» »

Carina

Carina

Temo vidijo: vsi
««
8 / 89
»»

Magic1 ::

cca 17EUR, z motoviljenjem pa 13EUR. Samo je problem, ker po navadi zahtevajo odrzek plačila, to pa težje prirediš, razen če plačaš dvakrat.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

buttcrack ::

sem prebral to, vendar mi ni jasno kako je s poštnino in zavarovanjem...

se na to dvoje tudi plača DDV do vrednosti 150€

in če je v vsakem primeru 6€ za manipulativne stroške?

Magic1 ::

6€ je vedno, njihovo delo pač.
Magic

buttcrack ::

moram kitajca našuntat, da naredi račun z 10% popusta in brez poštnine in zavarovanja, ker 27$ pade pod 22€

sam kaj ko ne vem če bo to tko naredu :(

k3k3tz ::

ti nič ne pomaga, ker boš moral dostavit link do izdelka

Okapi ::

Če je označena vrednost na paketu pod 22 evrov in se cariniku zdi, da zadeva res ni dražja, gre skozi, ne da bi moral še kaj dostavljati carini.

O.

k3k3tz ::

Bodi prepričan, da vrednostim, označenim na paketih, ne verjame nihče več. Pri kitajcih že od nekdaj, v zadnjem letu so pa tudi američani hudo povečali procent napačno (goljufivo) označenih vrednosti na pošiljkah. Pa tudi oznaka "GIFT" je postala zelo širok pojem.

Okapi ::

Zanimivo, nihče ne verjame, ampak paketki iz Kitajske pa še kar prihajajo, ne da bi moral carinikom sporočati kakšne podatke.

O.

mr1two ::

V kolko % se zgodi, da ne zahtevajo vrednosti oz. ne ocarinijo, ko je znesek čez 22eur?

Jaz sm mel do zdej cca 5 naročil iz Kitajske, od tega sta bli recimo 2 nad 22(ena je bla 30 druga pa 40 eur) in nisem dobil ničesar s carine, samo enga od teh paketov so odprli in počekirali(malo večji volumen, neke kape).
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

Alamar ::

Če imaš volumensko majhne paketke, je verjetnost, da ne zahtevajo izpiska velika. Bi rekel vsaj 80%. Pač ne ljubi se jim ubadati z vsako malenkostjo, ker teh paketkov iz Azije je zadnje čase res ogromno. Na splošno so bolj popustljivi za paketke iz Azije, kot za tiste iz USA in Avstralije recimo.

Magic1 ::

Heh, eni kar še vedno ne vedo, kaj EU pomeni 8-O
Magic

shadeX ::

Zanima me, če recimo na carino pride 5 različnih pošiljk katera vsaka vrednost je cca 20€ (na moje ime). V tem primeru ne zaračunajo carine in ddv-ja , ne?

JanezH ::

Prek ebaya sem iz kitajske naročil en nahrbtnik in sedaj sem iz carinske dobil pošto naj jim pošljem račun. Zanima me, če se lahko osebno zglasim na carinski in tam poravnam stroške ter prevzamem paket?

Furbo ::

shadeX je izjavil:

Zanima me, če recimo na carino pride 5 različnih pošiljk katera vsaka vrednost je cca 20€ (na moje ime). V tem primeru ne zaračunajo carine in ddv-ja , ne?


Ne računajo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

shadeX ::

Se mi je zdelo. Hvala.

Tilen ::

Pazi, ker meni se je 1x zgodilo, da sem različno naročil, Kitajec je pa združil.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Okapi ::

Meni tudi, pa sem naročil v razmaku enega ali dveh dni.

O.

shadeX ::

Ja to sem tudi nameraval. V razmaku nekaj dni naročit. :D

Tomi ::

JanezH je izjavil:

Prek ebaya sem iz kitajske naročil en nahrbtnik in sedaj sem iz carinske dobil pošto naj jim pošljem račun. Zanima me, če se lahko osebno zglasim na carinski in tam poravnam stroške ter prevzamem paket?

Ne, ker potem si Pošta ne more vzeti svojega svinjsko visokega deleža (skoraj 7 €).
metrodusa.blogspot.com

markodj ::

En nasvet za vse. Našim organom na carini namesto računa raje pošljite link oz. povezavo do cene izdelka v trgovini kjer je bilo blago kupljeno. Tako se boste izognili davku in carini, ki navsezadnje ni tako visoka, na poštnino.

JanezH ::

Tomi je izjavil:

JanezH je izjavil:

Prek ebaya sem iz kitajske naročil en nahrbtnik in sedaj sem iz carinske dobil pošto naj jim pošljem račun. Zanima me, če se lahko osebno zglasim na carinski in tam poravnam stroške ter prevzamem paket?

Ne, ker potem si Pošta ne more vzeti svojega svinjsko visokega deleža (skoraj 7 €).


A to je 100%, ker mi je en uporabnik na zs odgovoril, da se on zglasi osebno na carini z računom in listom, ki so ga poslali po pošti in da dobi naročeno.

Okapi ::

Tomi samo stresa svojo jezo na Pošto, ne njemu preveč verjet.

O.

Tomi ::

Okapi je izjavil:

Tomi samo stresa svojo jezo na Pošto, ne njemu preveč verjet.

O.

Carina mu ne more izročiti izdelka, ker ne opravlja teh storitev, jih pa Pošta.
metrodusa.blogspot.com

LuGi ::

Prevzames lahko seveda na Carinski posti :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

JanezH ::

Aha, do sedaj sem jim vedno na email poslal račun in sem nato po parih dneh dobil blago po pošti. Tokrat pa rabim naročeno prej zaradi dopusta in zato sprašujem, če je možno osebno prevzeti blago, ker ne poznam teh zadev, uradne ure pa imajo od ponedeljka do petka tako, da ne morem poklicat za informacije. Pošta pa je prišla iz naslova Cesta v Mestni log 81, tako predvidevam, da je v tem objektu carina in posta in se da upam tam urediti vse.

darkolord ::

Pošta pa je prišla iz naslova Cesta v Mestni log 81, tako predvidevam, da je v tem objektu carina in posta in se da upam tam urediti vse.
Tako je.

k3k3tz ::

@Smukec: Postopek je večalimanj enak. Pač, ne pošiljaš po pošti (mailu) ampak vse račune in dokazila lepo odneseš s sabo in jih predložiš na šalterju. Tudi pri osebnem dvigovanju pošiljk si Pošta odreže svoj del. Izjema so samo pošiljke za katere ni treba plačat dajatev - pol je pa zastonj :)

JanezH ::

Tomi je izjavil:

Okapi je izjavil:

Tomi samo stresa svojo jezo na Pošto, ne njemu preveč verjet.

O.

Carina mu ne more izročiti izdelka, ker ne opravlja teh storitev, jih pa Pošta.


V objektu imajo za to poseben oddelek, ki se imenuje carinska pošta, kjer ti izročijo naročeno blago. Torej kar se tiče fizične osebe, ki prevzema blago, se le ta ne zglasi niti na carini, niti na pošti, kot želiš ti prikazat s svojimi zavajujočimi in napačnimi informacijami. Možno pa, da je carinska pošta znotraj razdeljena na carino in na pošto, ampak to fizične osebe, ki prevzema blago, niti malo ne zanima.

Alamar ::

Ali so bil manipulativni stroški kaj nižji ob osebnem prevzemu?

JanezH ::

Približno 5€. So pa mislim, da ene 3 postavke. Račun imam v avtu, lahko kasneje napišem koliko je bilo kaj, če te zanima.

darkolord ::

Tomi ::

darkolord je izjavil:


To se verjetno cene z DDV. Če bi to vedel marca, bi bilo prihranjenega precej mojega časa, denarja in živcev. In verjetno slednjih tudi še pri kom drugem...
metrodusa.blogspot.com

Alamar ::

To imaš vedno objavljeno v ceniku na strani pošte Slovenije. Na tebi je, da se predhodno pozanimaš, kakšne dodatne stroške lahko pričakuješ pri nakupu blaga izven EU.

gazibo ::

Hm mam eno dilemo. Na firmo sem kupil nekaj kosov audio opreme iz USA v vrednosti 2000$ (dilerska cena btw). Prodajalec/proizvajalec je nato deklariral vrednost za 200$ manj (1800$ - predvidevam da je meni hotel narest uslugo, ker sam ga nisem prosil). Danes sem prejel seveda od carinske poste prosnjo da posljem racune in dodatne papirje da ocenijo vrednost paket in sedaj sem v dilemi:

- ali posljem pravi racun, ki kaze celotno vrednost in tako sprozim verjetno rafal sumljivih pogledov pri carinikih
- nej recem da nevem zakaj je pisana manjsa vrednost
- or what ??

Nisem pa se nikoli naroceval iz amerike in nimam blage kaksni so postopki. Ce se pa nardim neumnega in se delam da je vrednost taka kot jo je posiljatelj napisu, mi bojo cariniki verjetno pisali nizji racun, ki ga bo potem moja racunovodkinja knjizila in bo odstopal od pravega racuna.

Ce bi kupil kot fizicna oseba bi ze itak neki zmanipuliral, kot s.p. pa to vec al manj ne morem oz. vsaj ne poznam nacinov kako bi, se mi pa za teh 150€ +/- res ne da zaje*avat okol. FOAF ima sicer sorodnico, ki je v carini in jo bo vprasala kaj in kako, se pa ne branim nobenega predloga, komentarja, izkusnje...

overall me je mal v drek potisnu american.

Furbo ::

Nobenih problemov ne bo, kar pošlji račun.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Okapi ::

Če si zavezanec za DDV, te itak ne briga, koliko ti bodo naračunali, saj ga boš dobil nazaj.

O.

Tomi ::

Alamar je izjavil:

To imaš vedno objavljeno v ceniku na strani pošte Slovenije. Na tebi je, da se predhodno pozanimaš, kakšne dodatne stroške lahko pričakuješ pri nakupu blaga izven EU.

Ne, nisem vedel, da je osebni prevzem toliko cenejši od poštne dostave.
metrodusa.blogspot.com

gazibo ::

Okapi je izjavil:

Če si zavezanec za DDV, te itak ne briga, koliko ti bodo naračunali, saj ga boš dobil nazaj.

O.



wait w00t ? sem davcni zavezanec, nevem pa nic o tem da bi dobil nazaj DDV od nakupa iz ZDA. je pa tut res da sem bolj ceh kar se teh davcnih tehnikalij tice.

darkolord ::

Ne, nisem vedel, da je osebni prevzem toliko cenejši od poštne dostave.
Saj ni.

Okapi ::

sem davcni zavezanec, nevem pa nic o tem da bi dobil nazaj DDV od nakupa iz ZDA. je pa tut res da sem bolj ceh kar se teh davcnih tehnikalij tice.
Na carini bo večino stroška predstavljal DDV (carine na avdio-tehniko ni ali pa je zanemarljiva). In kot zavezanec DDV za kupljeno robo odbijaš, ali po domače povedano, dobiš ga nazaj. In je vseeno, ali ga plačaš trgovcu ali carini.

O.

Alamar ::

gazibo je izjavil:

Hm mam eno dilemo. Na firmo sem kupil nekaj kosov audio opreme iz USA v vrednosti 2000$ (dilerska cena btw). Prodajalec/proizvajalec je nato deklariral vrednost za 200$ manj (1800$ - predvidevam da je meni hotel narest uslugo, ker sam ga nisem prosil). Danes sem prejel seveda od carinske poste prosnjo da posljem racune in dodatne papirje da ocenijo vrednost paket in sedaj sem v dilemi
To kar je on deklariral nima veze (btw se čudim, ker Američani to neradi počno). Važni so dejanski računi, zato le te pošlji v pogled.

Tomi ::

darkolord je izjavil:

Ne, nisem vedel, da je osebni prevzem toliko cenejši od poštne dostave.
Saj ni.

Je, ker Pošta računa še transakcijo, tako da je namesto 5,35 € pri osebnem prevzemu okoli 6,5 ali celo več.
metrodusa.blogspot.com

Alamar ::

Jap, strošek nakaznice (položnice) zaradi manipulacije z denarjem. Očitno še nikoli nisi nič na bolhi kupil z odkupnino.:))

Tomi ::

Alamar je izjavil:

Jap, strošek nakaznice (položnice) zaradi manipulacije z denarjem. Očitno še nikoli nisi nič na bolhi kupil z odkupnino.:))

Nisem, sem pa prodajal in me ti stroški niso zanimali.
metrodusa.blogspot.com

Alamar ::

Upam, da si bil vsaj toliko korekten, da si kupca opozoril, da bo plačal več, kot je znesek odkupnine in da si uporabljal položnico namesto nakaznice zaradi nižje provizije. Če ne, je marsikdo kakšno krepko izrekel na tvoj račun.:P

WaterBoy ::

Najbolš je tako da ti pošta direktno na TRR nakaže. Najmanjša provizija

Tomi ::

Alamar je izjavil:

Upam, da si bil vsaj toliko korekten, da si kupca opozoril, da bo plačal več, kot je znesek odkupnine in da si uporabljal položnico namesto nakaznice zaradi nižje provizije. Če ne, je marsikdo kakšno krepko izrekel na tvoj račun.:P

Ne, ta del se da lepo preračunati na strani Pošte in zneski so vedno bili točni. Najceneje je, če kupec nakaže na TRR, sicer.
metrodusa.blogspot.com

darkolord ::

Ne, ta del se da lepo preračunati na strani Pošte in zneski so vedno bili točni.
A k si ti mogu plačat, se ti pa ni dal tega poračunat, potem si pa bil užaljen?

k3k3tz ::

@womb: glede na to, da je vrednost večja od 1000€, boš moral carinit preko špedicije. Če imaš svojega stalnega špediterja, mu daj vse papirje, pa bo on speljal postopek. Drugače ma pa Pošta tudi špedicijo.

Alamar ::

Tomi je izjavil:

Alamar je izjavil:

Upam, da si bil vsaj toliko korekten, da si kupca opozoril, da bo plačal več, kot je znesek odkupnine in da si uporabljal položnico namesto nakaznice zaradi nižje provizije. Če ne, je marsikdo kakšno krepko izrekel na tvoj račun.:P

Ne, ta del se da lepo preračunati na strani Pošte in zneski so vedno bili točni. Najceneje je, če kupec nakaže na TRR, sicer.

Lol, epic. Pricakujes od drugih, sam si se pa nesposoben pozanimat, ko se tebe tice.
««
8 / 89
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naročanje preko Aliexpress (strani: 1 2 3 4187 188 189 190 )

Oddelek: Loža
94511565056 (4128) Pac-Man
»

Pošta Slovenija - Carina in nateg (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9018813 (801) darkolord
»

Kaj se zadnje čase dogaja s carino? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15323152 (10281) Tidule
»

Carinska pošta (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34499693 (54554) Mare2
»

Kako carina ve vrednost izdelka? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11030408 (26976) Fritz

Več podobnih tem