» »

LCD TV namesto LCD monitorja?

LCD TV namesto LCD monitorja?

damirez ::

Ker sem videl da kar nekaj proizvajalcev ponuja PCje za v "dnevno sobo".
Sem pomislil, kaj če bi tudi jaz zamenjal monitor za kakšen TV v mislih sem imel http://www.bof.si/sl/product.cp2?guid=8...

Mel bi ga za igranje iger, kot za čisto običajno surfanje po netu in ostale stvari, mogoče tud kdaj kaj napisal v wordu skratka zamenjal bi ga za monitor. Monitor in Tv ne prideta v poštev ker morm najprej prodat monitor, ker ni dinarčkov, a kdo kup samsung 940bf? :)

Po moji kmečki logiki bi morala zadeva biti čisto vredu, ker resolucija ni tako visoka ekran je pa velik, bi ikone morale biti dosti velike in črke ter ostal stuff.
Glede na to da folka surfa po netu z xboxom zakaj pa ne s kompom?

So potem kašni drajverji za PC za ta TV? Ker nikjer nism videl v igri da bi se dalo nastavit resolucijo na 1366x768, kako bo zadeva delovala v ne-nativni resoluciji?
  • spremenil: damirez ()

damirez ::

Btw kr eni presledki so tm vmes katerih nism mogu popravit.

Izi ::

Načeloma se da uporabiti LCD TV kot monitor, ampak pojavi se par problemov, ki vse postavijo vprašanje smiselnosti takega početja.
Govorim samo za HDTV (HD Ready in Full HD), ostalo ne pride v poštev.

Plusi:
+ Večji zaslon

Minusi:
- kvaliteta slike je slabša na LCD TV-jih kot na LCD monitorjih
- LCD TV je zaradi velikosti v povprečju dražji kot LCD monitor
- LCD TV nima DVI vhoda za priklop računalnika (imajo HDMI vhod), zato rabiš poseben kabel, ki ni poceni.
- Vsi LCD TV tako, kot vsi TV-ji, odrežejo nekaj centimetrov slike na vseh štirih robovih. Samo na dražjih modelih (ponavadi samo na FullHD TV) se da vklopiti funkcijo za prikaz celotne resolucije brez rezanja.
- Kot na vseh LCD-jih, lahko uporabljaš samo eno resolucijo (nativno), če hočeš imeti ostro sliko. LCD TV mora biti HD Ready in podpira 1280 x 720 resolucijo, ali pa Full HD in podpira dve resolucije in sicer 1920 x 1080 in tudi 1280 x 720 resolucijo, druge resolucije pozabi.

Ne rabiš pa nobenih posebnih driverjev. Najnovejši grafični driverji (pri Nvidiji od verzije 100.00 naprej) omogočajo priklop HDTV. Samo izbereš, da uporabljaš HDTV in ti ponudi na izbiro naslednje resolucije:
3 HDTV resolucije: 1080p, 1080i, 720p
in 1 EDTV resolucija: 480p

Najnovejše grafične kartice pa imajo že HDMI izhod, da je priklop na HDTV-je še lažji.

damirez ::

Hvala za dober odgovor. Ampak sem opazil da nobena stvar ne minusov ne moti, edino to rezanje slike? Kaj je to in kako zgleda, zakaj do tega pride?

Izi ::

Ja a še nisi opazil, da vsi televizorji sliko okoli in okoli odrežejo za okoli 2 centimetra?
Brez izjeme sliko režejo tudi LCDji.
To iz preprostega razloga, ker je živa TV slika, ki nam jo pošiljajo operaterji na robovih močno popačena.
Na levi ali desni strani slika nikoli ne gre do konca, na koncu pa so vedno kakšne raznobarvne črte, na spodnjem robu pa je sploh polno motenj, ker je v spodnjih nekaj vrst vključen tudi teletext.
Pri CRT TV-jih je poleg rezanja še dodatnih nekaj centimetrov slike skrite za ohišjem, tako, da na CRT-jih vidiš v povprečju kar okoli 6% do 10% manj slike.
Na LCD TV-jih in plazmah pa je mislim da standard, da režejo okoli 2% slike na vsakem robu, kar je po celotni dolžini okoli 4% manj slike.

Če pa gor priklopiš računalnik, pa vse skupaj postane problem, saj če ti manjka 2% slike okoli in okoli pomeni, da sploh ne vidiš spodnjega menija v Windows in tudi zapiranje oknov, ki so raztegnjeni čez cel ekran je problematično, ker je kvadratek za zapiranje v zgornjem desnem kotu že izven vidnega polja.
Pri nekaterih starejših LCD TV-jih vem, da se nikakor ne da prikazati celotne slike.
Imajo pa novejši LCD TV-ji vsi po vrsti funkcijo, da iz "Normal" slike, preklopiš v "Full pixel" sliko ali kaj podobnega in tako dobiš na ekran celotno sliko, ravno tako, kot je v navadi pri monitorjih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

All ::

kabel dvi -> hdmi 5 m, ne košta dost več k 10€...kuplejno preverjeno..brez pripomb
KLIK
pri digitalnem PC vhodu ne odreže slike prou nič. enako ne pri analognem računalniškem monitorju
je sicer en drug problrm usaj pr men...desnih nekaj pixlov ne pokrije slika...se prav je mal roba...miška pa se vidi na tistem delu..tko da to je prej problem gonilnikov grafične kartice (nvidia, za ati ne vem)
no pa še en problem...če mam lcd naspavlen samo za predvajanje celozaskonskega videa, mam probleme z filni ki so v formatu 16/9......mogoče kdo ve ker dodtek uporablat? ...fdd shov in divxg400 mi ne pomagata kej dost.

MarkoMan ::

Ne razumem zakaj naj pozabim vse resulucije razn 1280 x 720 resolucijo???

Men dela cist fletn na 1360×768 (tm nekje):)
vsak zacetek in zacetnik je tezek

Lucas ::

Zadeva čist lepo dela, in nobenega rezanja robov ni.
Priključeno je DVI>DVI, 1280×768 na 6600GT extreme. Dela!


:D
I was here...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Senitel ()

damirez ::

Ok pol je rob prek DVIja al ne? Antene ne bom mel gor na TVju, samo komp.

Kaj pa resolucija 1366x768 so večinoma vse televizije a ni potem slika rahko popačena na 1280x720 resoluciji, ker to ni nativna?

glinik ::

Kakšno pa imate kvaliteto slike, ker ... to je zanimiva reč :)

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

tina-n-robi ::

pri men je slika na LCD TV v redu, priporočam , ni nobenega rezanja robov

lp

MarkoMan ::

Js sm do zdej gledal samo filme in je blo super (naveza radeon 9250 - lg 32l2er(nevem na pamet)). rgb oz. analogni. Je pa res da mal poreze robove, sam mene osebno to ne moti.

edit: tut priporocam.
vsak zacetek in zacetnik je tezek

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MarkoMan ()

Klemzz ::

Jst mam tut LCD TV 32" Samsunga...Mam prek vga kabla in slike nikjer ne poreže zato nevem od kje vam to :\

glinik ::

Torej bi se lahko tak TV z lahkoto uporabljal namesto LCd monitorja? Kaj pravite na to, ker je cena teh LCD TVjev glede na velikost resssssss ugodna!

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Kajtimar ::

No, ni glih tako strašno ugodna če gledaš full hd modele....

LCD TV npr. Samsung 46' = 55 euro na inch
MONITOR Samsung 20' = 14 euro na inch

V bistvu tv skoraj 4krat dražji na inch.:D

To da teoretično poreže tv poreže robove je dejstvo, zgleda pa da so nekateri tv že tako pametni da režejo oz. ne režejo sliko glede na to od kje dobijo signal (prek hdmi tj. ne reže, prek tunerja pa).

MarkoMan ::

tv lcd - lg 32l2er 18.8eu na inch

NEC 21" LCD monitor SpectraView 2180 - 99eu na inch

>:D ja statistika je res zanimiva rec>:D
vsak zacetek in zacetnik je tezek

XS!D3 ::

Nevem zdej kokr sem jst dozdej vidu LCD TV-je še noben ni rezu slike, namreč LCD TV-ji so itak narjeni na osnovi računalniških monitorjev, kako in kaj reže je vrjetno bolj odvisno od Tunerja, nism pa še vidu da bi ker odrezu sliko, ki pride iz VGA al pa DVI ozeroma HDMI(ne rečem da noben tega ne dela, vendar nism dozdej še tazga vidu, najbolš sporbat pred nakupom), razn če ne uklopš kšnga zoma al pa kej.
Drgač ma stric enga mal starejša Benq-ja pa ma DVI in VGA, ter nč ne reže robov, frend ma eno Sony Bravio 30" ma VGA pa HDMI, pa tud nč ne reže, doma mamo Sony X serijo z HDMI, VGA (Full HD), pa tud nč ne odreže.
Drgač ni res da LCD TV-ji nimajo DVI izhoda, jih ma kr neki, pol če druzga na ma HDMI(kot je blo že omenjeno, ma pa večina novejših ponavad sam HDMI brez DVI če ma že digitaln izhod), k je itak isto sam taprav kabl rabš, al ma pa vsaj VGA tko da ni problem. Kar se pa tiče mojga mnenja LCD TV-ja za normalno PC uporabo, pa mislm da če ma resolucijo 1366*768(ali manj) in pa 30" al več zadeva ni ql, ker so pike velke in ko si blizu so to kr vid, sm sprobu 1366*768 32" na mizi, pa sej drgač ne da neb bla tko vredu slika, sam pike so prevelke in ni to to, pri špilih se to sicer tok ne pozna, morš pa bit dost oddaljen, ker drugač na 30/32" niti nemorš ceuga ekrana orng vidt da se skoncentriraš na špil. Je pa zakon špilat drgač na 30 colarju, k maš vse tko lepo velko pred sabo.
Če bi meu keš bi nabavu Dell 30" LCD al pa vsaj 24", če druzga ne pa kšnga 20/22" LCD za neko razumno ceno.

damirez ::

Se pravi bo to zame, jaz itak ne maram previsoke resolucije zakoj bi mel 19" monitor 1024x768 resolucijo.
Zdej morm samo še prodat monitor da si kupim LCD tv.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

xbox 360 na LCD

Oddelek: Konzole
274588 (2754) syti
»

Full HD TV (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Zvok in slika
942117321 (34308) Kovalchuk
»

LCD TV - monitor

Oddelek: Kaj kupiti
102089 (1688) Venturer
»

best buy LCD TV sprejemnik

Oddelek: Kaj kupiti
253010 (2316) Zako
»

1366x768 LCD TV-ji > WTF?!?

Oddelek: Zvok in slika
81278 (986) CaqKa

Več podobnih tem