» »

Carina

Carina

Temo vidijo: vsi
««
80 / 80
»
»»

AEx_1-7 ::

Dreja48 je izjavil:

Mi je pa zanimivo to, da vas ene ne moti da 3 tedne čakate na pakete in da se strinjate s tem da dodatno plačujete za neke storitve ki po IOSS sistemu ne bi smele biti zakasirane. A je zate to sprejemljivo? Mi lahko prosim razložiš?

Ce stvari poznate, potem kupujete po nacinu DDP in ne DDU (IOSS), pa tudi cakali boste manj. Vzorcna/ilustrativna (on-topic) primerjava storitev obravnave dospelih CN posiljk v EU za SI prejemnika v smislu DDP/DDU je pa v tej temi itak ze na voljo (07/09/2021).

Kdor caka, docaka ...
--++--++--++--++
order with Saver

Zgodovina sprememb…

• spremenila: AEx_1-7 ()

tikitoki ::

FireSnake je izjavil:

Nisi ti, kradljiva krota uporabnikom odkrito grozil?
Zdaj bi pa jokcal?

Ce je kdonzaljiva krotu, ki stalno joka moderatorjem, si to ti.

Dreja48 ::

AEx_1-7 je izjavil:

Dreja48 je izjavil:

Mi je pa zanimivo to, da vas ene ne moti da 3 tedne čakate na pakete in da se strinjate s tem da dodatno plačujete za neke storitve ki po IOSS sistemu ne bi smele biti zakasirane. A je zate to sprejemljivo? Mi lahko prosim razložiš?

Ce stvari poznate, potem kupujete po nacinu DDP in ne DDU (IOSS), pa tudi cakali boste manj. Vzorcna/ilustrativna (on-topic) primerjava storitev obravnave dospelih CN posiljk v EU za SI prejemnika v smislu DDP/DDU je pa v tej temi itak ze na voljo (07/09/2021).

Kdor caka, docaka ...

Na žalost nimam izbire. Vem da se je pri Aliju mogoče izogniti temu z izbiro "pravilne" shipping opcije. Tam kjer jaz narocam (niso kitajske trgovine), gre iz UK in US preko njihove izbrane poste pri kateri ima trgovina pač pogodbo. Potem ko pride v Slovenijo gre pa direkt v roke Posti Slovenija in potem na carino. VAT je placan, jaz pa nimam od tega nic :(. Razen ce je kaksna drugo opcije se? Se govori sploh o kaksnih načrtih da bodo trgovine ki po IOSS pravilno odvajajo ddv kar takoj šle direkt do kupca? Zdaj ko je pa prehodno obdobje vse ustavijo. Ker to bi bilo edino pravilno. Ali bomo vecno obsojeni na cakanje in pac tisto nujno zlo 2,5€ kateremu se nocejo na noben nacin odpovedati?

Dreja48 je izjavil:

Na žalost nimam izbire. Vem da se je pri Aliju mogoče izogniti temu z izbiro "pravilne" shipping opcije. Tam kjer jaz narocam (niso kitajske trgovine), gre iz UK in US preko njihove izbrane poste pri kateri ima trgovina pač pogodbo. Potem ko pride v Slovenijo gre pa direkt v roke Posti Slovenija in potem na carino. VAT je placan, jaz pa nimam od tega nic :(. Razen ce je kaksna drugo opcije se? Se govori sploh o kaksnih načrtih da bodo trgovine ki po IOSS pravilno odvajajo ddv kar takoj šle direkt do kupca? Zdaj ko je pa prehodno obdobje vse ustavijo. Ker to bi bilo edino pravilno. Ali bomo vecno obsojeni na cakanje in pac tisto nujno zlo 2,5€ kateremu se nocejo na noben nacin odpovedati?

Dandanes je vedno izbira, v skrajnem primeru, tudi da ne kupite nic ali pa drugje ... marsikatera (resna) UK trgovina ze lahko poslje iz EU skladisca za EU kupca (DDP), za US ne vem (tam nikoli ne kupujem nic).

Ce pa ste 'vezani' na trgovca/platformo brez DDP, potem je pac DDU (kjer ste potem sami deklarant) ... nekdo je v temi omenil, da mu je z IOSS slo skozi PS BREZ INSKASSA ... kaksna je bila takrat pozicija Lune in Venere pa morda lahko pove se nam (oz. vam) ... ampak 'cakate' pa v LJ v vsakem primeru, lani je bilo 1 teden, sedaj smo na 2-3 tedne!

Ne gre za odvajanje/placevanje (ki je itak za trgovino naknadno po 3-mesecjih za nazaj -- VAT je ob nakupu le akontiran/obracunan, ker tako zahteva EU VAT regulativa, in ga resna trgovina, seveda na zahtevo in dokazila o ponovnem placilu v SI, vrne) ... gre za elektronsko najavo posiljke, ki mora biti za PS 'perfektna' ... sicer ste delezni INKASSO.

Kdor caka, docaka ... 'prehodno obdobje', mi pravijo, da je bilo lani oz. do 1.7., sedaj je business-as-usual!
--++--++--++--++
order with Saver

opeter ::

Ali kdo ve, če se pri uvozu iz npr. Kitajske upošteva pri obdavčitvi tudi višina poštnina?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

opeter je izjavil:

Ali kdo ve, če se pri uvozu iz npr. Kitajske upošteva pri obdavčitvi tudi višina poštnina?

Vedno se uposteva vse za DDU (pri DDP je lahko tudi drugace).
--++--++--++--++
order with Saver

Zgodovina sprememb…

opeter ::

Najlepša hvala za odgovor!
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

FireSnake ::

Dogodila se je čudna zadeva:
- iz murike sem naročil en špil
- zakasirali smo mi kupnino, carino in davek
- iz carinske pošte dobim pošto, da naj izpolnim vse, da bodo lažje carinili
- izpolnim, a mi že danes kurir paket tudi prinese

A so se zmotili in so videli, da je bil davek že plačan?

Šlo je pa preko DHLa.
Poglej in se nasmej: www.vicmaher.si

FoxKnox ::

FireSnake je izjavil:

Šlo je pa preko DHLa.

Očitno "perfektno " izpolnjena elektronska najava pošiljke, ali...?

Zgodovina sprememb…

• spremenilo: FoxKnox ()

FoxKnox je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Šlo je pa preko DHLa.

Očitno "perfektno " izpolnjena elektronska najava pošiljke, ali...?

Bolj verjetno DHL in ne PS (you know: you can't fix perfect ...)!
--++--++--++--++
order with Saver

Zgodovina sprememb…

Samael ::

FireSnake je izjavil:

Šlo je pa preko DHLa.

Identična izkušnja pri naročilu iz Sportsdirectsa UK in poslano preko DHL Expressa (ne obicnega DHLja, kjer dostavlja pri nas PS). Sumim, da tudi tebi ni dostavljal DHL/Posta Slovenije, temveč hitri DHL Express, ali pač ne?

Zahtevali so od mene vse podatke o posiljki (se predno je paket sploh prišel do njih v Slovenijo), nato pa prejmem posiljko ob obrazlozilu supporta, da je pošiljatelj placal vse dajatve in ni dodatnih stroskov.

Po mojem tu prejemnika povprašajo ze vnaprej, ko posiljka se potuje, da pohitrijo postopek ce je ob prihodu posiljke kaj za obračunati.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

• spremenilo: Samael ()

DimmniBurek ::

V Ukrajino imam za poslati ene avtomobilske luči na predelavo. Kako poslati gor in dol, da se izognemo 2x plačevanju carine oz. DDV?
Teoretično bi lahko poslal prek firme na njegovo firmo, verjetno obstaja nek poseben postopek?
There Is No Stronger Drug Than Reality

DimmniBurek je izjavil:

V Ukrajino imam za poslati ene avtomobilske luči na predelavo. Kako poslati gor in dol, da se izognemo 2x plačevanju carine oz. DDV?
Teoretično bi lahko poslal prek firme na njegovo firmo, verjetno obstaja nek poseben postopek?

Zacasni izvoz morda (ce lahko opravicite kot popravilo), kurirsko, kaksen rutiniran spediter za UA bo potreben za tole ... ali pa vprasajte prejemnika kako jim sicer posiljajo iz EU.
--++--++--++--++
order with Saver

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

Začasno lahko izvoziš tudi za predelavo (oplemenitenje), moraš pa predhodno zaprositi FURS (carino) za dovoljenje.

Ob povratku seveda plačaš DDV na ceno predelave.

DimmniBurek ::

Super, to bi šlo
There Is No Stronger Drug Than Reality

FireSnake ::

Samael je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Šlo je pa preko DHLa.

Identična izkušnja pri naročilu iz Sportsdirectsa UK in poslano preko DHL Expressa (ne obicnega DHLja, kjer dostavlja pri nas PS). Sumim, da tudi tebi ni dostavljal DHL/Posta Slovenije, temveč hitri DHL Express, ali pač ne?

Zahtevali so od mene vse podatke o posiljki (se predno je paket sploh prišel do njih v Slovenijo), nato pa prejmem posiljko ob obrazlozilu supporta, da je pošiljatelj placal vse dajatve in ni dodatnih stroskov.

Po mojem tu prejemnika povprašajo ze vnaprej, ko posiljka se potuje, da pohitrijo postopek ce je ob prihodu posiljke kaj za obračunati.

Odposlano: 09. September 2021
Prejeto: 3. September 2021
To pošiljko upravlja: DHL Express
Tako, da mislim, da imaš prav.
Poglej in se nasmej: www.vicmaher.si
««
80 / 80
»
»»

Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Carinska pošta (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8613775 (2057) darkolord
»

Zakaj tako visoka carina? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6514177 (3579) BorutK-73
»

Pošta Slovenije in prisilni stroški (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27235345 (17735) AndrejO
»

Carinska pošta (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

34481661 (36522) Mare2
»

Kako carina ve vrednost izdelka? (strani: 1 2 3 )

11021244 (17812) Fritz

Več podobnih tem