» »

temperatura IBM diskov??

temperatura IBM diskov??

black block ::

Živjo


Zanima me imam 2x IBM disk iste serije IC35 eden je
40 GB 7200
drugi je
60 GB 7200

Prvi ma top of the top temperature 37 stopinj
Drug se prav 60 GB pa 51 stopinj

Zdaj sem si nabavu hladnjak za 60 gb pa ma ene 47 največ

Sem šel na IBM stran in voila programček mi zračuna da mam še 10 stopinj fore do 60 c kar je kritična meja! Hm kolk temerature mate vi na svojih IBM-ih merim Z DTMEP!

Aja ne mi pisat da mate ta in ta disk in temperaturo to in to, če se da samo o IBM, hvala!

chucki ::

jaooooooooooo! glih v tem se je govoril da diskov ne smeš hladit! posebaj IC-ja! ker je naret tako da se bolj hitro segreje! res daj dol hladilnik drgač boš dobil bad sektorje!
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

Smorny ::

ibm dtla 30 gb ma konstantno 37°C. če pa je spuščen na silent, pa tudi temp malo pade.
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

Boško ::

Smorny: Kak si pa spusu disk v silent mode? S kakim prigramom?

L.p.

CaqKa ::

sploh pa kak ste merli temperaturo diska.. ma kdo kaki link?
aja pa zbriši ta drugo temo s tem istim naslovom

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

Jackal ::

Večji disk se bolj greje zato ker ma več plošc za zapis podatkov.
Zaradi tega ker je več plošč je trenje plošč z zrakom večje.
Mislim, da ma 60GB 3 plošče. Po 20GB na ploščo.

Sam mam IBM IC35-VA 80GB. Max temp. je 28°C 8-)
Pol pa se 2xIBM DTLA 15GB v RAIDu. Max temp 30°C.
Temperatura v kišti je okrog 20 do 23.
Vse tri pa mam zložene pred en 92x92 ventilator na 7V.

Han ::

IBM Feature Tool

Če nastaviš disk na "Quiet Seek Mode", je res zelo tih, po drugi strani pa postane tudi ZELO počasen.

CaqKa ::

za čez noč ko leti download bo dovolj

Borci ::

Silent Mode bi bil uporaben, če bi ga lahko nastavil kar iz Windowsov. A žal, kolikor jaz vem, ne gre.

CaqKa ::

ma ja .. neko boot disketo naredi

Smorny ::

Je že vse povedano...
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

Kriko ::

Kaj lahko Chuki več poveš glede NEHLAJENJA diskov, ker sam imam IC-ja in ga lepo hladim z dodatnim hladilnikom, pa me zanima zakaj se to ne sme, saj tega še nikjer nisem zasledil.
Za hlajenje pa sem se odoličil, ker sem imel DTLA in VELIKE probleme z bad sektorji pa še tole sem zasledil glede problemov z IBM diski!

CaqKa ::

to bi mene tudi zanimalo... sicer pa vam lahko povem da imam z dtla 45 giga nekje okrog 49-51°C po tem ko računalnik laufa par ur. za dpta pa mi napiše da nima tega featurea pa mi pač ne more zmerit temp.... sta pa diska en nad drugim tak da še drug drugega grejeta. sta brez dodatnega hlajenja, odprto ohišje samo.
lp caqka

||_^_|| ::

chucki vas nateguje. Za diske je zlo dobr da so hlajeni še posebej pa IC.

Kriko ::

Sam sem imel 30GB DTLA in neskončno problemov z bad sektorji po celem disku tudi na boot delu, in to se je ponavljalo non stop, no hvalabogu je nato crknu sam in so mi ga pri Mlacomu zamenjali, prej pa niso hoteli slišat, ker je DFT to rešil in za njih to ni problem. Zdaj imam IC-ja 60GB, pa me zanima kakšne izkušnje imate z temi diski, in če je še vedno problem z bad sektorji. Temperaturo imam okrog 35-40 Stopinj brez hlajenja z pa okrog 27 stopinj.
Pa še če je kdo imel bad sektorje in potem z DFT-jem to "rešil", ali se mu je ponovilo, in kaj je največji razlog da disk dobi bad sektorje!
Chuki čakamo odgovor:)

||_^_|| ::

mam IC35 40 GB že dooolg cajta, takoj k so izšli. zaenkrat (tok tok) nobenih problemov, niti bad sectorjev. Že od začetka je hlajen, temp = 35 stopinj max.

Hux ::

Moj IBM 70GB disk ma temperaturo 33°C nic vec. In se to po defragmiranju drugace jo ma 30°C ce nic nedelam.
Samo bo tak crkno po vsej verjetnosti zaj. Star pa ni vec kot 2 meseca. Zakaj mislim da bo crkno si lahko preberes v topicu "Automatsko resetiranje" ki ga bom lih zaj napisal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

VASkO ::

chuckija sploj ne poslusat, kajsele upostevat! on ima tako eksoticno opremo in z njo TRENUTNO nobenih problemov in pol jo hvali kot najboljso na tem svetu, chucki, POGLEJ RESNICI V OCI! pa ne zavajaj vec folka, ker je to res neumno!

Hux ::

CaqKa= Danilo ?

CaqKa ::

imam jaz imejl za take zadeve v profilu

Hux ::

Ma ki te je kaki profil tu?!

CaqKa ::

:))
na ime od tistega ko pač hočeš imet profil klikneš.. torej klikni na napis caqka

Hux ::

aha tocno. Ma ko jebe sve jaz bom tak toti goveji racunalnik skoz okno fukno.

AngelOfDeath ::

Povej prej da ga bom pod oknom čakal :)

chucki ::

VASKO če mi pa vse dela!
zdle mam comp. pržgan že 2dni 12 ur pa 45 minut! skos laufa internet ko dol snemam pa še ircam + igram igrce prek neta pa dela brez da bi zmrznu!!!
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

chucki ::

če kerga zanima, slikica da mi je comp. zdržal 2 dni 15 ur mi naj maila! tak da dela bp! zdle so mi pa res winsi tronknal! winsi so bli krivi!!!
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

bastadu ::

chucki: pa da ne boš živel v prepričanju, da je tista dva dni pa še nekej veliko... Bi moral jaz vzet screenshoot, ko sem imel skoraj 2 meseca uptime-a (pa še to ni nevem kaj)... sam zdej bolj redko kdaj, ker slej ko prej pride kakšna zadeva, ko je treba kišto ugasnat in drugam nest (ala LAN party al kej podobnega). ...tako samo v premislek:\;)

chucki ::

ne dokazujem da ni moja plata in disk zjeban! ko govorijo čuki pa nima težav s to plato pa diskom! dela mi vse!
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

Hux ::

um 2 meseca met vzgan racunalnik? Te bi jaz mogo prvo mojega Volcana zadrgnit. Ponoci je to neznosno. Hehe.

chucki ::

eh jst si dam povšter čez glavo :)
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

bastadu ::

Meni je tudi eno leto delal vredu (sicer serija DTLA), pol ga je pa kr naenkrat prjel, pa je začelo škrtat po njemu...

Hux ::

no sej ma 3 lete garancijo tak da ni hudo.
Jaz sem zaj pognal ta IMBov DFT test program. A ni to ziva bedarija sploh poganjat? Sej ti nobenih informacij ne vrne na koncu niti ti ne pove ali je blo kaj narobe in je porpavleno ali je blo vse vredi. Edino kaj rece je operacija je bila uspesno koncana. Very funny ja!

Daj rabim en program z katerim lahko vidim ce mam slabe sektorje. A obstaja kaki taki?

Kriko ::

Ha,ha, dokler ti bo tako vedno pisalo, bodi zadovoljen in tiho, ker ko bo pisalo ONE OR MORE BAD SECTOR FOUND OR DEVICE ERROR o pa narobe, še posebej če bo error 0x77!
Poglej, ti si naredil test vsaj tako mislim in ker je vse ok ti je to napisalo. Če pa ti najde napako treba zagnat samo DFT orodje, katero dela kar nekaj ur, no glede na velikost diska, in če mu je uspelo popravit napako prav tako napiše da je uspešno končalo, če mu ne pa ti napiše spet šifro napake!

Hux ::

No jaz sem pognal prvo oni hitri test pol pa se advanced test. Advanced test je trajal kr dugo sicer ne nekaj ur ampak kakih 40minut. Pol drugi dan sem se pa za vsak slucaj pognal popravi slabe sektorje test in je vbistvu identicen onemu advanced testu. Nic mi ni reportal nazaj pri vseh treh nalogal razen operacija uspesno koncana in neko sifro ki jo da vedno zraven. Nevem no jaz sem mislo da bo mi graficno pokazal ce so slabi sektorji kot recimo defragmator kaze kaj dela sproti.

Kriko ::

Ne razumem zakaj ti ta grafični prikaz ki ti v bistvu nič ne pokaže tolko pomeni.
Če to "pregled" diska DFT-ja pokaže oziroma napšie da je uspešno končano je disk 100% OK in NE poganjat da ti popravljam ker to "formatiranje" je malo drugačneje kot navadno in se to dela le v nujni sili!

Hux ::

eh sej ce ne najde bad sektorjev jih tudi ne popravla tak da ni tu krize.

chucki ::

vseen ni dober da to dela!
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

Hux ::

a se ni pravlo da tudi ne vredu formatirat disk? Jaz sem mojega starega ze preko 100 krat in se vedno veselo dela.

Kriko ::

narobe su predstavljaš formatiranje diska pred nameščanjem oziroma normalno formatiranje ne škodi disku in nima veze z programom DFT, oziroma "formatiranjem" z tem orodjem!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mlacom in nov disk!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
141486 (1033) |Luka|
»

Reklamacija diska?

Oddelek: Pomoč in nasveti
91428 (1178) jlpktnst
»

Kolikim je umrlo IBM IC7 40Gb diskov? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19311339 (6967) ChiefThunder
»

IBM DTLA problemi

Oddelek: Pomoč in nasveti
171439 (1100) Kriko
»

Umiranje IBM-ovih diskov

Oddelek: Strojna oprema
252291 (1347) windy

Več podobnih tem