» »

slaba slika v VLCju

slaba slika v VLCju

lmorgh ::

Živjo.

Imam problem s sliko v VLCju...
je taka, kockasta.

evo, tko je v VLCju.


tko pa v WMPju


sem potem inštaliral še ffdshow, pa je enako, tudi z xvidom sem poizkusil. brez uspeha.

hvala in lp

jishiri ::

odgovor je preprost.. glej na tistem predvajalniku ki ti najbolj ustreza :\

lmorgh ::

če bi bilo tako, ne bi spraševal tukaj, ane?

celebro ::

Mogoče bi pomagalo zvišanje Preferences -> Input & Codecs -> Post-Processing quality ali pa Use system codecs (ker drugače uporablja svoje vgrajene dekodirnike).

Pa preveri, če imaš najnovejšo verzijo.

blazh88 ::

Tudi jaz imam podoben problem, v WMP je slika odlična, ko pa isti video odprem v BSPlayerju je slika čisto kockasta. Je možno da je problem v K-Lite codec paketu?

lmorgh ::

celebro, hvala vendar ni nobenega efekta :(

imam pa najnovejšo verzijo.

blackbfm ::

To da je slika kockasta načeloma pomeni da stvar ni hardwersko pospešena. Naštimaj output na directx (najbolše da kar probaš vse in vidiš katera možnost je najbolša) oz. pri bsplayerju moraš naštimat da renderira čez overlay. Če še vedno ne bo laufal, naloži najnovejše gonilnike za grafo in directx.

blazh88 rajše inštaliraj community codec pack, tisto sranje pa odstrani:)

jan01 ::

Znana stvar: slabi kodeki v vlcju.
Sprobaj odličen media player classic home cinema!

blackbfm ::

Motiš se. Pri meni ni nikdar taka slika pa dosti uporabljam vlc.

rsroki ::

...kodeki, kodeki in še enkrat kodeki....če pa je bolj noveši tip kodeka, je pa kriva lahko tudi mašina (procesro, RAM)...sicer pa meni zadnj K-lite kodeki delujejo čist ok, samo posodabljat jih je treba večkrat :D8-)
rsroki

bibip ::

Znana stvar: slabi kodeki v vlcju.
Sprobaj odličen media player classic home cinema!

+1 Na prvi pogled zgleda kot star windows media player. Ampak prekaša vse, kar obstaja.
Najboljši player.
Pa še super dela skupaj s ffdshow. Tudi v renderless (za dual screen) načinu je boljša slika kot v VLC-ju.

Nasvet:
Sihnroniziranje podnapisov F1 in F2. Sinhronizacija zvoka +/-, cel zaslon F11. Skoki naprej nazaj(dolgi/kratek) shift/ctrl + tipke levo/desno. Glasnost so tipke gor/dol. Playlista je ctrl+7. Ima pa tudi cel kup opcij. Pa še zastonj je.

Home cinema ima par dodatkov pred navadnim MPC-jem. Npr. OSD pa še enih par. Ne vem točno zdajle.

Jst ::

Uporabljaj The Koreian Media Player.

http://www.KMPlayer.com

Klikni na English, Download, najdi Stable*, je označena in med inštalacijo te Wizard tudi vpraša, katere dekoderje naj uporablja.

Meni je všeč ta player tudi zato, ker pri .mkv-jih uporablja grafično kartico. V mojem primeru Geforce 8800 GTS 512.


*V času pisanja: [2008/12/22] The KMPlayer 2.9.4.1434 Release.


edit: Pa všeč mi je tudi zato, ker ima vse dekoderje že notri in podpira maljavžent formatov in ima maljavžent nastavitev.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

KoMar- ::

Pa kaj vi o nekih kodekih nabijate - če je kockasta slika v VLCju, je to zaradi napačnega overlaya.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

ST-777 ::

@Jst, obstaja še novejša verzija: KMPlayer 1435.

Prej sem dolgo časa uporabljal VLC, vendar mi je ta KMPlayer vedno bolj všeč. Dela v redu, ima mnogo nastavitev celo editor za podnapise, ter vse potrebne kodeke.

Jst ::

ST-777: Stable Official?

edit: Tistih unofficial tweaked verzij ne priporočam. So mi delale probleme...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

ST-777 ::

@Jst, na www.esoft.web.id nič ne piše, da bi bil KMPlayer 1435 unofficial. Pri meni ta najnovejša verzija doslej ni delala nobenih problemov.

podtalje ::

Držite se teme, kjer je vprašanje, zakaj je slika na VLC kockasta in ne, kateri player je boljši in katera je zadnja verzija.

blackbfm ::

Settings > Preferences > Output modules > Advanced options > Video output module, probaš vse in tista ki deluje najbolše pustiš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HD na PC-ju, minimalne zahteve?

Oddelek: Zvok in slika
456133 (3306) zavajon
»

kodeki

Oddelek: Zvok in slika
183243 (2262) matmel
»

težave s 1080p videom-štekanje

Oddelek: Zvok in slika
111698 (1461) Good Guy
»

HD codec (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11117350 (10235) GrimReaper
»

podnapisi v BS playerju ne delujejo

Oddelek: Zvok in slika
152698 (2506) jan01

Več podobnih tem