» »

Carina

Carina

Temo vidijo: vsi
««
9 / 89
»»

Tomi ::

darkolord je izjavil:

Ne, ta del se da lepo preračunati na strani Pošte in zneski so vedno bili točni.
A k si ti mogu plačat, se ti pa ni dal tega poračunat, potem si pa bil užaljen?

Izračun cene storitev, ki je na njihovi strani, nima postavke "Postopek carinjenja", ima pa vse "odhodne" postavke.

Alamar je izjavil:

Tomi je izjavil:

Alamar je izjavil:

Upam, da si bil vsaj toliko korekten, da si kupca opozoril, da bo plačal več, kot je znesek odkupnine in da si uporabljal položnico namesto nakaznice zaradi nižje provizije. Če ne, je marsikdo kakšno krepko izrekel na tvoj račun.:P

Ne, ta del se da lepo preračunati na strani Pošte in zneski so vedno bili točni. Najceneje je, če kupec nakaže na TRR, sicer.

Lol, epic. Pricakujes od drugih, sam si se pa nesposoben pozanimat, ko se tebe tice.

Tega nisem nikoli rekel. Rekel sem samo, da so prejemniki, ki sem jim karkoli pošiljal z odkupnino, vedno vnaprej vedeli točno, koliko bo znesek, ker se ga da izračunati.
metrodusa.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

Alamar ::

Čakaj malo, gor si napisal, da kupca nisi opozoril, ker se da preračunati na strani pošte, torej je moral sam pogledati na cenik pošte ali se kako drugače informirati, da bo moral plačati višji znesek od odkupne cene.

Kakšne postavke "postopek carinjenja". Vse postavke so v ceniku, samo jih sam očitno ne znaš poiskati.

Tomi ::

Alamar je izjavil:

Čakaj malo, gor si napisal, da kupca nisi opozoril, ker se da preračunati na strani pošte, torej je moral sam pogledati na cenik pošte ali se kako drugače informirati, da bo moral plačati višji znesek od odkupne cene.

Našel sem del, ki ga ne razumeš. Pravim, da me stroški niso zanimali, po postavkah, sem pa glede na maso in storitev vedno vnaprej povedal, koliko bo končen znesek. Če plača prejemnik, je moj del stroškov samo "zalaganje" denarja za poštnino do izplačila meni.

Pošta ima dober izračun cen, če pošiljko pošiljaš. Če pa jo prejemaš, pa nimajo. Mogoče bi bilo smiselno dodati, pa naj sistem preračuna iz dolarjev, recimo. In naj dajo, kot je potrebno, ceno predmeta in znesek poštnine (v tujini) in končni znesek prejema. Sem pa sicer prepričan, da potem marsikdo ne bi naročal.
metrodusa.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

darkolord ::

Rekel si, da te dodatni stroški, ki jih je kupec imel pri plačilu odkupnine, niso zanimali in da se jih da preračunati na strani Pošte.

Tomi ::

darkolord je izjavil:

Rekel si, da te dodatni stroški, ki jih je kupec imel pri plačilu odkupnine, niso zanimali in da se jih da preračunati na strani Pošte.

Glej zgoraj.
metrodusa.blogspot.com

darkolord ::

Mogoče bi bilo smiselno dodati, pa naj sistem preračuna iz dolarjev, recimo. In naj dajo, kot je potrebno, ceno predmeta in znesek poštnine (v tujini) in končni znesek prejema. Sem pa sicer prepričan, da potem marsikdo ne bi naročal.
Tisti, ki ga dejansko zanima, kolikšni bodo stroški, najde že tako ali tako več kot dovolj informacij o tem.

Za uvoz je kalkulator sicer relativno kompliciran, ker je potrebno upoštevati vrsto in naravo pošiljke, poleg tega so carinska stopnja, trošarine, oprostitve itd. odvisne tudi od vrste blaga. Duty Calculator zna izračunati DDV in carino, ne pozna pa stroškov špediterja (piše pa spodaj, da se navadno to tudi zaračuna!)

kixs ::

Na Hrvaskem bi kupil drva za ogrevanje. Se da po novem to prepeljat brez kaksnih tezav na meji? Gre za manjso kolicino (4 kubike). Cena na kubik je pri njih cenejsa za cca 15-20€ in razdalja je zgolj cca 6km od mesta nakupa.

Na spletu najdem le-te infomacije:
http://www.carina.gov.si/si/o_carini/vs...

lp

darkolord ::

Ja, brez težav.

gazibo ::

Kje tocno si lahko pogledam, kaksno razpredelnico or smthn, kaksna je stopnja carine glede na izdelek ?

tnx

Okapi ::

teraotoko ::

Iz države članice EU, bi rad naročil tobačne izdelke. Koliko so dovoljene količine do oprostitve trošarin? Oz. če grem čez dovoljene količine, kolika davka lahko skupno pričakujem? Nikjer ne najdem točnega podatka na spletni strani od carine in sem že rahlo zmeden...

Tilen ::

Kakšna carina iz EU?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Okapi ::

Trošarina, ne carina! Guglaj, tudi na slo-techu smo to že povedali.

O.

gazibo ::

Preden klicem na carino. Prozivajalec iz Australije mi bo poslal nov izdelek, ker se je sedanji, ki ga imam pokvaril in je se v garanciji. Ali se kaj placa davek/carina na tako robo ?


tnx

Magic1 ::

gazibo je izjavil:

Preden klicem na carino. Prozivajalec iz Australije mi bo poslal nov izdelek, ker se je sedanji, ki ga imam pokvaril in je se v garanciji. Ali se kaj placa davek/carina na tako robo ?


tnx

Se ne plača, če imaš dokazilo, da si pokvarjen izdelek poslal nazaj.
Magic

MOBIKING ::

Eno vprašanje da ne pregledujem cele teme...

Na carinsko pošto pride nate naslovljena pošiljka minimalne vrednosti. Dobiš obvestilo o prispeli pisemski pošiljki za katero bi moral poslati račun. Na obvestilo ne odgovoriš. Kaj se s pošiljko zgodi. Se vrne pošiljatelju. Kako je s stroški.

Hvala.

Furbo ::

Nazaj gre in kak prodajalec zbriše Slovenijo oziroma jo doda na shitlisto zraven kake afriške države.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Tody ::

Tebe lahko carinska pošta, vseeno povpraša po zdravju, če jih ignoriraš se obesi na tvoj TRR in plačaš še 50 eur strškov izvržbe.

Hayabusa ::

Tody
Trololo.
Aha, potem če jaz "žleht", ti lahko iz ene tretje (non EU) države pošljem nekaj, carinska pošta vpraša za vrednost in tako dalje po tvoje:D.
URL pls.

MOBIKING
Se vrne pošiljatelju. Nimaš nobenih stroškov, le brezjajčnik si.

Okapi ::

Ja, fejst boš nekoga zajebal, če mu boš kaj dovolj vrednega, da bodo carinili, zastonj poslal.;((

O.

Tomi ::

MOBIKING je izjavil:

Eno vprašanje da ne pregledujem cele teme...

Na carinsko pošto pride nate naslovljena pošiljka minimalne vrednosti. Dobiš obvestilo o prispeli pisemski pošiljki za katero bi moral poslati račun. Na obvestilo ne odgovoriš. Kaj se s pošiljko zgodi. Se vrne pošiljatelju. Kako je s stroški.

Hvala.

Koliko je vrednost? Če imaš dokaz, da je zadeva manj kot 22 €, potem pošlješ.
metrodusa.blogspot.com

MOBIKING ::

V bistvu je problem v tem da ko za ta artikel pošljem račun bo šel skoraj sigurno na uničenje. Varstvo intelektualne lastnine...itd itd.

.:joco:. ::

En pulover za $26 (cca €19) je (kot kaže online mail tracking) že 14 dni na carini.
Kva hudiča delajo tolk cajta?
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

St235 ::

Si dobil obvestilo od carine/pošte?

Preveri, da se ni založilo/zgubilo.

.:joco:. ::

Ne.
A se da poklicat tja pa vprašat, or sth?
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

skyline ::

Kliči carinsko pošto: 01/476-7662

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyline ()

.:joco:. ::

thx
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

B-Stard ::

Kmalu bo zima pa nimajo za kurjavo na carini

igor0203 ::

Pozabili so mi zaračunati potne stroške poštarja. Kam se lahko pritožim? ;((

To je že smešno, v bistvu se iz tujine "splača" naročevati samo še izdelke v vrednosti nad 100eur, drugače plačaš več ali skoraj enako za "manipulativne stroške" kot pa sam davek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igor0203 ()

darkolord ::

Saj ti stroški so vsi vnaprej znani?

igor0203 ::

Ne, če si nazadnje kupoval, ko so bili manipulativni stroški še 4.50eur...

Alamar ::

Ja in? Ne spremeni dejstva, da je vse v naprej znano samo pozanimati se je treba.

Okapi ::

Vsi stroški so vnaprej znani in potem si pač preračunaš, kje se kaj splača kupit. Do 22 evrov kupuješ na Kitajskem. Od 22 do recimo 100 evrov kupuješ po EU (roba je sicer malo dražja, kot na Kitajskem, ampak te praviloma vseeno ceneje pride). Dražje stvari pa pač kakor kje, običajno takrat že razmišljaš tudi o garanciji in servisu. Pri nakupu v ZDA ti na primer čedalje več ebay-trgovcev vnaprej obračuna naš DDV in pri tem zaračuna manjše manipulativne stroške kot naša pošta

O.

igor0203 ::

Saj zdaj za v bodoče bom že vedel, ni mi pa samo jasno kaj se je toliko spremenilo, da so se stroški povečali za 1.90eur

Ursa24 ::

Pozdravljeni, imam lasten s.p in bi rada naročila nekaj iz države ki ni v EU. Ali plačam carino ali kakšne druge dajatve če naročim pod 22€? Ker za fizične osebe vem da se ne plača, zanima me pa kako je pri pravnih osebah. In še to rada bi naročila izdelke ki bi jih nato prodajala v svoji prodajalni. Upam da mi bo znal kdo pomagati. Hvala, lp

darkolord ::

DDV plačaš.

Ursa24 ::

darkolord je izjavil:

DDV plačaš.



Hvala za odgovor. Ali kaj veste kako to poteka? Me pokličejo na pošto prinesem račun in plačam? Ali to kar s poštarjem uredim ko mi prinese paket? hvala lepa. lp

Aja in še to ali potrebujem še kakšne druge papirje ob naročilu do 22€? Kaj pa ob naročilu nad 22€? Kakšno dokumentacijo potrebujem ob naročilu nad 22€. ( če naročam za svoj s.p). ( aja in nisem davčni zavezanec)

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Ursa24 ()

darkolord ::

Po pošti ti pošljejo obvestilo in jim nazaj pošlješ račun.

Če je vrednost blaga v pošiljki manjša od 22EUR, ti bo poštar prinesel paket, v nasprotnem primeru boš pa dobila račun za plačilo uvoznih dajatev (DDV + stroški).

Dodatke: vidim, da sem zgoraj malo čudno napisal. Oprostitev za blago neznatne vrednosti (manj kot 22 eur) velja tudi za pravne osebe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

pulstar ::

Zdravo, sam pa imam določrno težavo. "pen friend" iz ZDA mi je po zelo ugodni ceni prodal naglavnl svetilko. Zadevo sem plačal prek Paypala. Po dveh tednih sem iz carine prejel obvestilo o prejeti pošiljki, nakar sem v kot dokazilo poslal izpis paypal transakcije. Glede na to, da sem za svetilko plača le tretjino ceno nove, je carinik zahteval izpis, kjer bo jasno navedeno, da gre za točno ta izdelek. Te vrstice pa seveda ni. Imam še kakšno drugo opcijo? Vsekakl nočem da me bodo na koncu preganjali še zaradi kakšnega fikgivnega poskusa goljufije...:s

Tilen ::

Jah, pa naj oni ocenijo artikel. >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

St235 ::

pojasni zgodbo in upaj, da ne bodo upoštevali tilnovega nasveta. A gre za rabljen osvetilko? a lahko kako dokažeš, da je šlo res za takšno ceno? (poleg nakazila paypal)

pulstar ::

Poleg nakazila paypal nimam drugih "dokazov", gre pa za rabljeno, a lepo ohranjeno zadevo. Glede na to, da sem ravno s to osebo opravil že nekaj zamenjav predmetov, raznih nakupov, itd., je ta svetilka neke vrste "darilo", saj je pošiljatelj ne potrebuje več, oziroma mu zaradi rumene barve svetlobe nikakor ne ustreza. Zanjo je par mesecev nazaj odštel mislim da 80$, na spletu stane okoli 100$, midva pa sva se dogovorila za 30, od tega pa je potem poštnina mislim da znašala 12$ (mednarodno pismo), katero je kril pošiljatelj.
Bom videl, v vsakem primeru je bolje doplačati več in dobiti izdelek, kot pa zavrniti in izgubiti 30$

Okapi ::

V takem primeru rečeš, da je darilo in oceniš vrednost. Če bodo cariniki mislili, da je več vredno, ti bomo že povedali in potem lahko barantaš z njimi.

O.

CMpunk ::

Pozdravljeni!
Prodajalec mi je napisal tole: Our packages are shipped discretely and marked as "Commercial Sample" with a $0.00 value.
Ali naj pričakujem kakšne težave oz. da bi moral kaj plačat?

paket pa je iz amerike

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CMpunk ()

Alamar ::

Če je vrednost več kot 22 EUR boš potencialno plačal DDV plus manipulativne stroške na ceno izdelka + poštne stroške. Kaj piše na carinski deklaraciji ne igra vloge.

CMpunk ::

zdaj sem pa zmeden. in kdo/kako določi vrednost? če piše 0.00$??

k3k3tz ::

Poslat boš moral račun in link do stvari, ki si jo kupil.

CMpunk ::

a kar tako, ja kaj če je to samo commercial sample, sepravi sampli so ponavadi zastonj, torej kot darilo, in torej nimam računa.

darkolord ::

Če se jim zdi, da je vredno več kot 22 eur, ti bodo vseeno zaračunali.

Alamar ::

Če ne boš poslal računa ti bodo ocenili vrednost.
««
9 / 89
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naročanje preko Aliexpress (strani: 1 2 3 4187 188 189 190 )

Oddelek: Loža
94501558142 (2899) hotig
»

Pošta Slovenija - Carina in nateg (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9018681 (669) darkolord
»

Kaj se zadnje čase dogaja s carino? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15323033 (10162) Tidule
»

Carinska pošta (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34499517 (54378) Mare2
»

Kako carina ve vrednost izdelka? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11030307 (26875) Fritz

Več podobnih tem