» »

Carina

Carina

Temo vidijo: vsi
««
3 / 89
»»

Nebula ::

A kdo mogoče ve kakšna so pravila/zakon glede osebne prtljage.Grem namreč v Ameriko pa me zanima,v primeru da bi kupil več lap topov in iphono,koliko imaš lahko tega pri sebi-samo en kos, več kosov

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nebula ()

Gandalfar ::

Kolikor hoces, samo prijavit jih moras in placat carino in ddv.

Nebula ::

Kako pa to zgleda.Mi lahko kdo po domače napiše ker še nisem počel tega.Grem recimo v Ameriko kupim 3 iphone (enga si odpakiram in je kao moj-tle me verjetn ne bo noben gnjavu z carino) ostala dva pa prijavim.Ali carino plačam v Italiji??? (pristanem z letalom v Benetkah) Koliko pa je carine+ddv če sem dal recmo 400EUR za en iphone.Verjetno moram predložiti račun pri plačilu ne, če ga nimaš ne prideš skozi.

zagi123 ::

Kaj pa če bi kar vse tri dal lepo nekam med prtljago, med kakšne brisače ali kaj podobnega?

Okapi ::

Carine je zanemarljivo malo (odstotek ali dva), če sploh je. Strošek je v bistvu samo DDV. Kako točno je vse skupaj urejeno, glede plačila, če prideš iz letala v Italiji, pa ne vem. Najbolj preprosto je, da se narediš neumnega in nič ne prijavljaš. Če te bo kakšen carinik slučajno vprašal, pa pač poveš, kaj imaš.

O.

Gandalfar ::

zagi123 je izjavil:

Kaj pa če bi kar vse tri dal lepo nekam med prtljago, med kakšne brisače ali kaj podobnega?


Ce ti gledajo dajo itak skozi rentgen.

Nebula ::

Hmja tle bi se nekak strinjov z Okapijem.Ta varjanta bi se mi zdela najbolj logična.Kolk pa je DDV? 20%?

Itak pa je vse rendgensk pregledan tko da kakšno zavijanje itak ne igra vloge :) .Pobje na rendgenu, glede daj to njihov djob, itak verjetno takoj vejo kaj gledajo :)

Okapi ::

Rentgen je, ko odletiš, ne ko priletiš.

O.

Gandalfar ::

Zdaj za italijo ne vem, na Brniku pa te lepo povabijo v svojo sobco, dajo vse skozi rentgen in potem se lahko skupaj z njimi cudis nad elektroniko za katero se 10s prej nisi spomnil, da jo imas s seboj ;)

Seveda, ce se 'nakljucno' odlocijo, da bi se s teboj radi pogovarjali.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Jaz tega še nisem doživel, pa sem bil v zadnjih 15 letih vsako leto vsaj 3-4x na Brniku, kot potnik.

O.

Gandalfar ::

Kolikokrat si prisel iz ZDA? :)

Okapi ::

4x, in to še pred Schengenom. Zdaj pa itak priletiš na schengenski vhod, kjer ni nobenega carinika, tako da je še manj šans, da te bo kakšen carinik kaj spraševal.

O.

mare_ ::

Okapi je izjavil:

Rentgen je, ko odletiš, ne ko priletiš.

O.

Enkrat sem gledal eno oddajo, kako to v minhnu delajo - ko zložijo prtljago iz aviona, na random izbrane kovčke dajo čez rentgen, še preden pridejo na tekoči trak. Če se na rentgenu vidi kaj zanimivega, označijo tvoj kovček z eno majhno nalepkico. Ko potem ljudje vzamejo svojo prtljago, cariniki v civilu hodijo med njimi in poiščejo tiste, ki so vzeli označene kovčke. Nato jim sledijo in gledajo, skozi kateri hodnik grejo - če grejo skozi nothing to declare, jih ustavijo, prosijo, če lahko pokažejo, kaj majo v kovčku, in pač ustrezno zaračunajo ;)

(je pa res, da je tudi ena kolegica letela iz minhna v ameriko s skalpelom v ročni prtljagi, tko da... najbrž precej odvisno od sreče :P)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mare_ ()

Nebula ::

Če pa v Angliji kopuješ pa ni nobenga DDV ja in nobene carine zaradi EUja-bi v bistvu lahko prnesel 10 iphonov pa ti nobeden ne bi ni kasirov.Je tako.Se opravičujem.Sem mal lesen za te zadeve :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nebula ()

karafeka ::

Ja.
V EU državah nimaš carine in davka.
To so tele European Union @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: karafeka ()

Gandalfar ::

Okapi je izjavil:

4x, in to še pred Schengenom. Zdaj pa itak priletiš na schengenski vhod, kjer ni nobenega carinika, tako da je še manj šans, da te bo kakšen carinik kaj spraševal.

O.


Dol pri prtljagi cakajo. Poberes kovcek in ce primerno zgledas te povabijo se na pogovor :)

Okapi ::

Ja, teoretično te lahko carinik ustavi tudi sredi Ljubljane in vpraša, kaj tovoriš s seboj.

O.

Nebula ::

Gandalfar je izjavil:

Okapi je izjavil:

4x, in to še pred Schengenom. Zdaj pa itak priletiš na schengenski vhod, kjer ni nobenega carinika, tako da je še manj šans, da te bo kakšen carinik kaj spraševal.

O.


Dol pri prtljagi cakajo. Poberes kovcek in ce primerno zgledas te povabijo se na pogovor :)

:D To je že itak znano dejstvo da če zgledaš nenavadno da te malo ustavijo in povprašajo.Na ta način dobijo vse tiste količine droge in orožja na mejah o kjerih beremo v cajtngu:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nebula ()

Gandalfar ::

Ubistvu imajo seznam ljudi, ki so v tranzitu iz amerike. Potem pac malo pogledajo in povprasajo od kod si priletel.

Okapi ::

Kot rečeno, mene niso na Brniku cariniki še nikoli nič povprašali, pa sem velikokrat izven EU priletel. Če bi šel v ZDA, bi povsem brez strahu v kovček dal tri iPhone ali kaj podobnega. Če bi imel izjemno smolo, bi pač plačal DDV. AFAIK pri takih malih "švercerjih" ne težijo in ne plačaš nobene posebne kazni.

O.

Gandalfar ::

Aha .. no meni se je ze parkrat zgodilo :)

Naceloma pa ni panike, ko te ustavijo in pregledajo .. pac reces, da imas nekaj elektronike in potem skupaj pogledas koliko je vredno in direktno s kartico placas DDV.

Okapi ::

Naceloma pa ni panike, ko te ustavijo in pregledajo .. pac reces, da imas nekaj elektronike
Tako, ja. Nima smisla, da hodiš okoli po letališču in sprašuješ, kje bi lahko kakšnega carinika našel:P

O.

Gandalfar ::

Ubistvu ima .. ce si firma in si hoces ta DDV odstet oz. uvozit stvari v drzavo in kupit na firmo :)

Nebula ::

Hm tle sem kupil uro v ZDA pa dobil "pozdravček" :D od Carine da jim pošljem Ebay račun.Zadevo sem poslal preko Emaila.Od tega je že dva dni.Zanima me kdaj mi bojo to poslali in ali je možno it to kar sam dvignit.Sem namreč iz LJ.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nebula ()

St235 ::

Preberi pozdrav, ki si ga dobil od carine. Tam jasno piše kaj moraš naredi in kako ti bodo dostavili pošiljko. Če si iz Lj lahko zadevo prevzameš na carinski pošti. Edino preveri če jo niso dali že naprej.

Nebula ::

:D Sm bil tam pa so djali da so dali priporočeno naprej in da bi moral danes dobiti :D Dobil nisem nič.Hja, bo pa jutri.

Za uro, ki sem jo kupil, sem dal 192,20EUR .Ali lahko pričakujem plačilo carine in davka.Roba je iz USA.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nebula ()

Tody ::

Carina ni do 150 eur davka do 20 eur.

urosh ::

@nebula - če kupiš recimo 4 ajfone - en je za tvojo privat rabo, en je službeni (daš pač drugo kartico notri) in tako dva pripelješ brez težav. In če ti že težijo, pač imaš še dva (zapakirana) v ročni prtljagi - ki je rentgen ne skenira ob prihodu. Seveda pa imaš še svojega mac proja in še kaj v ročni prtljagi :)

lp

Nebula ::

Evo pa so me upalil z 44 ojroti na 192 ojrov kupljene robe.Ubistvu ko dobiš pošto od carine- al greš osebno tja pa vzameš in plačaš -ali pa ti potem naknadno pošljejo po priporočeni pošti( ko jim ti Emaljiraš račun) in to plačaš poštarju/na pošti kot sem sam.

No tale postopek mej zanimov

alpha1 ::

Kako se obračunava carina, po teži ali vrednosti paketa?

St235 ::

Carina in davek se računata glede na vrednost.

Vanich ::

St235 je izjavil:

Carina in davek se računata glede na vrednost.


DDV se računa se na: vrednost + poštnina - do Slovenije.
Kar zna biti bistveno več.

Do vrednosti (+poštnine)=> 22.-€ - ni ne carine in ne davka.
Od vrednosti (+poštnine) od 22.-€ do 150.-€, te oplaknejo samo za 20% DDV.
Nad 150.-€ (+poštnina), se pa računa in DDV + carina.

Okapi ::

Pa carino lahko mirno zanemariš. Pri marsikateri robi je sploh ni (ne glede na vrednost), tam pa, kjer je, je ponavadi kakšen odstotek ali dva, mogoče tri, več pa praktično nikjer ni. Po žepu te udari samo DDV.

O.

d0ndian ::

Če ima kdo izkušnje bi bil zelo vesel če kaj napiše na zadnji post:
Plačilo carine za obutev iz kitajske

damjan1980 ::

okapi, 10% na cote iz usa se tebi zdi zanemarljivo?

Okapi ::

Celo 12%, ampak ta carinska stopnja je bolj izjema. Tule se je bolj o elektroniki govorilo.

O.

mrTwelveTrees ::

jaz bi pa naroču GSM iz ZDA v vrednosti 400$ ... mogoče kdo približno na oko ve koliko bi me cca prišla pošnina + carina ?

SleepLess ::

Mene pa zanima od kje podatki, da si DDVja in carine oproščen do 22EUR. Vidim, da se ta znesek pojavlja na vseh forumih in okrog, ampak vseposod na strani carine pa sem našel podatek, da je ta vrednost 45EUR.

Npr:
Pošiljka, ki jo iz tretje države pošilja fizična oseba drugi fizični osebi, ki živi na območju Skupnosti, je oproščena plačila uvoznih dajatev, če je občasna, vsebuje blago, namenjeno izključno osebni uporabi prejemnika ali njegove družine, narava in/ali količina blaga ne kaže na komercialni namen, skupna vrednost blaga ne presega 45 evrov in je poslana brezplačno


Pa še ogromno paketov sem si že naročil iz dealextrema/ebaya, katere vrednosti so vedno presegale 22EUR in nikoli 45EUR, pa mi nikoli niso nič zatežili na carini. Je res da napišejo gor manjšo vrednost, ampak saj cariniki niso neumni.

Steinkauz ::

Jah poštnina pač varira. Če prek ebay pa pošiljajo v slo bi ti moglo pisat.
V glavnem 400+recimo 30usd poštnine = 328eur
328*24(20% DDV+4% carina)= 406,2 eur+ 10 eur stroški carinjenja
Oziroma nism zihr če telefon pade pod elektroniko, ker potem je carina 0%

fosil ::

skupna vrednost blaga ne presega 45 evrov in je poslana brezplačno

Kakor jaz to razumem, velja to za darila.
Tako je!

ark082 ::

mene pa zanima bi narocil navigacijo iz kitajske natancno iz http://www.carpcdvd.com/

pa me zanima bi s kolegom narocila "dve" - 2x navigaciji cena obeh navigacij je 640eur + dhl 110eur vse skupaj 750eur

zanima me koliko ddv+carine bom moral placati oz. koliko lahko pricakujem carine in davka na to ceno

zanima me se ce se ddv+carina obracuna na ceno "640eur" ali na ceno+postnina "750eur"

cortez ::

DDV = 150EUR

carina = 180EUR
------------------------

skupaj = 1080 EUR

LuGi ::

+ Mozno da stvar nima CE cerfitikata in se vse skupaj vrne nazaj v kitajsko ;)

Steinkauz ::

Ja to raje prej vpraši če ima izdelek CE. Za nekatere sem vidu, da piše, da ga majo, pri določenih pa nič ne piše.

ark082 ::

kje pa to pise nisem nikjer zasledil
zanima se pa za naslednji izdelek
http://www.carpcdvd.com/vw-golf-5-multi...

hvala za odgovore

Steinkauz ::

Kontaktiraj trgovino

ark082 ::

sem malo klical na carino pa pravijo 3.5%carine +20%ddv na vse skupaj je to mozno?

madmitch ::

ark082 je izjavil:

sem malo klical na carino pa pravijo 3.5%carine +20%ddv na vse skupaj je to mozno?


Upam, da na carini vedo. Zakaj ne bi bilo možno? Pokliči še kakšnega špediterja, ki se ukvarja s takimi pošiljkami, recimo DHL, UPS...
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Steinkauz ::

ja ddv je 100% 20%
Carina pa varira od tipa izdelka. Če pravjo 3,5 bo 3,5
Ma če ne bo CE znaka gor, bo šlo nazaj na kitajsko

ark082 ::

za ddv vem da je 20% me je zanimala carina..cakam mail od trgovine ce je CE izdelek
««
3 / 89
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošta Slovenija - Carina in nateg (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8817589 (2062) 49106
»

Kaj se zadnje čase dogaja s carino? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15322539 (9668) Tidule
»

Zakaj tako visoka carina? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6519714 (9116) BorutK-73
»

Carinska pošta (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34498790 (53651) Mare2
»

Kako carina ve vrednost izdelka? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11029908 (26476) Fritz

Več podobnih tem