» »

Suse Linux 10.1 - tezava z vstopom v sistem

Suse Linux 10.1 - tezava z vstopom v sistem

iztok15 ::

Na racunalniku imam Suse linux 10.1. Vceraj zvecer sem racunalnik normalno ugasnil, ugasnil se je brez tezav, vse je delalo tako kot mora. Danes prizgem racunalnik, se nalozi grub, iz menija izberem suse linux 10.1, sistem se zacne nalagati, vendar preden mi pokaze stran, kjer izberes uporabnika, vpises uporabnisko ime in geslo, gre sistem nazaj v kao dos, napise Welcome to Suse linux 10.1, nekaj stevilk... eno vrsto nizje pa
linux login:
Tja vpisem uporabnisko ime root, nato mi napise se geslo, kamor vpisem geslo za root. Nato traja nekaj casa ter izpise Error in service module in ponovno vrstico za vpis uporabnika. Racunalnik sem veckrat resetiral, vendar je zmerom isto. Kaj se je pripetilo sistemu??? Kako to tezavo resiti??
Hvala za vsakrsen odgovor.

Lp
Iztok

Tomay ::

Si si odprl ssh?
Potem se lahko probaš logirat s Putty.

Poizkusi še z safe mode.
Voodoo 4Ever

iztok15 ::

Ssh imam zaprt, če dam safe mode je isto.

kriko1 ::

Kaj pa če se prijaviš kot navaden uporabik in ne root? Si nalagal kake popravke za xorg? Imaš švoh geslo aka "janez123"?

iztok15 ::

Tudi če se prijavim kot navaden uporabnik ne pridem not. Nalagal nisem ničesar, ker sem začetnik v linuxu. Samo pred 2 mesecema sem naložil sistem in ga od takrat nisem nič spreminjal. Geslo imam pač kombinacijo črk in številk, računalnik je moj, nihče drug ga ne uporablja.
Sem probal računalnik zagnati z DVDjem, na katerem imam ta linux, v meniju je opcija rescue sistem, katero sem izbral. Nato sem prišel v ukazno vrstico, v katero bi moral pisati določene ukaze, ki se mi tudi sanja ne katere. Piše #Rescue: in nato moras pisati ukaze. A li kdo to ve, kateri ukazi bi bilo pametno uporabiti?

kriko1 ::

Si kaj delal kot root, prej? Ker se mi zdi čudno da kar naenkrat te ne spusti več not. Kaj pa diska imaš še dovolj fraj? Če ne, sprosti recimo /tmp prek rescue (primer):
#mount /dev/sdb5 /mnt
#cd mnt
#rm -rf tmp
#cd ..
#umount mnt

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kriko1 ()

iztok15 ::

V bistvu sem se zmerom v sistem prijavil kot root. Vendar sem potem samo ali uporabljal Firefoxa, Writerja ter Gimp.
Sem probal zgornje ukaze, vendar mi že pri prvem ukazu napise, da te mape na najde.
Da disku sem imel naslednje stanje: particija \ je bilo 2GB prostega, \home je bilo 1GB prostega, \swap imam velikosti 512 MB (pomnilnika imam 256 MB) .

Lp

kriko1 ::

Tisto so samo primeri, /dev/sdb5 je recimo / pri meni.

V bistvu sem se zmerom v sistem prijavil kot root. Vendar sem potem samo ali uporabljal Firefoxa, Writerja ter Gimp.

Torej si poganjal brskalnik pod root pravicami? Ne vem kaj je sedaj narobe, vendar ti lahko repair pomaga (zagon z dvd-ja -> install -> repair)

nonenone ::

meni isto počne v solaris 10, normalno sem inštaliral, pa enkrat dela v grafiki enkrat se zažene v konzoli, kaj mu je ne vem, dvakrat sem že inštaliral, išče nek login in password, čeprav ti pri inštalaciji pusti da se prijaviš brez tega, vglavnem čudno, lp

kriko1 ::

V tvojem primeru bi pogledal X log


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux USB in počasen prenos podatkov

Oddelek: Operacijski sistemi
51073 (944) CCfly
»

Suse linux in MX1000

Oddelek: Operacijski sistemi
251172 (895) roli
»

Suse linux 10.1 nekaj vprasanj!!

Oddelek: Operacijski sistemi
161551 (1102) fx
»

Dva diska, dva OS, en GRUB -> kako izklopit grub in linux

Oddelek: Operacijski sistemi
131748 (1586) zee
»

Linux in prepoznavanje trdega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
9839 (791) Brane2

Več podobnih tem