» »

Carina

Carina

Temo vidijo: vsi
««
62 / 89
»»

Blazz ::

kdo kaj ve kako je sedaj s Kanado? je še carina od tistega sporazuma dalje al ne?

Nejkoy ::

Joj ta carina. Naročil Izdelek 30.10. 1.10 je že prispel na carino s Slovenijo in sedaj je 4 dni že tam. Prepotoval pol sveta v 2 dneh, 50 km pred ciljem pa rabi že 4 dni :)

darkolord ::

Kaj pa piše na trackingu? Si jim podatke že posredoval?

Nejkoy ::

--Začasno ustavljena pošiljka

Ja poslal sem jim že v četrtek, takoj ko so meni poslali mail.

Koliko predvidoma pa traja carinski postopek?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nejkoy ()

Daliborg ::

Načeloma po vložitvi deklaracije,ima carinik do 3 dni po zakonu da poda odgovor. Lahko je pa tudi v 15 min ocarinjeno. Lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Nejkoy ::

V četrtek ob 12h sem dobil obvestilo. Ob treh popoldne sem jim poslal nazaj mail z računom in vse kar so zahtevali.
Do danes nobenega odgovora. Tudi klical sem na DHL in odgovor je bil, da čaka na postopek.

Pri sledenju se od četrtka naprej menja status:

--Začasno ustavljena pošiljka ali pa status Razpoložljivo ob plačilu prejemnika.

lp

Mare2 ::

>>>Razpoložljivo ob plačilu prejemnika

To je znak, da že imajo izračun.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Enterprise ::

Živjo,

ker prvič naročam nekaj iz tujine (Kanada), za kar bom moral plačati carino, me zanima, kako je s tem v mojem primeru, ker eBay pravi "no additional import charges on delivery".



Je torej moj končen strošek nakupa 110.66$ (izdelek) + 45.99$ (poštnina) + 28.35$ (stroški carine), ali lahko nastanejo še dodatni stroški?

Daniel ::

Item location US menda ni Kanada ali? Načeloma ne bi smelo biti nobenih dodatnih stroškov.

matobeli ::

Ni dodatnih stroškov, razen če kdo kanj zajebe, ampak se to ne dogaja pogosto.

Enterprise ::

Pa res, ne vem, od kje imam v glavi Kanado, očitno je bil to nek drug oglas.

Hvala obema za odgovor!

Zgodovina sprememb…

Joseph033 ::

Lepo pozdravljeni vem,da je že bilo velikokrat govora kako je z carino in ddv,če je bil izdelek naročen iz Hong Konga ali pa Kitajske ampak mene samo nekaj zanima,če me izdelek kot je pametni telefon iz Kiatjske ali pa Hong Konga stane okrog 170€ ali bom imel opravka z carino ali ne.Če bi mi lahko nekdo to razložil in hvala že vnaprej za odgovor.

St235 ::

Absolutno, carino bos moral peljat vsaj na vecerjo in v kino. Lahko pa si prihranis muke in preberes 1 post v tej temi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

daboz5 ::

St235 je izjavil:



Saj nihče ne govori o temu, da je vsebina paketa odgovornost prejemnika (uvoznika), govorimo o temu, da je odgovornost prejemnika (uvoznika), da zagotovi ustrezne papirje, da se nekaj lahko uvozi. Seveda pa načeloma ne odgovarja za vsebino. Zato tudi nikogar ne preganjajo, če naroči ponaredke.

Z vidika pošte/carine je popolnoma vseeno kako imata pošiljatelj in prejemnik dogovorjeno glede označevanja pošiljke. Oni imajo jasna pravila kako mora bit zadeva označena. In ker gre za carino/pošto v državi kakor se uvaža oni pozovejo uvoznika (naročnika), da v primeru pomanjkljivih dokumentov predloži papirje. Kako točno si nekateri predstavljate, da bo slovenska pošta ali carina pozivala kitajca k predložitvi papirjev si ne znam predstavlja. Si pa znam predstavljat koliko jokanja bi bilo na forumu, če bi s strani pošte prejeli dopis, da so pozvali kitajca naj predloži ustrezne dokumente in da računajo da jim bodo prejeli nekje v naslednjih dveh treh mesecih.

Zato je edino možno, da pošta/carina pozove k predložitvi dokumentacije tistega, ki je dejansko zahteval, da se nekaj uvozi v Slovenijo. Zdaj kako imata zadevo rešeno prodajalec in kupec pošte in carine popolnoma nič ne zanima. Bi bilo pa zanimivo videt, kako bi oziroma bo reagiral paypal, če bo nekdo odprl dispute, ker mora plačat 4€ zaradi kitajca, ki je kljub izrecnim navodilom ni pravilno izpolnil deklaracije.

Je pa v večini oglasov jasno navedeno, da prodajalec ne odgovarja za morebitne dodatne stroške, ki nastanejo zaradi uvoza izdelka in se kot kupec s tem izrecno strinjaš in posledično prevzemaš odgovronost, ki nastane zaradi zapletov pri uvozu.


Po mojih izkušnjah imajo kitajci nekoliko preganjavice pred tem, da bi bilo njihovo podjetje slabo označeno po e-trgovinah in forumih, zato dajejo hitre odgovore. Oni imajo še malce bolj na zob konkurenco sami s seboj kot mi tukaj cost-wise.

Sicer so mi do sedaj ustavili že tri pakete, tako da sem že pošteno živčen. Dva iz Kitajske in enega iz ZDA. Običajno gre za stvari, katerih vrednost je enaka ali dvakratna carini ustavljene pošilke.

Slovenija je izvozna država, tako da če ima interes ovirati mednarodno trgovino, si verjetno koplje lasten grob. Verjetno bi zadoščala "poostritev" uvoznih standardov v ostalih državah. Ekonomija ni bavbav za razumeti, če se večinoma blokira kitajce, je to delni embargo na njihovo trgovino, seveda le v kolikor se nehajo prevzamati zaustavljene pošilke.

karl ::

Iz Kitajske sem dobil eno elektroniko ki pa kaže ne dela.
Prodajalec je rekel da naj pošljem nazaj in mi bo on potem poslal novo.
Pri uvozu sem plačal davek in carino, sedaj pa me zanima kako naj to uredim da ne plačujem prispevkov ponovno ker je kar velik strošek?

Vem da bi lahko to uredil na njihovi upravi v Lj, ampak imam do tam kar daleč. Se da to kako preko spleta?

Sopomenka ::

Iz Amazon.com (USA), sem naročil set za barvanje: (glej link: povezava, od prodajalca: JB Tool Sales).

Račun od Amazona zgleda takole:
 Amazon račun

Amazon račun


Torej v tem primeru Amazon poskrbi, da je carina vključena v končni račun? V kolikor pravilno razumem računu od Amazona.


V tem času me je DHL obvestil, da je potrebno opravit uvozni postopek za to pošiljko ter da me lahko oni zastopajo v tem postopku.
To bodo verjetno dodatni stroški? Sem mislil, da je za vse bilo poskrbljeno s strani Amazona oz. prodajalca.
Kako postopati v tem primeru, da ne bom dvakrat plačeval…?

Hvala!

Daniel ::

Na tem obrazcu jaz nikjer ne vidim carinskih dajatev.

Okapi ::

Nobenih dajatev še nisi plačal. Saj ti lepo piše na računu, da je tax 0. Pripravi 55 evrov za ddv in stroške carinjenja.

Sopomenka ::

Okej, potem bo potrebno plačati. Čeprav sem ta obrazec razumel kot napoved, koliko bodo stale uvozne dajatve v Sloveniji (0).
DDV je 22%? Kaj pa stroški carinjenja?

FireSnake ::

Enako mene zanima.
DDV je znano 22%
Stroški carinjenja nekje od 5 do 22€

Koliko pa je še carine nad 150€ (za tehnično robo)?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FireSnake ::

Za telefone ni carine?
Torej DDV + stroški carinjenja.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

AndrejO ::

Sopomenka je izjavil:

Iz Amazon.com (USA), sem naročil set za barvanje: (glej link: povezava, od prodajalca: JB Tool Sales).

Račun od Amazona zgleda takole:
 Amazon račun

Amazon račun


Torej v tem primeru Amazon poskrbi, da je carina vključena v končni račun? V kolikor pravilno razumem računu od Amazona.

Narobe razumeš.

Dobil si račun na katerem piše zgolj to, da ti ni bil zaračunam prometni davek v ZDA.

Kaj vse spada v postavko "Shipping & Handling" pa nisi napisal in zato lahko samo na pamet ugibmo kaj si in česa nisi plačal.

FireSnake je izjavil:

Za telefone ni carine?
Torej DDV + stroški carinjenja.

V splošnem se tukaj vsi preveč obremenjujete s carino, ki je za 99,99% izdelkov 0 ali tako zelo blizu 0, da izgine v primerjavi z DDV.

Izjema ste tisti, ki preko pošte uvažate (ali bolje rečeno "poskušate srečo") alkoholne pijače, tobak, nafto ali naftne derivate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

lopov ::

karl je izjavil:

Iz Kitajske sem dobil eno elektroniko ki pa kaže ne dela.
Prodajalec je rekel da naj pošljem nazaj in mi bo on potem poslal novo.
Pri uvozu sem plačal davek in carino, sedaj pa me zanima kako naj to uredim da ne plačujem prispevkov ponovno ker je kar velik strošek?

Vem da bi lahko to uredil na njihovi upravi v Lj, ampak imam do tam kar daleč. Se da to kako preko spleta?


Jaz vem samo v teoriji, tko da bo moral nekdo dopolniti :)

Najbolj ugodna varianta je, da dobavitelj organizira prevzem izdelka ter sam uredi vse potrebno za izvoz, vprašanje pa je, če bo narejeno pravilno da ne bo zapletov pri ponovnem uvozu.

Pozanimaj se, kako boš pošiljal -- preko pošte ali katerega od logistov (IIRC je za kitajsko je (najbolj ugoden DHL) ter se pri njih pozanimaš o konkretnem postopku.

Urediš "garancijsko popravilo" (warranty repair), za kar potrebuješ:

- izjavo dobavitelja, da bo izdelek popravil ali zamenjal, dovolj je korespondenca preko maila, v najboljšem primeru pa samostojen dokument
- pripraviš predračun/proformo, kjer navedeš podatke o izdelku: količina, opis, če imaš tarifno številko jo priloži ter vrednost, ki jo navedeš skladno z originalnim računom (brez stroškov transporta, samo vrednost izdelka) ter valuto (EUR ali USD).
- na proformi navedeš, da gre za garancijsko popravilo (warranty repair) ter da je vrednost informativne narave (for customs purposes only)
- pooblastilo logistu (če boš pošiljal preko njih), s katerim jih poblaščaš za vodenje cariskega postopka

Če izdelek vsebuje kakršnekoli baterije je to potrebno navesti in pripraviti dodatno dokumentacijo + omeji te pri izbiri pošiljatelja + stroški neprijetno narastejo. Elektronika brez baterij ni problem.

Zapakiraš, primerno označiš, priložiš dokumentacijo in se oglasiš pri firmi, ki bo izvozila in tam dokončaš postopek.

Ko pride pošiljka nazaj te obvestijo in jim pošlješ potrjeno izvozno dokumentacijo, da se carini pravilno.

Če me kdo popravi/dopolni -- kar :)

Killermode ::

Pozdravljeni,
glede na to da sem veliko paketov naročil okoli novega leta. Moram povedati, da so bili cariniki zelo prijazni do mene.
naročil sem več paketov vrednosti do 22 eur
ustavili so mi jih vsaj 5 ter zahtevali dodatne papirje saj je na njih bila napisana vrednost zelo čudna.
poslal sem jim račune oz paypal transakcije oz screenshot strani,
vse pakete so mi poslali naprej brez da bi zaračunali postopek obdelave.
:)

oemdzi ::

Killermode je izjavil:

Pozdravljeni,
glede na to da sem veliko paketov naročil okoli novega leta. Moram povedati, da so bili cariniki zelo prijazni do mene.
naročil sem več paketov vrednosti do 22 eur
ustavili so mi jih vsaj 5 ter zahtevali dodatne papirje saj je na njih bila napisana vrednost zelo čudna.
poslal sem jim račune oz paypal transakcije oz screenshot strani,
vse pakete so mi poslali naprej brez da bi zaračunali postopek obdelave.
:)


Kakšna pa je bila "fake vrednost" in realna? Meni so skoraj na vse upalili 5 eur za procesiranje paketov z napačno vrednostjo, kljub temu, da končna ni presegala 22 eur.

Od takrat naprej se poslužujem Photoshopa :)
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

Ales ::

Ko te ujamejo s fotošopom bo šele veselica. 5 EUR ni nič proti temu, kar boš takrat lahko fasal.

oemdzi ::

Dokazati mi ne morejo, lahko kvečjemu izdelek izgubim, ker se ne ubadam dalje z njimi, s kakšnimi snapshot linki, ker ne znam, ali pa sem pozabil geslo aliexpress racuna, naj mu dokazejo... Photoshop je pa v nulo narejen...
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

Killermode ::

oemdzi je izjavil:

Killermode je izjavil:

Pozdravljeni,
glede na to da sem veliko paketov naročil okoli novega leta. Moram povedati, da so bili cariniki zelo prijazni do mene.
naročil sem več paketov vrednosti do 22 eur
ustavili so mi jih vsaj 5 ter zahtevali dodatne papirje saj je na njih bila napisana vrednost zelo čudna.
poslal sem jim račune oz paypal transakcije oz screenshot strani,
vse pakete so mi poslali naprej brez da bi zaračunali postopek obdelave.
:)


Kakšna pa je bila "fake vrednost" in realna? Meni so skoraj na vse upalili 5 eur za procesiranje paketov z napačno vrednostjo, kljub temu, da končna ni presegala 22 eur.

Od takrat naprej se poslužujem Photoshopa :)

https://www.aliexpress.com/item/kingsto...

Kupil sem 32gb verzijo ki je bila v akciji.
cena je bila 10,99$ oni so pa napisal 28$ na paket.

Magic1 ::

To je tako kot davek pri nakupu rabljenega avtomobila. Lahko ti napišeš kakršnokoli ceno, obveljala bo njihova ocenitev.
Magic

Mare2 ::

Killermode je izjavil:


Kupil sem 32gb verzijo ki je bila v akciji.
cena je bila 10,99$ oni so pa napisal 28$ na paket.


Šlamparija. :)

St235 ::

oemdzi je izjavil:

Dokazati mi ne morejo, lahko kvečjemu izdelek izgubim, ker se ne ubadam dalje z njimi, s kakšnimi snapshot linki, ker ne znam, ali pa sem pozabil geslo aliexpress racuna, naj mu dokazejo... Photoshop je pa v nulo narejen...


kar tolaži se.

oemdzi ::

St235 je izjavil:

oemdzi je izjavil:

Dokazati mi ne morejo, lahko kvečjemu izdelek izgubim, ker se ne ubadam dalje z njimi, s kakšnimi snapshot linki, ker ne znam, ali pa sem pozabil geslo aliexpress racuna, naj mu dokazejo... Photoshop je pa v nulo narejen...


kar tolaži se.


Aha, argument za to pa je kakšen? Mi bodo s sodnim nalogom prišli domov preiskati hišo in Aliexpress račun? Res me zanima od kje jih ven vlečeš...
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

Daniel ::

Slej ko prej bomo zaradi tega, ker nekateri očitno izjemno dobro obvladate Photoshop vsi po vrsti plačevali stroške pregleda pošiljk, četudi so dokazljivo pod 22 EUR.

oemdzi ::

Daniel je izjavil:

Slej ko prej bomo zaradi tega, ker nekateri očitno izjemno dobro obvladate Photoshop vsi po vrsti plačevali stroške pregleda pošiljk, četudi so dokazljivo pod 22 EUR.

Dvomim, da zaradi Photoshopa. Ko bom za svoje delo tudi normalno plačan, bom tudi normalno plačeval davke, moja odločitev. Skratka nazaj na temo... Zakaj misliš, da je photoshop razlog? Jaz mislim, da je želja po še več denarja v davčno blagajno, neposredno in posredno, ker se s Kitajske ne bo več toliko splačalo in bomo namesto Xiaomijev kupovali Akrapovič telefone.

p.s. Reklama "brez računa se ne splača" in vesli glasek napove, da sodeluješ celo v nagradni igri, much wow, takšne propagande se celo Severna Koreja ne bi branila.
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

k3k3tz ::

Photoshop? Ne morejo dokazat? Jim ni treba nič dokazovat.
Najdejo tvoj izdelek, primerjajo s tem, kar si poslal in če majo občutek, da si malo preveč dovoliš, dobiš domov namesto paketa položnico z globo.
Če slučajno dobiš s pošte mail, kjer te prosijo še za EMŠO, si na dobri poti.
Če nočeš plačevat davkov, ne hodi v trgovino. Še posebej ne po internetu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k3k3tz ()

BuDi79 ::

oemdzi je izjavil:

Aha, argument za to pa je kakšen? Mi bodo s sodnim nalogom prišli domov preiskati hišo in Aliexpress račun? Res me zanima od kje jih ven vlečeš...
Ne vem a ste vsi taki malinovci ali res ni imel nihče pred leti precej bolj strogih carinskih zahtev za dokazovanje.

Pred leti, ko sem prvič naročil nekaj s kitajske sem na poštno carino prinesel izpis iz trgovine, da bi dokazal ceno ... pa so rekli "kaj to nosiš, print s trgovine ali ebaya ne velja, lahko vsak ponaredi, sprejemamo samo izpis iz paypala (takrat bolj pogost kot direktno kartično plačilo), bančni izpis kartičnega prometa z vidnim odlivom za plačilo tega izdelka ali pa bančno potrdilo o nakazilu, če je nakazano s tekočega računa - skratka nekaj kar lahko v primeru dvoma uradno preverimo, če je plačal kdo drug in primernega potrdila ne morete priskrbeti pa bomo sami ocenili vrednost" - Ko so čez začeli sprejemati navadne printe iz trgovin me je v bistvu precej presenetilo, da so popustili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

_Denny_ ::

Daniel je izjavil:

Slej ko prej bomo zaradi tega, ker nekateri očitno izjemno dobro obvladate Photoshop vsi po vrsti plačevali stroške pregleda pošiljk, četudi so dokazljivo pod 22 EUR.


01.01.2021 oz. mogoče še prej, če si bo kak idiot premislil. Sploh niso rabili prekrškarjev, da so si to izmislili.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

tikitoki ::

Mene osebno moti, da ti lopovski pezdeti carinijo tudi postnino, kar je brez dvoma cisti nateg. Carinjenje storitve, ki je bila opravljena v drugi drzava? WTF!

_Denny_ je izjavil:

Daniel je izjavil:

Slej ko prej bomo zaradi tega, ker nekateri očitno izjemno dobro obvladate Photoshop vsi po vrsti plačevali stroške pregleda pošiljk, četudi so dokazljivo pod 22 EUR.


01.01.2021 oz. mogoče še prej, če si bo kak idiot premislil. Sploh niso rabili prekrškarjev, da so si to izmislili.


Kar je problem, ne toliko zaradi tistga evra ali dveh davka, bolj zaradi stroskov carinjenja, ki bodo mimogrede presegali vrednost samega izdelka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

St235 ::

Mene osebno moti, da ti lopovski pezdeti carinijo tudi postnino, kar je brez dvoma cisti nateg. Carinjenje storitve, ki je bila opravljena v drugi drzava? WTF!

mene osebno moti, da ljudje, ki nimajo pojma mislijo, da lahko kaj pametnega povejo. WTF!

Brainstorm ::

Na Švedskem plačajo za vsako pošiljko ki pride iz Kitajske okoli 13EUR, tudi če je pošiljka vredna samo kakšen evro.

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

St235 je izjavil:

Mene osebno moti, da ti lopovski pezdeti carinijo tudi postnino, kar je brez dvoma cisti nateg. Carinjenje storitve, ki je bila opravljena v drugi drzava? WTF!

mene osebno moti, da ljudje, ki nimajo pojma mislijo, da lahko kaj pametnega povejo. WTF!


Ce si tak bedak, da ne ves, da ti dajatve nabijejo tudi na postnino, potem je tvoj problem.

CE imas kaksen pameten argument zakaj se ti zdi to upraviceno, potem pa argumentiraj ali pa se poberi.

Mare2 ::

tikitoki je izjavil:

St235 je izjavil:

Mene osebno moti, da ti lopovski pezdeti carinijo tudi postnino, kar je brez dvoma cisti nateg. Carinjenje storitve, ki je bila opravljena v drugi drzava? WTF!

mene osebno moti, da ljudje, ki nimajo pojma mislijo, da lahko kaj pametnega povejo. WTF!


Ce si tak bedak, da ne ves, da ti dajatve nabijejo tudi na postnino, potem je tvoj problem.

CE imas kaksen pameten argument zakaj se ti zdi to upraviceno, potem pa argumentiraj ali pa se poberi.


tikitoki, dajatve se plačajo tudi na poštnino. Sedaj ravno iščem Powerbank, ki bi bil do 22 EUR s type C kablom. Tule manjka 2 EUR.

https://www.aliexpress.com/item/100-Ori...

St235 ::

tikitoki je izjavil:

St235 je izjavil:

Mene osebno moti, da ti lopovski pezdeti carinijo tudi postnino, kar je brez dvoma cisti nateg. Carinjenje storitve, ki je bila opravljena v drugi drzava? WTF!

mene osebno moti, da ljudje, ki nimajo pojma mislijo, da lahko kaj pametnega povejo. WTF!


Ce si tak bedak, da ne ves, da ti dajatve nabijejo tudi na postnino, potem je tvoj problem.

CE imas kaksen pameten argument zakaj se ti zdi to upraviceno, potem pa argumentiraj ali pa se poberi.


Za razliko od tebe misliš? Ker razen brezveznega ranata ni bilo od tebe K**** od argumentacije.

Razlog je seveda enostaven, ker a. se tako izogne manipulaciji in goljufanju z vrednostjo in b. ker je na koncu dneva važno samo to koliko je izdelek vreden, ko so uvozi. To pa vključuje tudi vse storitve, ki so bile potrebne, da se je to zgodilo.

Me zanima če podobne bedastoče klatiš tudi, ko ti frizer zaračuna DDV, pa še odvečne lase baraba pokrade. Dodana vrednost (kar sta suprise suprise drugi dve črki kratice DDV) ni omejena samo na blago ampak se plača tudi za storitve.

Okapi ::

Sedaj ravno iščem Powerbank, ki bi bil do 22 EUR s type C kablom. Tule manjka 2 EUR.
Nič ne manjka. Stane 26 usd, kar je malo manj ko 22 evra. Kabel pa kupi posebej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Mare2 ::

Okapi je izjavil:

Sedaj ravno iščem Powerbank, ki bi bil do 22 EUR s type C kablom. Tule manjka 2 EUR.
Nič ne manjka. Stane 26 usd, kar je malo manj ko 22 evra. Kabel pa kupi posebej.


Okapi, tale ima malo čudno ceno.
Predpostavljam, da ni original.
Kaj praviš?

https://www.ebay.com/itm/263566039386

BorutK-73 ::

tikitoki je izjavil:

Mene osebno moti, da ti lopovski pezdeti carinijo tudi postnino, kar je brez dvoma cisti nateg. Carinjenje storitve, ki je bila opravljena v drugi drzava? WTF!

To je pa zato ker so včasih kitajci tako goljufali, nižja cena izdelka in so dali razliko v višjo poštnino. Zato se sedaj carini vse skupaj.

darkolord ::

Ne, ni zato.

matobeli ::

Mare2 je izjavil:

Okapi je izjavil:

Sedaj ravno iščem Powerbank, ki bi bil do 22 EUR s type C kablom. Tule manjka 2 EUR.
Nič ne manjka. Stane 26 usd, kar je malo manj ko 22 evra. Kabel pa kupi posebej.


Okapi, tale ima malo čudno ceno.
Predpostavljam, da ni original.
Kaj praviš?

https://www.ebay.com/itm/263566039386


44sold pa 18 feedbacka za vseh 6 izdelkov ki jih prodaja. z 95% pozitivnimi komentarji... Raje ne.

Okapi ::

BorutK-73 je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Mene osebno moti, da ti lopovski pezdeti carinijo tudi postnino, kar je brez dvoma cisti nateg. Carinjenje storitve, ki je bila opravljena v drugi drzava? WTF!

To je pa zato ker so včasih kitajci tako goljufali, nižja cena izdelka in so dali razliko v višjo poštnino. Zato se sedaj carini vse skupaj.

Ne preveč nakladat. Kitajci niso nikoli tako delali, in si v resnici velikokrat pljuvajo v lastno skledo, ker imajo brezplačno poštnino za izdelke, ki stanejo 23-25 evrov (namesto da bi bil izdelek 21 evrov in 3-4 evre poštnine, da bi šlo uradno brez uvoznih dajatev).

St235 ::

Pozabljaš, da je ta ureditev starejša od kitajcev:) (Figur of speech, preden koga božjast popade).

Kot sem že v prejšnjem postu napisal. Govorimo o davku na dodano vrednost, torej je obdavčitev vezana na celotno vrednost blaga ne glede na to kako je ta sestavljena. Če je notri 100€ materiala 500€ delovnih ur 100€ goriva in 300€ stroška črnca, ki je laufal s paketom čez puščavo je na koncu vse skupaj vredno 1000€ in od tega se plača DDV.

Saj ni za pri nas proizvedeno blago nič drugače. Plača se DDV od njegove vrednosti ne glede na to, kako je ta sestavljena. In če je poštnina ločena postavka se DDV obračuna ločeno, če je v ceni izdelka pa se pač obračuna od celote.
««
62 / 89
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošta Slovenija - Carina in nateg (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8817583 (2056) 49106
»

Kaj se zadnje čase dogaja s carino? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15322539 (9668) Tidule
»

Zakaj tako visoka carina? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6519711 (9113) BorutK-73
»

Carinska pošta (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34498785 (53646) Mare2
»

Kako carina ve vrednost izdelka? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11029908 (26476) Fritz

Več podobnih tem