» »

Digitalno smetišče

1
2
»

Daedalus ::

Luka - bom pogledal.

Čeprav, meni se zdi recikliranje smiselno lih iz vidika ponovne uporabe surovin. Malo bedno in nepotrebno se mi zdi stran metanje na ton surovin, s katerih se da kaj pametnega narest. Eni Kitajci od tega zgleda tudi kaj zaslužijo.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

_marko ::

->Nekej mi pravi, da ima Luka prav.

Nisi edini. :8)
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Luka Percic ::

Eni Kitajci od tega zgleda tudi kaj zaslužijo.


In prav je tako.

Moji posti niso kritika novice, zgolj kritika našega recikliranja.

metanje na ton surovin, s katerih se da kaj pametnega narest.

Jah, še več pametnega se da narest brez njih.
Seveda, bom spet povdaril- večina kovin se splača reciklirat. In to je fajn.

Je pa papir čisto brezveze reciklirat- drevesa so obnovljiv vir.
Nafte je preveč za plastiko (v filmu tudi povejo da od plastike pridejo v poštev samo plastenke, drugo bojda zavržejo(vrečke, plastične kozarce,..)).
Steklo je tudi poceni za proizvajat.

Cele hribe zravnamo, da dobimo pesek/šoder/.. , pa se bomo bali, če kje malce nasujemo?

kixs ::

Mislim, da vsi malo prevec na pamet govorite! Tako je mozno, da se vsi motite :P

Ajd

PlayTheGame ::

Je pa papir čisto brezveze reciklirat- drevesa so obnovljiv vir.


To je sicer res ampak kaj pa če sajenje in ponovno sekanje dreves ne dohaja povpraševanja po papirju? Gledano bodisi na lokalni bodisi na svetovni ravni?

Nafte je preveč za plastiko (v filmu tudi povejo da od plastike pridejo v poštev samo plastenke, drugo bojda zavržejo...


Kaj pa ko (oz. če) bo zmanjkal nafte? In pa ali ne bi zviševalo cene že tako vse dražje nafte, v kolikor se plastenk ne bi recikliralo - ker za to da naredimo plastenko rabimo nafto --> poveča se povpraševanje, sledi dvig cen.
Poleg tega se plastenke itak zbirajo posebej, ločeno od druge plastike. Vsaj pri nas je tako. Če pa v Ameriki ni, kdo jim je kriv. :\
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

para! ::

Bistvo je, da se končni izdelki/storitve zaradi anti-global-warming-ukrepov ne smejo podražit niti za 1%.

lp
Death before dishonor!

Luka Percic ::

To je sicer res ampak kaj pa če sajenje in ponovno sekanje dreves ne dohaja povpraševanja po papirju? Gledano bodisi na lokalni bodisi na svetovni ravni?

Heh, če se bo to zgodilo (pa ni šanse, za velike skoke- pa drevesa lahko nabiraš povsod), bo cena papiraj narasla, ko bo dovolj visoka se bo pač splačalo pobirat papir. Pa ga bomo ane? Pa še plačali nam bodo zato. Win-win.
Kjer je denar, se stvari hitro zablancirajo, neskrbi.

Kaj pa ko (oz. če) bo zmanjkal nafte? In pa ali ne bi zviševalo cene že tako vse dražje nafte, v kolikor se plastenk ne bi recikliralo

Ojoj, dokler bo nafta tako zastonj kot je sedaj, ni te bojazni. Pa je tudi v prihodnosti nebo, nafto lahko pridobivamo ne samo iz vrtnin, tudi iz naftnih skrilavcev, kateri vsebujejo precej večje zaloge nafte, kot vrtnine. Pa še te, vrtamo le kjer je morje dovolj plitvo, večino površin še pregladali nismo.
Ampak to je druga tema prosim.
ČE pa misliš da recikliranje ima kakršno koli resn vpliv na ceno nafte.. Hehe, plastenke se uporabljajo le za izdelovanje manj kvalitetnih plastik, plastenke narejene iz plastenke najbrž neboš videl.

gruntfürmich ::

luka veliki, kako si lahko privoščiš tak neumen odgovor? podjetja se odločajo za ločevanje odpadkov zato, ker je njihov odvoz cenejši kot neločenih. Neumnost.
delam v podjetu, in odvoz sortiranih odpadkov JE cenejši. a zdaj boš pa mi ti povedal da se motim, da so mi narobe povedali???

ravno prej si rekel da se kovine splača reciklirat. hja, saj to je bistvo ločevanja odpadkov; uporabljanje uporabnega. kako zdaj? si proti ali za sortiranje?

na ljubljanski komunali iz organskih odpadkov pridobijo toliko plina, da ga imajo za ( ne me za besedo držat, če podatek ni točen) pogon strojev, pa še izvažajo elektriko. misliš da si delajo izgubo?

plastike se res ne splača reciklirat. reciklirana je uporabna samo za vrečke za smeti. če pa jo sortirajo po vrsti, pa res ne vem če je morda za kaj drugega uporabna.

sortirane odpadke tudi lažje sežgemo, če jih že ne recikliramo (plastika, papir).

in res ne razumem, od kot bi porabili več energije za prevoz sortiranih odpadkov kot nesortiranih. količina je količina. vsota enaka. več energije porabimo edino mi, ki sortiramo.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

kixs ::

Dej Luka, mal se umiri. Ni vse tako crno-belo.

Papir se ze kar nekaj desetletij reciklira in noben ne bo rekel, da se ne splaca oz. da naj zaradi tega raje vec dreves podrejo. Bumbar :\

Matevžk ::

Nihče tukaj ni bumbar.
Čeprav se obe strani zmerjata med sabo s psovkami.
Vela? Dejmo met normalno debato ...

@gruntfurmich: Luka bo zdaj trdil, da se to splača zato, ker država (=mi) subvencionira.
Koliko je kaj od tega res, pa ne vem.
lp, Matevžk

Luka Percic ::

NE, Luka bo trdil (glede na to da je gruntfurmich omenjal podjetje), da gre za kovine.
Recikliranje kovin je kul, ker je dejansko cenejše kot rudarjene.
Nerabimo nobene subvencije tukaj- pa predelava je tudi precej lahka, še posebej ker iz podjetij navadno pridejo precej "čisti" odpadki.
NIsem rekel da se m proti vsem recikliranju, če bi bral moje poste, bi tudi videl kaj sem zabral za svojo tarčo- ločevanje odpakov, katere je treba subvencionirat, in niso nevarne za ljudi (plastika, papir, "bio" odpadki, steklo).
Drugo ločujmo, seveda.
Še posebej v podjetjih kjer se eni in isti odpadki kopičijo na istem mestu.
Ampak tega ne počnemo, saj ni kontejnerjev za to aneda?

na ljubljanski komunali iz organskih odpadkov pridobijo toliko plina, da ga imajo za ( ne me za besedo držat, če podatek ni točen) pogon strojev, pa še izvažajo elektriko. misliš da si delajo izgubo?

Kje pa, samo to je mogoče tudi če ne ločuješ. Pa to sem že povedal, zakaj se moram ponavljat, ker se enim neda brat?!

plastike se res ne splača reciklirat.
hja, saj to je bistvo ločevanja odpadkov; uporabljanje uporabnega. kako zdaj? si proti ali za sortiranje?

Eh, kako se hitro se tvoje besede proti tebi obrnejo, kar v istem postu!
:\

Papir se ze kar nekaj desetletij reciklira in noben ne bo rekel, da se ne splaca oz. da naj zaradi tega raje vec dreves podrejo. Bumbar

Jaz bom rekel. Pa tebi je jasno, da drevesa ni problem zasadit? Da to praktično povsod kjer mislijo gospodarno, tudi počnejo?
Da je slovenija najbolj zelena odkadar ljudje pomnijo?
Več papirja, več dreves posejenih.
Kdo je bumbar sedaj?

Dej Luka, mal se umiri. Ni vse tako crno-belo.

Če radi mešate meglo, potem ni ne. Ko pa so številke vidne, je konec megle.
Le še preprosta matematika.

sortirane odpadke tudi lažje sežgemo, če jih že ne recikliramo (plastika, papir).

Moram priznat da nimam pojma o sežiganju- kaj se sežiga in kaj ne?, od teh "gospodinjskih" odpadkov?
Končno je nekdo z nekim relevantnim podatkom prišel- rabu bi sicer še številke, ampak ok, boljše kot vse jokanje dosedaj.

Kar se zmerjanja tiče- imo je takoj videt kdo je bolj nestrpen, moj ego, pa nizke udarce pomalem vrača. Le lepše jih zapakira. Ampak vse le kot odgovor.
Nevem no, a je zmožen kdo od vas sprejet kakšen podatek, brez da bi ga neargumentirano zavrnili?
Jaz sem, že čakam da me nekdo pouči o sežiganju.

PlayTheGame ::

Daj ne flancaj mi več o teh kvazi argumentih, no! Ker drugega kot le obračat besede sebi v prid nisi sposoben. Dokaz za to je tvoj odgovor glede ponudbe/povpraševanja po papirju in s tem povezanim pridobivanjem bodisi iz sekanja dreves bodisi iz reciklaže. Tak odgovor bi ti zavidal marsikateri politik. Povedal si en velik NIČ!

Sploh pa, če si tako vseveden, kaj hudiča sploh še izgubljaš čas z nami bebci tule na slo-techu?! Daj pejt med ljudi, razsvetli jih, naredi nekaj, odreši svet pred tem (po tvoje) nekoristnim recikliranjem, karkoli,... ne pa samo pametovat tu gor. To lahko počne vsak. Ahhh, ne da se mi več... :\ :\ :\
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

gruntfürmich ::

----------NE, Luka bo trdil (glede na to da je gruntfurmich omenjal podjetje), da gre za kovine.
heh, jaz pa poven, da v cometu sortiramo praktično vse: še lončki se posebej zbirajo poleg avtomatov. včasih ne vem kaj bi kam vrgel, zato mi določene smeti ostanejo v žepu.
tisto da se moje besede proti meni obrnejo si iz trte zvil :D . vse je pogojno. tudi pridobivanje energije iz plastike ni švoh. tko da kakor kdaj: ali ja, ali ne.
ločeno zbiranje zahteva napor samo od nas, tudi misleni preskok je potreben, drugo je lahko vse po starem. pa seveda potrebni obrati.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

...:TOMI:... ::

Veliki Luka en problem imam: dam ti 2€, če mi poveš kako ustaviti učinke tople grede, kaj narediti, da bodo zime spet normalne, zrak čist, zmerna poletja... očitno imaš na vse pametn odgovor...mislim, da boš tudi za to našel odgovor.
Tomi

Luka Percic ::

Povedal si en velik NIČ!


Jaz sem povedal nekaj, ti pa niti direktno na moje napake nemoreš pokazat.
Bogi.

Daj pejt med ljudi, razsvetli jih, naredi nekaj, odreši svet pred tem (po tvoje) nekoristnim recikliranjem

Mam večje probleme kot je recikliranje, to je zgolj za hobi. Vadba argumentiranja takorekoč.

heh, jaz pa poven, da v cometu sortiramo praktično vse: še lončki se posebej zbirajo poleg avtomatov. včasih ne vem kaj bi kam vrgel, zato mi določene smeti ostanejo v žepu.

Kovine se splača ker je taka cena na trgu, lončke pa zato ker je subvencionirano. Če se sploh splača, vpršanje če je kdo v firmi pregledal koliko(če) se splača za vsako stvar posebej.

tko da kakor kdaj: ali ja, ali ne.

True. Le še merilo rabiš.

Luka Percic ::

Veliki Luka en problem imam: dam ti 2€, če mi poveš kako ustaviti učinke tople grede,

Tega seveda nočeš naredit, razem če bi vso vodo rad zamrznil. Tko kot na marsu.

kaj narediti, da bodo zime spet normalne,

Definiraj normalne.

zrak čist,

Obdavčit Nevarne izpuste. Nevarne, ne CO2. Co2 v ničemer ne "umaže" zraka.

zmerna poletja...

A ni blo lani eno?

očitno imaš na vse pametn odgovor...mislim, da boš tudi za to našel odgovor.

Heh, na ta tvoj sarkazem pa nimam pametnega odgovora.
:\

Imamo pa glede globalne segrevanja tole temo.
Preveri, preden po meni pljuvaš.
Tko kot bi lahko tudi filmčk, ampak ok.

CaqKa ::

nisem bral celotne zgornje debate...

smo s sošolci delali na avtoamtizaciji razgradnje e-waste...
kar bi komentiral na novico je pa to..
razvite države so butaste, ker dajejo kitajski vse surovine da lahko zvadijo in si same zgradijo potrebno infrastrukturo za avtomatizirano razgradnjo e-waste. kar bo pomenilo da se bo kitajska na tem področju razvila, razvite države pa na tem področju delajo dokaj malo (hp, določeni v nemčiji). zdaj mi pa povejte kdo želi da se bo kitajska razvijala še hitreje kot se? vse nas bo pojedla tekom kakih desetih let ob takem tempu.
pol se pa bomo delali norca iz azijcev ki igrajo one mmorpgje al kak se jim že reče.
;(

...:TOMI:... ::

Evo Luka ena igra zate: kako reciklirati.
Tomi

Luka Percic ::

Go home.

gruntfürmich ::

kaki prasci so (v igri)!!!! pri 1000 točkah so mi zamenjali kanti za embalažo in steklo, pa sem se zaradi tega čisto zmedel.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

gruntfürmich ::

4500 pik zem zbral. ima kdo več???

zdaj jih imam 7900. sem na top 10 dneva!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

...:TOMI:... ::

Eni ste pa čist notr padl:D .
Tomi
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fuzijska elektrarna (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
11111025 (3208) vostok_1
»

Olimpijske medalje iz odslužene elektronike

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
92990 (1935) riba1122
»

Mehanska baterija (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
596380 (4681) snow
»

SMETIŠČNA problematika na Gorenjskem

Oddelek: Problemi človeštva
392408 (2408) kopernik
»

Digitalno smetišče (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
717906 (6040) ...:TOMI:...

Več podobnih tem