» »

Spreminjanje vsebine več strani hkrati v DW

Spreminjanje vsebine več strani hkrati v DW

garg ::

Kako je najlaže spremeniti obliko oz. vsebino več ali vseh strani hkrati v Dreamweaverju?

Primer:

Stran vsebuje 50 strani na katerih je navigacijski menu enak in se na vseh straneh nahaja na enakem mestu. Želim spremeniti besedilo le enega linka v navigacijskem menuju.
Kako se da to spremeniti naenkrat, tako, da ni potrebno popravljati posebej vsakega od 50-tih navigacijskih menujih? Oz. kako zgraditi stran, ki bo omogočala take popravke?
Imajo tukaj kako vlogo templati?

Hvala za vsak nasvet!
Pozdrav vsem

urban99 ::

Er... navigacijski menu bi moral v library-ju naredit.

edit: zdaj je kar je - tako, da po mojem najhitrejše narediš tako da v Find and replace nareidš spremembo kode in to v vseh dokumentih (Entire site ali kako se že imenuje možnost)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: urban99 ()

Ziga Dolhar ::

Za konkretno spremembo sledi urbanu99, za naprej pa uporabljaj Dreamweaver Templates (v navezi z Library, seveda).

Z DWjem si dobil še nekaj tutorialov in knjigo Using Dreamweaver; priporočam, da si prebereš poglavje o predlogah [templates].
https://dolhar.si/

Elemen_T ::

Zdej samo neki pametujeta vidva! Sej bo dečko že dojel, da bo potrebno malo dinamike v stran...

do takrat pa:
1. spremeni tisti link ali karkoli že spreminjaš
2. prekopiraj še nespremenjen menu, ga pasteaj "Edit/Find and replace", v "replace" pa vstavi novo kodo.
3. Find in: open documents, search: source code

Ziga Dolhar ::

... sej ... mu je Urban točn to povedal, ne? 0:)
https://dolhar.si/

Nebomgabiksa ::

Pa fatje sej niste resni... 8-O (garg pa meri v pravo smer)

DW ima za ta namen TEMPLATE. Tam lepo narediš menije in podobno šaro in vsako stran kreiraš s pomočjo tega templeta. In ko spremeniš template se (v mojem primeru) spremeni 243 srani >:D

Insert - template Objects - Editable region
oz. kar Clrl-Alt-V
(sevedaj prej označiš polje, ki hočeš, da je editable; n.pr. celica, tabela, iframe...)


PS: madona kolikorat sem popravljal ta odgovor ?! :))

Zgodovina sprememb…

xpozed ::

Eden izmed načinov, ki je "trotl safe" je tudi z include funkcijo php (vsaj tako imam jaz na svoji strani) poštimano za menuje, da mi ni potrebno na roke dobesedno spreminjati vsako pod stran -> spremeniš include file in se zadevica vidi na vsek 50 (ali več podstraneh) ;) .

garg ::

Res hvala vsem, grem eksperimentirat pa malo prelistat knjigo DW.

garg ::

Rešitev (če bo kdo povpraševal po enaki zadevi)
+ še dodatno vprašanje:

1. postaviš spletno stran oz. podlago spletne strani in jo shraniš "as template"

2. vsaki naslednji novi strani pripneš obliko templatea tako:
New page, pol pa: Orodjarna-Files-Assets-Templates(ga označiš)pol pa: Apply(gumb spodaj) in prazen New page dobi obliko templatea.

3. vneseš vsebino na vsako stran posebej in dokončaš strani.

4. ko želiš na vseh straneh naenkrat spremeniti nek del, napis ali podobno (ki je na vseh straneh enak)odpreš template, spremeniš kar ti paše in shraniš. DW te vpraša če želiš posodobiti ostale strani. V oknu, ki se odpre označiš strani, na katerih želiš uveljaviti spremembe in to je to.
DW doda spremembe na vseh straneh naenkrat.

Vprašanje je: Ali je nujno potrebno na Templateu označiti območja za urejanje (Editable Regions)?
Meni zadeva (zaenkrat) dela tudi brez dodajanja le teh. 8-O

L.p

garg ::

Ops... ne dela.
Zadeve se učim iz knjige DW MX, ki je grozljivo prevedena...

Ne vem zakaj ampak področja, ki jih določim za urejanje, kasneje ne morem urejati, vsa ostala pa lahko!
V čem je trik?

garg ::

Tako, takšen je problem:

Vstavim editable region (npr. na tabelo) in shranim.

Editable region je označen (obkrožen) z svetlo modro barvo, kompletna stran pa z rumeno in je kao zaklenjena.

Če spremenim karkoli znotraj območja Editable Region in shranim, se sprememba NE prenese na ostale strani, ki so postavljene s pomočjo templatea.

Če spremenim karkoli zunaj območja Editable Region se pa vse spremembe PRAVILNO PRENESEJO tudi na vse ostale strani.

A nebi moralo biti ravno obratno??? Ne razumem ravno najbolje ta Editable Region pa ostale, zaklenjene dele strani.

Hvala še enkrat za vsak nasvet.

Ziga Dolhar ::

> Če spremenim karkoli znotraj območja Editable Region in shranim, se sprememba NE prenese na ostale strani, ki so postavljene s pomočjo templatea.

"Editable region" je tisto, kar boš spreminjal v datotekah, ki so vezane na templejt. Vsa področja zunaj Editable področij so v domeni predloge, karkoli znotraj pa v domeni posameznih datotek.

Če bi ti nekaj spreminjal znotraj Editable regij, in bi se te spremembe prenesle tudi na nižje datoteke, bi s tem razveljavil vse [vsebinske!] spremembe, ki si jih v teh datotekah naredil.

Logično? :)
https://dolhar.si/

Ziga Dolhar ::

Aja, še citat samega sebe, glej 3. post v tej temi:

> Z DWjem si dobil še nekaj tutorialov in knjigo Using Dreamweaver; priporočam, da si prebereš poglavje o predlogah [templates].
https://dolhar.si/

garg ::

Ja, zmedla me je ta "obratna situacija" oz. nekaj stavkov v knjigi DW sem napacno razumel. Sedaj sem zadevo razumel. Ja tudi jaz priporocam vsem zacetnikom knjigo DW!
Hvala se enkrat vsem za pomoc!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Organizacija spletne strani

Oddelek: Izdelava spletišč
111416 (1051) Jan987
»

Template v Dreamweaverju

Oddelek: Izdelava spletišč
101516 (936) gepard69
»

izdelava spletne stvari, en detajl

Oddelek: Izdelava spletišč
101292 (1089) ThinMan
»

Macromedia Dreamweaver MX 2004

Oddelek: Izdelava spletišč
122112 (1729) Jan987
»

Dreamweaver 4 -- help

Oddelek: Omrežja in internet
201226 (1080) Elemen_T

Več podobnih tem