» »

Problem ki mi ni jasen!!!

Problem ki mi ni jasen!!!

poki ::

Imam linijo ADSL 2.048 / 384 kbit/s. Pred časom sem lahko brez težav prenašal datoteke iz e-mule al uTorrent na računalnik in pri tem zraven še brskal. Sedaj pa ko mam vsaj enga od teh dveh enostavno ne morem bsrkati po IE ali FireFox. a ima gdo kakšno idejo.
hvala

gumby ::

upload imas zabasan?
my brain hurts

poki ::

Probal sem omeiti upload pa še zmerom ne morem nč ne dela če program vkloplen. če ga pa izklopim je pa oky. :D:D:D

TechBeats ::

ja utorrent ti požre vso internetno širino, to se tud pr men dogaja če downloadam pa da mi na polno downloada (mam 1mega linijo), mau download zarpi tko da ti še ene 20-30 kb ustane frej, pa bo mal bol. (u mojmu primeru max mi vleče 140-150kb, se prau sm zapru na 120kb pa je kul)

Je pa še ena varianta v utorrentu =>pod nastavitve =>advanced=> net.max_halfopen iz 8 na 4 (to sem na utorrent strani prebrau, pa se mau opaz razlika).:)

jan01 ::

V utorrentu daj global maximum upload na 22kB/s, obklukaj alternate upload in daj na 43kB.
Pa da nisi pozabil patchati tcp s temle.

@DiGiTaL DopE Tudi tisi najbrž pozabil patchati tcp.
net.max_halfopen moraš(po patchu) raje povečati na kakih 50.

alternate upload(hitrost uploadanja, ko nič ne loada)=hitrost_uploada(v kB! paketa ki ga imaš) * 0.9
global upload(uplod, ko loada)=prejšna hitrost / 2.

Če brskanje po spletu ne deluje zadosti hitro, altenata upload smanjšaj za par kB(malo testiraj).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jan01 ()

TechBeats ::

Ja jst sm si spatcu tole zadevo (max halfopen connections sm dal na iz 10 na 50) s programom EvID4226TCP patch ja. Takoj k sm zvedu za ta patch. :D

poki ::

Oprostita ampak problem ni bil v mojem računalniku ampak v router-ju ker je kr neki zablokiru. ko sem ga odklopu in čez čas vklopil nazaj pa je vse lepo delal si pa bom zapomnil vajn nasvet in tudi sam malo sprobal to. Vsejeno najlepša hvala za pomoč:)) :)) :)) :))

gumby ::

el cheapo routerji itak pokleknejo pri p2p...
my brain hurts

;-) ::

ja utorrent ti požre vso internetno širino, to se tud pr men dogaja če downloadam pa da mi na polno downloada (mam 1mega linijo), mau download zarpi tko da ti še ene 20-30 kb ustane frej, pa bo mal bol. (u mojmu primeru max mi vleče 140-150kb, se prau sm zapru na 120kb pa je kul)


1mega linija vleče z okoli 128 tako da nevem kako je možno da teb 150? mi zaupaš recept prosim? jaz bi tud iz 460 rad dobu 500:P

TechBeats ::

Jts mam 1mega paket, sam zgleda ker sem bližje centrali mi pokaže s internet testom da imam 1.2mega linijo:D ...
imam pa amis, samo uporabljam od iskre modem ( ne od amisa speedtouch ker še ne dela) - zaenkrat ker ni na našem koncu amis centrale in sem na telekomovi...
drugač mam pa sklenjeno pogodbo 1/256.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[P2P] BitTorrent - Naslednja generacija P2P (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1896469623 (19759) Rias Gremory
»

utorrent blokira ves promet - vista sp1

Oddelek: Omrežja in internet
153040 (2699) kumer
»

uTorrent 1.7.7 mi precej upočasni povezavo

Oddelek: Omrežja in internet
254800 (3348) dremavec
»

Windows XP, brskalnik in uTorrent skupaj gredo ne?

Oddelek: Pomoč in nasveti
193124 (3124) bluefish
»

pocasnost brskanja pri uporabi utorrent

Oddelek: Pomoč in nasveti
142327 (2098) mmaestro

Več podobnih tem