» »

Siol TV in prekinitev povezave

Siol TV in prekinitev povezave

lm44 ::

Pred dvema dnevoma sem dobil Siol TV in zadeva dela odlično. Ne vem pa, zakaj se mi prekinja internetna povezava na PC-ju.
Če dela samo Siol TV, je vse v redu, če se pa povežem še na PC-ju, se zadeva po določenem času prekine, sicer popolnoma naključno, enkrat dela nekaj minut, drugič nekaj ur... Pomaga samo izklop modema iz električnega omrežja.
To se mi dogaja že skoraj eno leto, modem sem poslal na Telekom, dali so mi nadomestnega, mojega update-ali...nič ne pomaga...
Zdaj sumim, da je težava na moji mrežni kartici,saj Siol Tv dela brez prekinitev, tu pa ravno tako poteka download podatkov, če prav razumem...
Če se komu sanja, bom vesel vsakega odgovora.

Hvala in lep pozdrav.

Bakunin ::

siol tv [mpeg2] porabi do 6Mb.

kaksno max. prepustnost ti je TS zmeril na tvoji liniji in kateri Internet paket si vzel ?

ce imas prepustnost 8Mb in 4Mb Inet paket, potem ni cudno da ti stvari ne delajo (8Mb - 6Mb{tv} = 2Mb),

Matheeew ::

Glede na QOS (TV ima prednost)bi moral kvečjemu imeti težave z TV-jem ko bi npr. donwloadal na netu ne pa obratno.

Prihaja do težav le kadar imaš prižgan TV + internet ali tudi takrat ko si samo na internetu?

Si poskusil že z drugim računalnikom? Kateri modem imaš? Na kakšen način imaš vzpostavljeno povezavo z internetom?

lm44 ::

Modem je Sagem.Do prekinitev povezave je prihajalo že prej, ko še nisem imel Siol TV.Tv je povezan preko modema (Ethernet 2).Nisem pa še poskusil z drugim računalnikom.

Matheeew ::

Ok. Povezuješ se na internet tako, da vsakič znova zaženeš povezavo na računalniku ali imaš U/P vpisan v Sagem in je Sagem samodejno povezan z internetom?

Če imaš možnost testiraj še z drugim računalnikom (kakšen kolega z laptopom?)

lm44 ::

Nisem ne vem kak strokovnjak,ampak tako, po domače: Vsakokrat, ko prižgem računalnik, moram vzpostaviti povezavo preko ikone. Siol Tv dela neodvisno, se pravi, da je lahko računalnik ugasnjen.

Dobim pa danes prenosnika od deklice,in bom videl, če se zadeva ponavlja. Ne vem pa, če je lahko kaj narobe z mrežno kartico, saj nekaj časa dela, potem pa prekine.

So pa prišli dva dni nazaj tudi Telekomovci merit signal za Siol TV. Rekli so, da je vse v redu...

Matheeew ::

Občutek imam, da bo na drugem rač. delalo.

To bi pomenilo, da je ali mrežna ali pa ga WIN kaj serjejo.

Če ne bo delovalo (ali pa že prej) lahko poskusiš še nastaviti, da se ti Sagem samodejno povezuje.

Navodila najdeš TUKAJ.

Str.33 za povezavo na Sagem.
str. 37 za nastavitev povezave.

Še nekaj. Ko si dostopal z nadomestnim Sagemom so bil iste težave?

lm44 ::

Ja, tudi z nadomestnim modemom so se pojavljale iste težave. Od včeraj zvečer imam priklopljen prenosnik, in bom videl, če je kaj bolje. Zaenkrat izgleda v redu. Verjetno sem imel kake nastavitve napačne, čeprav sem takrat, ko so se začele pojavljati te težave, nekajkrat formatiral...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siol TV STB - software

Oddelek: Omrežja in internet
4510313 (3085) Klemen Košir
»

SiOL TV na PC - Windows 7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5224486 (8645) slitkx
»

Siol Box (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6824704 (13717) ToniT
»

Siol TV <-> client za PC, etc... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
380105464 (21831) jurre
»

Novi SIOL-ovi "komunikacijski prehodi" (gateway-i) SAGEM F@st&#8482;3344 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
15543402 (18942) imallears

Več podobnih tem