» »

Menjava trdega diska

Menjava trdega diska

simpatija ::

Crknil mi je disk, ker je to ze drugic v 10 mesecih, bi rada zamenjala znamko. Disk je se v garanciji, zato me zanima ali je to mozno (lahko z doplacilom...) ali bo nujno isti model? Katero firmo priporocate glede na vzdrzljivost oz. zivljenjsko dobo? Kako je z moznostmi pridobiti podatke nazaj, je to se nemogoce oz. tako drago kot par let nazaj?

jest10 ::

Kako ti pa kaj nihajo napetosti v sistemu? Za 2 diska v 10 mesecih bi bilo nestabilno napajanje zelo verjeten vzrok

simpatija ::

Hmm, napetost ne bi smela biti vzrok, vedno je bilo vec diskov v racunalniku, pa samo s tema dvema tezava. Obakrat sta bila nenormalno vroca, ko sta crknila, ostali pa cist obicajno. Lahko iz tega kaj sklepas?

M-XXXX ::

A se gre slučajno za WD 80gb ata model?
Sam sem v garancijo nesel 7 modelov v enem mesecu!

bond007 ::

Jst pa 3 WDje 80GB jb (8mb cache).

simpatija ::

Ne, Hitachi 200Gb sata.

Daedalus ::

Obakrat sta bila nenormalno vroca, ko sta crknila, ostali pa cist obicajno. Lahko iz tega kaj sklepas?

Da sta bila oba preslabo hlajena? Namontiraj zraven en ventilator, pa bo. Diski nimajo radi vročine.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

simpatija ::

Preslabo hlajena? In kje ti pise v navodilih, da rabis poseben hladilnik ali pa ventilator za diske? Za ostale diske nimam ventilatorja, pa je vse ok. Masina ni navita ali kakorkoli preobremenjena, tudi dela kvecjemu par ur na dan.

Daedalus ::

Ne piše. Je pa "splošno znano," da naj ne bi temp. diskov med delovanjem presegla 50 stopinj, oziroma, najboljše je, da je kar najnižja. Nimajo serverji za hec vgrajenega kupa ventilatorjev, ki vse skup držijo na neki normalni temp. In če praviš, da sta bila nenormalno vroča ob poginu, je prvi očiten sklep, da sta se oba pregrela. A si kdaj preverila temperaturo med delovanjem? Lahko, da je disk montiran na kakem mestu, kjer toplota ne more nikamor.

Reševanje podatkov pa je iz konkretno zaribanega diska še vedno zelo drago opravilo.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

simpatija ::

Jah, to s temperaturo je zanimivo, si me spomnil, da ko je prvi umiral (stvar je trajala en dva dni), sem preverjala tudi temperaturo, pa je bla nekje na 30+. Ampak na otip je bilo pa veliko vec, ko je bilo konec. Drugi je pa sel takorekoc takoj.
Muci me to, da z ostalimi diski je vse ok, s tema dvema ("identicnima") pa ne, zato bi tudi rada menjala znamko in sprasujem, kako je s tem in na katero? (diski ki jih imam so razlicni in pac sprasujem, za katerega menite ali velja, da je naj).

Tomson ::

Vzemi Seagate serijo 7200.10 in na koncu naj bo oznaka NS.

Pet let garancije in že vrsto let veljajo za najmanj pokvarljive diske po statistiki...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

simpatija ::

Hvala. Pa lahko racunam na to, da si bom lahko izbrala nov disk, ali mi bodo po garanciji dali enakega? Kaksna je naceloma poslovna politika servisov oz. trgovin?

misso ::

Ko ga boš nesel na servis lepo reči serviserju, če bo bila rešene reklamacija če bi bilo mogoče doplačata za kakšen drugi disk oz. proizvajalca. Lahko tudi omeniš da sta ti šla že dva diska istega proizvalajca ampak maš v računalniku eč diskal pa ti noben ne crkuje.

p.s. Pri reklamacijah moreš imeti vedno skritega aduta v rokavu za vsaki slučaj (da imaš več diskov). Pa me lahko napizdite ampak iz izkušen ki sem jih doživel je to najbolša rešitev.

Tomson ::

Sicer odvisno od dogovora, ampak načelno je tako da ga bodo najprej vzeli v servis, ko bodo ugotovili da se ne da popravit ga bodo zamenjali z identičnim novim. Če istega ni več na tržišču dajo po navadi prvega po velikosti ki je na voljo.

Zdaj, ponekod se da dogovorit da ti dajo disk druge znamke, lahko tudi večjega z doplačilom. Stvar dogovora, kjer je le ta možen ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

simpatija ::

Hvala.

;-) ::

Preslabo hlajena? In kje ti pise v navodilih, da rabis poseben hladilnik ali pa ventilator za diske?


Na biciklu tud ne piše da se nesmeš z 50km/h v steno zaletet in ti ne bodo upoštevali garancije. Isto sranje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Segrevanje sistema?

Oddelek: Pomoč in nasveti
261176 (905) Han
»

Temperatura diskom vendarle ne škoduje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
619570 (6610) MrStein
»

Kake temp diskov imate in kdaj je prevec?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
442558 (1735) Mr.B
»

Napajalnik brez ventilatorja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
161256 (851) Tic
»

Kolikim je umrlo IBM IC7 40Gb diskov? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19311016 (6644) ChiefThunder

Več podobnih tem