» »

uTorrent 1.7.7 mi precej upočasni povezavo

uTorrent 1.7.7 mi precej upočasni povezavo

BlackHole ::

Opazil sem, da kadar uporabljam µTorrent, veliko počasneje dostopam do internetnih strani. Se da tu kaj nastavit, da bi nekako uravnotežil oboje? Se pravi, da bi µTorrent deloval v mejah normale in pa tudi internetna povezava bi bila hitrejša. Govorim predvsem o dolžini nalaganja strani oziroma odzivu od trenutka klika na nek link. Ta čas je občutno daljši in bi ga rad skrajšal.
LP Marko

kixs ::

Predvsem nastavi limit za UPLOAD! Nastavi limit nekje na 20% za upload in recimo 80% za download. Po potrebi download spreminjas.

lp

BlackHole ::

Fora je v tem, da tudi, ko nič ne uploadam, se pozna pri brskanju po spletu. Vsaj, kolikor sem opazoval.
LP Marko

vasquez ::

Meni se dogaja isto. Zadnja verzija, ki je delovala ok, je bila 1.6.1, od 1.7 naprej pa šteka.

Kakšen chipset imaš na motherboardu? Jaz imam nForce 4 in nekje je pisalo, da firewall na njem lahko povzroča probleme (čeprav jaz nimam vklopljenega).

Tr0n ::

To je vse obravnavano na uradnem FAQ.

BlackHole ::

Sem pogleda na brzino, preden sem dal sem gor, ampak se mi je zdelo preveč da bi vse pregledoval. Mogoče veš rešitev ali pa link do te "obravnave"? Za chipset ne vem več, je že kar stara zadeva (ene 3-4 leta).
LP Marko

Saintek ::

Sam uporabljam 1.6.1 in ga ne menjam dokler ne bo banan :)

neres ::

Meni v vsakem primeru dela internet počasneje če je uTorrent vklopljen. (Ne glede na hitrosti prenosov v uTorrentu.)
Ampak nekoliko pomaga patchat tcpip.sys: http://www.lvllord.de/?url=tools. In sicer ne na 50, kot je default, ampak vsaj na 500.

bluefish ::

brez skrbi, v pripravi je že nova verzija (trenutno še Beta). Če jo tracker podpira, potem jo kar naložite.

racunalnicar ::

Kadar ne uporavljaš uTorrenta, pod opravili klikn končaj opravilo, pa bo potem mogoče kej bolš.

BlackHole ::

Katero opravilo bi naj končal, od čega?
LP Marko

bluefish ::

od utorrenta.

BlackHole ::

Nima to opravilo veze. Saj ko ga ne uporabljam, dela povezava normalno, zakaj bi karkoli zapiral?!
LP Marko

AndrejS ::

Kriv je verjetno router, ker ne prenese velikega števila povezav

BlackHole ::

Imam tega, ki se ga dobil pri Amisu. Če kaj vem, imam samo modem.
LP Marko

morboj ::

Jst uporabljam tcpip patch že dolgo časa,limit odprt na 50.Predno sem ga dal pa gor sem se pa zajebavu z utorrentom še prej pa z bitcometom,pa karkoli sem nastavi v nastavitvah ni delal,pa če mi je uploadu samo 2 kilo mi je internet delu zelo počasi.Zdej mi lavfa super upload in download na 80%.

l-note ::

Ja, po vsej verjetnosti boste težavo rešili tako, kot sta opisala neres in morboj.
Če se hočete prepričati ali je to res pravi vzrok za upočasnitev, poglejte, če se v Event Viewerju pod System kdaj pojavljajo warningi z oznako eventa 4226 (TCP/IP has reached the security limit imposed on the number of concurrent TCP connect attempts.) - tole velja za Win XP, za Visto ne vem.
Drugače pa sem pri patchanju pustil kar default nastavitve, se pravi 50, in dela brez problemov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: l-note ()

BlackHole ::

Kaj se da dobit kak preverjen link do tega patcha , saj to je menda kak freeware?
LP Marko

bluefish ::

in kaj je narobe z linkom, ki ga je prilepil neres? Stvar sem nekaj časa nazaj tudi jaz potegnil iz te strani. Če pa datoteki ne zaupaš, potem zip naloži na eno od strani, ki naredijo online virus test.

BlackHole ::

Narobe je samo to, da sem ga spregledal. ;)
LP Marko

HeXeD ::

Ali je mogoče kateri preizkusil ali mogoče dela tisti patch na Visti?

Sicer pa sem danes naložil uTorrent 1.8 Beta pa mi net dela veliko hitreje.
HeXeD

BlackHole ::

Aha, bom probal še ta Beta, ker doma mi tisti patch ni kaj dosti pomagal (nisem še restartal), v službi je pa opazno boljše.
LP Marko

kranjskijože ::

Jaz sem to težavo rešil tako da sem si naložil novi utorrent 1.8Betta version in pa downloadal patch katerega ste omenjali že v zgornjih postih vndar za win Visto saj imam Windows Visto Home Premium. Še link klik. KO downloadate to .exe datoteko jo zaženete kot administrator in sicer run as administrator ter pod new value vnesete npr.100 in kliknete add to tcpip.sis in število max povezav se vam bo povečalo iz 25 na 100.

P.S. odkar sem naredil zgoraj navedeno se pravi naložil nov utorrent in spremenil max število povezav lahko brez problemov brskam ko mi odjema z hitrostjo 100kB/s in uploada z hitrostjo 15kB/s.:D

Zgodovina sprememb…

kmetek ::

torej priporočate zadnji utorrent beta?

BlackHole ::

Meni je tisti patch rešil zadevo. Torrent sem obdržal isto verzijo, 1.7.7.
LP Marko

dremavec ::

Patch mi ni pomagal, sem si pa našel 1.6.1. in mi sedaj deluje vse skupaj spet neverjetno hitro :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težava z u torrentom

Oddelek: Omrežja in internet
287038 (4680) MrStein
»

utorrent blokira ves promet - vista sp1

Oddelek: Omrežja in internet
153039 (2698) kumer
»

Windows XP, brskalnik in uTorrent skupaj gredo ne?

Oddelek: Pomoč in nasveti
193124 (3124) bluefish
»

Dobrodošli v preteklost...

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
184776 (3525) MrStein
»

BitTorrent pohrustal μTorrent (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
9115088 (12218) simnov

Več podobnih tem