» »

Microsoft začel vojno proti piratstvu

Microsoft začel vojno proti piratstvu

Xbox Scene - Xbox-scene in tudi IGN poročata, da so bili nekateri lastniki Microsoftovih konzol Xbox 360 deležni precej neprijetnega presenečenja. Namreč, pri Microsoftu so gladko pobanali vse konzole, ki so imele modificiran firmware na DVD pogonih.

Modificiran firmware je konzoli sporočal, da je v pogonu originalen DVD, ne glede na poreklo medija. Kot tak je bil tako uporaben samo za poganjanje "varnostnih kopij", saj ni zaobšel hypervisorja. Hypervisor namreč ne dovoli poganjanja kode, ki ni bila ustrezno podpisana s strani Microsofta, zato zaenkrat (razen kratke ranljivosti) ni mogoče na konzoli poganjati homebrew programske opreme. Zaenkrat je bilo presenečenje omejeno samo na ameriško celino, verjetno pa enak pogrom ne bo izostal tudi pri nas.

86 komentarjev

«
1
2

antonija ::

Da ni to slucajno tista fora ko so ta teden prisle ven update-ane verzije vseh DVD firmware patchov ravno zato ker se je vedelo da bo M$ zacel gonjo proti modificiranju konzol?

Pa kolikor vem homebrew se vedno sploh ni mogoc na xbox360, samo pregled ali je vstavljen originalen medij se zaobide z patchom firmware-a, se vedno pa mora biti na ploscku od M$ja podpisana koda.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

LuGi ::

Napaka: Namreč, pri Microsoftu so gladko pobanali vse konzole, ki so imele modificiran firmware na DVD pogonih.< Od kod ti podatek da so vse pobanali? Nekateri veselo igrajo preko live z modanimi pogoni. bs:\

antonija ::

Sej pravim da so banali samo tiste z dokaj starimi DVD patchi. Na zahodu nic novega.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

JutriPS3 ::

hehe edino pravilno, očitno so ocenili da so že prodali neko maso Xboxov. Če hočeš igrati preko Live bo potrebno imeti original. Pa še Halo3 se bliža>:D

matjash ::

Res niso pobenali vseh, je dosti ljudi ki poročajo da so še vedno aktivni na Live!-u z različnimi DVD pogoni, tako Samsungi (MS-25,28) kot Hitachiji (DJ46,47)

Ni problem samo v tem da bo treba imet original, ampak boš mogel kupiti novo konzolo, če boš hotel igrati po netu, saj se koda da je konzola modana vpiše v čip (Z: 8015 - 190D) in hackerji ne znajo (če je to sploh mogoče) spreminjati te kode.

Dosti ljudi je kupovalo originale in le z njimi igralo po netu za offline so pa uporabljali backupe.
... bolje pozno kot nikoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matjash ()

Mavrik ::

Jao, če bi si prebrali izvorno novico, bi vam bilo vse jasno. Obstajajo ljudje ki niso banani (še). Obstajajo pa tudi ljudje, ko so bili banani z novimi firmwari.

To _nima_ veze če so igre original ali pa ne. Če maš modificiran firmware, obstaja velika možnost da boš banan, pa če igraš original ali pa ne (saj ko je modan firmware naložen, itak ne moreš ločiti).

Zdaj je vse odvisno od tega, kako MS zaznava spremenjen DVD pogon. Glede na to, da ni načina, da bi lahko spreminjal softver na sami konzoli, bi znal biti to precej trd oreh za moderje... še posebej če upoštevate, da zaščita v Hypervisorju še vedno ni bila razbita (pozabimo tisti spodrsljaj v začetku leta, ki je že zdavnaj poflikan).
The truth is rarely pure and never simple.

matjash ::

Pravkar sem prebiral 19 strani dolgo temo na xbox.com ko sem kliknil na 10 stran sem dobil sporočilo da je tema izbrisana. Pa me je prav zanimalo kako dolga bi bila po par dnevih. 0:)
... bolje pozno kot nikoli.

Jernej L ::

"Dosti ljudi je kupovalo originale in le z njimi igralo po netu za offline so pa uporabljali backupe."

saj se bo to nadaljevalo, edino da bodo rabili dve konzole.

pingec ::

LAhko vmes flashajo vsakic :D
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

mtosev ::

Res svinjsko od MSja

sn kupil xbox pa x360 pa windowse 2000 in Xp pro vse licencne pase nekaj stvari od msja RES Svinjsko
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Marc` ::

lol mtosev, resno no. Kaj majo tvoji nakupi (hvala za pojasnilo vseh nakupov|O) skupnega s tem? Microsoftu se povzroča škoda s temi dejanji in nevem kdo ne bi reagiral enako na njihovem mestu.

roscha ::

Če tole ni smešno. Največji ritoliznik in zagovornik M$-ja je kar naenkrat obrnil ploščo. In to samo za to, ker je M$ po svoji maniri storil nekaj kar počne na drugih področjih že lep čas. Posiljuje uporabnike & trg. Ampak ker gospodiču mtosevu tale poteza ne paše, je opevani M$ stmoglavil s trona v greznico....

Jeb4t ga mtosev. Tko to je če ne prebereš EULA ali pač katerega drugega papirčka ki je prišel zraven X360. M$ lahko vse ti pa nič. In to ti dopovedujemo že cel čas. :D

In kot človek ki M$ja ne maram, ga v tej potezi povsem podprem. x360 je zasnovan okrog LASTNIŠKE kode, in tukajle nimate kaj pipkat. Kakor se je M$ zamislil, tako mora bit. Pika. Vse ostalo je kršenje pogodb & patentov.


kazen mora biti vzgojna >:D

JutriPS3 ::

sn kupil xbox pa x360

Kakor vem z nakupom Xbox360 ima Microsoft še vedno izgubo (a.k.a. prodaja pod ceno). Verjetno če ne kupiš še špil ali dva nima od tebe dost profita, kvečjemu zgubo.
Pač če ne bi bilo piratiziranja tudi takih ukrepov ne bi bilo...
pa ne mi reč da modano konzolo uporabljaš za backupe:\ Verjetno si že veselo downloadal enih 10 torrentov kaj, pol se pa pizdiš kak je v kurcu

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JutriPS3 ()

mtosev ::

Moja konzola se ni modana bo pa kmalu hello modchip or firmware flash :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Pithlit ::

Po dolgem času ena pametna poteza s strani MS. Čim več takih.
Life is as complicated as we make it...

matjash ::

Že nekaj časa MS ni na izgubi s prodajo konzole saj mislim da proizvodni stroški znesejo okoli 300$ prodajajo ga pa za 320$.

Poteza od MSja je bila pričakovana samo nekaterim je način malo nesmiselen, dosti bolj profitno bi bilo za njih če bi prepoznali backupe in jim onemogočili igranje kot da totalno odsečejo možnost prijave v Live! nakup arkadnih iger iz marketplace-a ter plačevanje mesečne naročnine.

Statistika za omenjene storitve bo zanimiva v prihodnjih mesecih. Mislim da je MS preveč optimističen in misli da bo večina zablokirancev kupila nove konzole, po mojem pa bodo prihodki veliko manjši saj veliko ljudi igra preproste igre in jih redno kupuje preko Live!.a Moja ocena je da je vsaj 200-300.000 konzol modanih in če prištejemo mesečno naročnino in povprečne nakupe teh uporabnikov (povprečno 20 € na mesec-z vključeno naročnino) to znese zajeten kup denarja na leto - 7.200.000$ samo za uporabo storitve. Če prištejemo da vsak izmed teh v povprečju kupi vsaj 1 original na leto po 60€ znese to - 1.800.000.000€. To je skupaj 2.5 miljarde dolarjev ki jo bodo še kako pogrešali.
... bolje pozno kot nikoli.

Gregor P ::

Sam je ne bi kupil že iz principa, ker ne bi hotel imati neke na pol funkcionalne naprave ... imam pač rad vse možnosti odprte, tudi če jih nikoli ne izkoristim.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Pesimist ::

Heh da piratstvo obstaja so si tudi sami krivi. Ce bi spili bli po sodobnih cenag kot DVD moviji mislim da bi res dosti folka kupovalo orginale tudi. Vsej jaz vem da bi pa si trenutno ne lastim kaj dosti orginalnega razen tisto kar res negre mimo.

Gavran ::

!. Zakonodaja dovoljuje izdelavo varnostnih kopij. Kdo je M$, da ne dovoljuje uporabe rezervnega ploščka?

2. Stvar ki jo kupim je moja zasebna lastnina in lahko z njo storim kar hočem. Po ustavi. Kdo je M$, da mi bo to preprečeval?
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

steev ::

Pa saj ti ne preprečuje.
:|

[D]emon ::


1. Zakonodaja dovoljuje izdelavo varnostnih kopij. Kdo je M$, da ne dovoljuje uporabe rezervnega ploščka?

2. Stvar ki jo kupim je moja zasebna lastnina in lahko z njo storim kar hočem. Po ustavi. Kdo je M$, da mi bo to preprečeval?


To je pa to ker ljudje nikoli ne preberejo kaj vse piše v EULA. V EULA od iTunes npr. piše da je prepovedana uporaba programa za proizvodnjo biološkega orožja. Go f00kin figure. >:D
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Daedalus ::

EULA ni override lokalnih predpisov. Me prav malo briga, kaj tam piše.

Takile dogodki so pač zanimivi s stališča kršenja pravic potrošnika, kot je Gavran lepo izpostavil. Samo, dokler bo Potrošnik ne preveč premišljena oseba, ki ji bo važno samo to, da kao pof*kal nekega kapitalista (obenem pa mu da legitimacijo za nizke udarce), namesto, da bi samemu sebi poskusil zagotoviti boljši položaj...bojo pač taki ukrepi uspevali.

Sej tud ves DRM se vrti okoli tega - nekaj kupiš, pol pa lahko to uporabljaš po nareku nekoga tretjega. S tem, da ti tisti tretji ne garantira, da bo ista vsebina delovala na nex-gen Xbox cos360 supa dupa teh leet konzoli. Buy it again, sucker.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Mavrik ::

Tukaj se gre za to. V Terms of Use piše, da ti ne smeš meti modificirane konzole, da dostopiš do Live-a. Tisti, ki so to kršili, so bili banani s servisa. Konzole tiste še itak delajo, pa lahko piratki veselo špilajo dalje, edino na Live servis več s tisto konzolo ne moreš.

Drugače pa... pojavili so se prvi bani tudi na naši strani Atlantika.
The truth is rarely pure and never simple.

matjash ::

Ampak če sem prav zastopil bodo benani tudi vsi Slovenci, saj ne moremo izbrati Slovenije kot prebivališča in zgleda da bodo pregledovali tudi IPje.
... bolje pozno kot nikoli.

Mavrik ::

Slovenci, ki majo modane konzole, bodo pač benani. Tisti ko nimajo, se nimajo kaj bati.
Kaj ma vpisana lokacija na Live-u s tem?
The truth is rarely pure and never simple.

matjash ::

Kaj ni MS rekel da se bo boril proti temu da dajejo američani/evropejci azijske naslove kot državo prebivališča in tako lahko pobirajo demote in filme namenjene azijskemu trgu in obratno. Samo ne vem če bodo za to kršitev prav tako benali konzole, ali samo onemogočili profile.
... bolje pozno kot nikoli.

Mavrik ::

Ta zadeva že laufa. Če maš US account, ti ne pusti downloadati stvari če si iz Evrope. Banov zaradi tega ne bo.
The truth is rarely pure and never simple.

Gavran ::

Terms of use in EULA so PODREJENI predpisom države, ti pa so podrejeni ustavi. In ustava (tudi ameriška) zagotavlja prosto razpolaganje s svojo lastnino (tudi Xbox je zasebna lastnina takoj ko jo kupiš). Zato je tole nategovanje svojih kupcev. Kupci Xboxa, le dajte se nategovati M$!!!

Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: madviper ()

Mavrik ::

Kateri del točno pa pravi, da Microsoft ne sme odločati o tem, kdo uporablja njegov servis?
The truth is rarely pure and never simple.

Liker ::

... zagotavlja prosto razpolaganje s svojo lastnino (tudi Xbox je zasebna lastnina takoj ko jo kupiš).


Predpostavimo:
1.) Jaz sem zlobni h4x0r, znan celemu svetu.
2.) Pri SiOL narocim internet in pri njih tudi KUPIM (ne samo dobim v uporabo) dsl modem
3.) Ko oni ugotovijo da sem bad guy me imajo pravico dozivljensko odklopit, right?
4.) Modem ostane meni, da pocnem z njim karkoli pac ze...

Deluje isto ce vstavimo besede Xbox, MS, etc...

Namrec kdo lahko in kdo ne sme uporabljati moje storitve je povsem in samo moja odlocitev.
Zadeva se mi zdi pravno povsem v redu, ker Xbox kot skatla, ostane v tvoji lasti, in se njena funkcionalnost ne spremeni ( - se vedno lahko igras igre ).

Gavran ::

Many people on the official xbox.com forums also claim they got banned but didn't have a flashed firmware ... we'll have to see how that story develops in the coming hours and days.

Vir:
http://www.xbox-scene.com/xbox1data/sep...

M$ je s svojo potezo neupravičeno okrnil eno od bistvenih lastnosti konzole, ki jo tudi glasno oglašuje. In ponudbe iz reklam so obvezujoče po zakonodaji.

@ Liker: Siol te ima pravico izključiti, če kršiš kakršnokoli določilo iz pogodbe ki si jo sklenil z njimi. Siol je ponudnik storitve, ki jo ti zlorabljaš. Siol z izklopom NI poškodoval tvoje lastnine - modema, M$ pa je tvojo lastnino poškodoval - odvzel ji je možnost povezave (vsaj glede na tekst je ban vezan na serijsko številko naprave). Podobno torej kot bi Siol onemogočil modemu povezavo v internet. Bistvena razlika torej.
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

Azrael ::

To početje MS niti ni tako zelo napačno, konec koncev so družba, ki služi denar in ga ne razmetava.

Zanimivo je, samo tega jamrači ne priznajo, da tak režim koristi tudi uporabnikom. Na ta način MS zagotovi, da imajo vsi uporabniki on-line storitev enak HW in SW in tako enake možnosti, razno razne mučke z "izboljšavami" pa precej odpadejo.

Konec koncev je kaj drugače pri PC on-line igrah? Razni cracki in druga pomagala hitro ali takoj pripeljejo do bana. P2P verzijo igre lahko doma igraš kolikor te je volja, za on-line pa plačaj polno ceno. Bolj enostavno ne more biti. Vzemi ali pusti.
Nekoč je bil Slo-tech.

Daedalus ::

Predpostavimo:

Kupim špil.
Naredim varnostno kopijo, ker mam do tega pravico in ker je to pametno, saj na s-t skoz berem, kake težave imajo ljudje zarad neizdelovanja varnostnih kopij.
Maček en dan popizdi in mi v navalu hudega besa, ker ni dobil Whiskasa on time, spraska originalen disk od špila.
Hm, valda hočem uporabiti varnostno kopijo, warum nicht? Sej zato pa jo mam.
Ok, pogruntam, da je treba zaradi neke zaščite malo patchat konzolo. Proceed, kaj čem drugega, kupit še enkrat isti špil?
Se prištekam na Live...in pogruntam, da ne morem igrat. Ker moram za poganjanje varnsotne kopije modificirat konzolo, ta modifikacija pa mi prepreči online igranje, ne glede na to, da sem pošteno plačal špil in konzolo.
Kdo je torej odgovoren za moje nevšečnosti? Pobesneli maček, valda, who else.

Se pravi, da MS s svojimi pogoji poslovanja meni krši pravico do varnostne kopije. V bistvu jo krši že s tem, ko mi na stock konzoli onemogoča uporabo le-te. In to je seveda ok. Ah, stupid, ignorant me...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Mavrik ::

Saj ti lahko igraš s tvojo "varnostno kopijo". Samo na Live servis ne moreš it z modificirano konzolo, pa konec.
The truth is rarely pure and never simple.

Daedalus ::

V bistvu jo krši že s tem, ko mi na stock konzoli onemogoča uporabo le-te. In to je seveda ok.

Odgovori na to.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

poweroff ::

No ja. Veljavna zakonodaja, TUDI LOKALNA, določa, da imamo pravico do dveh tim. legalnih backupov.

AMPAK! To ne velja, če si vsebino kupil z licenco, oz. če obstaja posebna licenčna pogodba med teboj in lastnikom vsebine. To je en tak lep trik, s katerim se pravno onemogoči dve varnostni kopiji. Bo treba enkrat ob priliki malo bolj razložiti to (pa še nekaj drugih trikov, recimo zakaj lahko zaščitiš telefonski imenik, pa čeprav ne gre za kreativno delo).
sudo poweroff

Azrael ::

Ali je varnostna 1:1 kopija pravica ali samo možnost? Če je pravica, potem je kršena že dolgo, praktično že od vinilskih plošč dalje. Če je pa samo možnost, je to samo dobra volja proizvajalca ali jo omogoči ali ne.

Konec koncev, če razbijem krožnik (ki me je seveda stal toliko in toliko), ali sem upravičen do varnostno kopije tega krožnika, seveda ne kr neki, ampak tako, ki bo enaka originalu?:D Da ali ne?
Nekoč je bil Slo-tech.

Daedalus ::

To je en tak lep trik, s katerim se pravno onemogoči dve varnostni kopiji.

Se pravi, da če v EULI piše, da z nakupom igre postane firma lastnik moje bajte - to pravno zdrži? I don't think so. Pogodba ne more biti override zakonodaje. Ker bi to pomenilo, da je še nekdo, razen parlamenta, zakonodajno oblast. Je nima.

Zakon o avtorski in sorodnih pravicah dovoljuje le kopiranje, ki je nujen korak pri uporabi programske opreme, če ima seveda uporabnik sklenjeno licenčno pogodbo. Vsako drugo kopiranje že predstavlja kršitev, razen če gre za izdelavo varnostne kopije.

Tole pravi BSA FAQ.

Zakonodaja:

Vsebinske omejitve avtorjevih pravic

114. člen

(1) Če ni v pogodbi drugače določeno, lahko zakoniti pridobitelj računalniškega programa izvrši dejanja iz 1. in 2. točke prejšnjega člena, vključno z odpravo napak, brez dovoljenja avtorja, če je to potrebno zaradi uporabe računalniškega programa v skladu z njegovim namenom.
(2) Upravičeni uporabnik računalniškega programa lahko brez dovoljenja avtorja reproducira največ dva varnostna primerka programa, če je to potrebno zaradi njegove uporabe.
(3) Upravičeni uporabnik primerka računalniškega programa lahko brez dovoljenja avtorja opazuje, proučuje ali testira delovanje programa zato, da dožene ideje in načela, ki so osnova kateremukoli elementu programa, če to stori pri njegovem nalaganju, prikazovanju, izvajanju, prenašanju ali shranjevanju, do katerih je upravičen.
(4) Za računalniške programe ne veljajo določbe tega zakona o pravici skesanja (20. člen) ter o privatnem ali drugem lastnem reproduciranju (37. do 39. člen in 50. člen). Računalniških programov ni mogoče javno posojati (36. člen), če ni s pogodbo z avtorjem drugače določeno.
(5) Pogodbena določila, ki so v nasprotju z drugim in tretjim odstavkom tega člena, so nična.


Tole je pa ZASP-UPB1

Če si pa kaj narobe razlagam, pa naj me kdo opozori na to.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Gavran ::

@ Matthai: vsaj zame je bolj kot "varnostne kopije" moteče dejstvo da M$ onemogoča moje ravnanje z zakonito pridobljeno lastnino. Lastnina je svetinja in jaz lahko s svojo konzolo delam kar hočem - barvam, lepim nalepke, vrtam, vgrajujem drug SW,... dokler s tem ne delam težav M$ serverju na katerega se povezujem. Nesprejemljivo se mi zdi, da mi nekdo omejuje funkcionalnost naprave, ki sem jo kupil in plačal. Razumel bi, da bi blokirali online igranje, če bi imel v pogonu ilegalni plošček (pustimo varnostne kopije), nesprejemljivo pa je da blokirajo izdelek z določeno serijsko številko na podlagi suma da sem uporabil (recimo) le pravico do varnostne kopije. Konzola po tehničnih specifikacijah omogoča online igro in tega ne smejo blokirati.
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

Mavrik ::

Zakaj ne smejo blokirati? Daj resno, povejte mi, kateri zakon pravi, da ne smejo oni odločati, kdo se lahko poveže na njihov servis in kdo ne?

Itak je za on-line servis, ki se hoče it neko tekmovalno igranje, edino logično, da se modificiranega hardwara/softwara ne pusti gor.
The truth is rarely pure and never simple.

Matevžk ::

Blokada uporabnikov z modificiranim firmwareom je edina pravilna in logična odločitev. Taki uporabniki lahko povzročijo težave strežniku in modifikacija jim morda omogoča nepošteno igranje.
Da pa originalen firmware ne omogoča igranja z varnostno kopijo, pa jaz vidim kot problem, to pa ja ...
lp, Matevžk

MrStein ::

Gavran:
Po ustavi. Kdo je M$, da mi bo to preprečeval?

Nekdo z več denarja in moči, kot avtor ustave, ki jo omenjaš.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Pithlit ::

M$ je s svojo potezo neupravičeno okrnil eno od bistvenih lastnosti konzole, ki jo tudi glasno oglašuje. In ponudbe iz reklam so obvezujoče po zakonodaji.

Po pravici povedano... so uporabniki prvi "poškodovali" svoje konzole. MS se upravičeno lahko izgovarja, da so uporabniki s tem škodili njihovemu servisu... ergo lahko povsem upraviče take uporabnike izloči iz sistema. MS NIKJER ne oglašuje možnosti modanja konzol. Z modanjem se uporabnik odreče določenim pravicam. Trenutno je to pravica do uporave Live servisa.

MS lahko, če tako želi, s svojega servisa "bena" kogarkoli in kadarkoli. To je njihova pravica. Če bodo "benali" preveč folka bodo šli pač v minus. Ampak to je njihova odločitev. Z "zmodanimi" avti se tudi ne smete kar tako voziti po cestah... ali pač?
Life is as complicated as we make it...

Pithlit ::

Konec koncev, če razbijem krožnik (ki me je seveda stal toliko in toliko), ali sem upravičen do varnostno kopije tega krožnika, seveda ne kr neki, ampak tako, ki bo enaka originalu?:D Da ali ne?

Po mojem je to bolj omejeno na software ne pa na hardware. Si predstavljaš varnostno kopijo avta... za vsak sluča... če ga razbiješ (ali pa kakega umetniškega dela vrednega par 10 miljonov evrov). Sicer pa, kdo ti brani izdelati varnostno kopijo vinilne plošče? Še celo iz čokolade jo lahko narediš... >:D
Life is as complicated as we make it...

Looooooka ::

O lej eni tle majo clo pamet... Drugi jamrajo ker bojo oskodovani ker v 99% hocjo med modan x-box da lahka piratske kopije spilov zaganjajo(pa ne se tle finih delat).
Ce hocte gor laufat linux pol bogve zakaj ste sploh kupl zadevo.
Zadeva je simpl k pasulj. Microsoft je meu izgubo s konzolo... In ce je gor napisano res 20 dolarjev profita na konzolo se zmer ni nic. Oni dejansko kesh sluzjo s spili... In ce pogledamo kok miljonov v tiste halo bedarije in ostale spile mecejo pol je cist logicno da je treba pobenat vse, ki jim tle kradejo denar. Sj niso unicef, da bojo tle podpiral taka dejanja.
Bl zanimivo bi blo vedt ce grejo lahka te konzole nazaj gor ce se vrne star firmware. Al je zadeva permanent. Ker eni revezi so kupl ze modane xboxe in sami niso nic krivi za krsenje prejsnega lastnika.

Zgodovina sprememb…

  • polepsalo: gzibret ()

Mavrik ::

Ne. Na Live! se bena strojna številka konzole, ki od tega trenutka dalje postane neuporabna, ne glede na to, kaj po tistem ti delaš z njo. Prav tako so podatke očitno zbirali vse od izida Spring Updejta, saj so nekateri fasali ban tudi nekaj dni po tiste, ko se je ta novica pojavila in so že preflashali konzole nazaj.

Dejansko je Microsoft to "čistko" izpeljal precej kompetentno... najprej zbiranje podatkov, potem pa ban vseh naenkrat, tako da nihče ne uide. Bomo videli kakšen bo odgovor moderske skupnosti.
The truth is rarely pure and never simple.

antonija ::

MS nima pravice zahtevat od tebe da ti ne modas (soft ali hard) kozole ki si jo sam kupil (razen ce kje lokalna zakonodajo to dopusca). To, kdo lahko uporablja njihov Live! servis resda lahko izbirajo, ampak s tem se vedno ne smejo krsiti nobenih drugih zakonov in sem spadajo tudi zakoni ki scitijo potrosnika. S tem da dobijo modane konzole dozivljenski ban pa krsi svoje oglasevanje, kjer jasno oglasuje konzolo kot edino ki se zmore povezati na prej omenjeni servis. Ce nocejo backupov na Live!, prav. Naj zaznavajo backupe in banajo konzole ki imajo backupiran ploscek v drive-u. Ce tega ne morejo... tough luck. Po zakonu ne smejo banat tvoje konzole.

Razen ce nebi kdo rad videl da zdaj megakorporacije zacnejo pisat zakone, pa se policijo in sodisce naj prevzamejo, to bo spas:\
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Gavran ::

Nekateri bi očitno radi videli, da bi bil Bill Gates edini vladar tega sveta, brez ozira na demokratično izvoljene vlade in zakonodajo ki so jo te vlade sprejele. Meni gre pa na kozlanje...
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

Mavrik ::

Seveda lahko oni banajo tvojo konzolo. Oni lahko tvojo konzolo benajo tudi če se jim zdi, da si grd. Saj je _njihov_ servis. Nihče pa od tebe ne zahteva, da ne modificiraš konzole. Prav tako pa ti od njih ne moreš zahtevati, da ne poskusijo z samim designom konzole preprečiti tvojo modifikacijo.
The truth is rarely pure and never simple.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PS3 vs. XBOX 360 (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Konzole
110993322 (40065) XsenO
»

Xbox 360 poganja prve kopirane igre

Oddelek: Novice / Konzole
306497 (3036) metek
»

Microsoft začel vojno proti piratstvu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
8611118 (6687) Mavrik
»

X-box 360

Oddelek: Kaj kupiti
261772 (1359) LuGi
»

Prvi hack konzol nove generacije?

Oddelek: Novice / Konzole
194990 (3260) antonija

Več podobnih tem