» »

corsair dominator 8888c4df problem

corsair dominator 8888c4df problem

O.C. ::

pred kratkim sem kupo ram 8888c4df dominator, ki naj bi mogl normalno delat na 1111mhz 4-4-4-12. ampak jst jih nikakor ne morem/ne znam spravit na te frekvence.
Zanima me ce mogoce kdo ve kaksni volti za cpu, multiplier, volti za northbridge,... bi bili optimalni. Res je da bol malo vem, ker prvic navijam comp.

comp:
qx6700
8888c4df
p5n32-e sli
seagate st3400620ns
asus 8800gtx
enermax infiniti 720 W
antec nine hundred

Hvala za odgovore ter nasvete!

joker16_7 ::

Procesor počasi navijaj do nekje 3400MHz in mogoče še malo dlje. Tako se ti bo frekvenca ramov in proca ujela. VDimm daj na 2,4V in nato latence zategni na 4-4-4-12. ;)

P.S. Lahko pride do manjših odstopanj, tako kot sem napisal, saj je vse odvisno od samega primerka ramov. Načeloma pa naj bi bilo nekje tako kot sem napisal. ;)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

>>><<< ::

ki naj bi mogl normalno delat na 1111mhz 4-4-4-12.

Mislim, da za te specifikacije ni potrebno 2.4 V ali? Ker potem bi morali dati zraven aktivno hlajenje.
Če ne bo delalo, potem nesi nazaj in uveljavljaj garancijo.

>>><<< ::

Aha, res je potrebno 2.4 V. Verjetno ti ne delajo, ker nimaš command rate (CMD) na 2T.

Tukaj imaš en .pdf od ramov.

O.C. ::

joker16_7, kok navijat? kolk multiplier, a morem kej vcore navit? pa na kolk? jao.. najraj bi te rame kr nazaj neso :( ze 3 dni se zajbavam z njimi pa nc .

aja pa mam command rate na 2T...

>>><<< ::

Daj voltažo od ramov na 2.4 V in latence naštimaj 4-4-4-12. Potem spremeni FSB od procesorja tako da bodo rami na 1111 MHz. Vmes boš verjetno moral spremeniti še voltažo procesorja, ker ne bo hotelo bootat. Ko boš imel vse stabilno nastavljeno testiraj samo rame, lahko izven windowsov z memtest 86, ali z orthosom v windowsih.

O.C. ::

a dam kako razmerje al kr 1:1 fsb:dram. al mogoce na auto?

O.C. ::

pa to je vse skup cudn, ce dam fsb na sam na 1111 mi ze zasteka pa brez da dam se rame na 1111 al pa kej vec kot je privzeto (800).
tamle po nekih forumih sm pa gledo da so isti CPU navijal tut do 4800 mhz pa brez da so spreminjal cpu multiplier al pa Vcore.

OChack ::

ojoj ti ga morš neki biksat.
povečaj razmerje med FSB:RAM pa mgar množilnik procesorja zmanši poveči fsb pa še mal napetost dvign, bi mogl it, ker 6700proc ma kr visok množilnik in fsb ne gre tok visok
Int€l inside, IDIOT Outside

joker16_7 ::

Joj kak ti kompliciraš.:D Tvoji rami naj bi delali na 1111MHz, kar pomeni, da je razmerje RAM:CPU enak 1:1 na frekvencah proca kot so 1665MHz, 2220MHz,.....3300MHz.... Kar pomeni, da bi blo razmerje 1:1 enako nekje na 3,3GHz, vendar rami zagotovo grejo še mal več kot 1111MHz, zato navijaj do 3400MHz. Če boš mel ql nastavljeno se ti bojo rami tak zraven proca navijali. VDimm pa daj na 2,4V ker drugače ne bo šlo. ;)

P.S. Tvoji rami majo še tovarniško narejeno aktivno hlajenje. :\
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

minimus ::

Glej tapru se mors na zadevo mal prpravt nemors kr zvisat frekvenco pa znizat latence pa bo kr delal namors tko.

1.zapec si na CD program memtest
2.Pejt v bios
3.V biosu nastimej da se ti boota iz CD-ja
4.Frekvenco procesorja pusti na defolt
5.v biosu nastimej tm za memori UNLINKED
6.nastmej latence 555-15
7.zdej pa mau dvign frekvenco ramu
8.shrani nastavitve
9.pejt vn iz biosa de se ti boota memtest
10.ce gre vse lepo skos pejt nazaj v bios in se mal dvign frekvenco ramom in spet stestirej ce je vse uredu
11.ce ni kej uredu mal dvign napetost in se enkrat stestirej v memtesu.Lahk pa ze takoj nastimas napetost na 2.3V
12.s tem bos ugotovil maximalno frekvenco ramov sele zdej se pa pejt igrt z latencam.

P.S. commandreate dej na T2

O.C. ::

joker16_7: evo glih sm naviu do 3300 kao. u biosu sm napiso fsb (qdr) 1650, dau unlinked, pa rame na 1111mhz. mnozilnik procesorja sm dau na 8X (412 X 8 = 3296), memory voltage pa na 2,4V.
uglavnem sistem se ne zboota sam zamleje neki pa nic pol ne zapiska nevem kok naj drugac recem temu..;) Res pa je da nism Vcore nic poveco, ker niti nevem na kolk..
aja timinge sm kr nastimo na 4-4-4-12 2T

>>><<< ::

Lahko probaš, da bodo samo rami na 1111 MHz in sicer tako, da zmanjšaš množilnik procesorju.
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

minimus ::

Mah ti si en buksl kr neki navijas brez repa pa glave.
Zakaj sprobavas rame na 1111 ka pa ce grejo tep sam do 1110.
Ah skoda cajta zate.

joker16_7 ::

Vredu si naredil, samo ne moreš kar direktno nastavit procu take frekvence. To je treba po 100 MHz zviševat in sproti testirat kako je s stabilnostjo (rame in CPU). Ne moreš pa kar nastavit tok in tok in ti bo delalo. Daj probaj še enkrat, a tokrat bol počasi in zmerno. ;)

P.S. Latence kar pusti takšne kot so.
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

O.C. ::

minimus: jah pac ne znamo usi navijat compe.. prvic to delam..

joker16_7: bom probo mal ja, sporocim

O.C. ::

evo sm probo navit cpu brez da kej rame navijam (ostal so privzeto 800mhz 5-5-5-..). Procesor sm navijo postopoma po 100 mhz Fsb QDR pa mi je uspel pridit najvec to 1200mhz, multiplier sm meu na 9X kar mi je pol znesl nekje 2,77 ghz do tle je comp delo normalno, ce sm pa procesor naviu sam do 1250 fsb z istim multiplierjom pa ze ni hoto vec bootat. no pol sm dau nazaj na 1200mhz, pa naviu rame na 900 z privzetimi volti (1,88 V je pisal v biosu) in timingi, pa je comp. se delo normalno. ko pa sm dau rame na 1000mhz se pa ni vec hoto zbootat, tut ce sm popravo volte ramov na 2,4 ali 2,3.

No mam pa tutv biosu funkcijo sli ready memory ko se da nastelat cpuoc 0% - 5% ali cpuoc MAX. no ce dam ze sam 0% kao da mi cpu-ja ne navije, mi pa rame navije na 1067mhz pa 4-4-4-12 pa comp freezne se predn pride u win al pa pokaze blue screen kao irql_not_...nevemkaj. ok sm probo pa dat recimo 5% cpuoc mi je pa procesor navil na 1111mhz in rame na tolk pa spet noce zbootat pa nic, sam zasteka spet da morm bios resetirat.

studiram mogoce so rami pokvarjeni.. sl kaj bi blo to. mogl bi delat ze sam z to sli ready memory funkcijo kolker sm brau po netu.

Mogoce kdo ve da bi pri kaki rac. hisi to vedl kej vec? da bi recimo odneso comp tja...

joker16_7 ::

Samo nekaj. V eni uri dobri si ti tole navil8-O Človek to se dela par dni. Za vsake 100MHz ko povečaš frekvenco procu ga testaj najmanj 3 ure. Ramom daj na začetku timinge na 4-4-4-12. In nastavi 800MHz. Ko boš počasi navijal proc se ti bojo rami tako ali tako sami zraven navijali. Če ti vrže blue screen so krivi rami, zato jim daj v tem primeru malenkost višji VDimm. Ko pa navijaš proc pa ne pozab zvišvat voltaže, ker potem res ni čudno da se ustavi že pri 2,77GHz. Pa da te ne vidim več pisat postov dokler ni par dni mimo in ti tole temeljito in natančno naviješ. ;)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

P5B-E Plus + E6300 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
13412532 (6394) AndreAS
»

Kere RAME za navijanje? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Navijanje
39628139 (14874) smarty
»

Kako naviti 8800gt in intelov Q6600 2,4 mhz

Oddelek: Navijanje
331579 (1199) wisky
»

Navijanje E6300

Oddelek: Navijanje
341612 (979) k4vz0024
»

Kateri RAM?

Oddelek: Kaj kupiti
412404 (1624) joker16_7

Več podobnih tem