» »

ali se mi splača dati 50 € več za INTEL vs. AMD ?!???

ali se mi splača dati 50 € več za INTEL vs. AMD ?!???

ibozic ::

INTEL:
Procesor Intel Core2 Duo E4300 1.8GHz, 775
http://www.mimovrste.com/katalog/produc...
Matična plošča Asus P5B, 775
http://www.mimovrste.com/katalog/produc...

ali

AMD
Procesor AMD Athlon 64 4000+ X2 Dual-Core Box, AM2
http://www.mimovrste.com/katalog/produc...
Matična plošča Asus M2N-E SLI, AM2
http://www.mimovrste.com/katalog/produc...

obema pa bi vgradil
Geil DDR2 LONG DIMM 1GB 800 MHz (2 kom)
GIGABYTE GV-NX85T256H 8500GT 256MB PCIe
Trdi disk Seagate 320GB, 7200rpm, 16MB, NCQ, SATAII (2 kom)

Ne igram iger, imam podjetje in veliko podatkov, zato mi je zanesljivost pomembna, veliko uporabljam tehnične programe in včasih pogledam kakšen film.

Vnaprej hvala za odgovore
Eno je teorija, v praksi se pa drugace izkaze.

Ted ::

Moje mnenje je da se ti ne. Je pa vprašanje zakaj navajaš 2 navijalski plati če maš comp za delo, lahko 20-30 evrov še pri vsakem na račun druge matične prišparaš.
Mah...

ibozic ::

npr. kaktsno plato si imel v mislih...

OChack ::

spla;a se ti amd ker je smesno pocen in pa dal s ebo phenom 4 jedrnike gor dat, kako je ya intel y bodocimi procesorji pa ni znano
Int€l inside, IDIOT Outside

SleepLess ::

Jaz bi na tvojem mestu vzel AMD-ja in mogoce se kaksen dodatni disk za backup podatkov. Ce imas veliko podatkov in so res res pomembni jih jaz nebi zaupal samo enemu disku.

pinx ::

I'd go for Intel.

billgates ::

Glas za intela.

dukenukem ::

kupš amd ,čist zadost ;) pa še ceneje

CCfly ::

AMD in matična plošča srednjega razreda, namesto sedanje bolj igričarske izbire.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Zheegec ::

Amd pa dva diska v RAID1 - da imaš v realnem času back-up vseh podatkov.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

fras ::

Če rabiš denar vzami AMD, drugače pa se pomojem trenutno splača dati 50€ več za intela.

xabre ::

Vzemi amd, pa s privarčevanim denarjem kupiš še en disk, pa daš v raid za back up.

Meizu ::

Intel sploh no potreben tuki. Mam jst izkušnje, ma moj sošolc AMD X2 3800+. Gor si je celo srver narddu, poganjal gor naenkrat Joomlo, Wordpress, v ozadju še Photoshop in par drugih programov vključno z iTunes, pa je bila obremenjenost celotnega procesorja le okoli 60%.

Torej glas za AMD, saj Intel tu ne bo naredil razlike. Razen če ti je pomemben drugonivojski pomnilnik (katerega je v c2d res veliko), pa kupi Intela, vendar bi na tvojem mestu vseeno kupil AMDja. 50€ investiraj raje v dodaten disk.;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

AndyS ::

Oprosti, ker ti kradem temo, vendar imam problem s podobno tematiko.

Kupil bi si glavne dele računalnika na novo.. Ker imam trenutno veliko stroškov, moj AMD 1600+ pa je že odslužil svoje, bi si kupil neko osnovo računalnika, ki bi ga recimo čez eno leto lahko nadgradil..

Zanima me, ali naj posežem po AMD ali Intel.. Katero podnožje se bo čez leto dni uporabljalo za quade pri vsaki firmi? Bo res AM2 ostal, za 775 pa še ne vemo?

Računalnik bo predvsem za programiranje, navijanja ne bo nič, ker imam raje tih računalnik, kot tistih 10% hitrosti!

Prosil bi še, če ima kdo kakšen kvaliteten link, kjer testirajo zadnje AMDjeve procesorje in jih primerjajo z Intelovimi C2D..

Hvala

Ted ::

Jaz bom verjetno nabavil MSI NEO-F AM2 (navijalska plata)za 80 evrov, x2 3800 za 80 evrov ter patriot 2x1gb (okoli 80 evrov), vse za cca. 250 evrov, pol pa še eno grafično iz bolhe za cca. 50 evrov in je nov sistem tu8-) . Intel je seveda boljši, a te že samo primerljiva plata pride 40 evrov več + 30 evrov več procesor. Če nisi zahteven ter hočeš za res majhen denar soliden sistem je AMD prava pot.
Mah...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ted ()

billgates ::

xabre: tisto je RAID10:)

MEDENA ::

AndyS ::

Torej še ni nič znano na čem bodo sedeli quadi?

Hm, pa berem da gre AMDju vse slabše.. je pametno tvegati in računati v prihodnosti na AMD?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndyS ()

xabre ::

lol, amd bo čez noč propadel, ja.

Pol bi moral tudi intel s svojimi sfalenimi P4.

Pa nvidia s 5xxx serijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xabre ()

OChack ::

rapt0r: kup AMDja pa ne bo propadu:D
Int€l inside, IDIOT Outside

Meizu ::

@Raptor: AMD ma preveč denarja, da bi z eno samo generacijo procov propadel. Pomoje bi bilo potrebnih nekaj let smole za propad tako velike firme, še posebej zdaj, ko so se združili z ATI...:\

AndyS ::

Sej me ne skrbi propad AMDja.. :) Skrbi me, da bo zaradi neuspelih izdelkov na trgu pogruntu kaj novega (recimo podnožje AM3) in pol moja razširitev čez eno leto odpade. :)

To me skrbi. :)


Drugače sem pa še kar ponosni lastnik AMDja 1600+, ki mi služi že več kot 5 let brez enege samega problema

Meizu ::

Ja, sam mam tudi AMD-ja (64, enojedrni btw;) ) in teče brez problema... Nevem, če bom še kdaj kupu Intela... So mi preprosto AMDji preveč pri srcu:D

Meizu ::

Je pa z socketi tko: Enkrat se vse menja:D Ko sm js kupoval moj komp, sm mel precejšnjo smolo, saj takrat AM2 še ni obstajal, socket 939 pa je bil na robu zamenjave z novim. Tko, da če bi nadgrajeval sistem, bi moral sedaj menjati praktično cel komp (razen napajala, grafe in diska), sam sm vidu, da niti no tko drago vse skupej... V zahvalo extremno poceni AMD-jem:) 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

fosil ::

Novo podnožje za AMD-je naj bi bilo AM2+ in novi proci naj bi pasal na stare plate, edino v tem primeru ne bodo podpiral nekaterih novih dodatnih funkcij, kot naj bi bil recimo nek naprednejši power saving.
Baje da je eden od razlogov zakaj AMD trenutno prodaja proce tako poceni tudi ta, da želijo čim bolj razširit platformo AM2, tako da bojo ljudje lahko potem kupoval nove quad proce ko pridejo, takrat seveda po višji ceni ;)
Tako da lahko mirno vzameš AMD.
Tako je!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Low-end racunalo

Oddelek: Kaj kupiti
132446 (2095) krneki0001
»

nakup računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
172097 (1734) dzinks63
»

Nov pc... mnenja pls...

Oddelek: Kaj kupiti
473756 (2687) msedem
»

posodobitev racunalnika nujno

Oddelek: Kaj kupiti
272148 (1736) xabre
»

nove komponente

Oddelek: Kaj kupiti
61514 (1297) tx-z

Več podobnih tem