» »

počasno odzivanje My Network...

počasno odzivanje My Network...

gkovac ::

V mreži imam 3 računalnike in en printer, ki so "skupaj" povezani na router. Morm rečt, da mi (vsaj kar se tiče interneta) vse dela brez problemov, pri LAN pa se zadeva mal zaplete. Ko odprem Access in probam uvozit ali izvozit kakšno tabelco mi računalnik melje, čaka in po hudih mukah odpre My Documents, My Network Places ali pa samo lokalni disk...

zadeva sicer dela, je pa malce annoying, da traja tako dolgo. Računalniki so novi, vsi imajo isti operacijski sistem (XP). Dva sta laptopa (Dell Latitude D505; HP nx9105) in pa HP Proliant ML110). Router je D-link DI-524UP.

Ima kdo kakšno idejo? Med drugo šaro (Office...) imajo vsi računalniki naložen Trend Micro Internet Security in tudi če izklopim firewall ni nič boljš. Hvala za ideje.
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

amigo_no1 ::

izklopi "WebClient" servis
start/run/services.msc

še nekaj ostalih trikov
http://www.angelfire.com/ult/computer/n...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

gkovac ::

Sem probal, ampak še zmer ni tako kot bi moral bit. Je možno še kaj drugega? nimam nobene ideje kaj bi lahko blo... je pa res tečno..
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

aljazh ::

Imaš morda vklopljen simple file sharing? Sem imel podobne težave, dokler ga nisem izklopil in potem na vseh računalnikih skreiral ustrezne userje in jim podelil želene pravice.

gkovac ::

hmm... sej ni tolk problem mreža.. bolj me živcira to, da mi lokalni disk "išče" pol ure... recimo ko uvažam kakšno tabelo v access se sevede najprej odprejo My Documents... kliknem na puščico in čakam.. čakam...čakam in potem se odpre My Computer, diski, mreža, etc.
tuki kakšna ideja?
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

amigo_no1 ::

Sta prenosnika žično povezana ?

gkovac ::

Ne... oba prenosnika sta na wireless povezave, ampak mislim, da tuki ni problem, ker imam enake finte tudi z HP-jem, ki je na navadni povezavi.
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

TechBeats ::

Probi tole, če imaš Tuneup2006-07, oziroma si lahko posnameš iz neta trial verzijo...
Naštimaš pa pod =>Tuneup sistemcontrol=> na levi strani network



edit: to ne sme imeti kljukic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TechBeats ()

jan01 ::

Preprosto si naredi bljižnice na računalnike: na desktopu klikni z desnim->new shortcut in vpišeš \\imedrugegaračunalnika eg. \\SuLc
Pa service computer browser imej enabliranega(automatic) le na enemu računalniku.

gkovac ::

Ma ni v tem finta, da nardim bližnjice.. to se naredil... sej sem napisal, da povezave delajo, ampak vse gre zeloo počasi.

Tudi odpiranje lokalnega diska gre počasi... za znoret no :D
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

TechBeats ::

Ja sej probi onemogočit, search network for shared sources automaticly, pa še to search network computers for schedudled tasks (to oboje opočasnjuje, in je zihr to problem);
uno add used shares to my network places for faster acsess nej bo pa okloplen; to sm prej pozabu oment.

Polaufi si tuneup ne pa pol povej če bo kej bol, ni ti druge. Sfukat ti nima kej :))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WIndows networking serjer

Oddelek: Omrežja in internet
71121 (1023) Spc
»

Filesharing in XP, Simple filesharing na OFF !

Oddelek: Omrežja in internet
121566 (1408) slokii
»

pocasni zagon winXP

Oddelek: Operacijski sistemi
312390 (1845) Lunik
»

Po zagonu interneta noce zagnati Siol ADSL povezave

Oddelek: Omrežja in internet
51075 (1039) bosstjann

Več podobnih tem