» »

Carina

Carina

Temo vidijo: vsi
««
61 / 89
»»

Mare2 ::

Hakai je izjavil:



Tudi ce pravilno izpolnejo cn22/23 imas lahko tezave. Danes sem prejel tak paket in zdi se mi bolano, da idodatni stroski carinje ja nanesejo 50% cene izdelka. Mislim, da je najcenene vzeti postnino s sledenjem in pozabiti na posiljke, ki zaidejo na carinsko posto.


Če se cena ujema z vrednostjo na CN22, le ta je pod 22 EUR, stroškov carinjenja naj ne bi bilo. Prosim, pojasni.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Hakai ::

Ja, res je bil nad 22 eur. Je v tem catch?

Mare2 ::

http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

FX6300B ::

ja pod 22€ ni carine/ddv-ja, ko preseže to vrednost je 22% ddvja in če je še kaj carine
meni se pa zdi glupo ko imaš pošiljko vredno par evrov a jo vseeno pregledajo in to tudi zaračunajo 6€ ali koliko je že..
to je tako kot da ti jaz pridem na dom malo pomedem okrog praga pa ti izdam račun za 50€, čeprav ti tega sploh nočeš
May the force be with you!

matobeli ::

Ravno danes dobil paket za katerega so poslali poizvedbo, ampak je koštal samo 10€. Kljub opisno (beri, nepravilno) izpolnjenemu CN22/23 mi niso nič računali.

Mogoče počasi opuščajo to prakso ali pa je zgolj odvisno od noge s katero je zjutraj vstal referent. Kdo bi vedel.

Ales ::

FX6300B je izjavil:

ja pod 22€ ni carine/ddv-ja, ko preseže to vrednost je 22% ddvja in če je še kaj carine
meni se pa zdi glupo ko imaš pošiljko vredno par evrov a jo vseeno pregledajo in to tudi zaračunajo 6€ ali koliko je že..
to je tako kot da ti jaz pridem na dom malo pomedem okrog praga pa ti izdam račun za 50€, čeprav ti tega sploh nočeš

Uau. In še 6218. ista blodnja v tej temi.

Pravilno izpolni uvozne obrazce pa ti pod 22 EUR ne bodo računali ničesar. Za vse so ista pravila, celo zate.

Razen če imaš veze, kot matobeli. ;) :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

FX6300B ::

jah problem je da uvozne obrazce ne izpolnjujem jaz ampak kitajci..

kateri pa tudi če jih prosiš tega v 70% ne storijo
May the force be with you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

Ales ::

Predhodno zahtevaj pravilno izpolnjen obrazec in če ga ne izpolnijo, povračilo stroškov za dodaten strošek carinskega postopka. Dobiš delni refund in je zadeva opravljena.

matobeli ::

Bi blo fajn kje v pravnih aktih izbrskat kdo je kriv za nepravilno izpolnjeno deklarcijo. Če se komu da googlat... >:D

Ales ::

Za carinsko deklaracijo je odgovoren naročnik storitve, kupec. To je ena stvar, relacija med carino in kupcem.

Druga stvar je pogodba civilnega prava med kupcem in prodajalcem. Če kupec od prodajalca zahteva pravilno izpolnitev deklaracij in se on s tem strinja, potem pa tega ne stori na ustrezen način, je kršil medsebojno pogodbo. Posledično je odgovoren za nastali strošek.

Tukaj se da precej zakomplicirati zadeva, a ampak v praksi se da strošek kar lepo dobiti nazaj.

MIHAc27 ::

FX6300B je izjavil:

jah problem je da uvozne obrazce ne izpolnjujem jaz ampak kitajci..

kateri pa tudi če jih prosiš tega v 95% ne storijo

Popravljeno.

Mene na vsakih 20 pošiljk čaka 1 pravilno izpolnjen. Za tiste pod 5€ niti ne težim, za ostale pa. Zaenkrat sem imel še srečo vsakič, ko je kitajc narobe izpolnil, da pač cariniki niso kompliciral.

predi ::

Če gre verjeti podatkom na tej strani, potem se Kitajci upirajo pravilnemu izpolnjevanju CN22/23 obrazcev, ker to vpliva njihove stroške. Sicer ne plačajo izvoznega davka, plačajo pa 17% DDV?

darkolord ::

Ne verjamem, da plačujejo glede na to, kar napišejo na tisti obrazec.

matobeli ::

Zih ne. Sem dobil tudi že za 10USD višjo ceno na CN22/23 kot pa je bila dejanska.

Pri zadnjem paketu so pa skoraj zadeli, falili samo za 30c :))

St235 ::

matobeli je izjavil:

Bi blo fajn kje v pravnih aktih izbrskat kdo je kriv za nepravilno izpolnjeno deklarcijo. Če se komu da googlat... >:D


Ze 100x povedano v tej temi, tako da ne rabis popolnoma nic googlat. Odgovoren je uvoznik, torej v primeru nakupa preko spleta kupec, ki bi zadevo rad spravil v EU.

MIHAc27 ::

Ravno predzadnji paket pri meni je bil napisan 5$, medtem ko je bila dejanska vrednost 2$. Običajno je seveda napisana nižja od dejanske.

Maš pa tudi Kitajske pacijente, ki imajo kar na kuverto naprintan CN22 obrazec..in za vse izdelke seveda isto vrednost. Dopišejo samo tvoj naslov.

Mare2 ::

Pri meni se tudi zneski ne ujemajo, čeprav v angleščini napišem, Na CN22 napišite realno vrednost 9 USD.

Očitno Kitajci razumejo kitajsko. :)
A bo to? (Google translate)
https://translate.google.si/#sl/zh-TW/N...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

Okapi ::

Google translate preveriš tako, da kitajsko prevedeš v angleščino ali kakšen tretji jezik, in vidiš, kaj pride ven.

valdo ::

Ne pozmnam pravil in zakonodaje,
izdelek je stal 155€, dobil sem račun za dodatno plačilo63€.
Sprašujem je to vredu? To je skoraj ~40% zraven, zdi se mi dosti?
Blago je iz Kitajske, električen set za kolo.

Hvala!

Lp
Lp

Mare2 ::

Nisi napisal, kdo ti je to ocarinil. Vsi pa seveda računajo tudi stroške carinjenja. :)

Prepiši specifikacijo.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

valdo ::

Mare2 je izjavil:

Nisi napisal, kdo ti je to ocarinil.
Nimam še nič drugega kot pozdrav od pošte, naj prinesem 63€ in dvignem pošiljko.
Lp

St235 ::

valdo je izjavil:

Ne pozmnam pravil in zakonodaje,
izdelek je stal 155EUR, dobil sem račun za dodatno plačilo63EUR.
Sprašujem je to vredu? To je skoraj ~40% zraven, zdi se mi dosti?
Blago je iz Kitajske, električen set za kolo.

Hvala!

Lp


DDV je 34EUR, potem je 22EUR postopka in si na 56EUR, zdaj če je še kaj carine ali si kaj tretjega spregledal pa si lahko na 63EUR.

Bo pa na računu točno pisalo kaj so zaračunal in lahko preveriš. 155EUR je precej nehvaležna vrednost, ker je že preko oprostitve plačila carine in pade v najdražjo tarifo carinske pošte.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

mojster_joni ::

kaj pa vem iz usa/kanade je bil carinski obrazec zmeraj 'pravilno' izpolnjen in nisem plačal nič

kitajci ap majkemi čarajo tok po svoje da lahko da dobiš za 100 eur 50+ mW laserjev (preden kdo kaj reče nisem nikoli svetil v ljudi/odbojne površine/....) v nabiralnik ker so gor napisali da gre za baterijske luči za 15 dolarjev al pa plačaš carino+davek za kup ničvrednih ledic ki služijo kot obesek za ključe

valdo ::

St235 je izjavil:

DDV je 34EUR, potem je 22EUR postopka in si na 56EUR, zdaj če je še kaj carine ali si kaj tretjega spregledal pa si lahko na 63EUR.
Bo pa na računu točno pisalo kaj so zaračunal in lahko preveriš. 155EUR je precej nehvaležna vrednost, ker je že preko oprostitve plačila carine in pade v najdražjo tarifo carinske pošte.
OK, potem je to to, hvala za pojasnilo.
Jutri ali v soboto dvignem in napišem tukaj, če bo še koga zanimalo.

lp
Lp

valdo ::

valdo je izjavil:

Jutri ali v soboto dvignem in napišem tukaj, če bo še koga zanimalo.
Na izdelek 154€
Zahtevno carinjenje 16,4€
Crina 7,3€
DDV 35,7€
DDV 3,7€
SKUPAJ 63€ 41% ;((
Lp

Ales ::

So kar prav obračunali, kot kaže. Žal, ampak tako je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

Skyman ::

Zdravo!

Glede na to da je paket iz nemcije,in je brez problema prisel do linza se je na sledljivosti paketa sedaj izpisalo (Začasno ustavljena pošiljka)Je pa res da je prispel paket vceraj zvecer,in zadni updejt je pac ustavljena posiljka?

Predvidevam da gre mogoce za preverjanje vsebine paketa? ali kaj? carine sigurno ne bo ker je zadeva kupljena v nemciji!

s1m0n ::

Kako se DHLu poravna stroške za carinski postopek? Osebno pri dostavi ali prej...

Okapi ::

Lahko pri dostavi, samo kurir ne vrača drobiža.

s1m0n ::

Pa ti prej sploh javijo $$$, da se jim pripravi drobiž :)

Okapi ::

Ja. Lahko tudi plačaš na banki in kurirju pokažeš potrdilo o plačilu.

s1m0n ::

Pa se dobi kakšno obvestilo?
Na sledenju piše "Razpoložljivo ob plačilu prejemnika".

Mare2 ::

s1m0n je izjavil:

Pa se dobi kakšno obvestilo?
Na sledenju piše "Razpoložljivo ob plačilu prejemnika".


Počakaj par urc. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

FireSnake ::

matobeli je izjavil:

Ravno danes dobil paket za katerega so poslali poizvedbo, ampak je koštal samo 10€. Kljub opisno (beri, nepravilno) izpolnjenemu CN22/23 mi niso nič računali.

Mogoče počasi opuščajo to prakso ali pa je zgolj odvisno od noge s katero je zjutraj vstal referent. Kdo bi vedel.


Stroške pošte nisi plačal?
Jaz sem jih vedno (čeprav je bilo pod 22€).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Mare2 ::

FireSnake je izjavil:


Stroške pošte nisi plačal?
Jaz sem jih vedno (čeprav je bilo pod 22€).


To se plača samo "včasih". :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

s1m0n ::

Zdaj sem še dobil "Začasno ustavljena pošiljka" v appu za sledenje...

Mare2 ::

s1m0n je izjavil:

Zdaj sem še dobil "Začasno ustavljena pošiljka" v appu za sledenje...


Cariniki sumijo, da je vredno več kot 22 EUR ali da se znesek na CN 22 ne ujema z vrednostjo pošiljke. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

s1m0n ::

Prvo treba počakat, da mi sporočijo koliko smo jim dolžni :)
Za carinski postopek sem jim tak moral posredovat račun pa vse. (Deklaracija tak ni bla pravilno izpolnjena, imam kopijo)

matobeli ::

FireSnake je izjavil:


Stroške pošte nisi plačal?
Jaz sem jih vedno (čeprav je bilo pod 22€).


Tako je, nisem plačal. In kakšen teden za tem sem dobil še en poziv. Tudi je šlo čez brez problema.

Načeloma je moja statistika da so mi samo za kakšnih 20% računali "pregled".

V0RT3X ::

Naročil sem izdelek prek ebay GSP, sedaj pa sem dobil še SMS od DHLa da je potrebno opraviti uvozni postopek. Ne bi moral že vse to urediti Pitney&Bowes v US glede na to da sem že plačal dajatve ob plačilu na ebayu?

Al kakšne dodatne stroške lahko še pričakujem? (verjetno bi najraje zaračunali še 1x 22%)

Paketa sicer še ni v SLO, piše da gre za pričakovano pošiljko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: V0RT3X ()

Mare2 ::

+ stroški založitve garancije. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

St235 ::

Mare2 je izjavil:

+ stroški založitve garancije. :)


kaj ko bi odgovori na vprašanje namesto, da me oponašaš in pametuješ v tri dni? Al to poste nabijaš, da si delaš reklamo za N26? Ti gre prodaja zavarovanj res tako slabo?

V0RT3X je izjavil:

Naročil sem izdelek prek ebay GSP, sedaj pa sem dobil še SMS od DHLa da je potrebno opraviti uvozni postopek. Ne bi moral že vse to urediti Pitney&Bowes v US glede na to da sem že plačal dajatve ob plačilu na ebayu?

Al kakšne dodatne stroške lahko še pričakujem? (verjetno bi najraje zaračunali še 1x 22%)

Paketa sicer še ni v SLO, piše da gre za pričakovano pošiljko.


Ja bi, če si plačal storitev v okviru Global Shipping Programe potem bi to moralo pokrit vse dajatve do tvojih vrat. Zdaj, kot razumem si dobil samo obvestilo, da bo potrebno opraviti carinski postopek. To samo po sebi še ne pomeni, da boš postopek moral tudi plačat. Če pa vseeno pride do tega, pa je to seveda razlog, da odpreš dispute, priložiš račune DHL in zahtevaš refund. Zagotovo pa ne škodi, če boš v komunikaciji z DHL, da jih opozoriš na GSP, da za brez veze ne naredijo napake.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

V0RT3X ::

Sem dobil skeniran invoice na mail od DHL in je oznaceno kot DDP (delivered duty paid), kar naceloma oznacuje da so vse dajatve ze krite oz. vse stroske krije posiljatelj.

Je pa paket ze v LJ tko da bom vsak cas videl.

St235 ::

ja, DDP pomeni, da so uvozne dajatve že plačane. Ni sicer nemogoče, da bi DHL našel kakšno dodatno postavko za zaračunat ampak praviloma ne bi smeli. Javi ko dobiš, ker je bilo že kar nekaj precej slaboumnega nabijanja o tem, da GSP ne deluje, pa osebno še nisem imel težav s tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

FireSnake ::

Mare2 je izjavil:

FireSnake je izjavil:


Stroške pošte nisi plačal?
Jaz sem jih vedno (čeprav je bilo pod 22€).


To se plača samo "včasih". :)


Res mi ni jasno, po kakem ključu delajo ti pajaci ...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Mare2 ::

Lakotnik29, si zbolel?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

s1m0n ::

Jaz sem tudi danes uredil svoje z DHL.

Račun je sestavljen iz:
- 0.8€ carine
- 22% davka
- 18,3€ garancije DHLu.

Tako, da moje prve izkušnje z DHL in uvozom iz ne EU so čist OK. Postopek je bil rešen v roku 2 dni.

V0RT3X ::

Si naročil normalno ali prek ebay GSP?

s1m0n ::

Ne tipičen.

V0RT3X ::

St235 je izjavil:

ja, DDP pomeni, da so uvozne dajatve že plačane. Ni sicer nemogoče, da bi DHL našel kakšno dodatno postavko za zaračunat ampak praviloma ne bi smeli. Javi ko dobiš, ker je bilo že kar nekaj precej slaboumnega nabijanja o tem, da GSP ne deluje, pa osebno še nisem imel težav s tem.


Evo, ni bilo nič za plačat, podatke so rabili sam zarad postopka.

Tko da sm kr zadovoljen, $32 za DHL express poštnino za laptop. :D
««
61 / 89
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naročanje preko Aliexpress (strani: 1 2 3 4187 188 189 190 )

Oddelek: Loža
94501559834 (4591) hotig
»

Pošta Slovenija - Carina in nateg (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9018708 (696) darkolord
»

Kaj se zadnje čase dogaja s carino? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15323072 (10201) Tidule
»

Carinska pošta (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34499567 (54428) Mare2
»

Kako carina ve vrednost izdelka? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11030340 (26908) Fritz

Več podobnih tem