» »

Paranoja

Paranoja

begy ::

Pozdrav

V včerajšnji piramidi, dne 22 maja 2007 je Saša Einsidler v temi, kjer so govorili o škodljivih vplivih iger na otroke, bolj konkretno najstnike rekla, da svojemu najstniškemu sinu dovoli minimalno igranje iger in ko vidi, da se preveč razigra (2 uri na teden) ga pa vpraša če lahko zdrži 2 tedna brez računalnika. Mislim...

Pa vaš komentar?

Lp
hehehe
  • premaknil iz Igre: Tilen ()

Mercenary ::

2 uri na teden? Pa jst sem več kot dve uri na DAN gor, ne pa 2 uri na teden. Če bi men foter, v tem primeru mat, rekla kej takega... ne, niti predstavljam si ne kaj bi blo.:8) Si niti nočem.

Uglavnem, če opravljam vse svoje ''dolžnosti'', mi nima kaj težit kolk ur naj bom na kompu.;)
Some people think that somewhere in space are aliens...
...but i think there are some really odd human beings,
who were exiled from Earth...

Klemzz ::

hehe...nevem...se strinjam s tem da če maš use dolžnosti upravljene da si na pcju kolkr ti srce da :) sicr jst za pcjem preždim skoraj ceu dan ;(

Mercenary ::

sicr jst za pcjem preždim skoraj ceu dan ;(

Zakaj si pa potem slabe volje, kolj jezne kot slabe...:D
Some people think that somewhere in space are aliens...
...but i think there are some really odd human beings,
who were exiled from Earth...

Klemzz ::

mah...nekak se mi ne da :) sm pa od pcja dost odvisn (€)

Mercenary ::

Sva že dva!;)
Some people think that somewhere in space are aliens...
...but i think there are some really odd human beings,
who were exiled from Earth...

stock ::

Jst tud pravm otroke čimbol od računalnika dokler so mejhni, nej se uzuni igrajo in ji dam čist prou.



p.s. 2h na tedn jst sm usak dan 3x po 2h i nse odvajam:))

mtosev ::

LOL

jaz sn nekje 8 do 10h vsak dan na compu 0:)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Ziga Dolhar ::

Jep, se opazi.
https://dolhar.si/

koyotee ::

Ultra g33k
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

miteq ::

No ja, pomoje ni nič narobe, če je otrok dosti na računalniku. Kar pa je pomembno, je to, da ob tem tudi toliko časa preživi zunaj, na travi, z žogo ali čim.

grex ::

Jst tud pravm otroke čimbol od računalnika dokler so mejhni, nej se uzuni igrajo in ji dam čist prou.
Odvisno. Če so school bully-ji potem vsekakor. Če pa so school-bullied pol pa jih je mogoče dober pustit mal dlje, da se naučijo bullije shekat :D

BigWhale ::

> Ultra g33k

Kolicina prezivetega casa z racunalnikom nima nobene povezave z biti 'geek' :P

Mercier ::

Se pridružujem BW-ovem mnenju. Dodajam, da ni teorije, da bi mi deca tole delala. Pa če že opravijo "svoje obveznosti", še ni treba, da delajo bedastoče. Eno so stvari, ki jih je treba narediti, drugo pa tiste, ki se jih ne sme.

jype ::

Jaz mislim, da je najbolje otroke privezat pred TV, ker tam ni toliko nasilja, kot v računalniških igrah.

Shegevara ::

jypie.. to je sarkastično ane?

Mercenary ::

Jaz mislim, da je najbolje otroke privezat pred TV, ker tam ni toliko nasilja, kot v računalniških igrah.

Odvisn katera igrca je, ker niso vse povezane z nasiljem. Sam fotru tega ne morm dopovedat pa da sm nevem kaj.Sto x mu rečem; To je računalniško ustvarjena slika, na TV-ju se pa igralci naganjajo za dnar s pokalicami po ulcah.
Ampak ne, on ma svojo teorijo in pika.
Some people think that somewhere in space are aliens...
...but i think there are some really odd human beings,
who were exiled from Earth...

Pyr0Beast ::

najhitrejša pot v pekel je z dobrimi mislimi ....
Dejansko mi je p aglupo in mi gre že fajn na jetra da vsi šopajo, kak smo odvisni.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

MTm2H37rqt7B ::

Negdo je odvisen od opominjanja in opozarjanja drugih, kako so le-ti odvisni od nečesa drugega :\

(Ja, prav ste prebrali - neGdo!)

Poldy ::

Jaz svojh otrok ne bom pustil za računalnik - čista izguba časa... najlažje je otroka posaditi pred računalnik. Sem izkusil to na lastni koži: do 1. letnika srednje šole sem visel za računalniku tako kot večina tu, potem mi je pa nekaj kliknilo in sem odnehal. Kmalu potem sem dobil punco, se naučil pink ponk in košarko, v 2. letniku sem že pretepal piflarje :D .

Če tega nebi naredil, bi zdajle gotovo zagovarjal sedenje pred računalnikom in kako sem s tem pridobil reflekse. Verjetno v prst, ne vem pa kje bi to lahko praktično uporabil?

WarpedGone ::

>> Dejansko mi je p aglupo in mi gre že fajn na jetra da vsi šopajo, kak smo odvisni.

Jup. Na primer najlepše je to slišat iz ust iz nekoga, ki se kr trese če ni videl vseh napovedi vremena na vseh programih na tv v vseh večernih terminih. Obkladanje z "odvisniki" je (postal?) cel šport. Gre pa za navadno prekladanje odgovornosti. Vsi drugi so krivi, le jaz nisem kriv. Moja vzgoja je bla odlična. A kaj ko mi je računalnik pokvaril otroka ...
Zbogom in hvala za vse ribe

begy ::

Jas nisem reko da zagovarjamo bilo katero stran. Osebno (1. letnik gimn. sem) sem na računalnik samo ob PET, SOB in malo NED. Ampak ko sem gor za vsaj dve uri, torej kakčnih 6-8 ur na teden. Ne igram nekih streljačin ampak zgolj in samo strategije. Paranoja se mi je zdela, ker mu zaradi pičlih dveh ur prepove 2 tedna.
Seveda se da razpravljati o pozitivnih in nega tivnih vplivih.:\
hehehe

Chronoboy ::

A je kdo omenil nasilje v igrah?:P

gruntfürmich ::

sj bi vsak starš rajš videl da bi se njegov otrok zunaj žogal, kot pa bil skos pred računalnikom. ampak finta je, da oni za to ne bi nič nardili, samo prepovedovali bi, sami pa ždeli pred tv-jem.
tisti ki pa govorijo o odvisnosti; oni so odvisni od preimenovanja raznih hobijev v odvisnost.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Roadkill ::

>> najhitrejša pot v pekel je z dobrimi mislimi ....

Tale citat se bolje sliši v angleščini:
"The road to hell is paved with good intentions."

oziroma malo boljši prevod:
"Cesta v pekel je tlakovana z dobrimi namerami."
Ü

Mercier ::

_Tudi_ prepoved je nujni del vzgoje. Ne moreš se o vsem "pogovarjati".

Me pa veseli, da bodo bodoče generacije imele popolne starše. Današnji še vedno delajo vse narobe, deca pa vedo, kako je prav, ali pa vsaj tisto kar ne delajo prav, ni ravno bistveno. :D

Matek ::

Samo, ce jo utemeljis. IMHO.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

jype ::

Saša> _Tudi_ prepoved je nujni del vzgoje. Ne moreš se o vsem "pogovarjati".

Misliš "ne smeš posesat stanovanja" ?

Ker, karkoli so meni prepovedali, pa niso imeli časa razlagat, zakaj, sem eventuelno izvêdel.

Če so pa povedali, v čem je problem, pa samo včasih :)

Mercier ::

Nisi nikoli htel pri petnajstih z avtoštopom v Grčijo, pa so ti utemeljevali do onemoglosti, ampak jih nekako nisi razumel. ;) Pol je pa fotr reku, da ni šans, zaključena debata.

Ana Aleksandrovna že ve, da so nekatre nevarne stvari v stanovanju ne, ne, ne, pa gre točno tja in zraven ponavlja ne, ne, ne. :)

jype ::

Hm. Sem imel tolk liberalne starše, da...

So hoteli, da grem, pa sem ostal doma za računalnikom :)

Mercier ::

Tečnoba ena, upam da so se te do danes že znebili. :P

jype ::

Ja. Sem bil še najstnik, ko sem se odselil.

_marko ::

Jaz vem, da bom svojega otroka dal takoj ko je mozno v vrtec. To pa zato, ker zelim, da se druzi cimvec s svojimi sovrstniki ze od malega.
Naj se mu razvije cut druzabnost, potem bo vse ostalo lazje...

Tisti "izoliranci" si po mojem niso toliko sami krivi kot pa je zato kriva vzgoja.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Mercier ::

1. Upaj, da bo možno. :)
2. Mali otroci so si bolj različni kot odrasli glede funkcioniranja v družbi, oziroma se težje marsičemu prilagodijo, ker pač ne vedo, da se je treba. Ni nujno, da se ti bo vrtec zdel takrat tako dobra ideja. (ko boš poznal svojega otroka)

_marko ::

Ce das otroka pri dveh v jaslice in potem pri treh v vrtec sem 100%, da se bo lazje prilagodil kot ce ga das pri petih.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Mercier ::

To je res. Ampak to ni zgodaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()

Pyr0Beast ::

@Roadkill
Lepo, da si se potrudil z iskanjem citata
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

PROTOTIP ::

A je kdo omenil nasilje v igrah?:P


Ja, sevede, spletna trgovina z videoigrami sigurno ne bo napisala, da nasilne videoigre vplivajo na otroka škodljivo...

Seveda, obstaja več teorij o vplivu nasilja iz videoiger na mladostnike. Lahko bi se reklo da je toliko teorij, kolikor je mladostnikov. Včasih je res morda najboljš, da ga pustiš, naj se strelja v svoji streljačini, če že ne more drugače sprostit svoje energije, samo če si med streljanjem predstavlja kako padajo njegovi sošolci in prfoksi... je vredno razmisleka ali pač ne? :|

Shegevara ::

Če se bo tega nasilja držal sam/le v igri, čemu je tu kakšen problem?

Chronoboy ::

Ja, sevede, spletna trgovina z videoigrami sigurno ne bo napisala, da nasilne videoigre vplivajo na otroka škodljivo...

Tisto ni trgovina z videoigrami, ampak le web comic (ce nisem cesa spregledal). Avtor je le izpovedal svoje mnenje ("hardcore gamerja") do te teme.

PROTOTIP ::

No, ni nujno da se nasilje manifestira ravno v takšni obliki kot ga vidi v videoigri... 8-O Poznam primer 9 letnika, od moje sosede nečak, kako se je obnašal predenj je začel igrat igre in potem. Razlika? Prej normalno obnašanje, potem - svoji mater je začel neki ukazovat, moji sosedi pa moji matki je kr neki zatežil sm pozabu kaj točno. :)) V glavnem, sprememba očitna. Pa bo zdej reku kdo, ja starši so krivi, začel so ga narobe vzgajat.

Gr0unD Zer0 ::

edino, na kar vpliva prekomerna uporaba računala , je pismenost.

kar glava me boli, ko se spomnim, kako mutavo slovenščino smo (da, tudi jaz nekoč) uporabljali na ircu... ko pogledam na pisoar pa vidim, da je situacije še hujša...

nekateri osebki tudi tukaj niso izjema. ves post sklobasajo v en stavek brez enega samega ločila.(da, vem da tudi jaz ne uporabljam velike začetnice:D )



osebno pa ne poznam nobenega, ki bi zaradi špila odnesel trajne(daljše od 30 sekund-razumljivo po 7 zaporedoma spušenih rundah v tekkenu s svojim top-tier likom>:D >:D ) posledice.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Otroka na rit. Kje je meja? (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
596107603 (92805) mailer
»

V Južni Koreji mladoletnim prepovedano igranje spletnih iger ponoči (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
9125923 (22972) [D]emon
»

Videoigre z nasilno vsebino zmanjšujejo kriminal

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
3612475 (10983) imagodei
»

Še ena tragedija na račun video igre (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Igre
667071 (4870) 'FireSTORM'
»

Sloveniji se obeta prepoved nasilnih računalniških iger (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Igre
22021108 (15430) nodrim

Več podobnih tem