» »

Bad sectorji

Bad sectorji

sector ::

Zivjo. Imam problem z bad sektorji na starejsem disku WD 1.2 Gb.
Poskusu sm jih odpravit na razno razne nacine od low level formata, do norton disk doctor, scandisk, spinrite 5.
Spinrite 5 :)je edini ki je kaj naredil, saj mi je odpravil vse, ki so bili nekje do 90% povrsine diska, a koncni so ostali;(.
Kako bi lahko te koncne blokiral ali zamaskiral, da jih windowsi ne bi spoznali. Lahko bi skrajsal particijo, a bo se vedno moznost, da nekdo spremeni particijo in bodo spet vidni, kajti ta disk (prenosni) uporabljam za prenasanje podatkov in ga ima kar nekaj folka v rokah.

Nasveti so dobrodosli.
SECTOR, No limits!!

ender ::

SpinRit-u ne preveč nasedat (zakaj si oglej
tu
), čist lepo pusti DiskDoctorja da ti označi bad sectorje kot bad, pa ti jih bodo vsi programi lepo ignoriral. samo to pazi, ker se bad sectorji radi začnejo množit

__________________________________
Verjetnost, da te nekdo opazuje, je premo sorazmerna z neumnostjo tvojega početja.
Poslano s Klepetalnikom 2.0

Jst ::

A mi lahko poveš, kje bi dobil Spinrite? Ali pa mi pošlješ link na jst@nofx.com.

Jaz imam tudi ene par bad sectorjev in ne vem kako se naj jih znebim.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Sem že dobil ta program...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Kriko ::

Ja bad sektorji so zelo hinavski, pravzaprav čim se pojavijo enkrat ni več rešitve. čeprav jih z raznimi programi "odstranite" je to vse začasno. lahko se spet pojavijo čez tri dni ali eno leto ampak se bojo 100% in to v vedno večji meri!
lp

Jst ::

kriko: Enkrat nekega lepega dne prižgem računalnik in delam. Malo brcnem kišto in je en kabel zašel v ventilator od GORBa in odtrgal eno plastično rebro. To je povzročilo take vibracije da se mi je celo mizo treslo. Potem na hitro ugasnem in zamenjam ventilator. Prižgem in winsi se nočjo naložit. Formatiram in opazim, da je ene par bad sektorjev čisto na začetku. To se je zgodilo pred šestimi meseci. Od takrat se mi ni niti en nov bad sector pojavil.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

tec ::

Jest sem pred letom in pol porihtal enega fujitsuja, ki je imel priblizno 2 mb slabih sektorjev. Od takrat se ni pojavil se nobeden. Za razliko od Quantuma, ki jih je dobil nazaj po 4 mesecih delovanja.

Kriko ::

Ko sem prvič dobil bad sektorje sem se v to tematiko poglobil dobesedno v najmanjšo malenkost. Pisal sem na IBM predstavništva tako slovenije kot v tujini, prebrskal ogromno strani in pisal kar nekaj strokovnjakom. Nekaj mi jih je odgovorilo predvsem sem bil presenečen od predstavnika IBM-a iz Italije, kateri mi je najprej pojasnil težave z mojim IBM DTLA in povedal da je ta serija problematična predvsem prav zaradi pojava bad sektorjev in mi svetoval naj formatiram če disk NI VEČ v garanciji z DFT-jem, torej orodjem za IBM diske z katerim lahko komplet pregledaš disk za vse okvare ne samo za bad sektorje in formatiraš posebej zagonski del in posebej ostalo!
Izrecno pa mi je rekel da ČE JE v garanciji in predvsem ker so bad sektorji naj ga OBVEZNO nesem v trgovina in zahtevam menjavo, ker se bad sektorjev ne da popravit kajti to je fizična okvara diska. Vsi tej programi naredijo le to da kasneje windowsi tega dela diska ne uporabljajo, bad sektorji pa so še vedno tam!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Del diska pokvarjen

Oddelek: Strojna oprema
353695 (2594) k4vz0024
»

Odstranjevanje BAD sektorjev na Disku

Oddelek: Pomoč in nasveti
121985 (1740) kixs
»

Low-level format na HP(IBM) disku

Oddelek: Strojna oprema
61934 (1815) Dead_Eye
»

Reklamacija diska?

Oddelek: Pomoč in nasveti
91375 (1125) jlpktnst
»

bad sectors

Oddelek: Pomoč in nasveti
101013 (858) Boky

Več podobnih tem