» »

mysql baza in phpMyAdmin error

mysql baza in phpMyAdmin error

Morph3us ::

Nalozil sem si appserv in vse lepo nastimal, nato pa sem hotel nastimati v config.inc.php (za phpmyadmin) geslo in uporabnisko ime....namesto root.....in mi je vrgl vn sledeco napako.....sicer razumem opozorilo ampak nevem kaj naredt...ker protokol sm preveru pa bi mogu bit kul....kksna ideja kaj bi lah blo

napaka je takale:

#1251 - Client does not support authentication protocol requested by server; consider upgrading MySQL client

?

CCfly ::

Mogoče je kakšna stara verzija MySQL-a ali pa phpMyAdmina.
Si poskusil s prijavo prek mysql orodja ?
npr.: mysql -u root -p -D mysql
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Morph3us ::

ja z root gre....normalno sma to ni kul ker ni gesla ane....pol pa k nastimam recmo k sm instalu appserv sm nastimu pass pa username...pa pol lahko tut iz phpmyadmina upravlas privilegije.....pa sm jih nastimu....porihtu config.inc pa tole spet fasem

jah zdej da ni verzija mysql prava mi bi blo cudn ker je pac to komplet vse skp phpmyadmin in mysql skp...v appserv notr....tko da bi mogl delat....??

CCfly ::

Prosim piši malo lepše saj kakšna pika in odstavek olajšata branje.

phpmyadmin-a ne poznam vendar poskusi tole:
mysql -u root -p -D mysql
select * from user;

Če ima myAdmin svojega uporabnika:
mysql -u myadminuser -p -D mysql

Geslo lahko spremeniš tako:
set password for 'myadminuser'@'localhost'=PASSWORD('geslo');
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Morph3us ::

No se bom pri pisavi bolj potrudil

To kar si napisal naj bi bilo za spreminjanje passworda mar ne, ampak to ni to kar bi potreboval.
Ugotovil sem da mysql laufa pod privzetimi nastavitvami in naj bi bila zato vzspostavljena udorom. Menim da bi moral najprej na mysql porihtata, da bi se zaganjal kot npr. rename@localhost ne pa tako kot zdaj pod root@localhost in sele nato bi lahko dodal v phpMyAdmin config.inc username in pass.

Ce moja trditev drzi moram sedaj spremenit nastavitve mysqla (naredt novega uporabnika?) vendar nevem ne ukazev ne nacina kako to naredit.:\ Mogoce kksna pomoc?

CCfly ::

mysql teče pod svojim uporabniškim računom, ne pod rootom. Tudi če imaš namestitev za windowse, je pri namestitvi privzeta nastavitev, da je dostop do baze dovoljen le z lokalne mašine.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Morph3us ::

Aha....sam se vseeno lahko nekdo preko spleta spreminja ker pac preko phpmyadmina dostopa do upravljanja.....

no ja torej ma svoj uporabnisški račun ki ga jest nastimam vsakic ko instaliram mysql oz ga namestim.....ampak le to gelso ne deluje....in mi deluje samo pod privzetim root....in to mi ni jasn.....

v phpmyadminu mi opozarja takole (predn porihtam config)

"Konfiguracijska datoteka vsebuje nastavitve (uporabnik root brez gesla), ki odgovarjajo privzetemu privlegiranemu računu MySQLa. MySQL strežnik teče s privzetimi nastavitvami, zato je izpostavljen vdorom. Čimprej odpravite ti dve varnostni luknji.
The mbstring PHP extension was not found and you seem to be using multibyte charset. Without mbstring extension phpMyAdmin is unable to split strings correctly and it may result in unexpected results."

torej kaj lah nardim

CCfly ::

Aha....sam se vseeno lahko nekdo preko spleta spreminja ker pac preko phpmyadmina dostopa do upravljanja.....
Ker phpMyAdmin dostopa do baze, kot če bi bil ti prijavljen na lokalni mašini.

"Konfiguracijska datoteka vsebuje nastavitve (uporabnik root brez gesla), ki odgovarjajo privzetemu privlegiranemu računu MySQLa. MySQL strežnik teče s privzetimi nastavitvami, zato je izpostavljen vdorom. Čimprej odpravite ti dve varnostni luknji.

mysql -u root -p -D mysql
set password for 'root'@'localhost'=PASSWORD('geslo');

The mbstring PHP extension was not found and you seem to be using multibyte charset. Without mbstring extension phpMyAdmin is unable to split strings correctly and it may result in unexpected results."
PHP mora biti preveden s podporo za mbstring (na žalost ne gre prek extensionov). Povej malo več, kateri OS imaš, katero verzijo PHP-ja ?
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Morph3us ::

to naj bi pisal u mysql konzolo ane....sam zadeva ne funkcionira....

uporablam pa winXP (ker zaenkrat sam sporbavam)....in pa PHP 4.3.10

jype ::

Ma, fino bi bilo, ce bi kdo kdaj prebral navodila. Ne vem kje imas na Windows my.cnf datoteko, ampak not moras napisat tole:

[mysqld]
old-passwords

In potem bo slo.

Gre za to, da imas nov MySQL streznik, pa stare knjiznice za povezavo z MySQL. Druga moznost je, da prevedes PHP z isto verzijo MySQL knjiznic, kot je tvoj MySQL streznik.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev Apache serverja s podporo za PHP in MySQL (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Izdelava spletišč
322245720 (20385) miko22
»

[C#] mysql povezava

Oddelek: Programiranje
132050 (1791) Miko55
»

MySQL in czs

Oddelek: Izdelava spletišč
423501 (2591) krho
»

phpmyadmin ????

Oddelek: Izdelava spletišč
131711 (1480) Doman
»

Dodajanje .sql datoteke v Mysql bazo!

Oddelek: Izdelava spletišč
141261 (1048) Nox

Več podobnih tem