» »

Carina

Carina

Temo vidijo: vsi
««
7 / 89
»»

_commandos_ ::

technolog je izjavil:

Kaj pa čiki?

Moraš plačat še kakšne trošarine, čeprav je znesek pod 22€?


ena šteka na osebo

darkolord ::

ena šteka na osebo
To je osebno, preko pošte ni tega.

Okapi ::

Po pošti je carine, DDV-ja in trošarine oproščeno:

50 cigaret, ali
25 cigarilosov (cigar največje teže 3 gramov po kosu), ali
10 cigar, ali
50 gramov tobaka za kajenje, ali
sorazmerna količina različnih navedenih tobačnih izdelkov.

Skupna vrednost pošiljke pa ne sme biti več kot 45 evrov.

Ne vem pa, kaj na carini rečejo, če dobiš po en tak paketek vsak dan;-) Glede na to, da so tako majhne količine očitno za osebno rabo, ne bi smeli težiti. Če se ti izide s poštnino je pa drugo vprašanje.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

darkolord ::

Pa tole zgoraj omenjeno velja samo, če je pošiljatelj fizična oseba in je pošiljka bila poslana brezplačno.

Okapi ::

Ja, res je. Ne moreš iz štacune naročati, moraš dobiti nekoga, ki ti pošilja zasebno. Kar pa v času neta ne bi smelo biti preveč težko;) Ne vem sicer, kako je s Kubanci, ampak kakšen Dominikanec bi ti sigurno z veseljem poslal po 10 cigar na dan, za par dodatnih evrov plačila prek paypala za vsako pošiljko.;)

O.

ontampreko ::

zdravo

iz zda sem naročil paket, in dobil sem iz carine obvestilo ,da moram predložiti račun... Nepričakovano je pošiljatelj napisal za 30% nižjo ceno na potrdilo o pošiljanju (usps). Če torej sklepam po vsem skupaj carino zanima zgolj originalni račun, k isem ga dobil na mail, kar pa piše na pošiljki je popolnoma vseeno ?? ali to drži?

hvala

Tody ::

Tako je, pač pošlji račun in upaj na najboljše :)

ontampreko ::

jaz pa sem se že veselil, da so mi američani naredili uslugo, potem pa te naši takole zaj*** :D

Magic1 ::

Narobe, ti in Američani ste hotl nategnit našo carino, a so te dobil>:D
Na tvojo srečo ne bo sankcij, samo pošteno boš plačal.
Magic

ontampreko ::

hehe misliš, da bi spraševal na forumu o tem, če bi bil to moj namen ;) ?!

galu ::

http://ec.europa.eu/taxation_customs/dd...

Sem tole prav izbral, glede na to, da me zanima en monitor brez TV sprejemnika iz J Koreje?
Tako to gre.

darkolord ::

Prav.

galu ::

Torej bi bilo potrebno plačati samo davek. So še morda vseeno kakšni dodatni stroški, za katere ne vem?
Tako to gre.

Tomi ::

galu je izjavil:

Torej bi bilo potrebno plačati samo davek. So še morda vseeno kakšni dodatni stroški, za katere ne vem?

Pošta Slovenije, če gre preko nje, si ga "prekladanje" paketa vzame okoli 7 €.
metrodusa.blogspot.com

bdoxx ::

kupujem en izdelek iz USofA pa je cena izdelka 19€ + 11poštnine, skupaj 30€.
Torej za ta izdelek ne plačam carine?

Tilen ::

bdoxx je izjavil:

kupujem en izdelek iz USofA pa je cena izdelka 19€ + 11poštnine, skupaj 30€.
Torej za ta izdelek ne plačam carine?


https://slo-tech.com/forum/t276516/zace...

V prvem postu smo strnili stroške.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

galu ::

Hvala za informacije.:)
Tako to gre.

mihor ::

Mene pa zanima, če kdo slučajno ve, kakšni so stroški carinjenja v Avstriji? Zadnjič sem se z našo carino opekel, saj <rant> banda pokvarjena zlatarska oderuško računa po par EUR za neke svoje neumne stroške, paraziti zajedalski nesposobni. </rant> :) Skratka, zanima me, če je avstrijska carina kaj nižja (ali pa vsaj ekvivalentna naši), tako da bi v prihodnosti naročil zadeve kar na naslov prijateljev, ki živijo v Avstriji.

Pithlit ::

Importnebenkosten sind:
Versandspesen
Zoll (ab einem Warenwert von 150 Euro)
Einfuhrumsatzsteuer (ab einem Warenwert von 22 Euro)
Sonderabgaben (Verbrauchsteuern)
Gestellungsgebühr der Post (10 Euro)
Life is as complicated as we make it...

mihor ::

Ah, ja... Pri nas je vsaj nekje okoli 5 EUR teh dodatnih stroškov, meja 22 EUR je ista, kot (zaenkrat!) tudi DDV 20%. Hvala obema! Očitno bo treba še naprej futrat domače krvosese. >_<

St235 ::

zakaj, ko so pa avstrici ja tako boljši? sicer dvakrat dražje računajo ampak ziher uporabljajo dišeče rokavice.

Pithlit ::

Jah, če ne boš naših boš pa tuje.

Na koncu moraš pa potegnit črto a te stvar pride kljub 'krvosesom' ceneje koštat kot pri nas (v tem primeru pač težko govorimo o krvosesih).
Life is as complicated as we make it...

Tomi ::

mihor je izjavil:

Ah, ja... Pri nas je vsaj nekje okoli 5 EUR teh dodatnih stroškov, meja 22 EUR je ista, kot (zaenkrat!) tudi DDV 20%. Hvala obema! Očitno bo treba še naprej futrat domače krvosese. >_<

Vsaj 6, mislim pa, da so celo podražili in da je cena sedaj 7 €. Se pa strinjam, pa premetavanje enega paketa je to oderuško.

St235 je izjavil:

zakaj, ko so pa avstrici ja tako boljši? sicer dvakrat dražje računajo ampak ziher uporabljajo dišeče rokavice.

Ne moreš biti tiho, ane?

Pithlit je izjavil:

Jah, če ne boš naših boš pa tuje.

Na koncu moraš pa potegnit črto a te stvar pride kljub 'krvosesom' ceneje koštat kot pri nas (v tem primeru pač težko govorimo o krvosesih).

Moja plača v AUT bi bila vsaj 3000 € ob podobnih stroških bivanja in hrane. Relativno so naši še vedno krvosesi.
metrodusa.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

mihor ::

Pithlit je izjavil:

Jah, če ne boš naših boš pa tuje.

Na koncu moraš pa potegnit črto a te stvar pride kljub 'krvosesom' ceneje koštat kot pri nas (v tem primeru pač težko govorimo o krvosesih).


Saj jodlarji niso tuji, smo že skoraj 10 let skupaj v EU. ;)

Jah, ko bi bilo tako simpl... Ponavadi gre za stvari, ki se jih pač ne dobi v EU. V tem primeru tudi odpade vsaka logika carine, ki naj bi enforcala protekcionizem domače industrije. Vendar če domača industrija nekega produkta pač ne nudi, je vse skupaj navadna kraja in nadlegovanje. Legalizirana sicer, ampak še vedno kraja.

Kot krvosese (pa tudi nesposobne parazite) jih pa označim zaradi tega, ker ne samo, da so tako tupi, da ne znajo sami poiskat vrednosti blaga, potem ti to še mastno zaračunajo, kot da se norčujejo iz nas. Saj tudi se, konec koncev. Ampak to je že malo off-topic, še enkrat hvala za podatke in to bo to z moje strani. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mihor ()

Pithlit ::

Sanja svinja kukuruz.

Lahko pa greš tja, če ti tu ne paše. Ti noben ne brani. Vprašanje pa je bilo če se za nas bolj splača stvari spravljati čez avstrijsko carino namesto čez našo. Tko da streljaš v prazno.

Lahko se pa preseliš v USA... tam so šele relativno cenejši! Sploh se ti ni treba s krvosesi ukvarjat!
Life is as complicated as we make it...

Tomi ::

Vse te postavke so precej privlečene za rep in mislim v kratkem uradno pridobiti kriterije, kako do teh zneskov pridejo.
metrodusa.blogspot.com

Tomi ::

Glavni problem je, da Pošta samo pusti obvestilo, kjer sta zneska "manipulativnih" "storitev" in davka sešteta. Pri nizkih vrednostih je ta znesek glede na vrednost enormen. Če bi prejemnik dobil specifikacijo, bi se verjetno vsi manj razburjali.

Sicer pa obstaja elegantna rešitev, kako Pošti pokazati, da nas obirajo. Paketa ne sprejmeš in potem imajo oni kar nekaj dodatnega dela. In v tem primeru se splača počakati 15 dni, da pošljejo še eno obvestilo, potem pa na poslovalnici zavrniti sprejem. Pri meni so bili besni, ko sem to naredil...
metrodusa.blogspot.com

Furbo ::

Kakšna maščevalnost za nek strošek, ki ni nobena skrivnost. Ko pa nas je zdajle NLB stala 250€ po prebivalcu, se pa nihče ne odmaje do banke zapreti račun.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

darkolord ::

- vsi stroški so znani vnaprej
- na računu so stroški specificirani ločeni
- Pošta Slovenije ima v primerjavi z ostalimi primerljive ali ugodnejše cene
- s takim ravnanjem ne pokažeš Pošti, da nas obirajo, ampak samo, da si otročji

mihor ::

Tomi je izjavil:

Sicer pa obstaja elegantna rešitev, kako Pošti pokazati, da nas obirajo. Paketa ne sprejmeš in potem imajo oni kar nekaj dodatnega dela. In v tem primeru se splača počakati 15 dni, da pošljejo še eno obvestilo, potem pa na poslovalnici zavrniti sprejem. Pri meni so bili besni, ko sem to naredil...


Odlična ideja, je dobro vedet za v prihodnje. Tokrat ne bi prišlo v poštev, ker gre za darilo in rojstni dan je le enkrat na leto. :)

Furbo je izjavil:

Kakšna maščevalnost za nek strošek, ki ni nobena skrivnost. Ko pa nas je zdajle NLB stala 250€ po prebivalcu, se pa nihče ne odmaje do banke zapreti račun.


To je pa spet čisto druga zgodba. In ja, tudi tega ne odobravamo. Osebno sem že pred tremi leti zaprl račun na NLB in nimam z njimi ničesar več. Razen tega, da moram kot davkoplačevalec dobršen del denarja namenit tem lopovom, medtem ko mastno plačujejo Mazejevo in Daneua za reklamo... >_<

Furbo ::

Eni mešajo robantenje po forumih s koristnim početjem.

Pojdi na http://www.vlada.si/teme_in_projekti/pr... in tam predlagaj izboljšave.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

k3k3tz ::

Obvestilo dobiš samo v primeru, ko se v pošiljki ne nahaja račun ali kaj podobnega iz česar se da ugotoviti REALNA vrednost pošiljke.
Račun s specifikacijo ponavadi dobiš, ko poravnaš račun na blagajni. V tem primeru, ko si dostavil vse podatke na osnovi katerih carina opravi svoje delo in izstavi račun.
To, kar dodatno zaračuna pošta, je pa res malo za lase privlečeno.

Tvoja dolžnost je, da se pozanimaš o postopkih in dajatvah pri uvozu blaga iz tretjih držav (izven EU).

Tomi ::

k3k3tz je izjavil:

Obvestilo dobiš samo v primeru, ko se v pošiljki ne nahaja račun ali kaj podobnega iz česar se da ugotoviti REALNA vrednost pošiljke.
Račun s specifikacijo ponavadi dobiš, ko poravnaš račun na blagajni. V tem primeru, ko si dostavil vse podatke na osnovi katerih carina opravi svoje delo in izstavi račun.
To, kar dodatno zaračuna pošta, je pa res malo za lase privlečeno.

Tvoja dolžnost je, da se pozanimaš o postopkih in dajatvah pri uvozu blaga iz tretjih držav (izven EU).

Na srečo je tudi moja PRAVICA, da zavrnem sprejem pošiljke, če imam občutek, da me nekdo hoče pri belem dnevu oropati.
metrodusa.blogspot.com

Pithlit ::

S tem sicer zajebeš predvsem sebe in prodajalca... ter dokažeš da si otročji. Ampak ja, to je seveda tvoja pravica.
Life is as complicated as we make it...

mihec87 ::

Pa saj si pred naročilom vedel kakšni so stroški...

Super torej ne boš več delal gužve na carini(stroški uvoza so vedno isti)...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Tomi ::

mihec87 je izjavil:

Pa saj si pred naročilom vedel kakšni so stroški...

Super torej ne boš več delal gužve na carini(stroški uvoza so vedno isti)...

Ko sem nazadnje naročal, so bili stroški precej nižji. Zakaj pa ne bi naročal, samo od sedaj naprej bom še bolj pazil na ceno, da ne bom hranil požrešnega monopolista.
metrodusa.blogspot.com

Tody ::

Ja 13 eurov je celo bogatstvo! Celemu sistemu si naredu več škode kot pa če bi plačal tistih 13 eurov, kar bi vrjetno naredilo tvoj izdelek enako drag kot če ga kupiš v lokalni trgovini, kar se ti je seveda zdelo neumno in zato tako reagiraš :)

Tomi ::

Tody je izjavil:

Ja 13 eurov je celo bogatstvo! Celemu sistemu si naredu več škode kot pa če bi plačal tistih 13 eurov, kar bi vrjetno naredilo tvoj izdelek enako drag kot če ga kupiš v lokalni trgovini, kar se ti je seveda zdelo neumno in zato tako reagiraš :)

V Evropi izdelka ni možno dobiti. Vseeno, kot kaže, bom moral poiskati nekaj manj ustreznega znotraj EU.
metrodusa.blogspot.com

Okapi ::

Kakšno štalo bo Tomi naredil šele, če bi se mu zgodilo, kot se je pred nekaj dnevi meni. Sem naročil na ebayu daljinsko voden helijev balon za 15 evrov. Naslednji dan brat pravi, da bi on tudi imel enega takega, in naročim (ločeno) še enega. Kinezi so, ne da bi mi kaj povedali, hoteli malo prišparati pri poštnini in so oba poslali skupaj. In evo - je prišlo 30 evrov + DDV + stroški carinjenja. Ampak hebiga, če bi se šel jajcat, bi porabil več časa, kot je vredno tistih dodatnih 10 evrov.

O.

mihec87 ::

S kere riti je pa sedaj prišlo 13eur stroška(razen če je sem štet ddv) potem je spet fail saj ti je že v štartu jasno da plačaš ddv nad 22eur...Sam že vsaj 2leti naročujem pa je strošek vedno isti...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

mihec87 ::

Ne razumem v čem je težava.
1.Vsi stroški so vnaprej jasni in tako tudi točno veš koliko te bo zadeva na koncu stala.

Tvoj primer zgleda takole..
Ti si pri tovornjakarju naročil naj ti pripelje 3kubike peska(ki si ga že vplačal v kamnolomu) iz te pa te lokacije tovornjakar ti reče tole bo 30eur, ko ti pripelje pesek ter izstavi račun 30eur pa ponoriš(iz samo tebi znanih razlogov) in zavrneš naj pelje nazaj češ da je požrešen ob enem pa še hočeš nazaj denar od kamnoloma za pesek..

Magic1 ::

Še pri vsakemu oglasu na ebayu sem videl na koncu napisano, da cena ne vklučuje dajatve pri uvozu in da se moraš pozanimat o dodatnih stroških. Seveda je našemu zelo nadarjenemu javnemu usužbencu težko prebert do konca. Se lahko utrudi od pretiranega napora.
Magic

Alamar ::

Tomi ::

Alamar je izjavil:

http://www.amazon.co.uk/Aluminum-headse...

Prvi res uporabni zapis danes. Bom preveril, če je pošiljka že prišla slučajno nazaj do ponudnika na Kitajskem, sicer naročim tole in naj se naša Pošta JEBE. In kar je najpomembnejše, Ebay + oderuštvo bi bilo dražje kot Amazon iz VB s poštnino vred.
metrodusa.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

St235 ::

bravo care, prihranek stoletja.

Glede na to, da obvladaš finance in za njih skrbiš že od kar znaš hodit si opazil takšne malenkosti kot so cena v funtih in poštnina za UK?

Tomi ::

St235 je izjavil:

bravo care, prihranek stoletja.

Glede na to, da obvladaš finance in za njih skrbiš že od kar znaš hodit si opazil takšne malenkosti kot so cena v funtih in poštnina za UK?

Brez skrbi, vse je preračunano. Amazon je celo tako prijazen, da ti cene pretvori v €.
metrodusa.blogspot.com

OK.d ::

Zanima me ena zadeva, pričakujem par paketov vendar grem drug teden na dopust tako da se ne bom mogel odzvati na pošto v primeru carinskega postopka, koliko časa čaka pošiljka na carini preden jo vrnejo ali uničijo?
LPOK.d

Tody ::

Vsaj 30 dni.

buttcrack ::

na brzino bi rabu en estimate za eno malenkost iz kitajske:
roba = 30$
poštnina = 20$
zavarovanje = 3$

Kolk bi me na koncu še cariniki oskubil?

bi bilo cenej, če se s kitajcem zmenim, da na računu skensla poštnino in zavarovanje?

Hvala

Tilen ::

Carina

Pri pošiljkah izven Evropske unije, ki pridejo po pošti v vrednosti do 22 EUR, v večini primerov ne plačamo DDV, carine ali drugih uvoznih dajatev.
Od 22 do 150 EUR se plača 20% DDV (ali 8.5% po znižani stopnji) ter manipulativni stroški cca 6 EUR (Pošta).
Nad 150 EUR se plača 20% DDV (ali 8.5% po znižani stopnji), manipulativni stroški ter carina. Pavšal za carino je 3.5% in se razlikuje od tipa artikla.
DDV in carino se plača na celotni znesek nakupa (tako vrednost blaga, kakor tudi poštnino, morebitno zavarovanje in podobno). Za mejo 22EUR pa se upošteva samo vrednost blaga.
V primeru nakupa preko Ebay in podobnih, bo carinska pošta zahtevala, da jim dostavite izpis dražbe, ali nakazila preko Paypal. V večini primerov bo ta vrednost upoštevana kot osnova za izračun DDV in carine.
V primeru, da prejemnik ne želi plačati dodatnih dajatev, lahko to sporoči Carinski pošti (1004.ljubljana@posta.si), ki bo pošiljko vrnila pošiljatelju.


Prvi post v tej temi.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()
««
7 / 89
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naročanje preko Aliexpress (strani: 1 2 3 4186 187 188 189 )

Oddelek: Loža
94401552486 (882) Ajnstajn`
»

Pošta Slovenija - Carina in nateg (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9018451 (439) darkolord
»

Kaj se zadnje čase dogaja s carino? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15322861 (9990) Tidule
»

Carinska pošta (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34499255 (54116) Mare2
»

Kako carina ve vrednost izdelka? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11030169 (26737) Fritz

Več podobnih tem