» »

ne "najdem" routerja

ne "najdem" routerja

masterpsi ::

Ok še 1x me je izučilo da ne popravljaj stvari ki delajo. Imam SMC2804 wireless router in sem odprl firewall, nakar sem izgubil povezavo z njim. Nikakor ne morem priti na naslov 192.168.2.1 (kot prej). Router sem resetiral, sam očitno ne znam, ker po resetu mi wireless povezava še vedno kaže ime kot je bilo prej. Ko ga povežem preko kabla mi na routerju zazna povezavo in na PCju piše da išče IP, sam po1minuti (predolgo) mi nastavi IP 169.254.66.254 (???) subnet: 255.255.0.0
Če se hočem wireless povezat z njim najde povezavo, vpišem geslo, ampak se noče povezat. Tle pa me zanima kako resetirat router? funny vem. zadej ima knof k morš s svinčnikom prtisnt notr. Sm prtisnu, tut držu prtisnjeno 5sekund, to naredu pri napajanju in izven napajanja, ampak očitno se noče resetirat. Prav bi prišel tudi manual če ga kdo najde na netu, ker jst ga nisem.

fukin' firewall;( če bi pustu na miru bi blo vse ok.

Spock83 ::

Probi držat reset 10 sekund in več ;)

masterpsi ::

sm probu 15sekund. Pri napajanju in izven napajanja. Ampak ni pomagalo. A je možno, da je možen dostop do routerja samo od določenega MAC naslova? Sam te opcije nisem našel v routerju. Sicer pa sem samo z mojga PCja dostopal do njega.;((

zdej sm opazu da pri napajanju če prtisnem pol čez 1sekundo požmigajo lučke in PC zgubi povezavo, sam pol je vse po starem.

Zgodovina sprememb…

Daedalus ::

Ročno določi mrežni kartici na PC-ju IP recimo 192.168.2.2 in se probaj povezat na router. Bi moglo delat.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

masterpsi ::

tudi to sem. pa ne najde strani. Če pingam pol je ping timeout.

Daedalus ::

Če gre verjeti navodilom za tole reč (maš kaj podobnega?), je treba držat reset tipko nekaj sekund (router na štromu) in ko se vklopijo vse lučke, se resetira na tovarniške nastavitve.

If you use the Reset button on the front panel, the
Router performs a power reset. If the button is held
depressed for over five seconds, all the LEDs will
illuminate and the factory settings will be restored.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

masterpsi ::

tnx za manual. Sm ga iskal 15min pol sm obupal. Ok stvar mi je uspelo zrihtat. Kaj sm naredu? Resetiru sm tako kot 15x prej. Pri napajanju držal reset ene 10sekund. Skratka ... v šesnajsto gre rado :)

tnx! bom vedu za drugič da je treba bit ustrajen z reseti:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Router] Asus WL500g Premium FAQ (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Omrežja in internet
61981345 (13106) brez-imenko
»

tp-link TL-WA730RE kot Wireless Range Extender

Oddelek: Omrežja in internet
315138 (3819) Mikec17
»

[Nujno] Bridiging Modema

Oddelek: Pomoč in nasveti
201582 (1409) zanjan
»

ADSL Callisto821 router (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
32963282 (26977) JoskoMacher
»

router+adsl

Oddelek: Pomoč in nasveti
222153 (1927) TribesMan

Več podobnih tem