» »

[SourceForge Gallery 2] MySql Client Problem

[SourceForge Gallery 2] MySql Client Problem

greentech ::

Hočem si inštalirat Gallery2. Če ima kdo kake izkušnje s tem bi prosil za pomoč.

Zatakne se mi pri 5.koraku. Database Setup. Podatki, ki sem jih vnesel so pravilni. Bazo sem tudi kreiral. Vendar zgleda je neka težava z verzijo MySql. Imam inštalirano najnovejšo verzijo- 5.0.

Opis težave:

Unable to connect to database with the information provided.


We received the following database related errors:

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Client does not support authentication protocol requested by server; consider upgrading MySQL client in c:\inetpub\wwwroot\net\knd\gallery2\lib\adodb\drivers\adodb-mysql.inc.php on line 366
localhost: Client does not support authentication protocol requested by server; consider upgrading MySQL

Šel sem gledat v navedeno datoteko, vendar v vrstici 366 ni nič kar bi se nanašalo na mysql verzijo.

Za pomoč se že vnaprej zahvaljujem.

Grega

Klemzz ::

si tam izbrau da imaš mysql 4 ali novejšo? jst imam to in nisem imeu nobenih problemov z inštalacijo :\

klik

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Klemzz ()

greentech ::

pri inštalaciji imaš možnost da izbereš MySQL (v3.23.34 or never). To sem izbral.

Ravnokar sem poskusil inštalirat phpBB2 forum in mi je javlo isto oz. podobno napako. Zgleda je nekaj narobe z mojim MySql serverjem .Ima kdo kakšno idejo kaj bi to lahko bilo?

Hvala in LP

Klemzz ::

probaj še enkrat mysql naložit... drugač pa nevem...

McAjvar ::

Eno zelo hitro Googlanje vrne tole: Mysql.com: Client does not support authentication protocol. Razlozeno je, zakaj ta napaka in kako si lahko pomagas.
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev Apache serverja s podporo za PHP in MySQL (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Izdelava spletišč
322251304 (25969) miko22
»

napaka pri instalaciji foruma

Oddelek: Izdelava spletišč
81381 (1211) no_use4
»

mysql baza in phpMyAdmin error

Oddelek: Operacijski sistemi
92203 (2098) jype
»

mysql in php

Oddelek: Izdelava spletišč
71351 (1272) Samurai-
»

ASP in direktni query v MySQL

Oddelek: Programiranje
101690 (1584) BBB

Več podobnih tem