» »

Geforce 4

Geforce 4

Caboose ::

Hmmm... kako bo kaj to izgledalo? Napovedano je za poletje 2002. Kaj mislite vi o tem? Si bomo potlej mi navadni smrtniki lahko privoščili GF3? Luštno bi bilo ane?8-)
If you can't explain it simple, than you dont know it good enough.

_Mortal_ ::

naka. 5 februar
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

AnWar ::

HA! Jst ga imam.:):)

Radiant ::

Jst ga pa nebi kupu!Raje Radeoncka 8500!
Zaj pa prepir!!!!A rulz B sucks!>:D>:D>:D>:D>:D>:D

danielka84 ::

heh, tu ni kaj debatirat!
Naj mi en pove kaj ima GeForce3 boljše od Radeona8500?
odgovor: popolnoma nič
Naj mi en utemelji zakaj bi raje kupil GeForce3??
odgovor: ni utemelitelja:D
Kaj ima radeon8500 kar GeForce3 nima?
odgovor: veliko; Dva RAMDACa, HydraVision, boljša slika, nove tehnologije ...

Heh, pa itak brezveze pisat, sej že sami poznate dejstva da Radeon8500 rula, samo si tega ne dopoveste...:\

p.s. nimam radeona8500...zaenkrat še ne:\

ajd

danielka84 ::

vem da je malo off-topic, samo vseeno...0:)

Aja zunaj so novi Radeon8500 gonilniki...:)

JLP ::

Ena zadeva kar majo nVidia kartice velik bol poštiman so recimo drajverji za Linux. Druzga pa po moje tud nimajo nč bolšga. Ma Radeon 8500 več dobrot. Da ne omenjamo cene GF3 (no ja sej zej ni več tko bad ampak ob prihodu so ble pa ornk tu mač, Radeoni so začel velik bl pocen.)
Live long and prosper!

Senitel ::

DeeYeey: Resno:\:D?

Aja pa kar se Radeona 8500 tiče... Je coolska kartica, vendar ni vsaj na 3D področju ni nikjer bistveno boljša od GeForce-a 3.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Senitel ()

tha_man ::

Po moje bodo GF4 v popolnosti zamenjali GF3 serijo, ker bodo izdali tako poceni (MX) kot drage modele. En razlog več da si trenutno ne kupovat GF3 sploh! Pa tud Radeona 8500 ne, raje počakajmo kaj bodo pokazali GF4.


(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Dalmatinc ::

Pa pol k bo gf4 hiter k prasica bo cena radeonu padla na 25k pol bomo pa kupoval :))

Mr.B ::

Radeon 8500 pri malcomu pride z DDVjem 68.000sit
Geforce 3 Ti 500 pa 97.000 sit .

Pa nej bo tistih nekaj malo fps-jev hitrejša od radeona , sam tok denarja pa nedam.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

SkyNet ::

Ampak to pa res! Dajat sto jurjev za grafično je res zabušavanje in metanje dinarja proč.
ŽE ko so na trg pršli prvi 3Dmonsterji (voodoo graphics) je ta stala okoli 45jurjev. To je bilo zame nezaslišano veliko. Danes pa v oglasu piše "GF3 -samo 99.900!!!" Samo toliko? Kaj pa dobim še zraven? Računalnik?
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

BendeR ::

Čujete kaj pa o ceni g4 mx-ov je že kaj znano?

ABX ::

Koštal bo približno kot tri kepice Talinbanskega sladoleda.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Mr.B ::

Sedej ko bodo začeli drugi izdelovati ATI-jeve karice (LE) ,xxxxx LE

Tako da bo mogla nivida svoje GeForce XXL s slabo 2D sliko zelo kmalu znižati. ŽE če primerjamo med 68000sit proti 99.000 sit za razliko nekaj FPS-jev , da ne omenimo da mora ATI še izdelati končne gonilnike , je zadeva že danes zelo zanimiva.
Sicer jaz še ne vidim zakaj bi svojo GeForce 2 MX zamenjal za kej novega ,ker mi v tem trenutku poganja vse igrice v resoluciji do 1024*768. Samo preklel sem že vse te GeForce kartice ki mi na mojem monitorju dajejo zanič 2D sliko , ker če kej dolgočasa bereš na beli podlagi , na tako megleni sliki je kar katastrofa. To pa je danes če bi nabavljal kartico edini vzrok zakaj bi izbral ATI-ja. Žal mi ATI 7500 ne nudi kej bolj več kot moj GeForce razen bistveno boljše slike. Raje počakam da se cenovna vojna začne med ATI-jem in Nivido pa bomo potrošniki še toliko bolj veseli.

PS : Glede kvalitete slike , pa prosim ne komenterajte tisti , ki imate nacenejši jajc monitor , in boste trdili da niste opazili nobene razlike , itd...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

ABX ::

Mr.B: glede kvalitete slike.

Je popolnoma odvisna od proizvajalca kartic in nima skoraj nobene veze (samo če je ramdac slab, ampak to ne velja za Nvidia kartice) z chipsetom. Zato če bodo tudi drugi izdelovali kartice z ATi chipsetom bo kvaliteta slike na popolnoma istem nivoju kot Nvidia (seveda če se bodo potrudili na isti način).
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Rippy ::

Hehe jst mam Geforce3 ka če si ti smrtnik potem smo mi bogovi ko mamo GF3 ali R2:)):))

Mr.B ::

ABX : Dodal bom tudi da ni slika slabša samo v 2D je tudi v 3D .
Linki :
Half lifeanandtech

Recimo to sta samo dve izmed mnogih slikc za primerjavo na netu.Sklepam da se bo zelo kmalu našlo kakšno orodje na netu , ki bo na RAdeonu 8500 spremenilo nastavitve , da bo kvaliteta obdeleve slabša pa bo za vas , ki ste mahnjeni na FPS bolj zanimivo.

PS : Pri Mlacomu prodajajo Radeon 8500 OEM ki pa ni enak Radeonu na testih , ki ima frekvenco višjo za 25MHz-jev. Samo se kej dobro ne pozna razlika.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

ABX ::

Glede kvalitete v 3D: Pride v poštev šele ko odpraviš probleme v 2D (oziroma razlog zakaj se pojavljajo v 2D). Do takrat nima smisla debatirat.

Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Senitel ::

Heh... Recimo tale kartica bazira na GeForce 3 Ti 500, ima top of the line 2D kvaliteto slike, zanjo se da dobiti BNC izhode, HDTV izhod in stane preračunano 120k sit (na žalost se jo dobi samo na Japonskem)... Zdej pa primerji to z cenami pri nas in pa z karticami s kakeršnimi nas filajo razno razne firme...
Kar se pa tiče tega, da ima recimo Radeon 8500 TruForm, GeForce 3 pa ne: Ma P3 tud SSE, pa to ne pomeni, da računa BOLJE kot P2, ki ga nima :\... Ampak kvečjemu hitreje...

Mr.B ::

ABX hec je v tem , da večina 2D ne opazi ker ima seveda jajca od monitorja. PriLCD-jih pa se to neopazi. Tisti ki pa imajo konkretnejše mode pa to opazijo. Recimo jaz kovnem odgar imam MX2 , ker dosti časa delam s textom na beli podlagi. Tako da bo moja izbira ATI , ker model pa je še uprašanje .
Če pa gledaš 3D pa če Nivid poravi napake tako da bo izgledala slika nekako enako kot pri ATI-ju me pa zanima kakšnen bo FPS.
Uprašanje pa je kakšne so kej zaloge še v gonilnikih za ATI-jeve modele.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

ABX ::

Če misliš na kvaliteto FSAA slike obstaja razlog za to.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

totek24 ::

Kaj cem rect.Jaz mam GF2 MX400 pa sn cisto zadovoljen z njim in sn tui cele dneve za PCjem!Grafika mi je cisto OK!Monitor pa niam neki kurac (Sony Trinitron 17") :))

Lp, totek

luni ::

Senitel Canopus ima zastopnike po celem svetu, nam najblizje pa je Hrvaska (oz. Madzarska, odvisno kako gledas).
Artificial Intelligentia

jRk0 ::

Ati ma res dosti boljso sliko kot nvidia, kar sem opazo, ko sem rivo tnt2 zamenjo za atija. Slika v win je bila neverjetno ostra in citljiva za videt.
You fuck up once, you loose two teeth.

Senitel ::

luni: A res?? Cool! :D
jRk0: Sej ko boš (če boš :\) kdaj vidu kakšnega Canopusa v akciji... Potem povej svoje mnenje >:D...

Rippy ::

Hehe to sm jst tudi zapazu ko sm z tnt2 šel na Geforce3 da je slika velikokrat bolša:D. Samo razlka med R2 in Geforcem3 v kvaliteti slike je zamerljiva in neopazna. Polek tega je GF3 TI200 že da dobit za 56.000. Vsi navalite na to kartice in se pred prijatli hvalite kako vam nobena igra na štaka na FSAA*4:D

kuky ::

kako to mislite geforce ima boljšo sliko od tnt,saj vendar ni kvaliteta slike odvisna od čipa. Najbolj važna je kvalitela ram-daca na kartici in elementi ki so uporabljeni.

Ati (original) kartice imajo zelo lepo sliko medtem ko ATI (third-party) ala gigabyte jo gotovo ne bojo imeli (iskušnje od gigabyte geforcov).
Matrox rula glede kvalitete!!

andrej ::

jop. matrox rula. Jaz se zdaj uporabljam starega Matrox MGA-200, ker enostavno nisem nase nove graficne:
1. ki bi mela primerljivop 2 D sliko,
2. bla bistveno boljsa na 3D
3. imela zmerno ceno...

Sem probal dva GeForce 2 MX pa sem se skoraj zjokal. Ze na 1024 je opazna razlika v kvaliteti na 100 m, kar sele na visjih locljivostih... Res skoda...

Eh, zato pa mamo konzole, da spile naturavamo:D

ABX ::

Če komu še ni jasno glede kvalitete 2D slike.

Ter način kako popravit slabo sliko na GF.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Mr.B ::

Uau , E če niso zadev rešili od prvih Geforc kartic , do sedaj , a mislš da bo nekaj rezanih kondezatorjev pomagalo k rešitvi problema ?????
Dej ABXne bluzi, in ne verjami vsem kar slišiš oz prebereš.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Senitel ::

Mr.B: V bistvu ti bluziš... Kot piše na strani ni problem v RAMDAC-u (ki je integriran v čip) na GeForce karticah ampak v low pass filtru. Imam enga fredna (štromar pač) z GeForce 2 PRO, ki je to naredu in je slika boljša. Pa da ne omenjam, da imajo tud referenčne kartice boljšo... Ups :D...

Rippy ::

Samo ni panike saj na mojem GF3 je slika veliko bolša kot na prijatljevem GF2-ki:). Kaj bo šele ko bo na plan prišla GF4. Zato se ne skbet za kvaliteti slike. Hm kako lepo zgleda AquaNox na moji kartici... pravi čukerček za oči.>:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nVidia buys ATi (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
674184 (3312) Senitel
»

Geforce4

Oddelek: Novice / Grafične kartice
272061 (2061) tedybear
»

GF 4 MX (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
575758 (4713) TheJack
»

GeForce3 vs. Radeon8500

Oddelek: Kaj kupiti
141164 (794) Daishi
»

GeForce 3 ali Radeon (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
504020 (3042) Radiant

Več podobnih tem