» »

Sprememba na večih html straneh

Sprememba na večih html straneh

jack10 ::

Se da kako v dreamweaverju 8 narediti spremembo na večih straneh naenkrat. Npr. imam 80 html strani. Na vseh imam na levem povezave. Želel pa bi eno povezavo spremenit se da kako to naredit na vseh straneh naenkrat ker vsako stran posebej spremninjat je popolnoma zamudno.

gregaster ::

mislim da se to da naredit samo, če bi si prej naredil template. potem bi template spremenil in na vseh straneh katere bi bile po tej predlogi narejene bi se spremembe videle.

R33D3M33R ::

Dreamveawerja že lep čas ne uporabljam, ampak verjetno ima vgrajen search & replace. Torej odpreš vse strani, stisneš search & replace in če je koliko toliko dobro narejeno bo imel tudi opcijo zamenjaj v vseh dokumentih. Če tega nima pa imaš na voljo brezplačen urejevalnik Textpad, ki to omogoča (pa še regularne izraze po vrhu).
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

jack10 ::

Ja se da s tem find and replace spremenit tekst kaj pa linke?

jack10 ::

ali pa barvo neke tabele

R33D3M33R ::

Za linke pač daš iskanje po html tagih. Ne vem kako ima program to narejeno. Tak po logiki ti govorim:

Če si delal v design viewu (ali kakorkoli se že imenuje), preklopi na code view, kjer vidiš kodo

Poiščeš href="link/link.html" in ga zamenjaš z href="link/link2.html".

Za tabelo poiščeš table background="#ffffff" in zamenjaš s table background="#000000" oz. kakor pač imaš.

Mislim da bi tak drag program moral to omogočati.

Še en nasvet: Svetujem ti, da elemente čimbolj oblikuješ s CSS. V vse datoteke prilepiš link do css datoteke in ko spremeniš barvo se to pozna na celotni strani. Precej boljše kot pa search/replace.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

bluefish ::

za sinhronizacijo linkov lahko uporabiš tudi Site Managerja. Vseh teh 80 strani dodaš vanj in potem je tako spreminjanje enostavno.

forca ::

Jaz bi proso, če mi lahko kdo kaj več pove o totem templatu(kak se naredi, shrani...), ker sem poskušal pa mi ni šlo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse, kar ste si želeli vprašati o CSS, pa si niste upali. (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Izdelava spletišč
1297331533 (55682) htmltroubles
»

tabela s poštnimi številkami in kraji

Oddelek: Programiranje
228549 (7927) Ashrack
»

Prikaz šumnikov z UTF-8 ?

Oddelek: Izdelava spletišč
88996 (8870) Person
»

Spreminjanje vsebine več strani hkrati v DW

Oddelek: Izdelava spletišč
131396 (1223) garg
»

Pretvarjanje povezave v link

Oddelek: Izdelava spletišč
181861 (1639) darh

Več podobnih tem