» »

Kateri RAM?

Kateri RAM?

joker16_7 ::

Moje vprašanje se glasi; kateri RAM (vsaj 1GB modul) je trenutno najboljši na trgu? Kaj bi vi kupili? Zakaj?

Thanks.;)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Čmrlj ::

DDR ali DDR2?

joker16_7 ::

DDR2

P.S. Mišljeno je vse najnovejše kar se pri RAM-u sploh, da.......zato da ne boste spraševali za vsako stvar posebej, ker se ne spoznam tako dobro;)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: joker16_7 ()

Čmrlj ::

Zdaj če iščeš ddr2 1000 so pomojem, teli najbolši nakup.Za ddr2 800 so pa goodram pro in crucial ballistix najboljši nakup.

Zakaj: Ker so odlični navijalci in imajo dobre timinge.

JIM22 ::

O, lepo so cene na gor zakrožl.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Čmrlj ::

Mislim pa da se zdaj splača goodram vzet, ker vidim da imajo slo-tech člani popust in pridejo kar nekaj cenej.Cena je 250 eur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

joker16_7 ::

Hvala vam. Dobro ste se odrezali. Naročim, sam prej še morem zaslužit mal keša :D

p.S. Pri keri prodajalni pa mamo popust? :\
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: joker16_7 ()

Čmrlj ::

Funtech;) .In sicer pošlješ na njihov mail goodram+tvoj nick in oni ti nazaj pošljejo popust.

kuglvinkl ::

Kolk letijo tile Goodram, za katere se suče banner?

Čmrlj ::

joker16_7 ::

Aha. Ti pošlješ povpraševanje po goodramih in zram sam dodaš nick. In kolk kaj znaša ta popust? :\
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Čmrlj ::

70 eur. Namreč redna cena je 320 eur, za člane slo-techa pa 250 eur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

Azrael ::

Ali mogoče kdo ve ali so RAM moduli Patriot DDR2 512MB 800MHz DL dober nakup ali velja prste stran od njiih?
Nekoč je bil Slo-tech.

aodius ::

Najboljši rami na trgu so Corsair Dominator TWIN2X2048-8888C4DF>:D , cena pa je visoka glej:(
še en test

joker16_7 ::

In kateri v končni fazi leti najhitreje, ko vse naviješ in nastaviš na najnižje latence? :\
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: joker16_7 ()

dejansan ::

joker, če bi si ogledal zgornji link od e6400oc, bi opazil primerjalni test ddr2 ramov v katerem je odgovor na tvoje ?
dejansan

joker16_7 ::

The_mannovih ramov jaz na tistem testu ne vidim, jih mogoče ti? :\
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Azrael ::

OMG, saj imaš vendar zgoraj link na test (post od e6400oc 13.01.2007 19:08:59), samo klikniti ga moraš. Link na isti test.
Nekoč je bil Slo-tech.

mat3 ::

Kakšno pa je kaj mnenje o Geil DDR2 800 (6400) Ultra seriji (CL 4) ?
AMD Ryzen 7 3700X, 32 GB DDR4-3600 MHz G.Skill TridentZ Neo
500GB Samsung Evo Plus, Crucial P2 500GB, GTX 1660 Super, 4x 3TB HDD
http://www.bozic17.blogspot.com

joker16_7 ::

Azrael the_mannov RAM ni vključen v test. Jaz ga ne vidim. Link pa itak da mam. :D
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Čmrlj ::

Kaj pa če bi malo pogooglal, če te tok zanima klik

joker16_7 ::

Sorry no. Eno so pač firbčni. Ker me res zanima kaj je trenutno best na trgu.

P.S. Pa hvala........;)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: joker16_7 ()

Čmrlj ::

Jaz vseeno stavim na cellshock ddr2 1000 cl4>:D

joker16_7 ::

Hehe, kakšne je pa kaj tvoja mašina oz. a se ukvarjaš kaj z navijanjem? :\
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Čmrlj ::

p5b-deluxe,st ddr2 800 cl5 1gb kit,e6400@3.6ghz-3.8ghz ,7900gto@705\1810

daiwa ::

Fantje sprobajte te rame SuperTalent T800UB1GC4 1GB PC6400 DDR2 so prave zverina.

Čmrlj ::

So vredu tud teli supertalent , in imajo micron d9 čipe, samo trenutno so dražji za dobrih 50 eur, ker je goodram v akciji.Teli supertalent sicer grejo na 1000 4-4-4-8 ,če imaš srečo.

Turtle ::

Kaj pa OCZ?

janko771 ::

¸za moje pojme je ram predrag in to za 50 % .
1 gb je stal leta 05 od 80 do 100 evrov zdej pa vse neki po 150 evrov.
In če češ met dober sistem rabiš vsaj 2 gb rama.

lp
jest

igor0203 ::

Ravno včeraj sem nabavil OCZjeve rame, ki jih v Funtechu prodajajo. Zaenkrat nisem kaj konkretno navijal, delajo pa BP na 850MHz 4-4-4-12 pri 2.15V. Imam pa 2x1Gb.

joker16_7 ::

Hm....zanimivo. Veretno jih boš še kar veliko dlje spravil. OCZ RAM-i so kr dobri. >:D
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

joker16_7 ::

Ja, ko vidim so Corsair Dominator TWIN2X2048-8888C4DF RAM-i res najboljši. Cena je tudi kar fina:D, ampak tema je itak mela namen ugotoviti kateri so the best.....hvala vam........>:D
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

joker16_7 ::

Kateri pa so od tehle najboljši, če jih primerjamo (seveda je mišljeno....kar se da naviti>:D):
- Corsair Dominator TWIN2X2048-8888C4DF.......C4.....1111MHz.....4-4-4-12.....2,4V
- Corsair Dominator TWIN2X2048-9136C5D........C5.....1142MHz.....5-5-5-15.....2,1V
- Corsair Dominator TWIN2X2048-10000C5DF.....C5.....1250MHz.....5-5-5-15.....2,4V

Napisane so seveda privzete nastavitve....>:D
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Čmrlj ::

Vsi so isti in dosegajo približno enake ferkvence, saj imajo vsi te modeli enak čip in to je Micron D9GMH (B6-3) Handpicked;).Grejo cca 1100-1150 4-4-4-12@2.4v in 1200-1300 5-5-5-15@2.4v

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

JIM22 ::

In kaj ti bo tak ram? Prvo plata zadane zid, če jo pošteno modaš, rabiš tud konkretno hlajenje plate, da doseže 550 in gor. Drugo pa kater kupi tak ram(tuk keša) nima procesorja e6300, ampak kakga bolšega. Če ma pa proc z nizkim množilnikom, ga je pa tud potrebno zelo pošteno hladit, da lahko tak ram izkoristiš do konca. Bolš neki poštenga kupit za normaln denar(pol cenej) in gredo tud 1000mhz z timingim 4-4-4-x in 2,2V. Nekdo bo dal 600€+ za tale ram in ga ne bo izkoristil, nekdo bo dal pa 300€ za kak goodram(250€ za slo-tech člane) in ga tud ne bo do konca izkoristil. Za 24/7 bo pa corsair ram enako navit kot goodram.;)
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Čmrlj ::

JIM22 saj ima E6600.Je pa res da 1:1 nebo lavfalo na tej plati pri fsb 500+(še za 500 bo moral imet srečo brez kakšnega boljšega hlajenja).Jaz mislim da so trenutno best buy goodram pro(250eur) ali pa CELLSHOCK ddr2 1000 CS2221450 - 2GB-Kit (2x1GB) DDR2 1000MHz(320 eur).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

joker16_7 ::

No FSB mam trenutno na 378, drugače ga pa mislim v kratkem spravit na 400. Delilnik je pa itak 9. Ne vem zakaj ne bi do konca izkoristil teh RAM-ov. Mogoče zarad delilnika. Samo ne.....Če bi jih navil na 1200MHz, pa latence malo spustil bi mi pri 400 FSB pomojem delalo čist kul. Kaj mislite? :\

P.S. Glede keša; zagotovo ti rami niso ekonomični nakup, vendar bi delali pa kul:D. Kupit jih pa zaenkrat še nimam namena. Verjetno čez kak mesec.....>:D
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: joker16_7 ()

joker16_7 ::

Če se ne motim ti GoodRam CAS5 letijo veliko, v bistvu ogromno več kot so na začetnih nastavitvah. Po tem linku sodeč letijo tudi če jim zmanjšamo latence na CAS4 kar 240MHz več kot na začetku (1040), če jim pa damo latence na 3-3-3-12 pa še vedno prehitevajo začetno voltažo za lepih 95 MHz (895). In to so ti RAM-i ko jih Funtech prodaja za 290 EUR oz. Slo-techovcem za 250 EUR??? :\ NORO....takoj ko potrdite da je to res, kar sem napisal jih naročim.

P.S. Pa to ste mi že skos govorili. Kako sem neumen da nisem tega prej opazil.....:D
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Zgodovina sprememb…

bozicek ::

Mene pa zanima glede akcij za Funtech
A to so samo doloceni artikli ali vsi? Ker sedaj sem nekje videl da se rine 7600GT za 125E.

Na njihovi strani nic ne pise glede tega
Darila letos samo za poredne

joker16_7 ::

ja, pa na moje vprašanje bi blo tut lepo videt kako mnenje.......joke:D ........
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

eDDi ::

goodram so dobri rami.. sam si akcijo zamudil.

joker16_7 ::

What??? 8-O 8-O Kaj ni več za 250 EUR-ov??? Neeeeeee.......:( :'( :(
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kere RAME za navijanje? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Navijanje
39628345 (15080) smarty
»

Dilema rami

Oddelek: Kaj kupiti
111197 (1007) GrimReaper
»

Katere DDR2 Rame priporocate?

Oddelek: Kaj kupiti
71335 (1134) Robert_S
»

core 2 duo e6300 in box cooler

Oddelek: Navijanje
231976 (1515) DixieFlatline
»

DDR2 IN AMD 3.8

Oddelek: Kaj kupiti
131135 (977) raab himself

Več podobnih tem