» »

Core 2 duo major problem z množilnikom

Core 2 duo major problem z množilnikom

CheapShit ::

Pozdravljeni. Imam core 2 duo e6400, plato asus p5b, 2x1gb patriot 800mhz ddr2. Procesor imam navit na 3, 2ghz (8x400mhz, fsb:dram 1:1). Do nedavnega je delovalo brezhibno, danes mi je pa začel cpuz prikazovati spremembe v monžilniku(! ), in sicer se množilnik spreminja vsaki 2 sekundi iz 8x na 6x. Kaj je vzrok temu? Okvara na procesorju ali samo napaćno prikazovanje cpuz programa? Sistem pa je win xp pro.

Lp!

Čmrlj ::

Procesor ti throttla( samodejno spušča ferkvenco), kar pomeni da imaš preveč navito oz. premalo voltaže za to ferkvenco, ali pa ti jedro presega 80 stopinj.

CheapShit ::

Hvala za odgovor, samo pomoje ni to. Sem poizkusil z drugimi voltažami, tudi z default settingi v biosu, pa mi tudi pri tovarniških nastavitvah CPUZ kaže multiplier 6x, se pravi 1,6ghz. Sem pa pregledal frekvence še z drugimi programi, in glej ga zlomka, vsi ostali programi (Sisoft Sandra, Core Temp, Orthos, 3dmark pa prikazujejo pravilne frekvence (torej, kot da ni nič narobe). Je možno, da CPUz ne deluje pravilno, ali pa je le natančenjši kot ostali programi?
P.S.: Temperatura je pri idle 44/43 c, pri full load (2x orthos stress test) pa ne preseže 62C.

Lp!

Zgodovina sprememb…

ender ::

Verjetno imaš vklopljen kakšen power management, pa ti samodejno zmanjšuje frekvenco ko procesor ni obremenjen
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Shark-357 ::

Speedstep imaš vklopljen v biosu.

CheapShit ::

RES JE!:)

Hvala vam za pomoč in ohranitev mojih živcev:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

>>E8x00 serija a.k.a Wolfdale<< (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Navijanje
48940719 (22261) Dr_M
»

Kako naviti Cpu

Oddelek: Navijanje
432616 (2116) ziga1990
»

Nastavitve za konfiguracijo....

Oddelek: Navijanje
241561 (1286) supersfigato
»

Navijanje e4300 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
24120019 (8902) ZaLoMaT
»

pomoč pri navijanju (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
554213 (3211) Wolfman

Več podobnih tem