» »

Carina

Carina

Temo vidijo: vsi
««
63 / 89
»»

k3k3tz ::

tikitoki je izjavil:

Mene osebno moti, da ti lopovski pezdeti carinijo tudi postnino, kar je brez dvoma cisti nateg. Carinjenje storitve, ki je bila opravljena v drugi drzava? WTF!



Na tvojem nivoju, da boš lažje razumel:
1. "carinijo" tudi poštnino, ko vrednost izdelka preseže 22€
2. osnova za "carinjenje" je vse, kar si za izdelek plačal
3. ti lopovski pezdeti opravljajo svoje delo po trenutno veljavnih predpisih
4. če nimaš blage veze o čem govoriš, pa vseeno trosiš neumnosti, si pezde ti sam

še tole: carinska vrednost

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k3k3tz ()

tikitoki ::

Mare2 je izjavil:

tikitoki je izjavil:

St235 je izjavil:

Mene osebno moti, da ti lopovski pezdeti carinijo tudi postnino, kar je brez dvoma cisti nateg. Carinjenje storitve, ki je bila opravljena v drugi drzava? WTF!

mene osebno moti, da ljudje, ki nimajo pojma mislijo, da lahko kaj pametnega povejo. WTF!


Ce si tak bedak, da ne ves, da ti dajatve nabijejo tudi na postnino, potem je tvoj problem.

CE imas kaksen pameten argument zakaj se ti zdi to upraviceno, potem pa argumentiraj ali pa se poberi.


tikitoki, dajatve se plačajo tudi na poštnino. Sedaj ravno iščem Powerbank, ki bi bil do 22 EUR s type C kablom. Tule manjka 2 EUR.

https://www.aliexpress.com/item/100-Ori...


Tocno to sem napisal in izrazil nezadovolsjtvo glede tega.

tikitoki ::

St235 je izjavil:

tikitoki je izjavil:

St235 je izjavil:

Mene osebno moti, da ti lopovski pezdeti carinijo tudi postnino, kar je brez dvoma cisti nateg. Carinjenje storitve, ki je bila opravljena v drugi drzava? WTF!

mene osebno moti, da ljudje, ki nimajo pojma mislijo, da lahko kaj pametnega povejo. WTF!


Ce si tak bedak, da ne ves, da ti dajatve nabijejo tudi na postnino, potem je tvoj problem.

CE imas kaksen pameten argument zakaj se ti zdi to upraviceno, potem pa argumentiraj ali pa se poberi.


Za razliko od tebe misliš? Ker razen brezveznega ranata ni bilo od tebe K**** od argumentacije.

Razlog je seveda enostaven, ker a. se tako izogne manipulaciji in goljufanju z vrednostjo in b. ker je na koncu dneva važno samo to koliko je izdelek vreden, ko so uvozi. To pa vključuje tudi vse storitve, ki so bile potrebne, da se je to zgodilo.

Me zanima če podobne bedastoče klatiš tudi, ko ti frizer zaračuna DDV, pa še odvečne lase baraba pokrade. Dodana vrednost (kar sta suprise suprise drugi dve črki kratice DDV) ni omejena samo na blago ampak se plača tudi za storitve.


Seveda, torej je prav, da se isto storitev dvakrat obdavci. V drzavi, kjer je bila storitev dejansko prodana. Potem pa se tukaj, kar tko, ker se lahko. To je cisto navadno nategovanje.

Pa tvoj argument je popolnoma nesmiselen, ker ne spremeni dejstva, da lahko predlozis lazen racun. Po tvoje je resitev za morebitne goljufije, da drzava vse povprek dodatno udari po denarnici, da se bo mal vec nabralo v drzavni blagajni? Kaksno bedno razmisljenje.

Pa se nekaj, teslo jedno. Ti nisi uvozil storitve. A mogoce placas pri nas se davek na vse storitve, ko si sel na potovenje? ne! Gre za cisto navadno zlorabo polozaja.

Zakon nekdo napise. Ni to nek univerzalen zakon naraven, da bi bil nad kritiko.

tikitoki ::

Okapi je izjavil:

BorutK-73 je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Mene osebno moti, da ti lopovski pezdeti carinijo tudi postnino, kar je brez dvoma cisti nateg. Carinjenje storitve, ki je bila opravljena v drugi drzava? WTF!

To je pa zato ker so včasih kitajci tako goljufali, nižja cena izdelka in so dali razliko v višjo poštnino. Zato se sedaj carini vse skupaj.

Ne preveč nakladat. Kitajci niso nikoli tako delali, in si v resnici velikokrat pljuvajo v lastno skledo, ker imajo brezplačno poštnino za izdelke, ki stanejo 23-25 evrov (namesto da bi bil izdelek 21 evrov in 3-4 evre poštnine, da bi šlo uradno brez uvoznih dajatev).


Jim je treba svetovati. Izdelek je zastojn, placas samo postnino!

k3k3tz je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Mene osebno moti, da ti lopovski pezdeti carinijo tudi postnino, kar je brez dvoma cisti nateg. Carinjenje storitve, ki je bila opravljena v drugi drzava? WTF!



Na tvojem nivoju, da boš lažje razumel:
1. "carinijo" tudi poštnino, ko vrednost izdelka preseže 22EUR
2. osnova za "carinjenje" je vse, kar si za izdelek plačal
3. ti lopovski pezdeti opravljajo svoje delo po trenutno veljavnih predpisih
4. če nimaš blage veze o čem govoriš, pa vseeno trosiš neumnosti, si pezde ti sam

še tole: carinska vrednost


Moras biti pa tudi zelo neumen, da mislis, da ne poznam predpisov, samo zato, ker me motijo in se z delom njih ne strinjam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

St235 ::

Zakonodaja je enotna za celoten EU in primerljiva z vsemi razvitimi drzavami. A je popolna ? Verjetno ne ampak definitivno od tebe razen ranta se nisem slisal nic pametnega.

Dvojna obdavcitev je nekaj povsem normalnega v mednarodnem prometu ce ni posebnega dogovora med dvema drzavama. Eu z kitajsko tega nima. V bistvu bi se ti moral pizdit kako si neki kitajci drznejo zaracunavat davek glede na to nimas nic z njihovo drzavo. Tako, da edini ki te nategujejo so kitajci, pa ocitno nisi sposoben tega doumet.

In se enkrat gre za davek na dodano vrednost in za vsako omembe vredno carino je davcna osnova celotna vrednost blaga ne glede na to kako je sestavljena specifikacija (material, delo, storitve...). V tvoji bolni logiki bi moralo bit na racunu posebej napisano koliko je bilo stroskov posiljanja iz rudnika v tovarno in to odstet od koncnega izdelka.

tikitoki ::

Tudi od tebe nisem slisal se nic pametnega. Samo zalitve. Tko, da res si zadnja oseba, ki bi lahko komu kaj ocitala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

tikitoki ::

St235 je izjavil:

Zakonodaja je enotna za celoten EU in primerljiva z vsemi razvitimi drzavami. A je popolna ? Verjetno ne ampak definitivno od tebe razen ranta se nisem slisal nic pametnega.

Dvojna obdavcitev je nekaj povsem normalnega v mednarodnem prometu ce ni posebnega dogovora med dvema drzavama. Eu z kitajsko tega nima. V bistvu bi se ti moral pizdit kako si neki kitajci drznejo zaracunavat davek glede na to nimas nic z njihovo drzavo. Tako, da edini ki te nategujejo so kitajci, pa ocitno nisi sposoben tega doumet.

In se enkrat gre za davek na dodano vrednost in za vsako omembe vredno carino je davcna osnova celotna vrednost blaga ne glede na to kako je sestavljena specifikacija (material, delo, storitve...). V tvoji bolni logiki bi moralo bit na racunu posebej napisano koliko je bilo stroskov posiljanja iz rudnika v tovarno in to odstet od koncnega izdelka.


V vecini drzav, iz katerih sem narocil, davek ni bil obracunan. Tko, da spet neki bluzis o placilu davka na Kitajskem, na podlagi cesa? Nisem videl, da bi Kitajski prodajalci kjerkoli omenjali davek. Bos moral malce podkrepiti svojo izjavo.

Ti ves, da pravila za pravne osebe in fizicne osebe niso, vedno, enaka. Al pa ves in se samo delas, ker koristi tvojemu argumentu? Torej ne primerjaj obravnave nabave piscalke s Peruja fizicne osebe z delovanjem tovarne ali uvozom za preprodajo, ker je neumno.

darkolord ::

Nisem videl, da bi Kitajski prodajalci kjerkoli omenjali davek.
Zakaj pa potem omenjaš dvojno obdavčitev?

Da se davek plačuje tudi na storitve, je seveda čisto normalno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

St235 ::

V vecini drzav, iz katerih sem narocil, davek ni bil obracunan. Tko, da spet neki bluzis o placilu davka na Kitajskem, na podlagi cesa? Nisem videl, da bi Kitajski prodajalci kjerkoli omenjali davek. Bos moral malce podkrepiti svojo izjavo.


Potem si lagal ko si nabijal o dvojni obdavcitvi? To vse pove o tvoji verodostojnosti in intelektu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

oemdzi ::

V glavnem vsak po svoje, Photoshop2win, vsaj zame ;) Nimam moralnega mačka, ker ne poenostavljam stvari kot očitno lowend pravniki, ki jim je zakonodaja sveto pismo in vir pravičnosti in v zapisano se ne dvomi.
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

k3k3tz ::

oemdzi je izjavil:

V glavnem vsak po svoje, Photoshop2win, vsaj zame ;) Nimam moralnega mačka, ker ne poenostavljam stvari kot očitno lowend pravniki, ki jim je zakonodaja sveto pismo in vir pravičnosti in v zapisano se ne dvomi.

Samo ne jamrat, ko boš dobil pozdravček s FURS-a z globo za ponarejanje uradnih listin.

oemdzi ::

k3k3tz je izjavil:

oemdzi je izjavil:

V glavnem vsak po svoje, Photoshop2win, vsaj zame ;) Nimam moralnega mačka, ker ne poenostavljam stvari kot očitno lowend pravniki, ki jim je zakonodaja sveto pismo in vir pravičnosti in v zapisano se ne dvomi.

Samo ne jamrat, ko boš dobil pozdravček s FURS-a z globo za ponarejanje uradnih listin.

Ampak zakaj mi vsi to "grozite", kako oz. na kakšen način mi pa nobeden ne pove? To, da se "hvalim" v tej temi, to ni noben dokaz... Lahko se tudi lažem, da izpadem "cool", ali pa samo trollam, recimo... Bojo pravo ceno preverjali na Aliju, za nazaj? Ko jim jaz nisem dolžan razkriti svojega gesla od računa, katerga sem med drugimi lahko že pozabil, oz. ne vem če se ga spomnim... Prisežem ... Ne mi samo pisati, da ni tako enostavno in mi napovedovati prihodnost brez konkretnih argumentov... So vas, ali vaše znance že dobili za takšne stvari za katere trdim, da jih počnem jaz, vsaj teoretično, če se seveda ne lažem :))
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

_Denny_ ::

Pri FURSu je obratno kot pri policiji in sodišču..."nedolžen, dokler ni dokazana krivda" ne velja. Nimaš AE gesla? Ni problema, bodo pogledali trenutne cene in se potem odločili; ne veš od kod ti 30000€ nakazila? Ok, bo pač 70% davek na premoženje iz neznanega izvora oz. celo celoten zaseg, če sumijo čudne posle; na dvorišču 100k€ BMW, ti pa v zadnjih 10 letih uradno nikjer zaposlen? Hja, delo na črno. Ni se za igrati s tem, lani sem za mater plačal skoraj 4000€ dohodnine za nazaj (2013-2016), ker me ni poslušala in ni hotela sama iti javit, da dela v AT...če bi vsako leto šla in vložila potne stroške, bi bilo plačila točno 0,00€. Al Caponu tudi dolgo noben nič ni mogel, dokler se ni v njega zapičila davčna...

Mimogrede ni fajn trollati na tak način...v UK in DE zapirajo ljudi zaradi online izjav, naši vedno vse kopirajo in bo tu počasi isto.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

oemdzi ::

Govorimo o stvareh, ki so naročene iz AE, kot so dash kamera, tipkovnica in podobne drobnarije (ne o BMWjih, podjetju na črno, preprodajanju, temveč zgolj o količinah za lastno uporabo, o stvareh, ki jih ne prodajaš naprej in še dodatno riskiraš)... Torej kako točno te zaradi tega lahko po prstih, če ne počneš banalnih napak... 30 eur stane sedaj ? Majkemi, da je pred 2 mescema, ko sem jaz naročal s kuponi stalo točno 15 eur, kot piše na paketu...

p.s. Pajaci od carine ti online še napišejo vrednost, ki je zapisana na paketu, da je vse skupaj še lažje :D Ampak jaz tega ne upam početi, ker v Sloveniji vsi nepošteni že sedijo (pa ne samo v parlamentu).
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oemdzi ()

St235 ::

oemdzi je izjavil:

Govorimo o stvareh, ki so naročene iz AE, kot so dash kamera, tipkovnica in podobne drobnarije (ne o BMWjih, podjetju na črno, preprodajanju, temveč zgolj o količinah za lastno uporabo, o stvareh, ki jih ne prodajaš naprej in še dodatno riskiraš)... Torej kako točno te zaradi tega lahko po prstih, če ne počneš banalnih napak... 30 eur stane sedaj ? Majkemi, da je pred 2 mescema, ko sem jaz naročal s kuponi stalo točno 15 eur, kot piše na paketu...

p.s. Pajaci od carine ti online še napišejo vrednost, ki je zapisana na paketu, da je vse skupaj še lažje :D Ampak jaz tega ne upam početi, ker v Sloveniji vsi nepošteni že sedijo (pa ne samo v parlamentu).


Majka ti ne bo nic pomagala. Furs bo ugotovil da je zadeva vredna 30e in se lahko ti se lahko po trepalnicah meces ne bo nic pomagalo. Pa ne pozabit da se potem lahko spravijo stvari za 5 let nazaj kontrolirat.

Drugace pa je pod crto med tabo in parlamentarci samo v tem razlika, da se z majhnimi jajci upas samo majhne stvari.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Okapi ::

Očitno so Kinezi (vsaj nekateri) pogruntali, kako se pošilja z DHLom. Sem dobil že drugo pošiljko, ko ni bilo treba nobenih računov pošiljati in dajatev plačevati. Trgovec ob oddaji DHLu predloži račun (z vrednostjo manj od 22 evrov) in to je to. Pa še precej hitreje gre, kot z običajno pošto - 3. aprila naročeno in danes dostavljeno.

Očitno DHL postaja ugodna možnost za dostavo kitajske robe.

MIHAc27 ::

Kaj pa cena poštnine z DHL? Ker vse razen China in Singapure pošte ponavadi stane kar veliko.
Vsekakor preveč, da bi za predmet pod 22EUR plačeval še toliko poštnine.

Evo za finto poiskal nekaj... torbica za 15EUR. China mail je free, DHL pa stane 65$..

https://www.aliexpress.com/item/Fashion...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MIHAc27 ()

Mare2 ::

MIHAc27 je izjavil:

Kaj pa cena poštnine z DHL?

Predmetov manjše vrednosti še nisem naročal iz Kitajske. Kot izgleda nekaterim cena ni važna. Morda za 65 EUR že dobiš kako kvalitetno torbico pri nas. Ne pa to škrt robo.

matobeli ::

Ja itak, pri nas dobiš od peletove vere za 30eur, če scenkaš pa za kakšnih 25. NOT.

Robe, ki je k nam uvožena iz alibabe, in je dražja za lepe % je cel kup.

Se pa to pozna predvsem pri tehničnih zadevah, pri težjih kosih je hitro poštnina predraga.

urkov ::

Mi zna kdo povedati, zakaj še vedno nisem dobil pošiljke?
UG469653189CN Shipment Details
Electronic information,receive--26-Mar-2018 10:38 AM
Small package Center, receive--26-Mar-2018 12:38 PM
Parcel centre,sealing--26-Mar-2018 03:38 PM
Small package Center, left--26-Mar-2018 05:11 PM
Exchange Bureau, have been exported to open--28-Mar-2018 01:11 AM
Exchange Bureau, have been exported directly--28-Mar-2018 07:14 PM
Transit Center,left hand navigation--29-Mar-2018 12:48 AM
SLOVENIA, Arrived --10-Apr-2018 12:48 AM
SLOVENIA, the transfer of customs-- 10-Apr-2018 04:28 AM

darkolord ::

Žal ne. Lahko samo vidimo, da pošiljke še ni v Sloveniji.

St235 ::

SLOVENIA, Arrived --10-Apr-2018 12:48 AM
SLOVENIA, the transfer of customs-- 10-Apr-2018 04:28 AM


Darko, o cem ti to?

Mozno da je se na carini, mozno da si spregledal obvestilo da poslji dokumente, mozno da je tracking fake.

Okapi ::

Pogledal je, če je cifra v sistemu, in videl, da ni.

darkolord ::

Lakotnik:

BorutK-73 ::

urkov je izjavil:

Mi zna kdo povedati, zakaj še vedno nisem dobil pošiljke?
UG469653189CN Shipment Details
Electronic information,receive--26-Mar-2018 10:38 AM
Small package Center, receive--26-Mar-2018 12:38 PM
Parcel centre,sealing--26-Mar-2018 03:38 PM
Small package Center, left--26-Mar-2018 05:11 PM
Exchange Bureau, have been exported to open--28-Mar-2018 01:11 AM
Exchange Bureau, have been exported directly--28-Mar-2018 07:14 PM
Transit Center,left hand navigation--29-Mar-2018 12:48 AM
SLOVENIA, Arrived --10-Apr-2018 12:48 AM
SLOVENIA, the transfer of customs-- 10-Apr-2018 04:28 AM


Jaz imam isto, samo zadnji datum je 13 april pa še tudi nisem dobil. Ali bo ta teden prišel paket ali pa obvestilo iz carine da jim posredujem račun.
Moj tracking:
Electronic information,receive--30-Mar-2018 02:13 AM
Small package Center, receive--30-Mar-2018 04:13 AM
Parcel centre,sealing--30-Mar-2018 07:13 AM
Small package Center, left--30-Mar-2018 08:46 AM
Exchange Bureau, have been exported to open--31-Mar-2018 04:46 PM
Exchange Bureau, have been exported directly--01-Apr-2018 10:49 AM
Transit Center,left hand navigation--01-Apr-2018 04:23 PM
SLOVENIA, Arrived --13-Apr-2018 04:23 PM
SLOVENIA, the transfer of customs-- 13-Apr-2018 08:03 PM

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

Sam moment

urkov ::

Smešno mi je to, da je moj paket vreden samo 3,5 eur, če mi pošlejo obvestilo o carinskem pregled bodo stroški večji!
Zanimalo me je zgolj informativno zaradi datuma.
Hvala vsem za odgovore...

MIHAc27 ::

Fanta imata fake tracking številko. Nič novega. Počakajta, dokler ne bo 1 teden pred iztekom Buyer Protection. Potem lahko zaprosiš prodajalca da podaljša za recimo 2 tedna še. Če še v teh dveh tednih ne pride..odpreš dispute in zahtevaš refund (seveda vsaj kak dan preden izteče Buyers protection).

Lahko dobiš jutri ali pa čez 1 mesec paket. Če si naročil 26.Marec, bi paket moral biti tu nekje od 23.4 do 26.5.

kixs ::

Kolikokrat so vam dejansko odprli paket na carini? Mislim, da je potem paket zalepljen s trakom z napisom "Carinska posta" oziroma nekaj podobnega.

Ali so odprli paket samo takrat, ko so potrebovali dodatna dokazila kaj je v posiljki?

Se ne spomnem vec dobro, ker je od zadnjic minilo ze nekaj let... ima kdo kaj bolj nov info?

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

FoxKnox ::

Meni so ta teden na carini ustavili dve pošiljki s Kitajske, poslane s PostNL in zahtevali dopolnitev podatkov. 1. pošiljka v vrednosti 25 EUR, na cn22 napačni naziv in cena, 2. pošiljka v vrednosti cca 6 EUR, na cn22 navedeno tam tam pribljižno naziv in cena.Po poslanih podatkih so Na carini odprli 1. pošilko (original embalaže izdelka niso odpirali), obračunali DDV in stroške postopka 12 EUR in vrnili v dostavo.2. pošiljke niso odpirali in tudi stroškov postopka niso obračunali, samo predali dostavi. V pošiljkah sem imel Vape opremo, mod in tank
Je pa bila na dražji pošilki rumena nalepka z tekstom v angleščini v smislu, da ne ustreza nekim členom o delovanju EU. Morda ve kdo več o temu, zakaj gre.


Pa nalepka OPRAVLJEN CARINSKI POSTOPEK, ja, je bila nalimana

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FoxKnox ()

fikus_ ::

"Je pa bila na dražji pošilki rumena nalepka z tekstom v angleščini v smislu, da ne ustreza nekim členom o delovanju EU"

Ne ustreza zakonodaji EU in tega ne moreš uradno prodat naprej, je lahko imaš/uporabljaš sam.

FoxKnox ::

fikus_ je izjavil:

"Je pa bila na dražji pošilki rumena nalepka z tekstom v angleščini v smislu, da ne ustreza nekim členom o delovanju EU"

Ne ustreza zakonodaji EU in tega ne moreš uradno prodat naprej, je lahko imaš/uporabljaš sam.


Ql, hvala za razlago

s1m0n ::

Do zdaj od ustavljenih paketov mi še niso odpirali nobenega niti večje (vredne par 100EUR)
Le zahtevani original račun, zaslonski posnetek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

k3k3tz ::

FoxKnox, tista rumena nalepka pomeni, da uvozne dajatve v EU še niso bile plačane. Ponavadi gre za blago iz carinskega skladišča tuje firme v EU.

urkov ::

 Rumena nalepka

Rumena nalepka


Tole sem imel pri dvr kameri.
Danes sem prejel pošiljko, za katero sem spraševal pred 14 dnevi, brez carinskega pregleda. :)

fikus_ ::

bobicek ::

Iz ZDA bom dobil nagrado, ki sem jo zadel na giveaway. Vrednost action kamere je 140€, sama poštnina pa je 40€. Zanima me koliko bom moral doplačati carinski pošti?

Ali moj primer sodi v to zadevo:
"Če je pošiljka brezplačna, je zanjo prav tako treba plačati uvozne dajatve. Razen pri
pošiljkah nekomercialne narave se poštnina do namembnega kraja v celoti všteva
v carinsko vrednost"
http://www.fu.gov.si/fileadmin/Internet...

Da drugače rečem, za izdelek, ki ga bom dobil nisem plačal nič. Vrednost izdelka s carino sicer presega 150€. A če prav razumem gornji stavek, bo pošiljka nekomercialne narave in v tem primeru se poštnina ne upošteva pri izračunu carinskih dajatev.

Kaj točno je nekomercialna pošiljka?

Oz., če kdo naredi izračun koliko bo treba plačati bo še najboljše.
Moja verzija izračuna: (140€ x 0.22) + 15€ za obračun dajatev = 30.8 + 15 = 45.8€

Hvala vsem

St235 ::

boš moral DDV kar od 180€ računat. močno dvomim, da boš carini lahko dokazal, da gre za nekomercialno pošiljko glede na to, da jo pravna oseba v ZDA pošilja fizični. Za carino ne bo problem, ker je vrednost blaga kot takšnega manj kot 150€, kar pomeni, da je oproščeno plačila carine.

AndrejO ::

Če privzameš, da je giveaway možno dokazati, oz. bo FURS sprejel dokazila o tem, da uvoznik dejansko ni plačal za pridobitev stvari, kako se to potem sploh obdavči?

darkolord ::

Vrednost blaga bi ob uvozu vseeno morala biti navedena.

Sicer se upošteva carinska vrednost.

41. Če carinske vrednosti blaga ni mogoče določiti z uporabo metode transakcijske vrednosti, se po vrstnem redu uporabijo sekundarne metode določitve carinske vrednosti blaga, kot so določene v členu 74 zakonika:
a) metoda transakcijske vrednosti enakega blaga,
b) metoda transakcijske vrednosti podobnega blaga,
c) metoda vrednosti na podlagi cene na enoto ali deduktivna metoda, in
d) metoda izračunane vrednosti.

42. Če carinske vrednosti blaga ni mogoče določiti s sekundarnimi metodami, se uporabi t.i. rezervna metoda.

AndrejO ::

Vprašanje ni, kako oceniti carinsko in davčno osnovo. Vprašanje je, kako se obdavči in ocarini takšne stvari pri uvozu.

Je "giveaway" darilo in kako se obdavči tovrstna darila?

Je "giveaway" zadetek pri igri na srečo in kako se obdavči tovrstne dobitke pri igrah na srečo?

Je "giveaway" kot nagrada pri tekmi in kako se obdavči takšne nagrade?

darkolord ::

Sem narobe razumel.

DDV se plačuje po defaultu, tako da so pri uvozu eksplicitno naštete stvari, za katere velja oprostitev plačila DDV. Tole je dober začetek. Za vse ostalo se (vsaj) DDV obračuna po zgoraj naštetih metodah.

Če v US&A zadaneš vrtnega palčka na srečelovu, igri na srečo ali internetnem fuclanju, se bo obdavčil enako, kot če bi ga kupil.

St235 ::

AndrejO je izjavil:

Vprašanje ni, kako oceniti carinsko in davčno osnovo. Vprašanje je, kako se obdavči in ocarini takšne stvari pri uvozu.

Je "giveaway" darilo in kako se obdavči tovrstna darila?

Je "giveaway" zadetek pri igri na srečo in kako se obdavči tovrstne dobitke pri igrah na srečo?

Je "giveaway" kot nagrada pri tekmi in kako se obdavči takšne nagrade?

Carine kaj doati ne zanima kako ai ti doizdelka prisel ampam koliko je vreden in to bi za njih osnova za obracun dajatev.

AndrejO ::

St235 je izjavil:

AndrejO je izjavil:

Vprašanje ni, kako oceniti carinsko in davčno osnovo. Vprašanje je, kako se obdavči in ocarini takšne stvari pri uvozu.

Je "giveaway" darilo in kako se obdavči tovrstna darila?

Je "giveaway" zadetek pri igri na srečo in kako se obdavči tovrstne dobitke pri igrah na srečo?

Je "giveaway" kot nagrada pri tekmi in kako se obdavči takšne nagrade?

Carine kaj doati ne zanima kako ai ti doizdelka prisel ampam koliko je vreden in to bi za njih osnova za obracun dajatev.

Če sem pravilno razumel, kar piše na povezavi, ki jo je podal darkolord, to ni čisto res. Za darila velja zgornja meja 45 EUR, preden postane stvar predmet obdavčitve po ZDDV. Za običajne nakupe je ta meja pol nižja, torej je podatek pomemben za carinski postopek - pričakoval bi, da se ga upošteva (pa ne v smislu kitajskega drekanja ampak v smislu resničnih daril).

Sam sem sicer bolj firbcal, ker me je zanimalo, če se ob uvozu pogleda in morebiti obračuna tudi davek za darila, igre na srečo, ipd., ampak izgleda da to pa ne (čeprav bi v dobi FURS-a, ki je združil DURS in CURS lahko pričakoval tudi kaj takšnega). Sploh pa ... ko v dohodninski napovedi prijavljaš darila, so v primeru uvoza ta prijavljena zgolj s plačano ceno ali z vključenimi vsemi dajatvami. Verjetno z vključenimi vsemi dajatvami, ampak to je zgolj moje ugibanje.

bobicek ::

Vidim, da sem sprožil kar zanimivo debato. Me pa zanima, če razmišljam pravilno še v enem drugem primeru.

Recimo, da nabavim nek tehnični izdelek iz Kitajske v vrednosti 245€ + 5€ poštnine. Običajno so poštnine nizke, torej skupaj 250€.

Izračun dajatev bi potem zgledal tako:
22% DDV + 2.5% carina + 22€ za opravljeno delo carinjenja
250*0.22 + 250*0.025 + 22 = 83.25€

https://www.posta.si/zasebno-site/Docum...

St235 ::

Ja, tako nekako. Odvisno seveda od izdelka in kaksna je dejanska carinska stopnja.

D3m ::

Za zneske nad 150€. Pri poštnini prosiš dobavitelja, da na dobavnici/računu izbriše vrednost pošiljanja, da ne plačaš 22% od vrednosti poštnine.

Lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

St235 ::

Najbols, da se na racun napise, da je blago 20e in gift? Kretenizmi da glava pece.

D3m ::

Če uspe.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

k3k3tz ::

V carinskem zakonu za darila piše... "nekomercialno blago"... V praksi so to štumfi in pulover, ki ti jih za novo leto pošlje teta iz Amerike. "Darila" raznoraznih firm se smatrajo za komercialno blago in so tako tudi obdavčena. Kot je Lakotnik že N-krat povedal se dajatve ne obračunavajo na to, koliko si plačal, ampak na vrednost blaga.
Enako se smatra za komercialno blago vse, kar si po netu naročil na Amazonu in poslal na naslov tete v Ameriki, ona pa tebi.
Zadnje čase cariniki znajo uporabljati internet in če najdejo kitajca, ki je priložil račun brez poštnine, pa ima na spletu drugačne podatke, te bodo najprej prijazno pozvali k dostavi pravega računa, če pa te v korespondenci s Pošto začnejo spraševati po EMŠO številki, si pa zelo blizu globe za "ponarejanje" dokumentov.
««
63 / 89
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošta Slovenija - Carina in nateg (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8817577 (2050) 49106
»

Kaj se zadnje čase dogaja s carino? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15322539 (9668) Tidule
»

Zakaj tako visoka carina? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6519709 (9111) BorutK-73
»

Carinska pošta (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34498780 (53641) Mare2
»

Kako carina ve vrednost izdelka? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11029907 (26475) Fritz

Več podobnih tem