» »

nVidia buys ATi

nVidia buys ATi

1
2
»

AngelOfDeath ::

Mortal Če kateri od teh treh odide (razen IBM) smo pa mi v kurcu. Al ne :D :D :D

chucki ::

v kurcu si ti ne pa IBM! majo dnarja ko smeti! pa še super diski so! delajo kot šus! če pa kopujete v mlacomu..............pa je vaš problem! Do zdej mi še noben IBM ni crknu!
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Muflon1 ::

chucki: dej strezni se no..:D IBM diski dobri? no ja sej bi bli dobri ampak je še neki boljših , a ti jih naštejem? Western Digital, Seagate, Maxtor,... IBM se tepe:D s Fujitsujem

Mortal:
Kakor za koga Intel stabilnost in zanesljivost, Athlon pa predvsem hitrost drugače pa firme še vedno kupujejo Intele verjemi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Muflon1 ()

piek ::

Ah, a ima sploh smisel tle se kaj postat?
Ta forum je ratal eno samo nabijanje. Ta tudi za IBM diske un proti, spet je eden za nVidio, drugi pa za ATI in oba imata svoj hardware za svetinjo. Temu se pac ne da izogniti, ampak zmeraj nekaj nabijati v 3 p.m. brez razloga se mi zdi pa mimo. Kaj res nimate nic boljsega za poceti.

Dobro, dosti o temu. Ta tema govori o grafikah.
Iz lastnih izkusenj ta trenutek za graficnega prvaka postavim ATI Radeon 8500, tako po kvaliteti slike, kot tudi hitrosti. Imel sem ga priloznost preizkusiti, prav tako GeForce3 Ti500, ampak Radeon je preprosto boljsi v vseh pogledih. Kako bo z GeForce-om 4 ne vem, dokler ga ne dobim v roke. Trenutno sem lastni GeForce 2MX kartice (Herculesove), ki ima med tovrstnimi grafikami eno boljsih slik, ki pa tudi slucajno ni na nivoju Radeona 8500, niti 7500 ali slabsih. Tudi teste, ki jih ljudje najdejo (in napisejo) na internetu ne gre jemati 100%. Vsakdo jih pac priredi tako kot se mu zdi. Zal nimamo vsi med nami moznosti v lastnem racunalu preizkusiti vseh komponent in se zato zanasamo na tehnicne podatke in razne t.i. teste, ampak tu je se vrsta drugih stvari. Rezultati so seveda odvisni od vseh komponent v racunalu in seveda lahko mocno varirajo. Spet drugo poglavje so gonilniki za vse naprave, ti nikoli ne bodo 100% in to je treba vse jemati z rezervo.
Aja, ne se toliko prepirat, ker drugace bom nehal sploh brati ta forum, vzdrzevalcem pa predlagam, da vse "nabijace" le malo omejijo in jim zacnejo brisat poste. V nasprotnem primeru bo vse skupaj le se ena sama solata.

S spostovanjem

piek
--- Finish it off if you started it! ---

JohnyB ::

No tkole jest sm imu pa GF2 400 64MB !

Sm se odloču da kupm kartico, ki je ne bo treba menat vsako leto !

Seveda pa ne igram non stop špilov tko da sm si reku da more bit tud 2D vredu !

Vzamem GF3 Ti200 kar je vredu izbira( beri pod Abit) pa jo mam en teden not pol pa dam ATi RAdeon 8500 v kišto .......uhhhhhhhh

kakšna čista slika, špili isto letijo.... seveda sm vzel 8500

tud jest sm pej govoru da nemore bit takčne razlike v 2d med GF in ATIjem.....

sam sm se sam prepričal,na lastne oči....in nism upil .....sux to in sux.......

treba se je prepričat pa pol govorit...seveda pa vsake oči imajo ........

Apple iMac

element ::

...svojga malarja :D GeForce 4 MX je nateg stoletja... To bi mogu bit GeForce 2,5 MX :\ Govorim iz lastnih izkušenj, saj mam grafično doma za začasno uporabo... :(

sirotka ::

Konkurenca mora bit, zdej pa naj si vsask zbere svoje favorite!jst sm biu nvidia fan, z starim gf, pol sm si kupu pa kyrota2 in slika je VAV!nvidia ma potencijale, sm k jih boli kurac za potrošnike(razen prodaje) in delajo hitre a zanič kartice!

Senitel ::

Napaka NVidia NE DELA kartic, NVidia dela samo čipe (v bistvu jih samo dizajnira). Čipi so cool, kaj pa razni proizvajalci dajejo gor je pa druga stvar (imaš kartice, ki bazirajo na GeForce-ih in imajo sliko v k in imaš kartice, ki bazirajo na GeForce-ih in imajo sliko kot se šika (tako kot ATI, Matrox,...))

_Mortal_ ::

Sentinel in ker GF pa takšno sliko kot Ati in Matrox?
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

OrlyTM ::

ja, tut mene to zanima!

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

ABX ::

Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

_Mortal_ ::

kaj da vpišem. Ker GF ma enako sliko kot te dve kartici? Mislim da zadnje čase sentinel gre bolj za Nvidio.
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Senitel ::

Vse kartice Canopus (od TNT do GeForce 3) imajo vse zelo dobro 2D kvaliteto slike. In recimo tale kartica se lahko kosa z katerim koli ATI-jem ali Matroxom. Dobiš pa tudi BNC izhode izhod za HDTV... Isto za tegale MX400. Še posebej si preber tole. Aja pa bojda ima tudi SUMA nekaj podobnega klik. Pa Babel fish ga itak rula >:D ...

hatch ::

Senitel.. sedaj pa se povej kje se da to pri nas dobit... :)

Naslednje je pa fora driverjev.. namrec pri divx-ih malo slabse kvalitete se pri nvidi vidijo kvadratki cca 1x1cm (na kakem nebu je zelo lepo vidno...).. testirano na TNT2 in GF1.. medtem ko je na V3 in Radeonu vse lepo gladko? Z V3 je bilo lepo samo v media playerju.. v ostalih playerjih ne... na radeonu pa ni vazno kje playam.. povsod je lepo gladko. Pa slika ni spackana.. sam kvadratkov se ne vidi...

Meni ni cisto jasno zakaj se to dogaja.. samo tako pac je.. verjetno je fora v DirectX driverjih?

JohnyB ::


senitel ...sploh se mi ne da razlagat

a si ti sploh kdaj vidu kako zgleda 2D slika pri ATI-ju.....

po mojem da ne ......
Apple iMac

Senitel ::

hatch: Dober poskus kje to dobit je tole samo nevem, če se te kartice sploh da dobit izven Japonske :(.
Kar se pa tiče kvadratkov se bi jih pa pomoje mogl odprav tako, da mal zbiješ gamo dol (tam na 0.8) v driverjih.

voyeur: Vidu sem in ene par ATI-jev (MAXX, Radeon), in skoraj vse Matroxe (Mystique, G200, G400, G450)...

Quake ::

Senitel: ce si videl Radeonovo sliko, potem bos najbrz priznal, da je precej boljsa od Geforcove...

Senitel ::

Seveda je Radeonova slika precej boljša! Samo barve se da naštimat tud na GeForce-ih, veliko večji problem je ostrina (oziroma meglenost slike). Vendar obstajajo tudi GeForce kartice, ki nimajo problema z megleno sliko. Problem je v RFI filtrih...
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično ste že imeli ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19019653 (12718) Janac
»

ATI8500 vs. GF3Ti200 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
1589411 (6332) VASkO
»

Geforce4

Oddelek: Novice / Grafične kartice
272060 (2060) tedybear
»

GF 4 MX (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
575753 (4708) TheJack
»

Geforce 4

Oddelek: Zvok in slika
321943 (1229) Rippy

Več podobnih tem