» »

Crash test in kitajski avtomobili

Crash test in kitajski avtomobili

dzinks63 ::

:)) New Chinese Car Crash Test Disaster, kopija BMW5

crash test du shuanghuan ceo,
Landwind TUV Crash Test , kopija frontere

kitajske kopije evropskih avtomobilov na zunaj zgledajo zelo dobro, setavljeni pa so v želji po čimvečjem profitu, in potem se pač zgodi tole. Odpovedo na varnostnem področju kolk so dolgi , široki in še visoki skupaj. Čista katastrofa. Avtomobili se mečkajo, kot bi bili iz papirja. Tako da tale kitajska invazija bo še morala kar lepo malo počakati. Kako se bodo šele mečkali mali avtomobili v nižjih razedih, si pa lahko samo mislimo.
  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

bluefish ::

trenutni modeli ne ustrezajo niti EuroNCAP standardu petih zvezdic, še slabše bo s prihodom strožjih testov. Je pa res, da Kitajska šele vstopa na resnejši trg avtomobilov in njeni industriji manjka izkušenj, idej in oblikovalskih glav. Kljub vsemu pa bo verjetno trajalo še dolgo časa, preden bodo te avtomobili zadosti varni, verjetno pa še dalj časa, da bomo videli kak izviren dizajn.

sidd ::

Meni gre najbolj na jetra, ko vse kopirajo. Pa še skopirat ne znajo!!!!
In potem z tako svinjarijo dobesedno filajo trg, na vseh področjih, ne samo avtomobilskem.
Sicer pa kot je praksa bojo vrjetno kaj hitro tole odpravili. Upam no, da bodo. Sicer pa na kitajskem se lahko s takimi okoli vozijo, sej jih je dost >:D
no idea for signature
signed
I

dzinks63 ::

:)) Evo en cel kup kitajskih kopij avtomobilov : kitajski cloni

bluefish ::

glede na te slike se mi zdi, da še kar posrečeno kopirajo nekatee japonske in korejske avtomobile, spodleti pa jim pri evropskih in ameriških.

PaX_MaN ::

Nekateri kloni na teh slikah so mi precej všeč. Ampak samo na zunaj. Bohve kako el cheapo je znotraj :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

dzinks63 ::

:)) Kako el cheapo je npr Brilliance BS6 . Dobil je samo 1 zvezdico po Euro NCAP

T0RN4D0 ::

Ta je na prvem posnetku ;)

ivanuscha ::

Haha kr podvozje se mu navzdol ukrivi 8-O :\

darkolord ::

Airbagi so sam zato, da je zadnja stvar, ki jo vidš, bela :)

>>><<< ::

Lahko je krvavo rdeča >:D.
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

TESKAn ::

Jao, bomo poleg vrtalnikov za enkratno uporabo dobili še avte za enkratno uporabo...in pa goro smeti.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

jype ::

Me zanima če piše na teh avtomobilih "do not expose to direct sunlight" :)

Steinkauz ::

Sej niso tolk slabi, un zadi ma še šanse da preživi :D

r5r ::

Naj odstranijo še zračne blazine, da bo avto še cenejši, ker itak dobijo že armaturno ploščo v glavo. >:D

Meni se zdi avtomobil kot pločevinka. Žalostno za tiste, ki se sploh trudijo konkurirati, a jim ne uspe.
And it makes me wonder.

#000000 ::

Sam fak kr podn mu je zvil, odprl ga je k škatlo za čevle :D

Me pa zanima kake so kej cene teh ropotul

bluefish ::

niti ne tako nizke. Za tisti posnetek BMW-ja je menda potrebno odšteti okoli 20.000€.

Jackal ::

Zgleda da je ta avto kitajska rešitev za prenaseljenost. >:D


Drugače so pa ti Kitajčki prav smešni. Kopirajo kar vse po vrsti. Najhujši je pa ta BYD - kar na pol skopiran BMW znak in je to to... Nekje sem videl celo do polovice skopiran Audijev znak - namesto štirih krogcev sta bila samo dva.

Drugače pa se zelo hitro učijo in čez kakšnih 5 let se lahko zgodi, da bodo čisto lepo konkurirali evropskim avtomobilom. Treba je vedeti s kakšno hitrostjo se razvija ta Kitajska avtoindustrija. Te napake glede varnosti bodo po moje kar hitro popravili - pa tudi če to pomeni redesign celotnega avtomobila. Hitrost pa pri njih ni bila nikdar problem - ponavadi so Kitajci poslali svoje "vohune" na razne avtomobilske sejme, kjer so veselo fotografirali. Na koncu pa so Kitajci bolj hitro izdelali kopijo poslikanega avta kot pa ga je naredil dejansko proizvajalec, ki je predstavljal na katerem od sejmov svoj prototip.
Sicer pa tudi kvaliteta ni bila nikdar njihova vrlina. Kolikor imam izkušnje z njimi, je zanje važna samo kvantiteta.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

kihc ::



Vsaj logo bi si lahko svoj zmislni.
x

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

Hammer123 ::

Zanimivo je, da sta pod znamko BYD skopirana tako BMW kot tudi Mercedes.

sidd ::

Mah, ti frdamani poceni fotokopirci!!! Samo surovine žerejo, pa smeti delajo za celi svet! Upam da se kmalu na Kitajskem standard zelooo zviša, da bodo nehali delati takšne cheap wannabe zadeve. Pa naz začnejo lepo razvijati stvari, ne pa kr tak!
Aja, pa sej kaj nimajo celo nekaj licenc po katerih štancajo določene avtomobile?

mah groza!
no idea for signature
signed
I


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Varnost avtomobilov (Euro NCAP) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10415131 (13155) krneki0001
»

Crash test lažji vs težji avto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11320698 (17550) Pithlit
»

Beijing Auto Show 2012 (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6513857 (12728) darkolord
»

Kitajska prevara pri poceni "trdih diskih" (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
8222728 (16849) zavajon
»

NCAP - Crash testi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12214926 (12992) Fizikalko

Več podobnih tem