» »

Zatikanje zvoka + slike 1080p filmov

Zatikanje zvoka + slike 1080p filmov

tooshort77 ::

Imam problem z zatikanjem oz. prekinjanjem zvoka.To se dogaja kadar gledam filme v 1080p, v 720p ne šteka nič. Probal različne media predvajalnike amoak ni efekta. Zanimivo je to da zvok ne šteka vedno primer: gledam film cca 10min nič ne šteka sem ter tja malo zaustaja zvok nakar se začne slika hitro premikati ali kadar je akcija šteka slika in zvok in to tako da lahka samo ugasnem. Če pritisnem pavzo in zaštartam spet dela normalno ampak ne dolgo. Na VLC predvajalniku tudi HDjev ne morem gledati ker vsake 20 sec izgine zvok da 2 sekundi. Drugače uporabljam GOM player. Imam I7 procesor 6gb rama gtx260 creative gamer zvočno kartico za 100 eur. vglavnem komp ni slab. hvala za pomoč. LP

amigo_no1 ::

Filme predvajaš od kod ?

tooshort77 ::

Iz računalnika na lcd tv, ki je v bistvu HD 720p. Zatikanje slike in zvoka se pojavi tudi kadar gledam na monitorju ki je FULL HD. Ista težava.

kloko ::

Vprašanje je bilo, na kakšnem mediju imaš datoteke, ki jih predvajaš?

L.p., Kloko

tooshort77 ::

Predvajam iz hard diska. datoteka je mkv in za predvajanje uporabljam GOM media player (software)

Goody ::

Probaj z drugim playerjem.

tooshort77 ::

sem že probal saj sem tudi napisal. Na VLCju zginja zvok, MK player ima iste težave kot GOM. Vglavnem vse playerje ki so med top 10 sem testiral ampak ni nič bolje :(

p|X| ::

Preveri, če disk deluje kot je treba, prav tako preveri, če s čim obremenjuješ disk do te mere, da ne uspe predvajalnik brat podatkov, za tekoče predvajanje. Kak antivirus & spam scan bi bil priporočen.

stock ::

Probaj kak drug film itd.

tooshort77 ::

diski delujejo brez napak imam sicer RAID vezavo 2x320gb.Kolegu sem sestavil komp ima slabšega kot jaz 775 podnožje pa mu nič ne šteka. Kot pravim zelo zanimivo. Sem računalničar sam kle pa res ne vem kaj ga muči :(. Sicer sem pa nekje bral da lahka obremeniš procesor da vse opravi sam. Treba še to probat.

stock ::

Da te ne zafrkava lih to? Si probal drug film? Probaj še direkt u USBja predvajat. PC je jasno dovolj hiter. Nekaj te zafrkava..

-valvoline- ::

poskusi predvajat z mediaplayer classic home cinema,pr men tut vlc šteka na fulhd.

Zgodovina sprememb…

Janac ::

Kateri i7? Meni tukaj diši po grafični, ki je kar švoh. Meni se je na 5770, ki je konkurenčna GTX 260 zatikal FULL HD film. Samo za v premislek.

-valvoline- ::

Janac je izjavil:

Kateri i7? Meni tukaj diši po grafični, ki je kar švoh. Meni se je na 5770, ki je konkurenčna GTX 260 zatikal FULL HD film. Samo za v premislek.

Ni šans,težava je izključno v programu za predvajanje,c2d na 3ghz in r4850 mi vsi HD filmčki letijo super z MPCHC.

Zgodovina sprememb…

Janac ::

Potem pa probaj na Linuxu Ubuntu... Še prej bi pa jaz probal z močnejšo grafo. Probaj še druge gonilnike namestit.

stock ::

Tako je, za predvajanje fullHd videa je dovolj že najpočasnejši C2D. Video ženeš prek CPUja, grafa mora zgolj bit not oz. podpirat resolucijo monitorja.

Janac ::

aia, tega pa nisem vedel. Nisem vedel res da procesor prikazuje sliko na monitor, svašta.

stock je izjavil:

Tako je, za predvajanje fullHd videa je dovolj že najpočasnejši C2D. Video ženeš prek CPUja, grafa mora zgolj bit not oz. podpirat resolucijo monitorja.


najpočasnejši Core 2 Duo za Full HD ????? Tega neverjamem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

stock ::

http://www.amd.com/us/products/desktop/...

Seveda, na celeronu E1200 sem gledal fullhd filme..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stock ()

Janac ::

Nevem no.

-valvoline- ::

http://mpc-hc.sourceforge.net/

Vsi ki dvomite probajte z MPCHC. Celo enojedrni p4 in a64 so sposobni tekoče predvajat fulhd z tem playerjem.

Anney ::

Poskusi še z K-Lite codec packom: http://www.free-codecs.com/download/k_l... , ja vem da imajo playerji že svoje kodeke, samo problem pri njemu tiči prav tu, da so verjetno kedeki po registru ali nekje povoženi, namesti ta pack in poročaj. Namesti Full verzijo na default nastavitvah.

Full HD (mkv) mi tekoče predvaja amd3200+, tako da tvoja mašina je več kot dovolj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

amigo_no1 ::

Največje sranje kar ga lahko priporočaš.

ffdshow je vse kar potrebuješ.

Anney ::

Priporočal sem mu to, ker se ne ve kje tiči vzrok, namesti gor, poleg je še ta Media Player Classic Homecinema in pač sproba če bo delovalo in če bo, so problem kodeki v računalu, potem odstrani vse kodeke in namesti samo vlc player ali kakšen drug program za gledanje, ker itak vsi vsebujeo svoje kodeke.

tooshort77 ::

Evo probal MPC in stvar deluje kot se šika. Najprej sem pomislil da je kaj narobe z zvočno kartico ker je bil zvok tisti ki ga je začel prvi srati šele nato slika. Kar se tiče mojega procesorja I7 2,67ghz in grafe se ve da za fullhd filme sta še predobra. Zelo zanimivo PMC player :))) . ANNEY imel sem tudi k-lite codeke že lep čas in redno posodobljene ampak isto zatikanje. TNX za pomoč. LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri je najboljši media player? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5814904 (7229) Map
»

slabo predvajanje HD filmov

Oddelek: Strojna oprema
394237 (3537) hojnikb
»

predvajanje filmov.mkv na AMD Athlon 3000+

Oddelek: Pomoč in nasveti
355137 (4591) gibaj
»

Kateri player za mkv fajle (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
628083 (6408) gibaj
»

minimum za hd playback?

Oddelek: Zvok in slika
332217 (1533) _Sajmon_

Več podobnih tem