» »

cd audio sumi?!?

cd audio sumi?!?

sifu ::

kupu sem teac-a 24/10/40

najprej sem zapeku en cd poln mp3-jev..in vsi so delal ok...

potem sem se odlocu posnet audio cd...
posneu sem 17 komadov brez problema...ko pa sem probral vstaviti cd v moj cd player...ni delal....hmmm kaj je pa zdaj to??!? odlocim se da ugasnem racunalnik in zadeva spila brez problema....

torej zanima me kaksne so kaj vase izkusnje s tem pojavom in kaj v takem primeru narest...a se da kako drugace posnet zadevo da ne bi bla odvisna od delovanja bliznjega racunalnika...ker ostali audio cd-ji mi delajo medtem ko je racunalnik prizgan...

2 zelo pomembno vprasanje pa je:
poslusam potem ta audio cd in vse je ok...zvok je totalno cist....in tko pridem do 10-tega komada ko zaslisim majhen sum...in cedalje grem proti koncu cd-ja..vecji je sum in pri zdanjem komadu ze skoraj sam se sum...kar valda ni dobr...cd stran

uporabiu sem cd-je MMORE 750Mb

zanima me a je kaj narobe z mojim pekacem ali s cd mediji???

3 stvar ki me zanima je pa tale:
seveda se sprobal pect cd-je z maksimalno hitrostjo..torej 24x...vendar mi zadeva pece ene 10-15 minut..a je to mogoce zaradi tega ker mora se vmes pretvarjat mp3-je??! al je to lahko zaradi moje pocasne masine? je pa pentium 166

ali je mogoce zarad tega k skos uporablja burnproof??!?

upam da mi lahko nekdo odgovori na vsa tri vprasanja

hvala

Pisk ::

Ti to resno al se sam mal hecas?
Ti bom jaz enkrat zapiskal!!!!!!!!!

sifu ::

resno..ni heca....zdej sem se nekaj ugotovu glede tistih sumov.....ko predvajam audio cd na racunalniku, sumov sploh ni.....edino ce predvajam na cd playerju...potem so sumi in to sele po 10-tem komadu naprej cedalje vecji

hmm?!?!

Gandalfar ::

misilm, da si malo zamesal stvari.

Racunalnik ti verjetno moti cd enoto zaradi raznih elektrostaticnih motenj vendar ti tega do sedaj se nisi opazil ali pa si uporabljal cdje, ki so bili dobro posneti.

Glede suma na cdju pa mislim, da imas ti slabo posnet cd. Ne pravim, da imas writer slab, ker to ni vendar pa imas verjetno slabsi audio-cd predvajalnik oz. ne slabsi ampak navaden. Ti pa nimajo tako dobrega laserja kakor tvoj cdrom pogon v racunalniku in imajo zato tezave pri branju tvojega cdja.

Verjetno ves kako burn-proof tehnologija deluje. Na p166 se mora IMHO kar velikokrat ustvavit ce direktno iz mp3jev delas. Kar pomeni veliko razlicnih luknjic na cdju, ki verjetno zanimivo (sumenje) vplivajo na audio predvajalnik.

Poskusi mp3jev predhodno spremeniti v .wav datoteke in vse skupaj posneti pri znatno nizji hitrosti.

---- meni se zdi, da je tako vendar ni nujno! ---

sifu ::

ugotovu sem naslednje...moj cd player na radiu sucks...kokr sem premikal radio tko so se pojavlja sumi...tko da glede sumov je kriv radio...nimam pojma kako se to med sabo pleteta racunalnik pa radio...

zanima me drugo...
ko snemam cd-je z nerotom..so tam spodaj procenti za buffer...zanima me kaj se zgodi ko te procenti padejo na 0%...ker men se to skos dogaja...postopoma padejo na 0% potem se spet dvignejo do 100% v hipu in spet pocasi padajo....

zanima me kaj nardi burnproof v tem primeru in ali je za to kriv moj disk al procesor, ki ni zmozen tako hitrega prenosa....zanimivo je to da te procenti padajo isto pa ce snemam z 24x hitrostjo ali pa z 4x hitrostjo...torej ni razlike..edina razlika je seveda v casu pecenja

8-O

AngelOfDeath ::

nisi nacedel konfiguracije abaka.:)

Mimogrede MMore cd-ji SUUUUUUUUUCKS!!!!!!!!;((

chucki ::

+ teac sux!
10tem je blo v 1tednu o teacih!
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Han ::

Navadni Pentiumi so absolutno prepočasni za hitro dekodiranje MP3, zato ti buffer neprestano niha. Svetujem ti, da narediš najprej sliko (image) plošče na trdi disk (v Neru izbereš Image Recorder) in šele potem posnameš zadevo na CDR pri tisti hitrosti, kjer buffer ne niha. Če imaš dovolj hiter disk, bo šlo s 24x, drugače pa snemaj s 16x ali manj.

Ko pečki zmanjka medpomnilnika (buffer), BURN-Proof snemanje začasno ustavi (izklopi laser) in nadaljuje šele, ko se medpomnilnik spet napolni. Na tistem mestu plošče, kjer se je to zgodilo, ostane mikronsko majhna vrzel, katero solidno izdelani predvajalniki enostavno prezrejo...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Hi-Fi] - Debata: original CD vs CD-R (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
10110775 (8171) Quikee
»

Teac vs Liteon

Oddelek: Strojna oprema
241267 (972) Caligula
»

Kopija CDja slabša od originala (AUDIO cd) (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
595669 (4475) Trancedeejay
»

S kakšno hitrostjo pečti audio CDje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
526670 (5584) City
»

Kako posneti glasbene CD-je

Oddelek: Zvok in slika
293912 (3542) SpiDEr8

Več podobnih tem