» »

Prevaranti na Bolhi

Prevaranti na Bolhi

def0r ::

Lightning17 je izjavil:

Ne se zanašat na pravi naslov. Jaz sem pred 7 tedni prodajal račun od igrice in mi je tip dal "pravilen naslov". Naslov, ki ga je povedal je obstajal, samo ni bil njegov. Jaz sem rekel, da denar nakaže prek PayPal, banke ali poštne nakaznice. On je rekel PayPal. Vse se zmeniva, rečem mu naj mi nakaže denar in mu jaz dam podatke od računa. Takrat je on začel filozofirat, da bo njegov brat plačal in da mi ne zaupa, zato bo nakazal šele ko mu dam podatke. Glede na to, da mi je dal "njegov" naslov, sem privolil v to. In seveda, jaz njemu dam account, on zamenja vse podatke in ignorira vsa nadaljnja sporočila na Skype. Loginal sem se v igrico z drugim računom in ga kontaktiral - ignore. Ko pa sem omenil policijo, se je pa prav hitro zbudil.
Prvi odgovor je bil - "hahaha a misliš da sem ti dal pravi naslov??? Nategnu sem te, sprijazni se s tem".
Nato sem mu omenil, da je za sabo pustil veliko sledi -> Skype IP, Ime in Priimek (točna podatka), Gmail IP,... in da bo to zadostovalo za prijavo na policijo.
Naslednje sporočilo od njega "a ti to resno misliš??? ti boš šel na policijo zaradi ene igrice?".
Odgovoril sem mu -> Da. Takoj jutri se bom sprehodil do policijske postaje.
Ustrašil se je in mi vrnil nazaj account.


Ceprav je vecinoma prodaja accountov za igre ilegalna:)

St235 ::

Od kje spet ta idiotizem? Kaj točno je ilegalnega pri prodaji accoutov? Lahko govorimo o kršenju pogojev uporabe igre ne pa o legalnosti. Dajte ljudje nehajte neumnosti prodajat vsakič ko imate pet minut.

ProGo ::

Lakotnik dežurni kolerik. 8-O

def0r ::

St235 je izjavil:

Od kje spet ta idiotizem? Kaj točno je ilegalnega pri prodaji accoutov? Lahko govorimo o kršenju pogojev uporabe igre ne pa o legalnosti. Dajte ljudje nehajte neumnosti prodajat vsakič ko imate pet minut.

Jah nekako ni neumnost ce ima pravico .. npr STEAM banati account v primeru prodaje druge osebe. Vecina digitalnih distributerjev programske opreme/licenc ima to. Bom raje zamenjal ilegalnost z ni dovoljeno.. dobro?

St235 ::

Nope, ker še vedno ne ločiš med tem kaj ni dovoljeno/ni legalno - ergo predstavlja kršitev pravnega reda in med tem kaj je zapisano v TOS ali EULA. In na podlagi tega vlečeš bedaste zaključke, da kršitev pravil uporabe kakorkoli vpliva na zgoraj opisano krajo. A ti resno misliš, da to ali si ti account uporabljal v skladu s določili TOS/EULA kakorkoli vpliva na to kako bi se obravnavala kraja accounta kot je opisana zgoraj?

francek1 ::

Pri ključkih mu moraš dokazat, da ni vedel, da gre za ponaredek, kar je pa zelo težko...tak pač je naš vrli pravni red. Ker možno je, da ded res ni vedel, da gre za fake.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Looooooka ::

Fino bi blo ce tisti, ki so vas nategnili napisete ob opisu izdelka se ceno...ker jaz se nisem videl izdelka na bolhi, ki ga ne bi mogel najti ceneje na ebayu....pa magar z drazbo. In za razliko od bolhe sem tam baje malce bolj "zavarovan" s strani ebaya in paypala.
Za par eurov recimo ni sans, da grem komurkoli nakazovat denar al pa placevat ob prevzemu...ob vseh teh zgodbah o opekah namesto izdelka :)

Avenger ::

Prodam nov LG NEXUS 4, ker ga ne potrebujem
zaradi nakupa novega telefona.
Telefon je bil v uporabi samo en dan.
Poškodb ali prask na telefonu ni.
Kupljen je bil tovarniško odklenjen. Nažalost sem med bežanjem pred policijo izgubil papirje.

Vsi zainteresirani za dodatne slike
ali preizkus aparata me kontaktirajte
preko bolhe.

Cena telefona je 130€.


WTF?????

oglas
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Goran's Blog ::

Avenger je izjavil:

Prodam nov LG NEXUS 4, ker ga ne potrebujem
zaradi nakupa novega telefona.
Telefon je bil v uporabi samo en dan.
Poškodb ali prask na telefonu ni.
Kupljen je bil tovarniško odklenjen. Nažalost sem med bežanjem pred policijo izgubil papirje.

Vsi zainteresirani za dodatne slike
ali preizkus aparata me kontaktirajte
preko bolhe.

Cena telefona je 130€.


WTF?????

oglas


Mogoče je narobe napisal... je mislil Ukraden je bil tovarniško odklenjen :D:D

dottor ::

Za papirje se pa zglasiš na PP Ljubljana :)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Magic1 ::

Ne mislit, da na temu forumu pa ni pacjentov:
Magic

BorutK-73 ::

Magic1 je izjavil:

Ne mislit, da na temu forumu pa ni pacjentov:


Samo ta pacient misli da je ta kartica res toliko vredna in bi ti jo poslal če mu plačaš 250€
Vredna je pa ravno 10€

Beaverdam ::

ta je tudi sumljiv 7950x2 za 35€, brezhibna
http://www.bolha.com/racunalnistvo/graf...

dzinks63 ::

Ne blatit ljudi kar tako počez. Zakaj ti je sumljiv in zakaj bi naj bil prevarant? Če je problem samo visoka cena, si izbral napačen oddelek, če že , bi moral pisati v : Predragi/smešni oglasi, pa še tukaj je zadeva dokaj sprejemljiva, cena je vedno stvar pogajanj.

Beaverdam ::

A ni ta grafična vredna dosti več? Pa če rečem, da je sumjliv to še ni blatenje.

moj post je bil obenem tudi vprašanje, ali tista grafična za 35€ deluje kot nateg.

Zgodovina sprememb…

AngelOfDeath ::

Beaverdam je izjavil:

A ni ta grafična vredna dosti več? Pa če rečem, da je sumjliv to še ni blatenje.

moj post je bil obenem tudi vprašanje, ali tista grafična za 35€ deluje kot nateg.



Po moje 7-8let stara grafična kartica ni vredna 35€, če pa se tebi zdi premalo pa jo kupi.
edit: Slovnica

dzinks63 ::

Cena glede na zmoglivosti je primerna, samo vprašanje, če je kdo pripravljen toliko dati za tako staro in zastarelo kartico z dx9.0c, PS/VS 3.0/3.0, OpenGL 2.0, kot sem že napisal, vse okoli cene je stvar dogovora in če nekoga kar počez označiš za sumljivega, ker se ti le nekaj tako zdi, je to blatenje in tvoj post v ničemer nič ne sprašuje, ampak konkretno obtožuje.

The Player ::

Spodaj omenjena oseba "trola" kako hoče izdelek, nato pa se izgovori, da paketa ne bo dvignil, ker je poštnina predraga (sam pa je rekel, da ne bo osebno prevzel paketa, zato se tudi odločil za pošto)

pazte se ga

Tadej Blažič
Framska ulica 4
2000 Maribor

klemenSLO ::

Na bolho sem dal oglas za samsunga i9000 za 64€ in mi je en odpisal v lepi angleščini :)


to me
Hello,


I so much appreciate your response to my earlier mail. and sorry
for the late reply, i am from Canada and i am highly interested in
making a fast purchase on your item and am going to pay you 150euro
for the item with the shipment cost via POST OFFICE, I will pay direct
to your Bank Account, so get back to me with your bank details to make
the payment, i'm buying this item for my Son who was Graduating from
Missionary School as Gift, which i have already promised to buy him
the item do you still have the Original Box? i will like to see the
attached picture of the item so that i can confirm the condition of
the item if possible, get back to me with your bank details for
instant payment...


And here is my Son address below:


Full Name:-Bobby Chris
Address:-7 Whittington street Asthon under lyne,
Post Code:-OL7 0PA
City:-Manchester.
Country: United Kingdom.


Awaiting for your mail along with the bank details for the payment.


A so sdej te mail scamerji že tko dobri al kaj ?
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

rogi2010 ::

Text je standarden, lahko se ponuca za vse, samo cifro popravi.
Napiš mu nazaj da ti je padu v wc skoljko, glih ko si mel drisko, pa da mu zato das popust.

mojca ::

Razmišljam in fantaziram ... a ne bi bilo lepo, če bi neka napredna (slovenska) banka omogočila generator "disposable" podatkov z vsem od osebnega imena, datuma rojstva, e-mail naslova, telefonske številke ... pa do "dejanskega" bančnega računa.

Bančni račun bi bil namenjen sledenju čudnih transakcij (dejansko bi bil "funkcionalen" TRR, ki bi omogočal prejemanje plačil, če bi dejansko kdo kaj nakazal, bi pa natančneje nadziral izvor plačil za sledenje kriminalcem). Na e-maile bi lahko prejemnik po želji odgovarjal ročno ali z umetno inteligenco (mislim, da je le-ta dandanes popolnoma zadovoljivo razvita, da bi omogočala masovno pogovarjanje s kakim milijonom Nigerijcev hkrati, po možnosti v stilu "scam the scammer").

Sims ::

Pozdravljeni,

bom pisal v tole temo, ker jih je že toliko. Scenarij je takšen. Kolega prodaja preko bolhe nek rabljen kaffe mašin. Oglasi se anglež, da bo kupil. Dogovor je tak. Anglež nakaže denar na njegov račun na banki in organizira prevoz. Kolega celi happy kako je to varno.

Torej, zdi se mi sila neverjetno, da bo nek anglež kupoval rabljen kaffe mašin preko bolhe(v bistvu sem prepričan, da gre za nateg). Torej. Kakšen nadalen scenarij lahko kolega pričakuje?

Hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sims ()

hojnikb ::

Prevarant. Povej kolegu, naj ga enostavno ignorira.
#brezpodpisa

Sims ::

Da, sem mu rekel, pa ne posluša preveč. Celo prepričan je, da je tale anglež oglas videl preko googla in tako prišel do njega ... Skratka, tale vaša mnenja bom mu pokazal. Potem pa se naj odloči, kaj bo naredil. Pač ni mi vseeno zanj.

hojnikb ::

Lahko pa gre skozi deal in se nauči drago lekcijo :)
#brezpodpisa

Aston_11 ::

Lahko pa spremlja sosednjo temo o preklicu SEPA plačila.

Sims ::

Temo sem videl, nisem je pa prebral v celoti ... grem čekirat. Hvala ...

first_line ::

Pusti na miru tega tvojega kolega, si nabavi popcorn in uživaj v predstavi.

mojca ::

Vem, da sem naivna, ampak zanima me, kaj je najhujši scenarij, ki te lahko doleti, če pošlješ svoj BIC in IBAN tujcu, počakaš, da ti "nakažejo denar", potem pa izdelka npr. sploh ne pošlješ? Bodo izvedli SEPA direktno bremenitev? Te bodo prevaranti zatožili bolhi?

Vem, da ponavadi zahtevajo, da nakažeš nek fee za upravne stroške, da bodo lahko milijone prepisali nate. Ampak če se temu izogneš, kaj te lahko čaka?

Hayabusa ::

Nič.

gslo ::

nič, ker se po navadi ne bodo pustili nategniti. sicer pa obstajajo spletne strani, kjer so objavljene zgodbe, kako poskušajo nategniti nategovalca. 419eater.com ali 419hell.com, npr.

Hayabusa ::

419hell.com
primeri prevarantov, ki pridejo v UK/USA:
Zaskrbljujoče da policija ne dela ničesar, čeprav jim prineseš vse na pladnju...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

first_line ::

Zakaj pa bi jim dajal podatke, če jim ne misliš poslati? Zato ker upaš da ti bo ratalo da jih nategneš. Potem boste pa ubogi, ubogi, nič krivi, nedolžni reveži... Banana republjik.

myriad ::

Aston_11 je izjavil:

Lahko pa spremlja sosednjo temo o preklicu SEPA plačila.

I'm flattered. 8-)

MIHAc27 ::

Folku še kr ni jasno, da tujce zanima njihov 'junk' samo ker jih nameravajo nategnit.

Če nekdo ne prodaja koffe machine, ki je iz leta 1900 ali drugače unikaten res ne vem, zakaj bi dražje kupoval v tujini.

Denar na roke osebno, pa prodam vsakmu Nigerijcu karkoli. Drugače pa samo ignore.

shadeX ::

Denar na roke osebno, pa prodam vsakmu Nigerijcu karkoli.


In na koncu ugotoviš da je denar ponarejen :))

MIHAc27 ::

to je pa zelo teško ugotovit.... saj je dovolj varnostnih elementov na bankovcu.
Ali pa se zmeniš pred banko in daš takoj preverit in položit kar tam na račun.

dzinks63 ::

dzinks63 je premaknil sporočila v Oglasi in resnost prodajalcev.

superb_ ::

Evo, se nekdo, ki je bil prevaran preko Bolhe. Stvar, ki sem jo prodajal, sem poslal po posti, kupec pa je ni prevzel. Torej me sedaj caka 2 x placilo postnine. Jutri napisem vse podatke o tem "kupcu".
Zanima ma pa, ali je mozno, da oseba svoj mobitel nastavi tako, da jo nekatere tel. stevilke ne morejo kontaktirati oz. je vedno znak za nedosegljivo. Namrec kupca ne morem kontaktirati s svojo tel. stevilko lahko pa ga preko druge...

St235 ::

jap, vsi smart phoni omogočajo blokado številke oziroma takoj pošljejo signal zasedeno.

dottor ::

Na srečo do zdej še nisem imel takih ki niso prevzeli pošiljke. Sem se pa v kontra vlogi znašel sam, ampak zaradi hospitaliziranosti. Sem se pa s prodajalcem zmenu da naj pošlje še 1x in mu povrnem vse stroške dvojne poštnine.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

superb_ ::

Hvala, se mi je kar zdelo, da bo kaj takega.

Jutri objavim podatke...upam, da bo vsaj komu pomagalo in se bo izognil prevari.

Blinder ::

Dogovoriš se da ti prej nakaže na TRR znesek za poštnino. Če sploh kupci sprejmejo to.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Shark-357 ::

superb_ je izjavil:

Evo, se nekdo, ki je bil prevaran preko Bolhe. Stvar, ki sem jo prodajal, sem poslal po posti, kupec pa je ni prevzel. Torej me sedaj caka 2 x placilo postnine. Jutri napisem vse podatke o tem "kupcu".
Zanima ma pa, ali je mozno, da oseba svoj mobitel nastavi tako, da jo nekatere tel. stevilke ne morejo kontaktirati oz. je vedno znak za nedosegljivo. Namrec kupca ne morem kontaktirati s svojo tel. stevilko lahko pa ga preko druge...


Tudi na slotechu imamo take uporabnike, ki ne dvignejo paketa, češ da je predraga poštnina ( čeprav se je z njo strinjal) kaj češ, ko boš v tistem koncu se tam oglasi in eno okoli ušes.

superb_ ::

Ja, od sedaj naprej samo še osebni prevzem.

Evo, trgoval po celem svetu od Brazilije pa do Grčije...pa je bilo vedno vse ok...na koncu te pa nekdo iz Slovenije nategne...žalostno. Včasih me je kar malo sram, da živim v Sloveniji med takimi ljudmi.

gazibo ::

Jaz zahtevam placilo vnaprej za postnino tak oda mi kasneje vseeno ali pobere ali ne. Ce ne pa name & shame direkt v bolhinem oglasu.

superb_ ::

Evo se celotna zgodba...

Na Bolhi sem prodajal mobitel. Poklical je starejsi moski in povedal, da klice v imenu svoje hcerke. Povprasal je za mobitel. Nato je omenil, da je hcerka invalid, in da v bistvu mobitela ne potrebuje, vendar da si ga zelo zeli in da ima nekaj malo denarja privarcevanega. Nato me je prosil, ce lahko posljem po posti in dal svoje podatke. Jaz sem seveda na to pristal, zapakiral mobitel in se isti dan poslal. O vsem tem sem ga obvestil po sms. Nato se je se zahvalil in se izrazil upanje, da bo res z mobitelom vse vredu. No od takrat naprej pa se je zavil v molk. Na moje smse oz. klice se ni odzival, ker sem zelel preveriti ali je mobitel dobil. Mobitela ni prevzel. Ocitno je blokiral tudi mojo tel. stevilko.
Cez nekaj dni sem zasledil na Bolhi, da nekdo prodaja ravno tak mobitel kot jaz, za visjo ceno. Cloveka sem kontaktiral na napisano tel. stevilko in ugotovil, da gre za moj mobitel. Prosil sem ga, ce izpolni svojo obvezo in prevzame mobitel. Zatrdil je, da ga bo, in samo pri tem je ostalo do danes. Mobitel ni bil prevzet. Prav tako je tudi sedaj blokiral mojo tel. stevilko.
Po brskanju po zgodovini Googla sem ugotovil, da gre za preprodajalca mobitelov na Bolhi. Ocitno tip kupuje mobitele po posti, ob enem pa odda oglas za ta mobitel po nekoliko visji ceni. V kolikor mobitela na uspe prodati v 14 dneh, se seveda neprevzeti mobitel vrne prodajalcu. Tako prodajalca cakajo stroski dvojne postnine, on pa je popolnoma brez stroskov.

Podatki tega cloveka so:

Drago Berghaus
Stjenkova ulica 8
6230 Postojna
070/848-742
070/443-409
Bolha uporabnik: irenapivska

Upam, da bom s tem zapisom, vsaj komu pomagal in preprecil nadaljne prevare tega cloveka.

m0LN4r ::

Lahko bi se odprla tema o Preprodajalcih, ker jih je zadnje čase en kup in to vklučno z bolha in slo-techna vseh področjih.

Pa se pač napiše sum ali zgodba o takšnem uporabniku. Mater pa pohlep pri rabljenih zadevah omg.


Evo, trgoval po celem svetu od Brazilije pa do Grčije...pa je bilo vedno vse ok...na koncu te pa nekdo iz Slovenije nategne...žalostno. Včasih me je kar malo sram, da živim v Sloveniji med takimi ljudmi.

O tem tulim že lep čas pa lahko to leti na vse nepoštene userje ali pa določene trgovine in preprodajalce, ki ga šimfajo čez tujino samo zato, da potem imajo oni eno stranko, ki jo nategnejo več.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

superb_ ::

Dobra ideja glede teme o Preprodajalcih in prevarantih.

Do takrat pa nam ostane le tako objavljanje prevar...

p.s. pravkar sem poslal tudi email na Bolho, kjer sem opisal svoj primer.

toplakd ::

Torej je človek zelo dobro naštudiral sistem :)
Bi bilo zanimivo vedet koliko paketov ima trenutno neprevzetih na pošti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: toplakd ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Neprevzem pošiljke z odkupnino (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5311320 (6897) c3p0
»

Nateg preko bolhe (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
38382234 (25681) budnost
»

bolha prevara

Oddelek: Loža
4813782 (11202) Blinder
»

Prevara (goljufija) na bolha.com (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5827115 (24926) galu

Več podobnih tem