» »

utorrent blokira ves promet - vista sp1

utorrent blokira ves promet - vista sp1

kumer ::

Pozdravljeni.

Torej imam težavo. Uporabljam zadnjo verzijo utorrenta 1.8.1 ki mi pa popolnoma blokira ves ostal internet, torej ne morem odpret nobene strani, prebrat pošte...

Omejil sem upload in download v utorrentu vendar tudi to nič ne pomaga. Sem tudi odstanil in na novo naložil utorrent vendar tudi to nič ne pomaga.
Edina rešitev problema je da znova zaženem pc, potem IE.. dela brez problema, čim pa zaženem utorrent ostanem brez interneta...

Sicer res že dolgo nisem uporabljal utorrenta vendar kolikor se spomnim tega problema v preteklosti nisem imel.

Prosim za nasvet.

Hvala
LP

NoXy ::

Enake probleme sem imel jaz pojavili so se kar naenkrat.(zdaj mi spet lepo dela ker sem umes formatiral)

AndrejS ::

Omejit si pozabil max. število povezav

kumer ::

imam linijo 20/4, router ni priklučen

kako moram sedaj to omejit v utorrentu da bo internet še delal skupaj z utorrentom

pogledal sem tudi v event viewer in mi napiše napako 4226, sem pogooglal vendar ni kaj dosti na to temo napisanega za visto

kakšne ideje?

LP

PromeuZ ::

The EventID 4226 means, that there are to many concurrent TCP connection attempts. A connection attemp is a query to a computer, if it accept the TCP connection or not. If the computer is for example no more existent, it will be waited for a few seconds, until a timeout occurs and the connection attemp get canceled.


Kot je že AndrejS svetoval:
uTorrent
ctrl + P
Pasovna širina
Število povezav

Sicer pa imaš patch za visto oziroma navodila kako to rocno preko registra urediti - tukaj.
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

norcuron ::

Ali pa CfosSpeed inštaliraš pa ne rabiš nič "na roke" popravlat pa ne vem kakih povezav limitirat. Men dela, ko cuker, odkar sem ga inštaliral na mašino in laufata web, mailer normalno, istočasno pa utorrent na polno kolko gre brez štekanja, zatikanja in podobnih težav.
Great are mysteries of the mind ... or not?

Binji ::

Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Goldee ::

Meni je utorrent to počel na Windows XP (sp2). Ko sem namestil najnovejšo različico u torrenta, so ti problemi izginili. Imaš pa precej napisanega na to temo na njihovi uradni strani.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

kumer ::

hvala:))

na utorrent strani-forumu nisem nič našel na to temo

kateri od teh patchev pa je najbolši, malo se bojim da mi bodo naredili več škode kot koristi
sicer pa sem tukaj našel še en tak patch:

http://www.mydigitallife.info/2008/02/1...

bom pa seveda še najprej sprobal zmanjšat nastavitve v utorrentu , imaste kakšna priporočila kako nastavit za 20/4 povezavo

LP

kumer ::

no sedaj sem nastavil v

preferences,brandwidth

maximum upload 30

global max number of connection 15
max number of peers per torrent 8
max number of slots per torrent 4

in sedaj lahko tudi surfam, ali je to prav nastavljeno
lp

Tr0n ::

NOD32 user?

Preberi si uTorrent FAQ.

kumer ::

ja, sem nod32 user, samo zadnja verzija 1.8.1 naj več nebi imela problemov z nod32
ali sem kaj zgrešil

ali je napaka 4226 povezana z nod32? 8-O

hvala
LP

Binji ::

NOD32 naj ne bi imel vec teh tezav ja. Tisti patch z mydigitallife sem tudi jaz testiral, pa dela samo za dolocene verzije tcpip.sys in mi je, preden sem to ugotovu, onemogocu zagon sistema :) Sem moral obnovit tcpip.sys da je spet delalo.
Tega, katerega link sem jaz dal, sem instaliral na Visti SP1 in na XP SP3 pa dela vse ok. Nastavljeno imam trenutno na 200 povezav in dela vse gladko, skupaj z uTorrentom.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

kumer ::

sedaj sicer nič ne vlečem dol u utorrentom vendar pa me nekaj bega

ali se ta problem pojavlja samo na malem odstotku vista sp1 , ker če bi bil to večji problem potem bi verjetno bilo v googlu in po forumih veliko na to temo napisanega

v čem je torej provblem, zakaj nekater nimajo nobenih problemo? ali gre samo za napačne nastavitve utorrenta

hvala
LP

Binji ::

ce si ze nasel toliko patchev, bi lahko se malo spremljevalnega besedila prebral... :)
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

kumer ::

no, očitno je moj problem izginil z novimi nastavitvami (nizje vrednosti) ....tako ne bom rabil nič patchat :))
ker MS lahko čez noč izda kakšen popravek tcpip.sys in potem bi imel samo težave...

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težava z u torrentom

Oddelek: Omrežja in internet
287038 (4680) MrStein
»

uTorrent in Telemach

Oddelek: Programska oprema
295406 (4513) poweroff
»

uTorrent problem

Oddelek: Programska oprema
143034 (2285) Andruxa
»

uTorrent 1.7.7 mi precej upočasni povezavo

Oddelek: Omrežja in internet
254800 (3348) dremavec
»

pocasnost brskanja pri uporabi utorrent

Oddelek: Pomoč in nasveti
142327 (2098) mmaestro

Več podobnih tem