» »

Prevaranti na Bolhi

Prevaranti na Bolhi

aiko ::

Lahko bi odprli temo z naslovom : "Rating prodajalcev" al kaj podobnega, pod katrero bi napisali:
1. kolko časa je rablo za kontaktirat prodajalca (1-5)
2. kako hitro je poslal
3. kako je bilo zapakirano (slabo, zadostno...dobro)
4. je ali ni poslal kar je bilo zmenjeno

prodajalci se kr ponavljajo kot sem opazil

Michaelosz ::

Tko kot ma Ebay...

'FireSTORM' ::

Kaj me pa briga kako je bilo zapakirano, glavno da ni poškodovano, da dela in da je dejansko tisto kar sem kupil.
Those penguins.... They sure aint normal....

droid ::

En kolega je prodajal po bolhi luci za avto in ih lepo zapakiral i poslal, pol ko je prejemnik dobil je klical da je ena luč razbita. Prodajalec je šel k njemu in so je na paketu bla ena luknja ki je prej ni blo.

Poslano je blo na pošti slovenje in oni so razbili

edge540 ::

Ja pri takih stvareh je dobro povedati naj pošljejo z pazljivim ravnanjem. Jaz sem pošiljal novo kitaro za 500€ pa je na srečo bilo vse ok.

trdoreh ::

Verjeli ali ne, prevaranta so prijeli!!!!:D :D :D

Policija ga je kontaktirala in mu povedala, da je od mene odvisno, če ga bom naprej kazensko preganjal!:D
"frajer" me je že kontaktiral, če bi lahko on vrnil denar!

Lahko se malo razpišete, kako bi vi ravnali! Bi ga naprej preganjali (torej sodišče) al vračilo 20 eu (mogoče več:D )?!


Lp, Jan

p.s. bodite realni!>:D

tvich ::

p.s. bodite realni!>:D

Hahaha, we meet agaain. I demand 400 gazzilion dolars, hahaha.
And AC said, ''LET THERE BE LIGHT!''
And there was light--

kriko1 ::

A sedaj rabiš glas ljudstva? No, jaz predlagam lobotomijo :P >:D

trdoreh ::

Mah ne, pač odprl sem temo, zdej pa sem podal zaključek s prilastkom!:D
Sam že vem kako bom ukrepal...

Lp, Jan

tvich ::

Povej če hočeš.
Jaz bi rekel naj mi vrne cca 25 evrov in je tole zaključeno, samo recimo kakšen moj kolega pa bi vztrajal pri kazenski ovadbi.
And AC said, ''LET THERE BE LIGHT!''
And there was light--

strictom ::

Zmenta se za cca. 200€. Ga bo vsaj izučilo. Mene že razjezi ko kir kurc sprejet noče zadeve, ki mo ju pošljem in potem si lahko poštnino v rit vtaknem. Da bi pa dobil en cigl namest naročenega bi pa itak znoru, da bi me še ta star Čeferin prosu za usmiljenje :D
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Tic ::

Naj ti vrne 20e, potem pa ga ovadi.
persona civitas ;>

marvin42 ::

naj ti vrne vsaj 100€
Mostly Harmless

mtosev ::

Jaz ne morem verjet da so ga prijeli 8-O
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Keyser Soze ::

Več kasno bi mu rekel jaz in podal prijavo. To je to. Pomoje tistih 20€ ne bo odtehtalo užitka od misli na to, kako je švical fantič ko so ga obdelovali organi pregona in kasneje še sodni mlini.:D

OK, videoreportaža celotne kalvarije bi bila vredna več, samo bodimo realni.:P
OM, F, G!

Slipi ::

Res je najboljš da poveš nam, da ne bomo tudi drugi nasankali in na Bolhi, da bodo malo bolj pozorni na njegove objave, saj, si takle spletni oglaševalnik tud ne želi takih nategovancv, ker počasi pridejo sami na slab glas. Predvsem zadevo čimprej prijavi. Najboljše bi bilo, da bi ga fejst nagompal, amapk potem lahko sam potegneš takratko, pa še odgovarjaš za to. oni bo tako ali tako izpadel reveček, ker se je zmotil in mu je slušajno padla v paket neka druga zadeva, ker je imel en kup materiala za odprodat, pa že ni več vedl v kero škatlo naj kam da. Torej, če misliš, da te ne bo prepoznal, je naboljš, da ga fejst prebutaš, če pa češ imet kup problemov, ga pa toži. Pač, tko jr pri nas. na Bolho pa le sporoči njegove podatke!

edge540 ::

Zahtevaj 20 evrov nazaj + odškodnino za psihično trpljenje, ki si ga dal skozi (aka 50 €>:D )

zcetrt ::

Optožili so ga le prevare ali tudi piratstva?

Sicer pa v obeh primerih ne vidim razloga, da ne bi bil ovaden oz. da bi se 20 EUR in ovadba izključevali.
4.

pingec ::

Jaz bi rekel da so ga dobili (poiskali) predvsem zaradi piratstva...
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

koyotee ::

ovadi ga in v tožbi zahtevaj denar nazaj. Bo imel kartoteko in dvomim, da se bo še kdaj igral z drugimi.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

vanmarko88 ::

zahtevaj več absolutno
mulc se je posmeholval na tebi kako te je nategnil zdej pa je čas da se ti mas fajn
>:D

Trdi ::

Predvsem zaradi tega zadnjega, ja... ko ti je spustil slušalko ves frajerski... nikakor ne pristat na 20 evrov. Lahko rečeš, da sem jaz tvoj odvetnik in mu daš mojo cifro, se bom pomenil z njim. ;)
Trdota d.o.o.

TRIROG ::

Če boš vztrajal pri kazenskem pregonu lahko tako ali tako v same postopku zahtevaš vračilo tistega kar je on od tebe s kaznivim dejanjem dobil ( 20 eur) poleg tega lahko navedeš tudi ostale stroške izgubljeni čas, stroški klicev, stroški poti na policijo ... če bo obsojen bo moral plačati tako stroške postopka, kot tebi vrniti denar... v najslabšem primeru boš dobil nazaj svoj denar on pa bo če drugega ne dobil dobro lekcijo ...

mej samo v islih da tip ve kje živiš ...

MEDENA ::

lepo ga kazensko ovadi, da ne bo drugih opeharjeval naprej.

damjan11 ::

Še ena kritika na račun prodaje in nakupa glede BOLHE. Gre za osebo z vzdevkom TABORNIK (tudi na slo-tech je en tabornik?) in sicer je doma na Ravnah na Koroškem.

Priimek in ime: URBAN MESNER
Čečovlje 27
3290 Ravne na K


Preko bolhe sem prodajal grafično in sicer preko aukcije. Človek zmaga in reče naj mu jo pošljem, nakar po nekaj dnevih dobim dobim paket nazaj ker nihče ni prevzel. Sedaj ga kličem in mi pravi, da je v Nemčiji, kar pa ni zadovoljiv odgovor. Zaradi njemu podobnih ljudi, ljudje nočejo več kupovati in prodajati stvari preko pošte.
Še link na oglas: http://www.bolha.com/oglas2840992

Če ima še kdo podo bne izkušnje naj jih prosim zapiše, pa naj bo to pri nakupu ali prodaji.
PS: mam eno grafično za prodat, pa ne preko pošte LOL

liko88 ::

Še ena kritika na račun prodaje in nakupa glede BOLHE. Gre za osebo z vzdevkom TABORNIK (tudi na slo-tech je en tabornik?) in sicer je doma na Ravnah na Koroškem.

Priimek in ime: URBAN MESNER
Čečovlje 27
3290 Ravne na K


Preko bolhe sem prodajal grafično in sicer preko aukcije. Človek zmaga in reče naj mu jo pošljem, nakar po nekaj dnevih dobim dobim paket nazaj ker nihče ni prevzel. Sedaj ga kličem in mi pravi, da je v Nemčiji, kar pa ni zadovoljiv odgovor. Zaradi njemu podobnih ljudi, ljudje nočejo več kupovati in prodajati stvari preko pošte.
Še link na oglas: http://www.bolha.com/oglas2840992

Če ima še kdo podo bne izkušnje naj jih prosim zapiše, pa naj bo to pri nakupu ali prodaji.
PS: mam eno grafično za prodat, pa ne preko pošte LOL



pri meni je ta cigan tud reku da bo ene fedre uzel, mu jih pošljem pa jih ne prevzame!!! da mu j....

Tilen ::

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Good Guy ::

http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

tomaz- ::

Kaj pa mislite o tem??

Čist za hec sem mu poslal mail, da se zanimam za nakup treh mobilnikov OMNIA HD. Napisal sem mu, da drugačno plačilo kot gotovina sploh ne pride v poštev.. Pa mi je napisal nazaj, da mi lahko robo pošlje na dom, jaz pa šele potem njemu pošljem denar!? Glede na ceno telefona me zanima, kakšne vrste "nateg" bo pa tukej uporabil??

http://www.bolha.com/oglas383052039

tole sem mu poslal v odgovor jaz, ko sem ugotovil, da ni iz SLO:

"sorry, I thought you are from Slovenia. Sending money via paypal or any other company is out of the question for me. Pitty

best regards "

tole pa je njegov odgovor:

"well i can ship to you then you pay me when you get it "

Kaj menite? Ker je zanimiva cena in če bi tole njegovo držalo....

c3p0 ::

Probaj, ampak pričakuj odgovor v stilu, da bo nekaj potrebno nakazat vnaprej, zaradi *vstavi poljeben razlog*.

edge540 ::

To misli po povzetju..možnosti so tri;

Da dobiš kilo pa pol cukra, pa misli da boš plačal poštarju preden pogleda
Da dobiš fake telefone, pa boš to opazil prepozno
Da je vse ok

Sam če je roba prepoceni je ne kupuj raje;)

koyotee ::

Reč mu, da maš kolega v državi kjer on je, in da bo telefone prevzel osebno. Boš hitr vedu pri čem si.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

tomaz- ::

ok, poskusim še mal pogovorov, pa da vidim, kaj se izcimi..

tomaz- ::

evo, refresh:

moj mail:

"Hello !

I am still on my vacation for few days.. I would like to know, if I can buy phones directly in UK. I have some friends there on vacation and if you tell me , how to get to you, than we can do some bussiness right away. CASH of course !

Best regards "

njegov odgovor :

" Well am located in 23 bedford avenue,Yeovil,Somerset.BA215UG England "

hmmmm, kaj menite, fantje ??

koyotee ::

Preveri naslov, kdo tu biva. Pa če ma kake slike teh telefonov.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

tomaz- ::

sem vtipkal naslov v google, ga najde.. Kako pa izvem, kdo je tam "prijavljen" ?

Sem mu poslal mail, da bom obvestil mojeg "prijatelje v UK, da ga poiščejo in nabavijo telefon in mi je odpisal, "no problem ! "

zanimivo, tip kar sodeluje.. Me prav zanima res, kdo je na tem naslovu.. Mislim pa , da sem tega tipa našel na Facebooku, vsaj njegova lokacija je ista, pa še sliko ma not.. Če pa vtipkaš njegov mail na google, pa vidiš, da očitno tudi drugje prodaja..

link: http://www.adoos.co.uk/post/6716069/app...

KoMar- ::

Lej, besede so eno, dejanja so pa drugo. Pač se gresta igro, kdo bo prej pomežiknil.

MeGreat ::

Ma če boš plačal po povzetju in ko boš stestiral telefon, potem nabavi. drugače pa ne.

c3p0 ::

Iz UK po povzetju za tako vrednost? Malo morgen.

aiko ::

Še ena kritika na račun prodaje in nakupa glede BOLHE. Gre za osebo z vzdevkom TABORNIK (tudi na slo-tech je en tabornik?) in sicer je doma na Ravnah na Koroškem.

Priimek in ime: URBAN MESNER
Čečovlje 27
3290 Ravne na K


Preko bolhe sem prodajal grafično in sicer preko aukcije. Človek zmaga in reče naj mu jo pošljem, nakar po nekaj dnevih dobim dobim paket nazaj ker nihče ni prevzel. Sedaj ga kličem in mi pravi, da je v Nemčiji, kar pa ni zadovoljiv odgovor. Zaradi njemu podobnih ljudi, ljudje nočejo več kupovati in prodajati stvari preko pošte.
Še link na oglas: http://www.bolha.com/oglas2840992

Če ima še kdo podo bne izkušnje naj jih prosim zapiše, pa naj bo to pri nakupu ali prodaji.
PS: mam eno grafično za prodat, pa ne preko pošte LOL



pri meni je ta cigan tud reku da bo ene fedre uzel, mu jih pošljem pa jih ne prevzame!!! da mu j....


Tip mi je naročil rame, in jih ni prevzel, da mu jebem mater in vse po spisku.

Hardstyle ::

Par sekund po objavi oglasa na bolhi že prvi mail od
Mary m.hart01@hotmail.com
Greetings I have just viewed the list of this lovely item up here,i will like to know if the item is still in Good condition,and let me know the total cost of it including the shipment to UK. Regards

finpol1 ::

aiko je izjavil:

Še ena kritika na račun prodaje in nakupa glede BOLHE. Gre za osebo z vzdevkom TABORNIK (tudi na slo-tech je en tabornik?) in sicer je doma na Ravnah na Koroškem.

Priimek in ime: URBAN MESNER
Čečovlje 27
3290 Ravne na K


Preko bolhe sem prodajal grafično in sicer preko aukcije. Človek zmaga in reče naj mu jo pošljem, nakar po nekaj dnevih dobim dobim paket nazaj ker nihče ni prevzel. Sedaj ga kličem in mi pravi, da je v Nemčiji, kar pa ni zadovoljiv odgovor. Zaradi njemu podobnih ljudi, ljudje nočejo več kupovati in prodajati stvari preko pošte.
Še link na oglas: http://www.bolha.com/oglas2840992

Če ima še kdo podo bne izkušnje naj jih prosim zapiše, pa naj bo to pri nakupu ali prodaji.
PS: mam eno grafično za prodat, pa ne preko pošte LOL



pri meni je ta cigan tud reku da bo ene fedre uzel, mu jih pošljem pa jih ne prevzame!!! da mu j....


Tip mi je naročil rame, in jih ni prevzel, da mu jebem mater in vse po spisku.


A je sploh kaka pravna možnost, da se zavaruješ pred neprevzemom? Poleg tega, da zahtevaš, da ti kupec plača kupnino v naprej (na TRR) ker večina nerado plača v naprej (moje izkušnje)?

Sem opazil, da so taki, ki naročajo na naslov nekoga drugega (namen prevare, brez lastne koristi), pa seveda potem noben ne prevzame!

St235 ::

nope, samo plačilo vnaprej ali osebni prevzem.

finpol1 ::

Kaj pa, če imaš dokaz o naročilu? sej najbrž te tud firma, kjer kupiš prek neta terja za poštne stroške, če ne prevzameš?

gantar8 ::

Sem že videl primer, da je človek naročil na bolhi USB 32G velik in so mu poslali samo škatlico od USB ključa in not samo odstrižen kabel od USB priključka :)

Tilen ::

 x

x

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Pšenični ::

Tudi sam kakšno stvar kupim preko Bolhe.

Sicer je potrebno biti previden, sploh s takimi, ki npr. nočejo povedati naslova.

Zgodilo se je tudi, da sem nekomu poslal denar vnaprej po pošti ker mi ni verjel, da bom stvar prevzel. Pred leti me je nekdo netegnil z kartico ti4200, ki je imela zaflešan bios, sicer je še delovala, za igrati pa ni več bila.

Drugače je moje prvo pravilo, kadar kaj prodam na bolhi, da je stvar 100% delujoča. Trgovanje je v bistvu zabava, saj gre za majhne zneske. Vsaj pri meni.

Dobro je, da se prevarante javno razgrne. Sicer ne vem, kako je z varstvom osebnih podatkov v tem primeru, ampak mislim, da je potrebno misliti tudi na tistega, ki kupuje. In kot berem, gre tudi za večje zneske.

Tudi sam imam rajši osebni prevzem, kadar kupcu ne zaupam, pa zahtevam vnaprej plačilo. Razumem tudi, kadar to zahtevajo od mene. Sicer tudi ko kaj kupim, imam rajši osebni prevzem.

KoMar- ::

Pomagala bi edino centralizirana baza "prevarantov"... takole random po forumih bentit čez njih in objavljat št. njihovih čevljev in imena hišnih ljubljenčkov ne vodi nikamor in ne garantira, da se hitro najde na Googlu.

def0r ::

Ja samo ne vem kaj bi bilo glede varovanja osebnih podatkov v temu primeru. Ce bi bilo sploh dovoljeno toliko osebnih informacij zbirati na enem portalu.

KoMar- ::

Zelo verjetno ne. Lahko bi mogoče beležili username in opis izkušnje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Neprevzem pošiljke z odkupnino (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5311378 (6955) c3p0
»

Nateg preko bolhe (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
38382374 (25821) budnost
»

bolha prevara

Oddelek: Loža
4813812 (11232) Blinder
»

Prevara (goljufija) na bolha.com (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5827185 (24996) galu

Več podobnih tem