» »

Kaj se zadnje čase dogaja s carino?

Kaj se zadnje čase dogaja s carino?

1 2
3
4

Mare2 ::

bobiii16 je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Država hoče da kupuješ pri lokalnih dobaviteljih, tudi če je 2x dražje. Zato to delajo.

ne bo držalo , države hoče pokasirat vsak cent od zakona katerega so sprejeli. To pa pomeni polnimo budžet


Se strinjam. Na carinski pošti se delajo norca iz ljudi (Slovencev).
Zlorabljajo svoj monopolni položaj. Največja neumnost je trditev, da je trgovec kriv, če se pri nas delajo neumne.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

roCkY ::

Davki in pravila okoli njih so zloraba? Volil bos pa kako levico, ki jih hoce nagonit v nebo.

Mare2 ::

roCkY je izjavil:

Davki in pravila okoli njih so zloraba? Volil bos pa kako levico, ki jih hoce nagonit v nebo.

Gre za napačno razlago pravnih predpisov. Nasedejo zgolj primitivni ljudje. :(
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

darkolord ::

Mare2 je izjavil:

Se strinjam. Na carinski pošti se delajo norca iz ljudi (Slovencev).
Zlorabljajo svoj monopolni položaj. Največja neumnost je trditev, da je trgovec kriv, če se pri nas delajo neumne.
Lahko razložiš, zakaj bi bila carinska pošta kakorkoli kriva, če trgovec ne zna obračunati DDV?

Če FURSu pomahaš s kitajskim računom, na katerem piše, da si Kitajcem plačal 10 jurjev preveč DDV-ja, misliš, da bi ti morali vrniti preostanek?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

poweroff ::

Eno vprašanje... zdaj se mi je (prvič) zgodilo, da IOSS ni bil pravilno obračunan s strani trgovca, ki posluje preko Aliexpress.

Kaj naredit v takem primeru?
sudo poweroff

Samael ::

Najbrž misliš, da ob pošiljanju ni bil elektronsko naveden s strani trgovca, ne obračunan? Obračuna ga itak sama platforma AE brez intervencije trgovca.
Če je tako, predlagam da na AE odpreš zahtevek za refund, vračila zaračunanega DDV-ja. Priloži scan računa carinske pošte iz katerega je razvidno, da si moral v Sloveniji DDV ponovno plačati.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Mare2 ::

Samael je izjavil:

Najbrž misliš, da ob pošiljanju ni bil elektronsko naveden s strani trgovca, ne obračunan? Obračuna ga itak sama platforma AE brez intervencije trgovca.
Če je tako, predlagam da na AE odpreš zahtevek za refund, vračila zaračunanega DDV-ja. Priloži scan računa carinske pošte iz katerega je razvidno, da si moral v Sloveniji DDV ponovno plačati.


Tukaj igra vlogo tudi strošek postopka carinjenja. Tega ne dobi nazaj.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Samael ::

Mare2 je izjavil:

Samael je izjavil:

Najbrž misliš, da ob pošiljanju ni bil elektronsko naveden s strani trgovca, ne obračunan? Obračuna ga itak sama platforma AE brez intervencije trgovca.
Če je tako, predlagam da na AE odpreš zahtevek za refund, vračila zaračunanega DDV-ja. Priloži scan računa carinske pošte iz katerega je razvidno, da si moral v Sloveniji DDV ponovno plačati.


Tukaj igra vlogo tudi strošek postopka carinjenja. Tega ne dobi nazaj.

Tega, vkolikor gre preko naše carinske pošte, ne dobi nazaj tudi če je DDV po IOSS-u pravilno odveden in najavljen, tako da pri njegovem vprašanju ne igra vloge :)
Samael != Samuel

Geho ::

roCkY je izjavil:

Davki in pravila okoli njih so zloraba? Volil bos pa kako levico, ki jih hoce nagonit v nebo.

Ma davki niso problem, večinoma itak carine ni, ali pa je precej nizka. Problem je to, da potem imaš veliko dodatnega dela, če nočeš stvari 2x plačat in še pošiljko ti potem tam držijo v nedogled, ker so pač "sposobni"...
To bi moral naredit tak, da je pošiljka sproščena oz. gre promet hitro naprej, sami naredijo obračun in ti ga potem pošljejo naknadno, kar lahko potem urediš tudi s trgovcem, če je že vse plačano... Tak pa so zakomplicirali vse, najbolj kratko pa potegnemo mi. Na koncu se sploh ne bo več splačalo ničesar iz tujine naročat, pri nas pa ne bo na voljo...

Ales ::

Če bo povpraševanje, se bo že našel nekdo, ki bo šel čez vse kolobocije. Itak se za malo večje naročilo in kak zaslužek bolj splača ukvarjati s postopki, kot za en kos, to je vedno bilo tako.

Je pa res trenutno precej bedna situacija za male naročnike. IOSS sistem je bil morda dobro zamišljen, a v praksi predvsem koristi cesarju, ne pa navadni raji. Navadna raja zdaj plačuje DDV dvakrat in ima še več dela z vsem skupaj, kot prej.

Bi človek pomislil, da se bo situacija stabilizirala, ampak se kar ne.

MrStein ::

To je pogosto tak:

čakaš v vrsti dve uri, se pritožiš, v odgovor pa dobiš, da je povprečen čas čakanja 3 minute in je to več kot odlično

Recimo za primer plačila DDV: Zakaj se zadržuje paket? A ti ne morejo poslati na dom (naknadno) račun? Ali trgati iz plače, če kdo ne plača? Zarubiti hišo? Saj to vse "znajo".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

darkolord ::

MrStein je izjavil:

Recimo za primer plačila DDV: Zakaj se zadržuje paket? A ti ne morejo poslati na dom (naknadno) račun? Ali trgati iz plače, če kdo ne plača? Zarubiti hišo? Saj to vse "znajo".
Da se pošiljka sprosti, mora biti carinski dolg poplačan ali zavarovan. Pomeni, da bi morala Pošta dati bančno garancijo, da bodo dajatve za tvoj paket plačane.

V praksi bi to izgledalo tako, da bi se ljudje "spomnili", da tega paketa sploh niso naročili, šele takrat, ko bi prejeli račun. Za tiste brez sledenja bi pa trdili še, da jih sploh niso prejeli. Potem bi pa Pošta morala od njih to terjati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

MrStein ::

Ja in? Saj trgovini so tudi plačali (no, razen pri plačilu s povzetjem, tam pa bi lahko še carino takrat zaračunali).

Vse se da, če se le hoče... Če se noče, pa pač ne.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

darkolord ::

Trgovini so najprej plačali, potem so robo šele dobili.

Če jim daš najprej robo, boš PRECEJ težje od njih odtrgal še dajatve, sploh pa plačilo storitev posredovanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

MrStein ::

Če plačajo poštarju, potem morajo plačati, sicer ne dobijo robe. Preprosto. To deluje že lep čas.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

darkolord ::

Ampak prej si napisal, da bi se obračun izvedel naknadno.

Da dajatve + posredovanje plačaš poštarju, deluje že sedaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

MrStein ::

Ja, malo zamešal, dva različna primera.

Za primer "pozneje se pošlje račun" pa ne vidim, zakaj je to taki problem. To se ja počne z dohodnino, pa deluje.

Izjema je, če potrebujejo dodatne podatke in dokumente, tam pa potem res stoji zadeva...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Mato989 ::

darkolord je izjavil:

Ampak prej si napisal, da bi se obračun izvedel naknadno.

Da dajatve + posredovanje plačaš poštarju, deluje že sedaj.


Kako pa to deluje FURSu? Ko ti pošlje doplačilo dohodnine marca za prejšnje leto?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

darkolord ::

MrStein je izjavil:

Za primer "pozneje se pošlje račun" pa ne vidim, zakaj je to taki problem. To se ja počne z dohodnino, pa deluje.

Izjema je, če potrebujejo dodatne podatke in dokumente, tam pa potem res stoji zadeva...
Seveda je problem.

Ti sedaj pooblastiš Pošto, da te zastopa v carinskem postopku. V bistvu jih niti ne zanima, da si to res ti, ali če si to res naročil, ker pač če ne plačaš, ne dobiš pošiljke.

Če obvestila ignoriraš ali eksplicitno to izbereš, se pošiljka vrne pošiljatelju, tebe pa ne bremenijo nobeni stroški.

Kako bi to izgledalo, če pošiljko dobiš direkt na dom, potem pa:
- Pošta pošlje en račun za svojo storitev
- FURS pošlje drugi račun za DDV

Kaj boš naredil, če je znesek dajatev in storitev carinjenja višji, kot si pričakoval, izdelek pa že uporabljaš?

Kako bi Pošta in FURS dokazovala upravičenost zaračunavanja, če bi za untracked pošiljko enostavno rekel "nisem je dobil"?

Da sploh ne omenjam stroškov, ki bi s tem nastali. Pa izterjave ipd ...

poweroff ::

Samael je izjavil:

Tega, vkolikor gre preko naše carinske pošte, ne dobi nazaj tudi če je DDV po IOSS-u pravilno odveden in najavljen, tako da pri njegovem vprašanju ne igra vloge :)

OK, vprašanje.

Zakaj mi recimo za določene pošiljke iz Aliexpressa ne zaračunajo nič - niti stroškov postopka?

Zakaj v tem primeru dobim zaračunane stroške postopka - kot praviš - tudi če je DDV po IOSS-u pravilno odveden in najavljen?
sudo poweroff

val46 ::

Preberi si malo temo o Aliexpressu in ti bo bolj jasno, zakaj za določene pošiljke ne zaračunajo nič, za določene pa ja. Hint- odvisno ali pošiljka pride preko slovenske carine, ali pa je morda pošiljka bila "ocarinjena" nekje na madžarskem, luxemburgu ali morda belgiji.

FoxKnox ::

Dajmo najprej o osnovah carinskih postopkov pri uvozu pošiljk v izogib vsem nejasnostim in nerazumevanja postopkov.

https://www.eurosender.com/sl/carinjenje

Samael ::

poweroff je izjavil:

Samael je izjavil:

Tega, vkolikor gre preko naše carinske pošte, ne dobi nazaj tudi če je DDV po IOSS-u pravilno odveden in najavljen, tako da pri njegovem vprašanju ne igra vloge :)

OK, vprašanje.

Zakaj mi recimo za določene pošiljke iz Aliexpressa ne zaračunajo nič - niti stroškov postopka?

Zakaj v tem primeru dobim zaračunane stroške postopka - kot praviš - tudi če je DDV po IOSS-u pravilno odveden in najavljen?

Stroške postopka (posredno ali neposredno carinsko posredovanje) ti zaračunajo vedno neodvisno od DDV-ja (če je ta po IOSS-u prikazan ali ne - na to ne vpliva), kadar gre postopek skozi našo carinsko pošto. To ti kot svoj strošek v postopku zaračuna Pošta Slovenije.

Stroškov postopka oz. ničesar ne plačaš, kadar izbereš dostavno storitev, kjer se postopek carinjenja izvede v tretji državi EU (v teh dneh večinoma na Madžarskem) in gre, ker je postopek znotraj EU že opravljen, posledično mimo naše carinske pošte.
Ne vem, kako točno to poteka tam, previdevam pa, da tam za prikaz IOSS-a in carinski postopek poskrbi sam špediter. Zdaj, a je na Madžarskem vse v sklopu smernic EU-ja ali pa določeni špediterji in aliexpress z roko v roki izrabljajo kakšen loophole pa lahko samo ugibamo.

Ko boš naročeval naslednjič preko AE naj ti bo pri izbiri dostavne službe v pomoč tole:
(ta tabela ne zagotavlja ničesar, se tu pa tam spreminja, ali pa celo trgovec kdaj zabluzi in pošlje preko druge službe, ampak trenutno je v grobem to to)

pygmalion je izjavil:





















sprejemljiva kurirska služba sledilna številka podrobnosti
AliExpress Standard Shipping LxoooooooooHU, RxoooooooooNL registered
AliExpress Saver Shipping UxoooooooooHU*, UxoooooooooBE*  
AliExpress Selection Standard LP0ooooooooooooo -> RxoooooooooNL registered
AliExpress Premium Shipping LP0ooooooooooooo -> RxoooooooooNL registered
Special Line-YW PRoooooooooYP -> LLoooooooooLU, VRoooooooooYP -> LxoooooooooBE registered
Cainiao Super Economy LP0ooooooooooooo -> UxoooooooooBE*, UxoooooooooHU*  
Cainiao Super Economy Global LP0ooooooooooooo & Soooooooooooooo -> UxoooooooooBE*, UxoooooooooHU*  
Cainiao Standard For Special Goods LP0ooooooooooooo -> RxoooooooooNL registered
verjetno/občasno sprejemljiva kurirska služba sledilna številka podrobnosti
Cainiao Super Economy for Special Goods LP0ooooooooooooo -> (SYxxxoooooooo_oooooooooooooo) -> 300oooooooooo (DE), UxoooooooooUZ  
Cainiao Heavy Parcel Line    
nesprejemljiva kurirska služba sledilna številka podrobnosti
Seller's Shipping Method različno različno
SunYou Special Economy SYxxxoooooooo -> UxoooooooooSB 
China Post Registered Air Mail RxoooooooooCN registered
China Post Air Parcel RxoooooooooCN registered
China Post Ordinary Small Packet Plus Soooooooooooooo -> UxoooooooooCN  

x = črka, o = številka, -> = sprememba sledilne številke, * = možna konsolidacija/združitev pošiljk v LxoooooooooHU

Samael != Samuel

Likalnik ::

Sam imam eno posiljko na carini iz Kitajske (narocil sem prek splete ampak ne iz AE)

Uglavnem sedaj moram izpolniti dokumente...kaksen bo strosek carine?

Zaracuna se 22% ddv na vrednost blaga + strosek carinjenja? Se kej?
Predloziti moram racun + zahtevajo se bancni izpisek oziroma neko potrdilo o transakciji.
Tu je pa tezava...namrec imam dva racuna...pravi racun in se en racun katerega mi je poslal prodajalec v nizji vrednosti...ta racun bi lahko poslal na carino...ampak izrecno pise, da morajo fizicne osebe predloziti tudi dokaz iz banke, paypal, izpisek itd...tam se pa vidi polna cena

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

darkolord ::

Pošlji pravi račun.

poweroff ::

val46 je izjavil:

Preberi si malo temo o Aliexpressu in ti bo bolj jasno, zakaj za določene pošiljke ne zaračunajo nič, za določene pa ja. Hint- odvisno ali pošiljka pride preko slovenske carine, ali pa je morda pošiljka bila "ocarinjena" nekje na madžarskem, luxemburgu ali morda belgiji.

Ali prav razumem - naša carinska pošta nam končnim kupcem zaračunava dodatne stroške carinjenja, tuje pa ne?
sudo poweroff

Mato989 ::

poweroff je izjavil:

val46 je izjavil:

Preberi si malo temo o Aliexpressu in ti bo bolj jasno, zakaj za določene pošiljke ne zaračunajo nič, za določene pa ja. Hint- odvisno ali pošiljka pride preko slovenske carine, ali pa je morda pošiljka bila "ocarinjena" nekje na madžarskem, luxemburgu ali morda belgiji.

Ali prav razumem - naša carinska pošta nam končnim kupcem zaračunava dodatne stroške carinjenja, tuje pa ne?


Točno to sem mislil jaz zdaj vprašat... se pravi nas Slovenci spet nategujejo :)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

CiClon ::

poweroff je izjavil:

val46 je izjavil:

Preberi si malo temo o Aliexpressu in ti bo bolj jasno, zakaj za določene pošiljke ne zaračunajo nič, za določene pa ja. Hint- odvisno ali pošiljka pride preko slovenske carine, ali pa je morda pošiljka bila "ocarinjena" nekje na madžarskem, luxemburgu ali morda belgiji.

Ali prav razumem - naša carinska pošta nam končnim kupcem zaračunava dodatne stroške carinjenja, tuje pa ne?


Poudarek na "ocarinjena". Če gre vse skozi, brez da bi imeli s tem stroške, je logično, da ne računajo.

Koliko je to pravilno in skladno z zakonodajo pa je drugo vprašanje. Čez par let bo pa plačevanje nepobranih dajatev, ko pride kontrola iz Bruslja...

Geho ::

Leta 2022 smo in še vedno ne znajo narediti carinjenja tako, da ne gre v časovno škodo potrošniku... Pa magari naj bi tujim trgovcem dali pogoj, da morajo oni sami poskrbeti ob pošiljanju za carino. Torej če vedo, da pošiljajo v drugo državo, se da ceno brez davka + doda ceno carine, zunaj na paketu pa nekje priliman račun in vse kar rabijo, da naredijo carinski postopek. Ko pride paket na carino uni samo poštemplajo, prejmejo denar or trgovca in v isti minuti gre paket naprej. Ne pa da tam mečkajo robo par tednov... pa sej nismo nekje sred jebene afrike!

Gagatronix ::

Ne, smo v Slovenistanu. :))

Markus386 ::

A ma še kdo zadnje dni težave s carino?

Trije paketi v enem tednu (dva tedna nazaj), IOSS, mail od pošte, izpolnim, dodam račun, plačam 2.90eur , 3x vse to... in pride sreda, četrtek, petek, nič... mine cel teden vmes.. nič, zdaj ta teden, petek je že, vsi trije paketi na "Pošiljka predložena uvozni carini", torej ta teden spet ne bo...

Nevem, a naj kličem, al naj grem nekomu omenjat grde glagole in sorodnike, al kaj?

MrStein ::

Geho je izjavil:

Leta 2022 smo in še vedno ne znajo narediti carinjenja tako, da ne gre v časovno škodo potrošniku... Pa magari naj bi tujim trgovcem dali pogoj, da morajo oni sami poskrbeti ob pošiljanju za carino. Torej če vedo, da pošiljajo v drugo državo, se da ceno brez davka + doda ceno carine, zunaj na paketu pa nekje priliman račun in vse kar rabijo, da naredijo carinski postopek. Ko pride paket na carino uni samo poštemplajo, prejmejo denar or trgovca in v isti minuti gre paket naprej. Ne pa da tam mečkajo robo par tednov... pa sej nismo nekje sred jebene afrike!

Ja, in potem se trgovcu ne da in neha pošiljati v Slovenijo. :P
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

val46 ::

Markus386 je izjavil:

A ma še kdo zadnje dni težave s carino?

Trije paketi v enem tednu (dva tedna nazaj), IOSS, mail od pošte, izpolnim, dodam račun, plačam 2.90eur , 3x vse to... in pride sreda, četrtek, petek, nič... mine cel teden vmes.. nič, zdaj ta teden, petek je že, vsi trije paketi na "Pošiljka predložena uvozni carini", torej ta teden spet ne bo...

Nevem, a naj kličem, al naj grem nekomu omenjat grde glagole in sorodnike, al kaj?


In ravno zaradi tega jih bom sam zaobšel, dokler se bo to s HU in podobnimi državami dalo. Ni mi tak problem plačat tiste 2,90€ za posredovanje, če bi bilo to tko enostavno, da dobiš poziv, plačaš in naslednji dan gre iz carine na pošto in k tebi domov. Da pa rabi paket iz Kitajske do Slovenije en teden, potem pa se naslednja dva tedna preklada po carini v LJ je pa malo smešno. Do sedaj sem samo enkrat naročil tako, da je prišlo na slovensko carino in potem sem kljub plačilu in vsem dokazilom čakal še dobra dva tedna na ta paket in za to sem še moral plačat! Ko jih J. Raje dam tisti euro ali dva več za "pravo" poštnino in se pol ne rabim zajebavat z nekimi dokazili in dodatnim plačevanjem. Sej to bi še nekako "prebolel", če bi paket takoj naslednji dan po plačilu šel naprej, ampak da ga moram še čakat, morda jih celo osebno prosit, da mi paket pošljejo naprej, tega pa, dokler se jih bo dalo zaobit, ne mislim počet!

Snegec ::

Jaz imam drugačen problem s carino.

Na AliExpresu sem naročil kuhinjski mlinček, cena tam okoli 89EUR. na AliExpresu so mi na ceno mlinčka zaračunali 22% ddv in pošiljanje - končni znesek je bil okoli 109EUR.
FedEx mi je paket v začetku Novembra dostavil.
Konec Decembra so mi pa poslali račun, da so v mojem imenu vnaprej plačali vstopne dajatve in ker so vplačali vnaprej +20EUR pribitka (skupaj čez 30EUR z ddv).

Njihova obrazložitev je bila, da je bilo na paketu navedeno, da naslovnik krije stroške carinjena, ne da je že plačano. Zakaj mi tega niso sporočili pred dostavo paketa - kot to stori carinska pošta pri Pošti Slovenije - mi ne znajo razložit, jaz pa tudi nočem plačat računa. Prodajalec je sporočil, da je bilo vse izpolnjeno tako kot mora. Račun sem jim tudi poslal kjer je jasno razvidna cena nakupa izdelka.
Od FedExpa na moje pritožbe ne odgovorijo, vse kar dobivam so odgovori, da mi podpora odgovori, odgovora pa enostavno ni. Pride pa redno opomin za plačilo računa pred izterjavo.

Mislim, what the actual fuck? Redno naročam izdelke iz tujine in če je dostavljač DPD ali Pošta Slovenije ni bilo nikol nobenega problema. Če se carini sporočijo, maš 2 tedna cajta, če ne se pošlje nazaj.
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Snegec ()

darkolord ::

DPD dostavlja samo po Evropi, zato z njimi nimaš problemov. Pošta ti pa daje "benefit of the doubt", če zadeve slučajno nisi ti naročil.

Ekspresne kurirske službe želijo dostavo opraviti čim hitreje (kar je ponavadi prednost), zato ti velikokrat robo dostavijo preden se izvede carinjenje. Zaradi stroškov carinjenja se jih ponavadi ne zavrača, ker so stroški pošiljanja preveliki, da bi "samo malo probal". Poštnino je treba namreč/seveda plačati tudi za nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

FoxKnox ::

Markus386 je izjavil:

A ma še kdo zadnje dni težave s carino?

Trije paketi v enem tednu (dva tedna nazaj), IOSS, mail od pošte, izpolnim, dodam račun, plačam 2.90eur , 3x vse to... in pride sreda, četrtek, petek, nič... mine cel teden vmes.. nič, zdaj ta teden, petek je že, vsi trije paketi na "Pošiljka predložena uvozni carini", torej ta teden spet ne bo...

Nevem, a naj kličem, al naj grem nekomu omenjat grde glagole in sorodnike, al kaj?

Moj primer :
1.2.2021 Pošiljka zadržana na uvozni carini.
4.2.2021 sms od carine za pooblastilo CP za izvedbo carinskega postopka.
Isti dan izpolnjen obrazec z dokazili.
7.2.2021 Email CP o obračunu stroškov carinjenja in link za online plačilo.
Plačano isti dan online.
11.2 2021 Pošiljka dostavljena
POŠTA SLOVENIJE zaupanja vreden partner.;((

FoxKnox ::

Snegec je izjavil:

Jaz imam drugačen problem s carino.

Na AliExpresu sem naročil kuhinjski mlinček, cena tam okoli 89EUR. na AliExpresu so mi na ceno mlinčka zaračunali 22% ddv in pošiljanje - končni znesek je bil okoli 109EUR.
FedEx mi je paket v začetku Novembra dostavil.
Konec Decembra so mi pa poslali račun, da so v mojem imenu vnaprej plačali vstopne dajatve in ker so vplačali vnaprej +20EUR pribitka (skupaj čez 30EUR z ddv).

Njihova obrazložitev je bila, da je bilo na paketu navedeno, da naslovnik krije stroške carinjena, ne da je že plačano. Zakaj mi tega niso sporočili pred dostavo paketa - kot to stori carinska pošta pri Pošti Slovenije - mi ne znajo razložit, jaz pa tudi nočem plačat računa. Prodajalec je sporočil, da je bilo vse izpolnjeno tako kot mora. Račun sem jim tudi poslal kjer je jasno razvidna cena nakupa izdelka.
Od FedExpa na moje pritožbe ne odgovorijo, vse kar dobivam so odgovori, da mi podpora odgovori, odgovora pa enostavno ni. Pride pa redno opomin za plačilo računa pred izterjavo.

Mislim, what the actual fuck? Redno naročam izdelke iz tujine in če je dostavljač DPD ali Pošta Slovenije ni bilo nikol nobenega problema. Če se carini sporočijo, maš 2 tedna cajta, če ne se pošlje nazaj.

Po mojem je najbolje , da plačaš račun in se znebiš Fedexa z ramen, potem pa dispute na AE za vračilo zaračunanega ddv ob nakupu, seveda z dokazilom o ponovnem plačilu.

Lonsarg ::

Tudi jaz bi tle sumil AliExpress kot krivca za situacijo.

Glede na vse kar berem adijo non-EU based štacune.

APPluk ::

@Snegec
Od Fedxa si dobil račun po navadni pošti?

Cupakabra123 ::

Kdo ve zakaj moj paket caka na carini ze od 16.2. ? Status je se vedno isti "Item held by import customs". Obrazec za uvoz sem ze placal, prav tako pa tudi placal carinski postopek ze prejsnji cetrtek. Tko kaj hudica se dogaja na tej carini? Iz ZDA je prej prisel v Slovenijo, kot pa od sloveske carine do mene.

Vetrpiha ::

FoxKnox je izjavil:

Markus386 je izjavil:

A ma še kdo zadnje dni težave s carino?

Trije paketi v enem tednu (dva tedna nazaj), IOSS, mail od pošte, izpolnim, dodam račun, plačam 2.90eur , 3x vse to... in pride sreda, četrtek, petek, nič... mine cel teden vmes.. nič, zdaj ta teden, petek je že, vsi trije paketi na "Pošiljka predložena uvozni carini", torej ta teden spet ne bo...

Nevem, a naj kličem, al naj grem nekomu omenjat grde glagole in sorodnike, al kaj?

Moj primer :
1.2.2021 Pošiljka zadržana na uvozni carini.
4.2.2021 sms od carine za pooblastilo CP za izvedbo carinskega postopka.
Isti dan izpolnjen obrazec z dokazili.
7.2.2021 Email CP o obračunu stroškov carinjenja in link za online plačilo.
Plačano isti dan online.
11.2 2021 Pošiljka dostavljena
POŠTA SLOVENIJE zaupanja vreden partner.;((

Pazi to. Ako plačaš preko spleta preko njih, ti potrdilo o plačilu pošljejo čez 5 dni.

val46 ::

Pa sej ravno o tem jaz govorim. Ni mi problem plačat tiste dajatve ob "carinjenju", ki to niti ni, ampak, da traja vse to na slovenski carini več časa, kot sama pot iz Kitajske do Slovenije, je pa malo smešno. In ravno zato jih bom, dokler se bo dalo, poskušal zaobiti z naročanjem preko dostavnih služb, ki pošiljajo preko HU, BL, LX itd.

poweroff ::

No, pa še moja izkušnja... 13. februarja je pošiljka prišla v Slovenijo in Pošta me je obvestila, da IOSS številka ni bila sporočena pravilno.

Potem sem malo razmišljal... in v petek zvečer (!) - se pravi 18-tega - izpolnil tisti obrazec na spletu. Jasno, trajalo je do ponedeljka (včeraj), da sem dobil račun, ga takoj plačal - danes mi pa poštar pozvoni na vratih on dostavi pošiljko.

Kar hitro, bi rekel.

Da ne bomo samo kritizirali. 8-)
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poweroff ()

val46 ::

Precej hitro bi rekel, glede na moje izkušnje in izkušnje večino članov tu gor. Morda so se kaj popravili, ampak dokler ne bo to stalnica, se jih bom ogibal.

poweroff ::

Kako pa? Se misliš preselit kam v tujino? :))

Žal imajo monopol na tem področju.
sudo poweroff

Vetrpiha ::

Matthai, javi kdaj ti bodo po epošti poslali potrdilo o plačilu.

val46 ::

poweroff je izjavil:

Kako pa? Se misliš preselit kam v tujino? :))

Žal imajo monopol na tem področju.


Ne Matthai...zaenkrat obstajajo načini, da pride roba v slovenijo iz drugih držav brez posredovanja naše carine. In dokler je tako, zakaj ne bi tega koristili?

poweroff ::

Ja, preko Madžarske, itd. Ampak na to kam bo prišla, jaz kot stranka nekako nimam vpliva...
sudo poweroff

Cupakabra123 ::

Danes je sedmi dan ko je moj paket se vedno v istem stanju: "Pošiljka predložena uvozni carini". Nej grejo v kurac salabajzrji. Ce imajo prevec dela naj pa grede nazaj na star pristop in spuscajo pakete naprej brez carine. Sami so si delo dali.

CiClon ::

Kako so si sami dali delo?
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naročanje preko Aliexpress (strani: 1 2 3 4187 188 189 190 )

Oddelek: Loža
94501559355 (4112) hotig
»

Pošta Slovenija - Carina in nateg (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9018703 (691) darkolord
»

Pošta Slovenije in prisilni stroški (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27256527 (38917) AndrejO
»

Carinska pošta (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34499553 (54414) Mare2

Več podobnih tem