljke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: mojca ()

kixs ::

Obicajno je postopek pri posti tak, da dobis na mail povezavo, kjer nalozis dokazila. Potem pa cakas kaj bo, ko pride postar. Ali bo kaj za doplacat ali ne. Vse gre elektronsko.

poweroff ::

Zadeva je podobna kot pri ZD Kočevje.

Tam je direktor ZD malo bolj tehničen tip, se je usedel z IT izvajalcem in zasnoval informacijski sistem s katerim so blazno pospešili cepljenje.

Na državni ravni so pa zbirali interes za cepljenje preko obrazca na eUpravi, ampak po par mesecih so pa rekli, da to ne velja, da se moramo naročit pri svojemu zdravniku. Kjer ima seveda vsak svoj sistem.

Skratka, precejšnja nesposobnost, za povrh so pa ZD Kočevje prejšnji teden poslali kar tri inšpekcije, Kacin se je pa javno pritoževal, da jim ZD Kočevje ruši sistem cepljenja ker "prehitevajo" (ZD Kočevje ima najvišjo stopnjo precepljenosti na svojem območju).

Skratka, problem je organizacija.

Sistem, ki ga je predlagala Mojca bi sicer res pohitril in poenostavil zadeve, samo nekdo ga mora uvesti. In če ta nekdo (=vodstveni kader) nima širine razmišljanja, se bo pač delalo po starem.

Kar se pa tiče Aliepressa - njihov tracking je pogosto čisto navadno zavajanje. Začne se že s tem, da pošiljko pošljejo na "airline"... nobenih letal nimajo. Imajo svoj vlak, ki pelje čez Balkan in pač čuha puha par tednov. Vmes se pa v raznih skladiščih zadeve sortirajo po par dni, da ne rečem tednov.

V tracking pa napišejo, da je že v local officu, potrošniki jim pa verjamejo.
sudo poweroff

Zvezdica27 ::

mojca: običajno to zate urejajo dostavne službe - vse elektronsko, stvar 5 min. računi že naloženi, ti samo preforwardiraš en mail, da je zadeva plačana in to je to.

Če pa sam delaš, pa verjamem, da je polom, samo dokler ne ukinejo slovenske pošte jaz ne bom srečen, ker to je prva stvar za ukinit.

zz

aja, torej od junija naprej bo carina tudi za vse aliexpresse itd?

zz

Zgodovina sprememb…

roCkY ::

Oja pošto ukinit to bo pravo!

Kitajska bo propadla čez 5 let. Milenial cmere v EU pa že čez 2 dni.

stara mama ::

roCkY je izjavil:

Oja pošto ukinit to bo pravo!

Se strinjam, tovariš!!
Bomo pa imel samo DHL!! Pa bomo za pisemske pošiljke in male pakete plačevali min. 20€ znotraj države!!

MrStein ::

mtosev je izjavil:

Poznam tudi ljudi, ki so se hvalili, da so photoshopali slike in to potem posredovali carini.

In bodo še naprej.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Geho je izjavil:

Praktično že vsak paket iz US ali UK mora iti čez carino, za vsak drek moram že doplačevat za carino in čakat dodatno, ker najprej gospodje pošljejo papir, da moram poslati dokazila in potem čakajo da plačam. Pakete dobesedno razmesarijo, tako da pridejo napol sfrezani do mene. Včasih tega ni bilo treba, si lepo naročil zadeve in si jih dobil brez dodatnega čakanja in plačevanja. Zdaj pa vedno po 10, 14 dodatnih evrov plačuj za postopek carinjenja. In to dela tako pošta slovenije, kot ups... Še kdo al se to sam meni dogaja?

Verjetno je krivo tole:
Nov uvozni sistem za nadzor blaga

Za vse pošiljke, ki prihajajo v EU-območje, se s 15. marcem 2021 uvaja tudi nov način uvoznega carinjenja. Nov sistem bo za poštne pošiljke zahteval elektronsko najavo blaga, zato tudi Svetovna poštna zveza za vse poštne pošiljke z blagom uvaja s 1. januarjem 2021 obvezne najave pošiljk. Navedeno pomeni, da bo Pošta Slovenije morala zagotoviti tudi najave pošiljk v izvozu.

To pomeni, da bo morala poštna carinska deklaracija (obrazec CN 23, CP 72, EMS CN 23) biti v celoti in natančno izpolnjena tudi v elektronski obliki. Če deklaracija vsebuje vse zahtevane podatke, je ob prispetju blaga v naslovno državo pošiljka lahko hitro sproščena v prosti promet, saj preverjanje in dopolnjevanje podatkov ni potrebno.

Nov sistem podpira številne procese v času natovarjanja in transporta blaga. Carina v uvozni državi prejme najavo, preden je blago v pošiljki odpremljeno od pošiljatelja, tako lahko opravi analizo varnostnih tveganj in celoten postopek uvoza je hitrejši.


Vir: https://www.posta.si/o-nas/novice/novos...

"Nov" postopek, ki se bo uvajal po birokratsko hitro, torej nekaj let, dokler ne bo zares deloval.

PS: Meni so komplicirali že februarja, tako da mogoče gre le za klasično nesposobnost...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Zvezdica27 ::

dude... ceneje je iz Italije iz fakine Kalabrije 30 kg paket dobiti, kot 1 kg paket iz celja v LJ preko naše jebene pošte.

Jaz bi ukinil ta monopol, pa da jih vidimo junake. Saj tudi to prihaja.

Pošta je OK samo, ko jo fura Petrol (v sosednji vasi), tam vse laufa.

zz

Geho ::

LeQuack je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Geho je izjavil:

Torej pol sedaj vse carinijo? Ker tole presega že vse meje zdravega okusa...

Zakaj že?
To, da se bo carinilo vse je edino pravilno.


Ni fora carine, ki je ponavadi 1-3% recimo, fora je da si ti kriminalci zaračunajo 15€ za strošek carinjenja. To je tako kot bi policaj poleg kazni naračunal še 50€ za pisanje kazni. Ali pa Hofer ko bi bil na blagajni bi ti računal strošek skeniranja blaga ene 20€.

Poleg dodatnega plačila pa potem čakaš še dodaten teden na paket... pa ne veš ali bo prišlo ali ne. Se je že tudi zgodilo, da je prodajalec dobil obvestilo, da se je paket izgubil, pa sem potem po parih dneh dobil carinsko pošto in potem čez slaba 2 tedna sam paket.
Da ne govorim kako ene pakete grdo odprejo, da lahko pogledajo kaj je notri, nazaj pa zelo slabo zaprejo... Skratka obup postaja tole naročanje po netu, še posebej iz tujine.

darkolord ::

Zvezdica27 je izjavil:

dude... ceneje je iz Italije iz fakine Kalabrije 30 kg paket dobiti, kot 1 kg paket iz celja v LJ preko naše jebene pošte.

Jaz bi ukinil ta monopol, pa da jih vidimo junake. Saj tudi to prihaja.

Pošta je OK samo, ko jo fura Petrol (v sosednji vasi), tam vse laufa.

zz
Lažeš. 30 kg iz "fakine Kalabrije" za manj kot 2,89 EUR?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Geho ::

MrStein je izjavil:

Geho je izjavil:

Praktično že vsak paket iz US ali UK mora iti čez carino, za vsak drek moram že doplačevat za carino in čakat dodatno, ker najprej gospodje pošljejo papir, da moram poslati dokazila in potem čakajo da plačam. Pakete dobesedno razmesarijo, tako da pridejo napol sfrezani do mene. Včasih tega ni bilo treba, si lepo naročil zadeve in si jih dobil brez dodatnega čakanja in plačevanja. Zdaj pa vedno po 10, 14 dodatnih evrov plačuj za postopek carinjenja. In to dela tako pošta slovenije, kot ups... Še kdo al se to sam meni dogaja?

Verjetno je krivo tole:
Nov uvozni sistem za nadzor blaga

Za vse pošiljke, ki prihajajo v EU-območje, se s 15. marcem 2021 uvaja tudi nov način uvoznega carinjenja. Nov sistem bo za poštne pošiljke zahteval elektronsko najavo blaga, zato tudi Svetovna poštna zveza za vse poštne pošiljke z blagom uvaja s 1. januarjem 2021 obvezne najave pošiljk. Navedeno pomeni, da bo Pošta Slovenije morala zagotoviti tudi najave pošiljk v izvozu.

To pomeni, da bo morala poštna carinska deklaracija (obrazec CN 23, CP 72, EMS CN 23) biti v celoti in natančno izpolnjena tudi v elektronski obliki. Če deklaracija vsebuje vse zahtevane podatke, je ob prispetju blaga v naslovno državo pošiljka lahko hitro sproščena v prosti promet, saj preverjanje in dopolnjevanje podatkov ni potrebno.

Nov sistem podpira številne procese v času natovarjanja in transporta blaga. Carina v uvozni državi prejme najavo, preden je blago v pošiljki odpremljeno od pošiljatelja, tako lahko opravi analizo varnostnih tveganj in celoten postopek uvoza je hitrejši.


Vir: https://www.posta.si/o-nas/novice/novos...

"Nov" postopek, ki se bo uvajal po birokratsko hitro, torej nekaj let, dokler ne bo zares deloval.

PS: Meni so komplicirali že februarja, tako da mogoče gre le za klasično nesposobnost...


Najave poštnih pošiljk... kaj? Nič jasno več tole.

Zvezdica27 ::

ko sem jaz pošiljal iz CE v LJ, je bila poštnina - šlo je za eno pipo - okoli 9e. Iz Kalabrije sem box, kitarski zvočnik 2x12, okoli 30 kg, preko dostavne službe dobil za 17e.

Ni ceneje, ampak you get the point.

zz

St235 ::

Smo že prvič razumeli, da nakladaš in buče prodajaš.

Vetrpiha ::

Geho je izjavil:

LeQuack je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Geho je izjavil:

Torej pol sedaj vse carinijo? Ker tole presega že vse meje zdravega okusa...

Zakaj že?
To, da se bo carinilo vse je edino pravilno.


Ni fora carine, ki je ponavadi 1-3% recimo, fora je da si ti kriminalci zaračunajo 15€ za strošek carinjenja. To je tako kot bi policaj poleg kazni naračunal še 50€ za pisanje kazni. Ali pa Hofer ko bi bil na blagajni bi ti računal strošek skeniranja blaga ene 20€.

Poleg dodatnega plačila pa potem čakaš še dodaten teden na paket... pa ne veš ali bo prišlo ali ne. Se je že tudi zgodilo, da je prodajalec dobil obvestilo, da se je paket izgubil, pa sem potem po parih dneh dobil carinsko pošto in potem čez slaba 2 tedna sam paket.
Da ne govorim kako ene pakete grdo odprejo, da lahko pogledajo kaj je notri, nazaj pa zelo slabo zaprejo... Skratka obup postaja tole naročanje po netu, še posebej iz tujine.

Iz Kitajske v Slovenijo teden dni, potem 5 dni da mi pošljejo obvestilo, še en dan, da moj odgovor preberejo in odpošljejo, še dva dni da dobim končno v roke paket.
Taka je ena izmed mojih zgodb.

r3dkv1c4 ::

LeQuack je izjavil:

Država hoče da kupuješ pri lokalnih dobaviteljih, tudi če je 2x dražje. Zato to delajo.

Ja, kako si pa ti prišel do te ugotovitve?

Nekateri teh težav nimamo.
Zanimivo, eni in isti jočejo, kako slabo je s carino, ker korektno opravlja svoje delo.

Nekaj dni nazaj sem dobil telefon iz kitajske, brez carine in brez dajatev.
Problem je v vaši miselnosti in izbiri trgovin.
Največkrat nizka cena zablodi kupca in pozabi na ostalo.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

r3dkv1c4 ::

Zvezdica27 je izjavil:

dude... ceneje je iz Italije iz fakine Kalabrije 30 kg paket dobiti, kot 1 kg paket iz celja v LJ preko naše jebene pošte.

Jaz bi ukinil ta monopol, pa da jih vidimo junake. Saj tudi to prihaja.

Pošta je OK samo, ko jo fura Petrol (v sosednji vasi), tam vse laufa.

zz

Hh, zehhhhh , kakšni idiotizmi....kje ti to pobiraš, v kateri beznici?

Pošlji paket po dostavni službi, zakaj pošiljaš po pošti?

Aja, ne veš, da to obstaja....no zdaj veš.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zvezdica27 ::

nekateri nočejo dostavne službe. FOlk je tumpast.

V glavnem, lepo se imejte in Č.A.O.

zz

Vetrpiha ::

r3dkv1c4 je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Država hoče da kupuješ pri lokalnih dobaviteljih, tudi če je 2x dražje. Zato to delajo.

Ja, kako si pa ti prišel do te ugotovitve?

Nekateri teh težav nimamo.
Zanimivo, eni in isti jočejo, kako slabo je s carino, ker korektno opravlja svoje delo.

Nekaj dni nazaj sem dobil telefon iz kitajske, brez carine in brez dajatev.
Problem je v vaši miselnosti in izbiri trgovin.
Največkrat nizka cena zablodi kupca in pozabi na ostalo.

Glej moj komentar.
Penzionisti so za na ZPIZ in ne za v Carino.

Morenov ::

Naročam paket iz ZDA, 2 para čevljev v vrednosti 125$ s poštnino vred, torej manj kot tistih 150€ pri katerih ti nabijejo carino. Spletna trgovina od katere kupujem, avtomatsko pribije naš 22% DDV na teh 125$. Je to nekaj normalnega? Sem mislil, da ti naši izračunajo DDV, ki ga plačaš, da potem dobiš paket domov. Skratka z DDVjem vred pride cena 153$, kar je še vedno pod mejo carine. To pomeni, da bom dobil paket, ki sem ga plačal spletni trgovini (153$) in da mi naši ne bodo zaračunali dodatnih stroškov? Ali so zmožni še oni kaj pokasirati?

darkolord ::

Če ti je trgovina obračunala DDV, potem je verjetno v sistemu IOSS in boš pri nas plačal samo še stroške neposrednega carinskega zastopanja v višini 2,5 eur.

Samael ::

Kot je rekel @darkolord, ampak to samo po sebi ni dovolj.
Nujno, ampak res nujno morajo pri špediterju (pošti oz preko česa pač pošiljajo) elektronsko navesti IOSS številko, sicer je zelo velika verjetnost, da boš DDV pri nas plačal še enkrat in nobeno dokazovanje z računom, da si ddv poravnal že ob nakupu, ti ne bo pomagalo.

Če bo vse ok, je še vseeno možno, da boš pošti plačal stroške neposrednega carinskega posredovanja v višini 2,5 eur. (edit. ah, saj to je bilo tudi že povedano - my bad.)
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Morenov ::

Najlepša hvala za odgovora. Lahko še link do IOSS smernic/navodil za pošiljatelje? Da jim posredujem, če slučajno niso na tekočem.

darkolord ::

Morenov ::

darkolord je izjavil:

Če ti je trgovina obračunala DDV, potem je verjetno v sistemu IOSS in boš pri nas plačal samo še stroške neposrednega carinskega zastopanja v višini 2,5 eur.


Dobim sms o prispeli pošiljki s strani carine in ko grem pogledat na njihovo spletno stran:
DDV plačan po sistemu IOSS: NE

Tako ne morem nadaljevati z online formo in zaključiti postopka. Kaj naj sedaj naredim, da mi naša carina ne bo zaračunala dodatnih storitev (poleg tistih 2,5€)? Lahko kontaktiram prodajalca, da mi da dodatna dokazila, ampak se bojim, da bodo tej naši zakomplicirali in seveda zaračunali njihove storitve.

darkolord ::

Če o pošiljki ni IOSS podatkov, DDV ni bil plačan in ti nobena dokazila ne bodo pomagala.

Morenov ::

Mater so butli, še spraševal sem jih o IOSS in so rekli, da imajo vse pod kontrolo in glede na to, da folk iz EU kupuje pri njih, nisem imel razlogov, da jim ne bi.
Kaj če mi prodajalec vrne DDV, potem ga enostavno plačam naši carini plus tista 2,5€ in je to to?

darkolord ::

Tako je. Sej je vrednost manj kot 150 eur, ane?

Morenov ::

Da, 126$ s poštnino vred.

kixs ::

Ce hoces dobiti posiljko, bos moral placat to kar ti carina naracuna. Potem pa se obrni na trgovca, da ti vrne placan DDV. Posreduj mu dokazila, da si placal DDV ob prevzemu.

To se je meni zgodilo pri nakupu iz eBay.co.uk. Vse placano, a v IOSS ni bilo vneseno. Po vec klicih in prevezavah na carinski posti, mi je bilo razlozeno, ce ni v IOSS, potem ni placano in gre po obicajnem postopku. Tako sem placal DDV se enkrat. Poslal dokazila na eBay, kjer se pa ze 2 meseca trudijo z vracilom 30€ DDV-ja :( Je pa bot na drugi strani prav prijazen in vedno znova pove, da naj ne skrbim, da bodo vse uredili :lol:

Morenov ::

Plačal carini DDV in prodajalec mi je vrnil. Dobro se je končalo. Hvala za nasvete.

slitkx ::

Za 33 evrov vredno zaščito tabličnega računalnika, dokaz o plačilu sem jim poslal v manj kot dveh urah po prejemu zahtevka, mečkajo 5. dan.
Poleg tega so neodzivni.

Zvezdica27 ::

dobrodošel v svet slovenskega monopola.

Delujoča država pa to...

Geho ::

slitkx je izjavil:

Za 33 evrov vredno zaščito tabličnega računalnika, dokaz o plačilu sem jim poslal v manj kot dveh urah po prejemu zahtevka, mečkajo 5. dan.
Poleg tega so neodzivni.

Zato večinoma nabavljam samo še iz EU, če se le da. Je pa pri nas že poštena čakalna vrsta za računalniško opremo, nekaj stvari čakam že od novembra lanskega leta, pa jih zgleda še ne bo. Kje se je zataknilo pa noben ne ve... Juhuhu.

njyngs ::

slitkx je izjavil:

Za 33 evrov vredno zaščito tabličnega računalnika, dokaz o plačilu sem jim poslal v manj kot dveh urah po prejemu zahtevka, mečkajo 5. dan.
Poleg tega so neodzivni.

Mja glej, verjetno je tam še 100.000 drugih paketov, ki čakajo na obdelavo + prištej še lenobnost zaposlenih, ki tole procesirajo, pa maš trenutno situacijo :) Moj paket je s kitajske prispel v par dneh, na NL pošti je čakal skoraj 3 tedne, pa še potem dodatno par dni pri naših carinikih.

Se mi zdi, da je na koncu dneva naročit bolje v EU.

_Hammer_ ::

Tudi pri meni je Ebay obračunal DDV ob nakupu (iz UK) in priložil račun, kjer je lepo navedena IOSS številka. Carinska pošta pa je vseeno še enkrat zaračunala DDV, ki ga moram sedaj terjati nazaj od Ebay, priložen račun za navedenim IOSS ni pomagal. V kolikor IOSS številka ni bila zavedena že ob pošiljanju, je vse ostalo brezpredmetno... Še uradno odgovor:

"
From: Info Carinska pošta

Spoštovani,



V skladu z 12. členom Pravilnika o obveznostih glede davka na dodano vrednost v zvezi z direktivami Sveta (EU), ki veljajo za opravljanje storitev in prodajo blaga na daljavo (Uradni list RS, 102/21) in v skladu s smernicami Evropske komisije se za IOSS-pošiljko (pošiljka, za katero je bil DDV že plačan ob naročilu) lahko šteje le pošiljka, ki jo je kot IOSS-pošiljko oddal pošiljatelj, kar je razvidno tudi iz elektronske izmenjave podatkov. Pri vsaki pošiljki mora biti v elektronski obliki že predizpolnjeno polje registracijske številke prodajalca (IOSS-številka, ki se začne z indikatorjem IM). To je edina možnost, da je pošiljka lahko obravnavana kot IOSS-pošiljka. Vaša pošiljka ni bila oddana kot IOSS pošiljka, zato za njo ni bilo elektronske najave o plačanem davku.



Vse te pošiljke se predložijo carini, da jih preveri. IOSS številka mora biti predložena državi članici uvoza najpozneje ob vložitvi carinske deklaracije. Če so podatki o pošiljki in njeni vsebini pravilni ter popolni in je elektronsko posredovana IOSS-številka pravilna ter veljavna, je možna sprostitev pošiljke brez obračuna uvoznih dajatev, v nasprotnem primeru je potreben obračun uvoznih dajatev na podlagi vrednosti blaga v pošiljki ter stroškov pošiljanja. Sistem IOSS omogoča poenostavitev davčnih, ne pa tudi carinskih postopkov, ki jih je potrebno v vsakem primeru izvesti za uvoz blaga iz tretjih držav. Neocarinjenih pošiljk vam ne smemo dostaviti.



Za povračilo se lahko obrnete na pošiljatelja oz. trgovca oz. spletno platformo, ki je nepravilno obračunal DDV oz. ni izpolnil obveznih pogojev za uveljavitev oprostitve plačila DDV po sistemu IOSS, in zahtevate vračilo že plačanega zneska."

_Hammer_ ::

Dodajam kar sem zasledil na Ebay forumih. Plačaš še enkrat DDV potem pa preko strani https://ocsnext.ebay.com/ocs/mudcwf?dep... zahtevaš povračilo za že plačani DDV, potrebno pa je priložiti potrdilo.

Samael ::

_Hammer_ je izjavil:

Dodajam kar sem zasledil na Ebay forumih. Plačaš še enkrat DDV potem pa preko strani https://ocsnext.ebay.com/ocs/mudcwf?dep... zahtevaš povračilo za že plačani DDV, potrebno pa je priložiti potrdilo.

Good find!
Ker tole, ko Carinska Pošta in FURS predlagata, da se DDV izterja od trgovca je zoprno, kadar DDV obračuna sama platforma (ebay, aliexpress...) ne pa trgovec, čeprav zaradi nenavedenega IOSSa ob pošiljanju seveda nosi večji del krivde trgovec.
Samael != Samuel

krneki ::

Ta IOSS je tak fail...ma ne najdem primernega pridevnika.

Stvar bi morala funkcionirati tako, da pri trgovcu plačaš DDV in potem pride pošiljka direktno do tebe.
Zdaj pa funkcionira tako, da plačaš DDV pri trgovcu, potem še enkrat plačaš DDV na carini, potem plačaš pošti za posredovanje carini in na koncu moraš še zahtevat od trgovca povračilo DDV-ja. To se mi dogaja, ampak za čisto vsako pošiljko izven EU.

darkolord ::

Ampak to je problem trgovca, ne IOSS.

bobiii16 ::

LeQuack je izjavil:

Država hoče da kupuješ pri lokalnih dobaviteljih, tudi če je 2x dražje. Zato to delajo.

ne bo držalo , države hoče pokasirat vsak cent od zakona katerega so sprejeli. To pa pomeni polnimo budžet
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naročanje preko Aliexpress (strani: 1 2 3 4187 188 189 190 )

Oddelek: Loža
94501557688 (2445) hotig
»

Pošta Slovenija - Carina in nateg (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9018654 (642) darkolord
»

Pošta Slovenije in prisilni stroški (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27256473 (38863) AndrejO
»

Carinska pošta (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34499459 (54320) Mare2

Več podobnih tem