» »

bad sektorji v >HDD

bad sektorji v >HDD

amper ::

Imam slabe sektorja na hdd in ne vem kako jih odpraviti.
Namreč če zaženem scandisk mi popravlja kakšen dan pol pa vse skup zašteka in moram mašino resetirati. Disk je 1,3G ;((

JP ::

Če jih maš veliko potem je najbolje, da si umisliš drug disk, ki ti ne bo delal problemov (saj ves zadeva je stara in majhna)

lp JP8-)

gonilnik ::

bad sektorov ne moreš popraviti,lahko pa pričakuješ da ti bo disk v kratkem crknil.
gonilnik---} driver---} šofer---} jaz

ChiefThunder ::

pojdi na proizvajalčevo spletno stran in si dolpotegni Low level format utility, pa probaj s temu...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

tejo ::

Jest mam pa 30 GB disk in sem pri zadnjem formatiranju opazil, da imam nekaj čez 2 MB bad sektorjev. A je to že kritično?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tejo ()

tec ::

tejo: Kriticno je ze, ko jih imas za 10kb.

Thanatos ::

povejte mi s katerim programom nja pregledam disk. Ko sem formatiral, mi jih je prepoznal 2,3MB, ko sem pa scandisk pognal mi jih je pa našel 32KB. Kaj je zdaj to?

Disk mam IBM in ga imam še v garanciji. Ga grem menjat?

ChiefThunder ::

seveda, čimprej... :)
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

tejo ::

A mi bodo na servisu zamenal disk za garancijo?

ChiefThunder ::

sej ti morjo... :|
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

Kriko ::

Najprej povej kateri disk imaš!
Na novejših diskih je možno da imaš softwar-ske bad sektorje, tako se vsaj reče! Posebni pri IBM,ih ku uporabljajo S.M.A.R.T tehnologijo!
Če imaš IBM si downloadaj iz nihove strani program DFT prej disk z poplnim pregledom in na koncu ko ti napiše šifro napake poglej kaj toi pomeni!
če vidip 0x72 greš lahko samo po novega!
Lahko tudi z DFT-jem formatiraš ali uporabiš kak program za "popravilo" bad sektorjev kar ni pravo popravilo. Tej programi naredijo le to da se ta del diska ne uporablja! je pa tako da bad sektorje lahko "popraviš" za en teden ali eno leto, se pa prej ali slej 100% vrnejo!
Za IBM diske je priporočljivo dodatno hlajenje.
Več o temu tukaj!

tec ::

Ce je disk v garanciji, je vsak trud popravljanja teh slabih sektorjev brez smisla. Takoj backup nardit, prepisat serijsko stevilko diska in ga takoj v ponedeljek vrnit in zahtevat novega.

Thanatos ::

kriko tnx, sem DLjaj program in naredil po tvojih navodilih, na koncu mi je pa javil 0x00 kar pomeni no error. Jih je popravlju sam verjeteno so bili to softwareski bad sectorji.

SLO-Security ::

Ja jaz sem si iz IBMma prenesel en programcek, ki je nadgradfil bios diska,...dobiš ga na IBMovi strani.
P.S.: ma kdo link do DFT?
KO SE ZAVEŠ [NE]VARNOSTI HTTP://www.SLO-Security.com
NOVO: Na SLO-Security.com sedaj tudi FORUM-2! s strokovnjaki !

Thanatos ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Del diska pokvarjen

Oddelek: Strojna oprema
353659 (2558) k4vz0024
»

temperatura IBM diskov??

Oddelek: Pomoč in nasveti
381788 (1168) Kriko
»

Kolikim je umrlo IBM IC7 40Gb diskov? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19310875 (6503) ChiefThunder
»

Bad sectorji

Oddelek: Pomoč in nasveti
71445 (1299) Kriko
»

IBMov disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
312219 (1564) Andor

Več podobnih tem