» »

Kateri 19" LCD ?

Kateri 19" LCD ?

velecenter.com ::

Potebujem: monitor do 70.000 sit, dvi izhod, rabim za delo z grafiko, ne za igre, firma LG ali Samsung:
Samsung SyncMaster LCD 940N 19"
Samsung SyncMaster LCD 932B 19"
Samsung SyncMaster LCD 950B 19"
Samsung SyncMaster LCD 940BF 19"
LG 19" LCD monitor 1970HQ
Nagradne igre: www.Velecenter.com

frudi ::

za delo z grafiko pozabi na monitorje s TN matriko, ker imajo obupne barve; to vljučuje vse naštete monitorje. rabiš PVA/MVA ali pa glej 20" z IPS (IPS 19" se verjetno več ne dobi).
seveda pa to presega napisan proračun za vsaj 100€...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Rasho ::

Zdravo!

Zdi se mi, da je tole kar primerna tema za moje vprašanje. Hkrati pa se opravičujem, ker sem si jo sposodil. Zaenkrat imam doma 15" CRT Nokia, ki pa počasi a vztrajno "spušča dušo". Odločil sem si, da v kratkem kupim 19" LCD, pa me zanima, kaj priporočate... Računalnik je uporabljen za domačo uporabo, se pravi kar nekaj prebitega časa za njim, kar nekaj igranja iger, mogoče nekaj malega photoshopa in podobnega, a to ni tko drastično. Budget nekako okoli 400€ max. Sem gledal že malo, a me res zanima, kaj vi priporočate, ker takega primera nisem zasledil.

Konfiguracija računala:
AMD Athlon 2600+ 1.92GHz
ATI RadeOn 9550 128Mb
512 RAM-a
za ostalo pa nisem čist prepričan.. mislim pa, da neka osnova je...

Za vse odgovore se že vnaprej zahvaljujem.
Yippie-Kai-Yay Mo*herf**ker!

Grey ::

Rasho:
Samsung 940B za 259€ (mimovrste.com). Ima TN matriko s hitrim odzivnim časom. Za 400€ velik budget je tole najboljši nakup, ker so barve solidne, ko jih nastavite (imam ta monitor in se mi je zdel nekako najboljši od razstavljenih). Sicer pa lahko greste v kako trgovino, kjer so monitorji razstavljeni in pogledate, kateri vam osebno ima najboljšo sliko.

velecenter.com:
Tako kot frudi, tudi jaz pravim, da za delo z grafiko ne bodo primerni monitorji, ki ste jih našteli. Barve niso najboljša vrlina TN matrik. Samsungov 971P je trenutno najboljši za tako delo. Stane pa 346€.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grey ()

Rasho ::

Kaj pa bi priporočal, če recimo ne bi imel omejenega računa, pa še vedno v nekih zmernih cenah. Najboljše razmerje med ceno in kvaliteto?

E: Pri kakšnem osveževanju se začne kazat slabost LCDja pri igrah in filmih?
Yippie-Kai-Yay Mo*herf**ker!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rasho ()

Grey ::

LCD ima fiksno osveževanje 60Hz. Seveda pa to ne pomeni, da slika utripa, ker gre za drugačen način osveževanja. Bolj kot osveževanje je pri LCDjih pomemben odzivni čas. Manjši je, bolje je. Vendar pa na račun tega ponavadi malo trpi kvaliteta barv. 400€ pa je za današnje cene LCDjev precej velik proračun.

V tem primeru bi pa definitivno priporočal Samsung 971P. Res super monitor. Stane pa 346€. Aja BTW pozabil sem omeniti, da je za velik LCD potrebno imeti tudi močnejšo grafično kartico za igranje iger, ker LCDji prikazujejo najboljšo sliko v njihovi "native" resoluciji - za 19" je to 1280x1024. Torej bo za igre 9550 že malo prešvoh.

Rasho ::

Grey, oprosti, moja napaka pri izražanju... Mislil sem odzivni čas in ne osveževanje... Se opravičujem...
Yippie-Kai-Yay Mo*herf**ker!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rasho ()

MEDENA ::

9 tednov so že €.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o LCD od A-Ž (strani: 1 2 3 4165 166 167 168 )

Oddelek: Kaj kupiti
8372981358 (46194) hariscorale
»

kateri 22" lcd monitor? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
35849637 (21282) silo
»

940B ali 913B

Oddelek: Kaj kupiti
132241 (1738) VASkO
»

Nakup 19" - 20" inčnega LCDja!

Oddelek: Kaj kupiti
161859 (1481) urkoman
»

Kakšen zaslon imate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
515178 (4512) ombre

Več podobnih tem