» »

ASP in direktni query v MySQL

ASP in direktni query v MySQL

Labsy ::

Zadnjič sem se pogovarjal z enim ASP programerjem o hitrosti ASP skripte, ki dela QUERY-je v MySQL bazo. Pa je tip tolkel preko MySQL in zagovarjal 1000-krat boljši MS-SQL server.

Vendar, jest delam v PHP-ju in mi je šist isti drek, al se konektam na MySQL ali na MS-SQL, ista hitrost.

ZANIMA ME PA
ali se da z ASP/VB tko simpl, kot s PHP-jem, direktno povezat v bazo MySQL, torej brez ODBC-ja?
Recimo, v PHP je to tko simpl:

mysql_connect($dbhost,$dbuser,$dbpass);
mysql_select_db ($dbase);


Pol pa sam QUERY nardim s SELECT stavkom. Zadeva je velik hitrejša, kot prek ODBC.
No, a se da tole tut v ASP skriptah nardit?

kopernik ::

Mah, ne moreš primerjati komercialnih baz (oracle, db2, mssql) z mysql. Toda, za manjše zadeve je mysql čist spodobna baza, pa še zastonj je. Jaz sem jo že večkrat uporabljal in nikoli nisem imel problemov. Se mi tudi zdi, da je kar hitra.

Tist za ASP ti pa ne znam odgovoriti, ker z ASPji še nikoli nisem delal.

arch5 ::

probi s temle



strConnection ={mySQL};Server=db1.database. com;Port=3306;Option=131072;Stmt=;Database=mydb;Ui
d=myUsername;Pwd=myPassword

Set adoConn = Server.CreateObject("ADODB.Connection")

adoConn.Open strConnection

strQuery = "SELECT * FROM your_table;"
Set RecordSet = adoConn.Execute(strQuery)



pa nameščem moraš imeti ODBC driver za mySQL , brez ne bo šlo. PHP se zna že sam posebi pogovarjat z MySQLom.

darh ::

what a fucked up syntax... >:D
Excuses are useless! Results are priceless!

Fim ::

Lahko poskusiš tudi takole:

- Najprej si instaliraj ODBC connector za mySQL
(http://www.mysql.com/downloads/api-myod...

- Kreiraj si prazno tekstno datoteko s končnico udl
- 2x klikni na to datoteko in za Privider-ja izberi Microsoft OLE DB Provider for ODBC Drivers. V nadaljnem dialogu izberi pravi ODBC (za tvojo bazo), ......

- V ASP-u pa narediš tole:
strConnect = "File Name=" & server.MapPath("Tvoj.udl")

Set DataConn = Server.CreateObject("ADODB.Connection")
DataConn.open strConnect

sql = "SELECT ......."

Set myRS = Server.CreateObject("ADODB.Recordset")
myRS.Open sql, DataConn, 3, 1

If myRS.eof Then .......
.
.
.

Nekaj podobnega kot je napisal že arch5 vendar ne zakodiraš poti do podatkov ampak jo lahko vedno spremeniš v udl datoteki ..... Bolj flexibilno drugače pa enako.:)
Če ne želiš uporabljati udl pa lahko samo generiraš string in ga prekopiraš v kodo. Ko nastaviš vse parametre si datoteko oglej s txt editorjem.

PS
Zadeve nisem sprobal z mySQL, ker ga nimam instaliranega. Ta način uporabljam za dostop do Acc baze in MS SQL Server a bi moralo delovati tudi na mySQL .....

Labsy ::

Ja, tenx...

...sam to je še zmeri prek ODBC-ja. :\
Mene je matral to, k vidm, da so QUREY-ji počasni, čim pride nad 300 uporabnikov na minuto. Ker se - recimo - meni na MySQL pri 300 al pa 1000 qureyjih na minuto obnaša čist isto, sem v kombinaciji ASP-MySQL krivdo zvalil na ODBC. Zato me je zanimal, al zna ASP že sam po sebi delat z MySQL al pa MS-SQL bazami 8-)

Glede primerjav pa...
MySQL je definitivno najhitrejša baza, tudi pri srednje visoki obremenitvi. Recimo, testi so potekali na strani, ki je imela 150.000-200.000 uporabnikov na dan, vsak uporabnik pa je pregledoval in vnašal nove podatke. MySQL po večdnevnem testiranju tudi po več milijonih QURYjev ni naredil ene same napake, niti se mu ni poznalo pri hitrosti.
Komercialne baze pa imajo na račun malo nižje hitrosti veliko večjo integriteto podatkov, shranjujejo se transakcije ipd, tko da so v primerjavi z MySQL precej bolj stabilne in robustne. Vendar je to že domena poslovnih uporabnikov, ki baze ne uporabljajo za shranjevanje kakšnih klepetov, forumov, ipd, ampak gre za občutljive podatke, denarne transakcije ipd. Jasno, tu je pa denar :D

pivmik ::

kakšen dodaten advanced logging se pa le da vključti tudi v mysqlu...
LP, Gregor GRE^

OwcA ::

Vrži oko ali dve še na PostgreSQL. Zadevščina po zmožnostih ne zaostaja kaj dosti za "komercialnimi rešitvami".
Otroška radovednost - gonilo napredka.

pivmik ::

... ne dela pa na Windowsih.
LP, Gregor GRE^

Ziga Dolhar ::

Kako da ne? Afaik stvar deluje preko cygwina, podobno kot mysql. (Le, da mysql setup že sam nastavi cygwin). Popravi me, če se motim.
https://dolhar.si/

BBB ::

Kolikor sem nekje prebral, je prednost MySQL-a v hitrosti v tem, da podatkov ne obravnava relacijsko - relacijske podatkovne baze imajo relacije med podatki v razlicnih tabelah, ob spremembah podatkov pa same preverijo kosistencnost teh relacij in pripadajocih podatkov. Tega pa MySQL nima, sploh se nisem slisal, da bi imel kaj opravka z relacijami - zagotavljanje konsistence je izkljucno v programerjevih rokah.

Ce to ni res, naj me kdo popravi in mi stvar lepo pojasni.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

asp+access problem

Oddelek: Izdelava spletišč
8983 (914) appz
»

asp problem - noce updejtat baze

Oddelek: Izdelava spletišč
6861 (804) AglioAlio
»

Kako do podatka v queryu iz VisualBasicScripta (VBA) v accessu?

Oddelek: Programiranje
112052 (1937) Fim
»

MySQL in Visual Basic

Oddelek: Programiranje
111757 (1559) krho
»

kako do mysql v win2k z IIS?

Oddelek: Programiranje
121573 (1430) webblod

Več podobnih tem