» »

SMETIŠČNA problematika na Gorenjskem

SMETIŠČNA problematika na Gorenjskem

kekz ::

V nedeljo se poleg volitev in zavarovalniških referendumov obeta v občini Kranj tudi vseobčinski referendum s problematiko o smeteh.

Nekaj podatkov:
Konec oktobra je kranjski deponiji preteklo dovoljenje za obratovanje. Agencija za okolje ga je že želela podaljšati, vendar so se lokalni krajani pritožili, saj so koncentracije škodljivih snovi v bližnjih vodotokih prekoračene tudi več kot 1000%.
Komunala se je na to gladko požvižgala in če ne bi krajani s silo in z zaprtjem ceste vztrajali pri varstvu zakonitosti, bi še naprej protipravno odlagali odpadke na odlagališče.

Zdaj je občina razpisala vseobčinski referendum, da preglasujejo lokalce in da se tam zgradi nov center za predelavo z deponijo za celo Gorenjsko.

Dejstva:
Odlaganje odpadkov ureja
Uredba o odlaganju odpadkov na odlagališčih, (ki izhaja iz evropske direktive) (Ur. list RS 32/2006 in 98/2007)
http://zakonodaja.gov.si/rpsi/r06/predpis_PRAV6486.html
30. člen pravi, da odlagališče ne sme graditi v naravovarstvenem območju in
31. člen pravi, da mora biti odlagališče najmanj 300 metrov od vodotokov, parkov, poljedelskih in poplavnih območij ter 600 metrov od hiš.

Občinska propagandna zloženka nas uči, dobesedno po tej uredbi, da so vsi ti pogoji izpolnjeni.

V resnici je deponija čisto zraven vodotokov (na južni strani sotočja potokov Želin in večjim Mlinščica - s 1000% prekoračenimi koncentracijami)
Zemljevid

Poleg tega je razdalja do naselij Tenetiše in Mlaka "le" 500 m (moja meritev! nekateri govorijo celo 400m)

Celotno okolje takoj za ograjo pa je naravovarstveno območje - krajinski park Udin boršt.
http://sl.wikipedia.org/wiki/Udin_Bor%C5%A1t
Krajinska parka sta npr. tudi Logarska dolina in Sečoveljske soline.
To je celo najbolj vodnati (močvirje - poplavno območje) del Udin boršta!
Bližnji sosed je bil pred časom celo kaznovan, ker je tam na njivo pripeljal nekaj vozov zemlje. Inšpektor je namreč ugotovil, da nima naravovarstvenih dovoljenj za poseg v krajinski park.

Občinska lažniva zloženka vse to zamolči ali celo zanika.


Zavedam se, da je smeti nekam potrebno "pospraviti".
Ampak, ali se vam zdi normalno, da mora biti deponija v naravovarstvenem parku in v neskladju z vsemi zakoni?

Ker občani cele občine Kranj ne poznajo območja, se obeta po javnomnenjskih raziskavah, da bo izgradnja centra z odlagališčem potrjena z veliko večino.
Po strokovni oceni je bilo na Gorenjskem od vseh možnih to ocenjeno kot najbolj neprimerno.
Ampak, občina želi izpeljati 50 milijonov € vreden projekt, ki ji bo potem vsako leto prinesel okoli 2 milijona € od drugih gorenjskih občin.

Linki:
http://24ur.com/bin/article.php?article_id=3109054&show_media=60062995
http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod=rnews&op=sections&func=read&c_menu=1&c_id=156347
http://www.delo.si/index.php?sv_path=41,35,248337&src=rp
  • odklenilo: jype ()

gzibret ::

Sem preveril! LOL >:D



> Ampak, ali se vam zdi normalno, da mora biti deponija v naravovarstvenem parku in v neskladju z vsemi zakoni?

Ni normalno in je protizakonito. Naj krajani najamejo enega odvetnika, ki si želi publicitete in zadevo dajo na sodišče. Naj se sklicuje na Zakon o varstvu okolja oz. na člen, ki govori o kazenski odgovornosti za "čezmerno obremenitev okolja" (to bi bil v Sloveniji prvi takšen primer).

Drugače pa je to območje "zgodovinski in kulturni spomenik" (glej sliko), zakonodaje, ki ureja to področje pa ne poznam in zna biti, da je deponija na zgodovinskem in kulturnem spomeniku celo dovoljena :D .
Vse je za neki dobr!

gzibret ::

Še nekaj, je pa območje smetišča tudi znotraj območja naravne vrednote "Udin Boršt - osameli kras", samo sem pogledal v Zakon o ohranjanju narave in tudi tam ne piše, da na naravni vrednoti ne sme biti deponije (piše le, da če je prevelik obisk ljudi na naravni vrednoti, da se ta obisk lahko tudi omeji). Bi bilo potrebno pogledati akt, ki je to naravno vrednoto zavaroval, če kje omenja deponijo.
Vse je za neki dobr!

kekz ::

Obratno, tista uredba (omenjena zgoraj z linkom do nje), ki določa o odlaganju odpadkov to prepoveduje.

kekz ::

Zdaj sem prišel iz službe in doma me je čakal nov cel občinski prospekt.
S tem je občina zagotovo prekoračila zakonsko dovoljena sredstva za volilno propagando.

To tudi piše tudi v današnjem Delu in to občina celo priznava, ker očitno ne pozna nobene zakonodaje.
V te namene bi menda smela porabiti 0,25€ na volilca (torej skupno ~10.000€), občina priznava (povzeto po današnjem Delu), da bo porabila najmanj 2x toliko.

volkec ::

Ima kdo mogoče statistiko priselitve prebivalstva na področje Mlake/Tenetiš v zadnjih 5-ih letih in cene zemljišč?

krneki0001 ::

Kje so zdej specialci da potolčejo golazen, ki ovira delavce na komunali?

Ko so pa strojani na leto pustili na vodovarstvenem področju in to le 50 metrov ali manj od edinega vodnega zajetja daleč naokoli, tut po 40 do 60 avtomobilov iz katerih je teklo olje in so bili v njih razliti akumulatorji se pa noben ni zmigal.

Kaka dvoličnost!!!

Zgodovina sprememb…

kekz ::

Cene zadnjih parcel na Mlaki (v tem območju) so bile ene najvišjih v kranjski občini.
Prodajala jih je občina na licitaciji (pred 10 leti), začetna cena je bila ~120 DEM/m2, kar je približno 2x toliko kot na drugem koncu Kranja (Bitnje, Besnica). Potem so se nekatere od teh prodajale še dalje (privat) in so dosegale ceno do 200€/m2.

Približno primerljivo ceno imajo še v Britofu, višjo pa imajo na Primskovem v industrijski coni za poslovne namene.

Znano je namreč bilo, da deponiji poteče dovoljenje in da ta ni v skladu z novo zakonodajo. Zato so tudi bivši župani (ustno) zatrjevali, da se bo to uredilo z zaprtjem in sanacijo.
Z zemljo se tam ne da (in se ni dalo) zaslužiti nič. Razen občine, ki je nezazidljivo zemljo kupovala po 3 DEM od kmetov, ji spremenila namembnost in jo prodajala po astronomskih cenah.
Kolikor poznam te deponiji najbližje domačine na mlaškem koncu, jim denar niti nikoli ni bil v interes. Saj so glede na to, da je bila to najdražja zemlja, že itak vsi precej premožni.

Občina tudi javno hujska ljudi, da gre domačinom le za rente ter odškodnine in celo, da so črnograditelji (čeprav so kupovali urejene parcele prav od občine).
Ampak večina ljudi tam je sposobnih županu plačevati dosmrtno rento in se jim to sploh ne bi dosti poznalo. Kot sem se menil s tamkajšnjimi prijatelji, ga ni denarja, ki bi jim odtehtal odstranitev smradu in ohranitev narave. Okoliš je drugače res izredno lep (V Kranju se ga je prijelo ime Beverly Hills). Podobno je npr. novemu naselju pod Šmarno goro, le da je pod Šmarno še bolj razkošno.

Najbrž je tudi nevoščljivost dodatno olje na ogenj ostalih občanov.

pirat ::

Ah ja...

proti deponiji so lokalni prebivalci okrog deponije, ki računajo na dvig cen nepremičnin v primeru zaprtja deponije...
Mislim tudi, da je območje deponije izvzeto iz krajinskega parka Udin boršt. Verjamem, da okoliškim prebivalcem deponija ne diši, vendar pa Kranj boljše lokacije trenutno nima. Je*at ga, pri Mlaki je deponija, proti Šenčurju vzletajo avioni in jih moti hrup, v Stražišču je senca zaradi Šmarjetne gore ... V Kranju bi vsak lahko nekaj našel, da se pritožuje, a tako kaj daleč ne bomo prišli....

Jaz bom glasoval za podaljšanje obratovalnega dovoljenja deponije, kar je za Kranj edino logično. Vse ostalo bodo precej dražje in v končni fazi verjetno tudi slabše alternative.

kekz ::

Ah ja...

Jaz bom pa šel na volišče in ukradel volilno skrinjico, kjer bo tvoj glas.
Me zanima kateri "zločin" je hujši (ima večjo kazen)? >:D;((

Žal se bo moj takoj preganjal po uradni dolžnosti.
Vaš, ki boste podpirali nezakonitost sploh ne bo preganjan.

Občinski, ki dejansko krši zakon, pa samo na tožbo stranke v postopku, saj edina uradno pooblaščena stranka (inšpekcija) zadevo ignorira. Status stranke v postopku pa lokalcem ne priznajo.
In to je problem tožbe in odvetnikov.

Kaj je potem naslednja stopnja?
Odlagališče radioaktivnih odpadkov v triglavskem NARODNEM parku?


Gremo stavit, da bomo spet v nečem prvi v EU (ali celo na svetu) :(?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kekz ()

kekz ::

... v Stražišču je senca zaradi Šmarjetne gore ...

To ti je neka primerjava.
Jaz kot Strašan lahko zatrdim, da v Stražišču ni prav nobene sence zaradi Šmarjetne ;((!
Šmarjetna je na severni strani, tako da je senca kvečjemu v Zabukovju ali Rakovici (na drugi strani).

Včasih (pred ~20 leti) se je pa res govorilo, da bo v Stražišču sežigalnica smeti v bivši Opekarni (za nepoznavalce Stražišča: to je na robu skoraj čisto pod Joštom).
Ampak zdaj je župan tudi Strašan (prav sram me je ;(() in se tega ni bati.


Gorenjska ima samo 2 krajinska (Udin boršt in Martuljkova skupina) ter en narodni park (triglavski).
vir: naravovarstveni atlas http://kremen.arso.gov.si/NVatlas/

Zdajšnja deponija je res izvzeta iz parka, vendar je popolnoma obkrožena (gzibret je malo više nalimal dober zemljevid) in po novi zakonodaji mora biti vmes 300m (poleg drugih že naštetih pogojev)!

kekz ::

Čez nekaj minut se začne predvolilni molk in do konca volitev ne bom več komentiral v tej temi.
Jaz za razliko od kranjske občine zakon spoštujem.

jype ::

No, zdaj je molka konec.

kekz ::

Zdaj so po TV lepo povedali.

V Kranju je imelo priložnost glasovati ~45.000 volilcev o tej temi (vsi občani).
V Tenetišah, kjer so krajani, ki so zaradi tega neposredno prizadeti, živi 300 krajanov.

Glede na Goebelsov občinski propagandni stroj, ki je zanikal vse v 1. postu napisane argumente, najbrž ni dvoma, kakšen bo rezultat.

Glede na to, da je kar nekaj argumentov fizikalnih (v metrih potrebne oddaljenosti), sem dobil občutek, da očitno lahko politično preglasuješ tudi fizikalne zakone. Zdaj so kranjski metri dolgi npr. le še 3/4 internacionalnega metra.

Naslednji cilj: TRIGLAVSKI NARODNI PARK, (Srbi bi rekli: lako čemo) :O

roscha ::

Ne glej tako z ene plati.

Smeti so tam že 30 let. Vsak ki se je priselil tja je vedel da je zraven smetišče.
Udinboršt je krajinski park koliko let? 30 zagotovo ne... Tako da opletanje z argumentom
narodnega parka je valjenje buč. Poleg tega je smetišče na samem ROBU oziroma "pod" robom gozda.

Podobno lahko v kškem razglasimo okolico JEK-a za narodni park in potem zaradi tega zapremo elektrarno!?
Malo se zamislite, kaj je bilo prej.

Če se zadeva zapre (kar se ne bo) bo treba smeti vozit nekam drugam in bomo packarijo imeli še na enem koncu.

Vsi tile premožneži pa se lahko tudi odselijo, če imajo res toliko denarja. Na nasprotni konec, proti Trsteniku recimo...


Sam imam za "prvega soseda" cerkev. Jebiga, je bila tam pred mano, (enih 300 let) nimam kaj. Če pa bi na novo kupoval parcelo/hišo
je zagotovo ne bi zraven cerkve.


PŠT. Smeti bi delali vsi, mesta za odlaganje pa ne bi imel nihče.

kekz ::

Za moje pojme narobe razmišljanje. Zakaj, ker me ne moti, kam bodo šli premožneži, kaj je bilo prej itd.
Mene osebno pri tem najbolj moti, da se oblast lahko požvižga na zakonitost, ker ima škarje in platno. Državljane pa občinarji štrafajo, če za 10 minut narobe parkira, da skoči v kiosk po časopis.
Da so to skrili, so pa na propagandnih letakih še lažnivo zanikali vse pogoje, ki so zakonsko moteči. Do zdaj še nisem videl bolj lažnive kampanije.

Drugo, kar občani gledajo napačno, pa je svinjarija je tu, zakaj bi bila še drugod.
Občina zagotavlja, da ne bo nobene svinjarije, da bo vse zaprto, celo podtlak, da ne bo smrdelo (saj smo dobili prospekt?).
To je torej (običajna) kemična tovarna, ki sodi v običajno industrijsko cono.

Saj celo verjamem, če bo izvedeno v redu, da ne bo bistvenega vpliva na okolje. Ampak tam, kjer jo mislijo graditi, tam NE SME biti.

kekz ::

Pa tudi, jaz upam staviti, kaj je bilo URADNO prej.
Zdajšnja deponija je imela večji del svojega obstajanja ČRN status (ne morem ravno reči črna gradnja, saj ni bilo nič zgrajenega).
Preostali manjši čas obstajanja pa je potem imelo ZAČASNO dovoljenje, ki je ravnokar poteklo.

Na večini objektov, ki tam obratujejo, pa piše eksperimentalni (najbrž potem ni treba izpolnjevati rednih pogojev).

kekz ::

Še malo "hujskaških" argumentov.
Vse druge občine so zavrnile tak center (ker so bili lokalci proti). V čem smo Kranjčani slabši, da moramo to sprejeti? Še zdaj se bunijo, ko vozimo smeti k njim in grozijo z zaporami, čeprav jim je znano, da bodo potem oni k nam.
Pred dvema letoma sta bila v planu 2 manjša centra. Tudi to ni šlo skozi in mora biti zdaj vse tukaj.
Tržičani in Jeseničani imajo zelo dobri deponiji (sem pogledal letalske posnetke na http://kremen.arso.gov.si/NVatlas ). Njihove izgledajo kot krater (brez hiš in vod), naša je kot gora (smeti).

Pa še malo bolj resno.
Kranjska deponija je najcenejša v Sloveniji. Trikrat lahko ugibamo zakaj. Grem staviti, da zaradi stroškov in vložkov v ekologijo.
Cena deponiranja 1t smeti je med 10€ (tako trdijo lokalci) in 20€ (tako trdi komunala).
Občina pravi, če bodo smeti ostale v Kranju, se smeti ne bodo podražile. To je kosmata laž!
Kalkulacije za načrtovani center kažejo, da bo cena (nižja za Kranjčane) več kot 70€ za tono.
Dražje bo v vsakem primeru in to dosti, saj imamo zdaj najcenejše smeti.

Luka Percic ::

Nevem sicer podrobnosti(nisem z tistega konca)- ampak ta iniciativa proti smetišču je ena taka neumna reč. Namesto da bi zahtevali da se nardi profi odlagališče(sprotno zakrivanje, zaščita pred podtalnico), da se poviša rento, da se poštima status..

So absolutno proti vskaršni rešitvi ki zajema smetišče v njihovem kraju(tako so po tv-ju razlagali).
Edino prav je da se take trdoglavce pregalsuje. Smetišče je treba nekam dat- glede na to da je že blo tam, je lažje vse skupaj uskladit- domačini pa naj se izpogajajo za čimboljše pogoje, vse drugo je norenje.

kekz ::

So absolutno proti vskaršni rešitvi ki zajema smetišče v njihovem kraju(tako so po tv-ju razlagali).

Meni se zdi to čisto logično, če živijo ob naravovarstvenem parku in to tudi zakon prepoveduje. Bi se ti zdelo čudno, če bi se prebivalci Logarske doline tudi uprli? Enak status krajine!

Pred 10 leti je bilo rečeno, da bo sežigalnica v županovem kraju. Priznam, da to takrat meni ni bilo preveč všeč, ker stanujem precej blizu. Ampak saj se (razumljivo) ni bati, da bi se to zgodilo mar ne?
Sicer tam tudi tečejo (precej manjši) potočki in hiše so preblizu za današnje predpise, ni pa nobenih uradnih naravnih vrednot.

steev ::

Zemljišča ob tej deponiji je bilo 20 let nazaj zelo poceni. V zameno, da živiš pri deponiji, si dobil poceni zemljišče. Takrat so se s tem sprijaznili. Ne vem kaj jim je danes.
:|

kekz ::

Zemlja 10-15 let nazaj je bila tam najdražja v kranjski občini. Ne vem, kako je bilo pred 20.

Pa to za problem ni pomembno. Pomembna sta (še enkrat!):
1. zakonitost (zakonski pogoji niso izpolnjeni, sem gor navedel uradni list odloka)
2. logičnost umestitve smetišča v krajinski park (to bi moralo biti razumljivo tudi s kmečko logiko)

Najbrž zato ministrstvo ne podaljša obratovalnega dovoljenja kar tako?
Občina grozi državi, da se ta mora zavedati odgovornosti za odvoz smeti nevemvečkoliko x 10.000 občanom in
če bo država poravnala večje stroške, ker ne dajo več žegna za naravo-BARBARSKO početje.

Luka Percic ::

1) Pa to dajte kot pogoj(da se prej legalizira kot se nadaljuje z drugimi deli)
2) Na kratko; nočete smetišča pod nobenim pogojem. Ok, samo boste preglasovani. Potem pa nebo niti višje rente, niti boljših pogojev.

Namesto da bi si izpogajali kaj, bodo šli na vse ali nič. Pa nič potem.

kekz ::

Ok, samo boste preglasovani.

Jasno, da smo bili preglasovani. Goebbels bi bil ponosen na te svoje učence in predvolilno kampanijo. 8-O

bzp ::

Eh, sej je škoda besed, sicer sem navijal da bo tudi v Tenetišah rezultat v prid modernizaciji, pa ste fanatiki vseeno dobil 60:40. Škoda, pa sej se boste že spametovali.

Kar se pa laži, podtikanj in zavajanja tiče pa raje ne komentiram. En kup natolcevanja, dejstva, viri in dokazi pa zamolčani.

kekz ::

Na Mlaki je bilo po neuradnih podatkih še BOLJŠE: 80 proti in 20 za !
Na Mlaki namreč ni od občine podkupljenih z rentami.

Sicer pa prvič slišim, da se nezakonito ravnanje lahko enači z modernizacijo.

Jaz bom kar v Stražišču vsak dan spotoma v sredino novega montažnega krožišča začel prazniti smetnjak, bo manj škode.

Luka Percic ::

Smetišče je treba nekam postavit- in najlažja lokacija je nadaljevanje prejšnje.
Na domačinih pa je, da postavijo (ker se uprava na to pač požvižga-nižji stroški) razumne pogoje.
In razumen pogoj ni to, da si absolutno proti.
NI pa ni.
Je pa razumen pogoj, da zahtevate dnevno prekrivanje, zaščito pred podtalnico(sej to pri novih mora bit), da je v dolini(da čimmanj diši), da se zasadijo drevesa okoli, da se poveča renta,...

To so razumni pogoji. Zavračanje pa zgleda v smislu;"mi nimamo smeti, svoje pa drugam vozite!". Vsi vemo da vsi puščamo smeti, in ta norost v popolnem zavračanju smetišč (najbrž sicer izvira iz starih obupno urejenih smetiš), je pač norost. Standardi so se močno sprmenili, na vas je da zahtevate da se jih izpolni, in v kakšnem primeru celo pretirava.

Imo je pogoj da se tam nesme postavit smetišča; vreden preglasovanja.

Nesta ::

Sicer nevem zakaj so ljudje tolko proti da se to uredi. Ker sedaj smrdi in ce se bo moderniziralo bo smradu za 100% manj. V Tenetisah so pa vecina kar jih poznam ZA. Edino tisti ki so res blizu smetisca, kar jih je za razumet. Vendar upam da z modernizacijo ne bo vec smradu tudi v okolici, kot je receno in je praksa tudi v Celju.

Vikking ::

Ampak, ali se vam zdi normalno, da mora biti deponija v naravovarstvenem parku in v neskladju z vsemi zakoni?

Ni normalno in je protizakonito. Naj krajani najamejo enega odvetnika, ki si želi publicitete in zadevo dajo na sodišče. Naj se sklicuje na Zakon o varstvu okolja oz. na člen, ki govori o kazenski odgovornosti za "čezmerno obremenitev okolja" (to bi bil v Sloveniji prvi takšen primer).


Žal si tudi z odvetniki ne moreš veliko pomagat. V bližini nas je smetišče v NATURI 2000, da ne govorimo da sta levo in desno od tega smetišča še dva jezera kamor se odlaga sadra. Zraven je še helikoptersko pristajališče/vzletišče, da ne govorimo o tem da se zraven smetišča gradijo sortirnice (5 megalomanskih stavb), zadaj "starega" smetišča, je pripravljen izkop za novega. Poleg enega od zgoraj omenjenih jezer kamor se odlaga sadra, se gradijo objekti, sa naj bi zadeva prešla v suho odlaganje sadre (strojo bodo delovali 24 ur na dan) in to vse v NATURI 2000.

Občina dobi veliko denarja, veliko tudi pod roko... denar je sveta vladar, in proti temu si pač don kihot.

Edino tisti ki so res blizu smetisca, kar jih je za razumet. Vendar upam da z modernizacijo ne bo vec smradu tudi v okolici, kot je receno in je praksa tudi v Celju.


Žal nesta ni vse zlato kot se sveti. Vse je res urejeno, ampak a se zavedaš kako močno zadeva smrdi v določenih tednih. Sedaj iz nekaj slovenskih čistilnih naprav vozijo odpadke in zelo zelo smrdi ob teh dnevih, kaj bo ko bo zgrajena kompostarna. SE ZAVEDAŠ RESNOSTI IN SMRADU. Sreča je ta da morajo redno izvajati meritve, smradu in prašenja, veliko so že postorili po EU normativih, tako da se zadeve izboljšujejo. Tudi krajanom zanjo prisluhnit.

Problem je Cinkarna Celje, tuki je denar sveta vladar v vsem svojem sijaju te besede. Recimo pred leti je bilo v oddaji TEDNIK reportaža. Sama novinarka nam je osebni priznala da so se vršili pritiski (grožnje in tožbe) na njo in njene nadrejene če objavi. Sreči ni popustila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

kekz ::

Pa to ni resno. Kdo bo meni v Stražišču dajal rento, ker sem proti smetišču nekje drugje, zato ker je v (zakonsko zavarovanem) naravnem parku in še posebej, ker je to protizakonito?
Kakšno rento, urejenost itd. To so zame prazne besede. To lahko zahtevajo domačini tam.

Vprašanje za Ljubljančane, ali ste za to, da se v Portorožu odlaga smeti 100m od obale v morje?
Jaz verjamem, da ne. Pa saj bodo dobili domačini za to rento... Ali vas to ne prepriča? :D

Saj vem. Očitno sem edini v našem koncu, ki je glasoval proti.

kekz ::

Žal si tudi z odvetniki ne moreš veliko pomagat.

Žal res, sem se že pozanimal. Nisem stranka v postopku.

Takole to dela Goebbels: http://24ur.com/bin/article.php?article_id=3109698&show_media=60065833

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kekz ()

krneki0001 ::

Ja specialce pa raztolčt vse, ki ovirajo "zakonito" odlaganje smeti.

Karaya 52 ::

kekz; js vas razumem, ampak žal je tako da mora manjšina vedno pokleknit pred večino. Sedaj lahko pričakujemo da bo odlagališče jedrskih odpadkov v x kraju, glasovali bodo prebivalci y kraja? Ta referendum je skregan z logiko, če te pa kj tolaži pa ti lahk povem da meni greni življenje Cinkarna Celje. Ko smo že pri Goebbelsu (:) ), otroci zaposlenih v cinkarni so me prepričevali o njeni čistoči.

Vikking ::

Master D.: Žal je res tako, iz kraja kjer je ta problematika, veliko ljudi zaposluje Cinkarna Celje, po tihem si nobeden ne želi odlagališča sadre, na glas pa nobeden ne upa povedat kar je razumljivo, bojazen ostati bre službe je prevelika tudi na škodo lastnega zdravja.

Recimo Lahko dam samo primer kako nas je Karel Lipič (SEG - stranka ekoloških gibanj) prodal CC-ju. Od začetka nam je zelo pomagal pri bojevanju le-teh, ko je prišlo v občinskem svetu do glasovanja, pred glasovanjem je bila razprava in ta g. Karel Lipič je nepričakovano prišel (nenajavljen na sejo) ter vsem prisotnim povedal da naj glasujejo za suho odlaganje da se povsem strinja z CC. Še dan prej je bil absolutno proti kakršnemokoli odlaganju. Toliko o zavesti in g. Karel Lipič ki kar išče čim večje medijske procese, da potem zaje..e krajane in mu veliko kapne v žep. Če kdaj slišite za stranko SEG jim povejte da so lopovi in jih zanima samo kaj in kako jim bo kapnilo v žep.

Prav tako vedno uspejo onesnaževalci podkupiti določene krajane, ki potem sabotirajo srečanja in razpravljanje krajanev kako se boriti proti tem osnaževalcem, tako da potem recimo vas ni enotna in tako podjetje (onesnaževalec) z lahkoto uspe njegovo prav.

V glavnem ko vam nekdo pride pomagat se bojevat, bodite zelo prepričani da ne dela za svoj lasten žep. Zaslužki so zelo veliki.

kolja007 ::

keks:
Res je zanimivo brati kako si tak velik ekspert za celo zadevo, ko pa očitno še podatkov ne poznaš tapravih. Prov zanimivo je poslušat kako se prirejajo podatki in molčijo dejstva. A to pa ne boš povedal, da so tisti ki so kupili zemljišče na tako imenovanem Beverly Hillsu (Mlaka-Grič) od občine, podpisali izjavo, da se zavedajo dejstva, da je odlagališče v bližini in s tem naslovom ne bodo nikoli terjali nikakršnih pravic. Zanimivo, da tega pa nihče ne bo poudaril. Sevede boš sedaj rekel, da sem si tole zadevo izmilil, vendar ti lahko 100% zatrdim, da je to čista resnica, ker osebno poznam kakšna je bila takrat situacija.

Poleg tega krajani tenetiš, ki so v radiju 750m, sedaj med ljudmi podtikajo laži, da niso nikoli dobivali mesečne rente kot nekakšno odškodnino (gre za 100€ mesečno) oziroma govorijo, da je bila mizerna in zanemarljiva(trdijo da so dobili 100€ letno - dejansko so dobili 100€ mesečno).

Poanta vsega kar je pomembno je, da tisti ki so najbolj glasni v tej kampaniji nimajo pravice do nasprotovanja, ker so sami podpisali strinjanje z deponijo ob nakupu zemljišč.

lp

kekz ::

100€ ni drobiž? Za konkretno tako zadevo bi bil zame drobiž 1000€. In to ne na meseec, ampak na uro >:D
(pa ne zaradi smetišča samega, ampak zaradi nedopustnosti takega početja)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kekz ()

kekz ::

V današnjih časopisih piše, da so včeraj zvečer po končani straži na kranjskem smetišču neznanci požgali premoženje protestnikov (šotor in vsebino). :O

Vedno sem mislil, da so teroristična dejanja orožje šibkejših in se jih poslužuje manjšina za doseganje svojih ciljev iz obupa. V tem primeru se je k terorju zatekla večina. 8-O
Čeprav protestniki v bistvu trenutno ne počnejo ničesar bistveno napačnega. Samo stražijo, da si oblast ne bi dovolila nezakonitih dejanj (odlaganja smeti na deponijo, ki je brez obratovalnega dovoljenja).

Hkrati piše v časopisu še, da občina razmišlja o tožbi proti državi, ker jim ne podaljšajo dovoljenja.
Tile so res totalno obrisani. Država še ni naredila nič nezakonitega, saj rok za odločbo menda še ni potekel.
Kot bi nekomu izdal račun z rokom plačila 30 dni in ga po 15 dneh tožil, ker še ni plačal :\.

Kranjski občini očitno ni res nič sveto. Laži, zastraševanja, izsiljevanja in še teror!
(Upam, da ne bo tekla še kri. :()

Luka Percic ::

Jah, mogoče so pa sami požgali, ker drugega jim itak ne preostane, kot da postanejo "heroji".
Referendum so izgubili- zakaj ne požgat ter obsodit nasprotno stran?

Ne trdim da je bilo tako, le še druga možnost.

kekz ::

Jaz osebno sicer mislim, da je požgal nekdo, ki so mu stopili na žulj.

Menda se je to videlo že v prvem tednu, ko so razni obrtniki in podjetniki hoteli pripeljati svoje odpadke od dejavnosti na deponijo in jih zaradi zapore niso mogli.
Tam menda izven delovnega časa uradnih komunalnih voženj dajo vratarju deponije eno batagelo direktno v žep in on potem brezplačno prevzame odpadke. Takšno delovanje je sedaj seveda onemogočeno in nekatere je to direktno udarilo po žepu.

kopernik ::

Nekje sem zasledil, da (citiram po spominu) "namerava občina Kranj podražiti storitve odvoza odpadkov za 150%, ker jih je potrebno voziti v Jesenice". Saj to je tudi ena rešitev, če so prebivalci pripravljeni več plačati, da se smeti odlaga daleč ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smeti prej in sedaj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11468758 (65998) Malajlo
»

Ločevanje odpadkov dražje (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8637615 (35910) noraguta
»

Čistilne akcije po Sloveniji (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8212155 (9158) Highlag
»

podivjani "okoljevarstveniki" ubijajo nedolžne državljane

Oddelek: Loža
171442 (1442) koyotee
»

Mikrovalovi spreminjajo gumo in plastiko v nafto in plin (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
25922334 (16375) Pyr0Beast

Več podobnih tem