» »

Teac vs Liteon

Teac vs Liteon

Phoebus ::

Ko gledam druge poste vidim da vas večina odsvetuje teacove pečke in priporoča liteone, seveda me pa zanima zakaj.

Imam 2. pečko, imel sem NEC in Philips. Ob NECu sem ostal brez kakšnega posebnega vtisa (niti + niti -), ob Philipsu sem bil totalno razočaran (tiste "serije" ki so se "en mičken" pregrevali in množično crkovali), zdaj imam pa Teac (24). Pa moram rečt da sem z njo izredno zadovoljen.
NAjbrž bi reku enako za katerokoli burnproof pečko, ampak po pravici, karkoli sem se lotil pečt je delalo vedno BP, v več kot dveh letih odkar jo imam nisem niti enega CDja zaj*, pa je bilo že ogromno CDjev zelo različnih firm.
In tudi 2 kolega imata teac (tudi 24) in sta oh in sploh zadovoljna.

Res je, da ne poznam tanovih (48, 52) modelov, ampak zanima me, zakaj vsi tako zelo odsvetujete Teaca in navijate za Liteona (ki mi, po pravici, zveni veliko bolj "noname" kot teac).

boštjan ::

znano je da je teac z novimi pogoni 48 in 52 zelo nazadoval,medtem ko so drugi postali boljši in cenejši,recimo lite-on,52X je zelo dober,pa tudi MSI 52x32X52 je dober pekač.Philips pa ni nikdar slovel kor dober pekač.

frenk ::

jest imam liteona52x24x52 in liteona52x32x52...snema zelo vredu, edin pri polni hitrosti zna biti malo glasen(52x24x52 za novejšo verzijo pa ne vem)...pa saj to je samo takrat ko snemaš:)

boštjan ::

tudi liteona52x32x52 je pri full speed glasen,kar pa je edini minus,ki sem ga sam opazil

Caligula ::

Ce hocete res tihega pol morte Samsunga sam je pa tak crap, da je hitro hitro zapustu mojo kisto takrat. Liteon rules. Poceni pa dober. Teac je 24kratnike se dobre delal. Te danasnji so pa bolj crap.

willson ::

lp!

se popolnoma strinjam Teac je podn - tko da se ga na siroko ogni in si nabav Lite-On-a.

p.s.: edin kar jim zamerm je (liteonu), da pri pecenju vecih cdjev zapored na x52 zadeva povzroca probleme - dela crc errorje!!! problem je bil ko se je zadeva prevec segrela
(in vrjemte to se full segreje) je firmware upocasnil pecenje, da ne bi skuru pekaca in tuki je "ponavad" prslo do crc errorja - tako da zacasna resitev je bila pecenje na x40 vsaj tok da modeli ne popravjo firmware...

Caligula ::

Jz sicer ne vem koliko jih je treba naenkrat spect, da se kaj takega pojavi-ker jaz jih vec kot 5 zapored nisem pekel mi je pa 5 komadov zapored poleti ob vrocini normalno na maximumu spekel. Eproformance. Ti CDji so se poceni pa res dobro. Mislim, da jih majo v Harveyu po 790 SIT 10 komadov (52) v tortici.

Grimlord ::

Lite-On 48x24x48 works fine... ;)
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

Dr_M ::

zelo fino je ce mas 2 pecice :) samo jest ce pecem na obeh na1x lohk pecem samo z 16x z usako. morm se 1 ide kontroler kupt, da mal porazdelim zadeve. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

pitarda ::

Uporabljam TEAC-a 52X, pa ni blo nobenih težav,... pa je tud že kar nekaj CD-jev sprekel in prepekel,...

OnTheMic ::

Vsi večinoma omenjate le hitrost in glasnost pri pečenju, mene pa zanima predvsem primerjava v kakovosti zapisa. Koliko vam kej errorjev naredi Lite-On in koliko Teac? A to kdaj preverjate, ko je CD že zapečen? Kaj mi pomaga v treh minutah "uspešno" spečen CD, če je potem tretjina podatkov neberljivih na večini CD-ROMov in CD-playerjev.
Sam imam Plextorja 40/12/40A in je zelo izbirčen pri firmah CD-jev (lahko bi rekel, da preveč izbirčen). Npr. TDK peče OK, pri čem drugem pa skoraj vedno pušča errorje za sabo. Zdej iščem kakšno manj izbirčno zadevo in izbiram med Teacom in Lite-Onom, nagibam pa se k Teacu, saj baje bolj kvalitetno peče audio CD-je, to pa mi je zelo pomembno. Torej, je tako ali ni tako? Dajte se malo razpisat še o kvaliteti zapisa, ne samo o hitrosti in glasnosti...

TNX, LP:D

Dr_M ::

ce hoces kvalitetno musko, pol je ksna yamaha obvezno...rablena seveda :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

OnTheMic ::

To se pa popolnoma strinjam s tabo, glede audio zapisa ga pa ni čez Yamaho. Sem imel nekoč Yamaho 8x4x24 SCSI, to se je peklo kot za stavo, nobenega errorja NIKDAR ne glede na firmo CD-jev. Samo kaj, ko so jih nehal izdelovat:O . Škoda, da si nisem lani nabavu Yamaha F1... Dr_M, morda veš, če se jih kje še da dobit v kakšni zakotni štacuni, morda tujina???

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OnTheMic ()

Dr_M ::

ne na zalost nevem kje bi se dal to dubit, ce bi vedu bi jo ze mel doma...poleg yamahe crw 3200 :) :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

boštjan ::

jaz pa imam yamaho 2200 in je glede muzike res zakon.kar pa sem na lite-onu speko pa tudi ni bilo slabo,le da audio CD ni dobro pečt nad 20X hitrostjo,ker pol ni berljiv v glasbenih stolpih

Caligula ::

Audio se nasploh pece pocasi. S cemerkoli . Je pac najbolje pocasi.

Ceprav kake MP3je po drugi strani sem jaz na Liteonu vecno pekel na 52kratni pa mi jih vsak noname MP3 player odlicno bere.
Audio pa tam do 16kratno hitrost.

Nekateri se danes pravijo, da se video pece z do 16kratno hitrostjo, ce hoces res kompatibilnost sam to je zame pretiravanje. Karkol tazga sm zapeku z Liteonom na ful je vse povsod takoj prebralo. Tud overburnane zadeve.

ghostkop ::

Frend ma Lite-On 40X, pa sm en dan preveru kok napak je naredu na CD, k ga je zasodu...250 napak pa zelo neberljiv, drugač na splošno nima težav,
moj TEAC pa tut ne dela nobenih.

OnTheMic ::

250 napak pa zelo neberljiv, drugač na splošno nima težav

A to zate niso težave, da je CD neberljiv?
Tvoj Teac pa praviš, da ne dela napak? Torej +1 točka za TEAC...
Katerega pa imaš? CD-W552?

LP:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OnTheMic ()

ganzi ::

lol

Jst z liteonom 52x32x52 nim nobenih težav, dela čist lepo ampak je res mal glasn..:\
LP

Frgazor ::

po mojih izkusnjah (sz dvema pekacema) nardi teac 48x precej cdjev neberljivih... z rw-ji je pa sploh skregan. liteon je pa odlicen, ceprav glasen.

Caligula ::

Matr a oglusite v tistih 2 minutah pa pol kokr pece pr najvisji hitrosti? :D

Das 9.000 SIT recmo za 52 kratenga pa ti bo ziher vse pekel odlicno!
Al pa 14.900 SIT za DVD combo pa bo prav tako odlicen.

Ce pa kolegu dela napake je pa mogoce defekten pogon, slabi mediji pa vprasanje, ce je kdaj updatal firmware.
Da ne omenjamo, da je mozno, da ma kabel v riti, disk nefragmentiran pa mu buffer underrrun vklaplja,.. skratka 1 pogon je premalo za resn oceno.

Liteon je bestbuy in pika. Samsungov pa se izogibajte. Mogoce so kako stvar z novejsimi firmwari resili ampak, ko sem ga mel sam sem ga hotel zabrisat cez okno.

boštjan ::

dobri so tudi MSI pekači 52x32x52.zelo dobra pečka,ni kaj.pa še cena je ista kot od lite-ona

kriko1 ::

Jst sm imu sprva teac-a (navaden cd-rom), ki je pa po enem letu crknu :O ). Sedaj pa imam liteona 52/32/52, ki se mi zdi super. Le nekega dne sm mislu da je neki narobe. Kupu sem Smartbuy Cd-je (52x deklarirana hitrost snemanja), ter jih začnem snemat. Posnamem prvega, zajeban (Čeprav cd-rom ni nič reku), nato po 6-ih cd-jih obupano nadgradim firmware, in probam speč še en par cd-jev. Isto. Pri branju napiše Data cyclic redudancy check error. Nato ojoj kupim cd-je od jokerja (v tortici) in jih vse zapečem z 52x brez problema. Čeprav potem sm kupu iste (le da so bli v škatlici), so mi delali iste probleme kot smartbuy. Seda uporabljam od Sony-ja, ter od nekega Giga- master sm še probu in so v redu!

schurda ::

OnTheMic: imam Teac pekač 4x4x32 in CD 32x. Pa sta res izbirčna.
Maxell: na daleč se ogni.
TDK: RW jih nekatere bere težko, CD pa ne. Eni pa delajo brez problemov.
Teac: ne vem ali so imeli slabo serijo ali kaj. precej jih ne dela.
Philips: NAJBOLJŠI! Po par letih nobene napake! Nikoli nobenih problemov, ne s pisanjem, ne z branjem
Müller: zaenkrat nobenih težav.
BASF (Emtec): tudi brez težav.
Traxdata: Če so zapisani kje drugje, ima CD težave.
Smartbuy: nimam problemov, je pa res, da jih še nisem proval 10.

Drugače pa nisem imel nobenih težav s pečico. Par sem jih uničil, ker nima burn proofa, ampak potem ko sem zaćel delati sliko na disk, ni bilo več težav.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: schurda ()

Caligula ::

Eproformance so poceni pa dobri.
PA tisti Rimaxi k so jih mel v HArveyu so se meni tud cisto dobro pekli na 48.

So pa Eproformance za Liteona ful fajn. 800 SIT Cake 10ih komadov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj NE kupiti!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1379558 (5882) jastreb
»

best buy pekac (kakovost/cena) po vasem (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
513850 (3230) krucymucy
»

Nujna izbira pekača! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
613987 (3247) Oblivion
»

Kateri CD-RW? Nujno!!!

Oddelek: Kaj kupiti
261478 (1137) Ajnstajn`
»

Lite on CDRW - problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
301821 (1328) jest10

Več podobnih tem