» »

Nakup 19" - 20" inčnega LCDja!

Nakup 19" - 20" inčnega LCDja!

[Op] ::

Hi! Potrebujem pomoč in nasvet o nakupu novega LCDja.

Iščem in iščem a ne najdem pravega ki bi ustrezal mojemu novemu PCu. Pripravljen sem odšteti tja do 150k mogoče tudi več če gre za resnično kaj hudga. Sem imel ogledanga samsunga 204B a so me prepričevali naj vzamem raje takega z aktivno matriko za katerega pa nisem preveč prepričan ker ima slab odzivni čas ter svetilnost in kontrast. Pravijo da naj bi vse to bila le marketinška poteza. Slika je resnično lepa dokler miruje a ne vem kako bi to delalo na moji 7800 gtx in kaki starejši ali novejši igri.

Zanima me če imate kake izkušnje z 16:10 formati? Modela od appla in della ki naj bi bila identična sta enkratna a pravijo da to ni za igre - je pa za filme super ker podpirata HDTV.

Če sem odkrit me še vedno tako po izgledu kot po ceni privlači 20" Samsung 204B ter manjši 19" Samsung 193P z aktivno matriko in slabšim odzivnim časom a ne vem kako bi se odnesla v igrah ter vsemu ostalemu kar sodi k zabavi in tudi resnemu delu :P

numero_uno ::

Jaz imam Belineo 102035w, ki je 16:10 format, pa mi je kar v redu. Vidni koti so super, barve tudi, odzivni čas je v redu.
Drugač pa ga uporabljam predvsem za igre, filme, pa internet.
ACTA, NON VERBA!

kixs ::

Samsung 204b izgleda zelo dober monitor. Ce ga imajo priklopljenega, ti lahko tudi kak spil na njem pokazejo. Res pa je, da bos za optimalno kvaliteto slike moral igrat na 1600x1200 resoluciji! ;)

Ne vem od kje si potegnil "Aktivno matriko" , to imajo VSI!!

lp

Moonman ::

Jaz bi se ozrl še za DELL 2005FPW. ;)
Koliko je budget?


drejc ::

Samsung 193P


Slika ko britev, mislm pa da ma 940B boljše karakteristike in minimalen odzivni čas.
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

opeter ::

Samo ima pa slabši vidni kot. Pri 940B je to 160/160, pri 193P pa je 178/178!!!
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

kar98k ::

kupi Samsung SyncMaster 960BF 19"4ms nadgradnja 930BF
960bf

Redna cena: 120.090,00 SIT

Popust: 18.900,00 SIT
Vaša cena: 101.190,00 SIT

eden najdrazjih 19"lcd monitorjev
predhodnika 930bf so skritizirali zaradi overdrive, ki je na račun kvalitete slike imel hitrejsi odzivni cas 4ms

[Op] ::

kixs97 sam poglej od strani pa boš prec vidu ali imajo vsi ali ne. Sam tolk ti povem da jih ima le par monitorjev aktivno matriko. To mi bi predvsem nucal ce je kdo pr men da se ne pritožujejo da nc ne vidjo he he. Aja še to fajn bi bilo tudi če bi bil v črnem odtenku kar pa kar98k Samsung SyncMaster 960BF ni. Aja imam že vse v črnem (umirjenem) stilu tako da... :P

numero_uno in Moonman kolk špilov pa danes resnično dobr deluje na 16:10?? Aja še to. kako zgleda slika pr kakih dobrih starih špilih?? a fejst poreže in zgleda grdo a??

P.S. a kdo ve a so kaki drobri monitorji po priporočilu od firm kot so ViewSonic, Eizo,... (fajn bi bilo če bi bil v črni barvi :D )

THX in upram na še več predlogov!

opeter ::

Seveda so. Odvisno od tipa monitorjev. Tisti "boljši" od Viewsonic-a in Eizo-ja (isto LaCie, iiyama, NEC) niso za žepe navadnih smrtnikov...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

totek24 ::

Samo ima pa slabši vidni kot. Pri 940B je to 160/160, pri 193P pa je 178/178!!!

Me prav zanima kdo gleda na ekran pod pod kotom 160°

[Op] Jaz bi ti pa kr 204B priporocal. Sploh s tako grafo ga lahko fajn izkoristis, ker ima priporoceno resolucijo 1600x1200 kar bos s tvojo graficno z lahkoto dosegal. Sem ga imel moznost testirat in je slika zelo dobra. Ce bi imel zdaj 120k, bi ga verjetno tudi sam nabavil.
Če kdo kaj rabi: http://www.bolha.com/index.php/ukaz/show/kat/-4/userid/totek

opeter ::

@totek24

Pod ne ampak s strani. Z leve ali pa desne. Tu pa se potem pokaže pomankljivost/slabost majhnega vidnega kota. Si bil kdaj v kakem grafičnem studiu?
No, če si, potem morda veš, da so stranke, ki želijo biti poleg operaterja... torej če bi oni v studiu imeli monitor z 160 ali manjšim vidnim kotom, kaj misliš kaj bi se zgodilo?
Stranka bi ves čas vprašala: "ali je to prava barva? Bo to tako v redu? Zakaj pa je zdaj bolj rumeno kot prej?..."

da monitorje kot so AG Neovo niti ne omenim, ker so za en drek... posebej pa, ker majo nekateri med temi blesketajočo steklo. Phej ;((
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

kixs ::

[Op]
Se mi je zdelo, da mesas pojme :D

Aktivno matriko imajo VSI novi LCD ekrani. Ker nasprotje aktivni, je pasivna in tak monitor ni za uporabo (obupen ghosting in vidni koti)!!

Je pa res, da je pri aktivni matriki vec tehnologij. Te pa se med seboj razlikujejo predvsem v odzivnih casih, prikazu barv in vidnih kotov.

Obstajajo:

- Twisted Nematic (TN)
- In-Plane Switching (IPS)
- Vertical Alignment (VA)

VA imajo navadno najvecji zorni kot (178st).

Vecji kot je monitor, bolj vazen je ta zorni kot. Najbolje je seveda poizkusit v zivo! Morda ti bo 160st cisto dovolj.

LP

M-XXXX ::

Samsung 970. Naslednik 960 ima novo matriko bolse vidne kote,...

frudi ::

poleg tega si splača prebrati definicijo vidnega kota, kot je definirana za lcd-je. to naj bi bil kot, pri katerem kontrast slike pade na 1/10 kontrasta pri kotu 0°.
pri TN matrikah se to zgodi pri ~140°, pri VA in IPS pa nikoli ne pade tako nizko, zato tudi navajajo zanje 178° (če greš še bolj na stran, gledaš na monitor že čisto od strani ali od zadaj :D).
druga stvar, ki ti je ta brezvezna cifra ne pove, je da se pri večjih kotih spremenijo tudi barve, kar je pri TN matrikah dosti bolj očitno kot pri VA (IPS so glede tega podobni VA, z izjemo črne barve). pri VA matrikah slika tudi pod čisto ekstremnimi koti (blizu 180°) zgleda precej blizu pravi, tako po barvah kot po kontrastu. pri TN pa že pri direktnem gledanju v sredino monitorja pod pravim kotom opaziš, da so barve na robovih in vogalih monitorja opazno drugačne kot na sredini.

razlika med TN in VA/IPS, kar se vidnega kota tiče, torej ni samo tistih borih 18°, kolikor bi se dalo sklepat iz specifikacij.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

numero_uno ::

@[Op]

Vse nove igre oz. večina podpira razmerje 16:10, če pa igra ne podpira pa uporabim program Game Resolution Switcher.
ACTA, NON VERBA!

Matek ::

Sam sem bil v podobni dilemi. Imel sem rahlo manjši budžet, odločal sem se med 204T in 970p ter izbral prvega. Kateri je boljša opcija, je čisto odvisno od potreb. 204T ima za polovico večji delovni prostor, kar se je meni zdelo zelo pomembno, pa tudi zaradi narave panela ima boljši reakcijski čas. 970P pa ga poseka v vsem ostalem, ker večji model trpi za vsemi tipičnimi šibkostmi TN panelov. Že z majhno spremembo vidnega kota se barve spreminjajo, so tudi bolj sprane kot pri 970P, pesti pa ga tudi backlight - model je z dna cenovnega razreda (za razliko od 970P), zato je prebijanje na določenih mestih opazno.

Ampak kot sem rekel, izbira je čisto odvisna od tvojih potreb. Jaz hočem quakanje s čimmanj ghostinga in dovolj visoko resolucijo za čimudobnejše delo, medtem ko mi barvna korektnost ne predstavlja posebno pomembne zadeve, pa tudi rahlo neenakomerno osvetlitev in manjši vidni kot brez problema preživim.

Morda bi ti svetoval model 214T. Stvar je 21", kar pomeni še toliko večjo vidno površino, ima VA panel, torej ni problemov z vidnimi koti ter svežino barv, pa tudi hiter odzivni čas ima (8 ms). Stane malo čez 150 tisočakov, ampak po mojem mnenju se ti splača žrtvovati tistega dodatnega cankarja ali dva. Oglej si ga tukaj.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

urkoman ::

Ojla lastniki samsunga 970P

A se tudi vam dogaja da slika na TVju skace ko priklopite LCD in TV (prek skarta) hkrati.
Meni ne pusti ciste slike pa ce se na glavo postavim.
Graficno kartico mam pa FX 5900xt.
Takoj ko priklopim napajanje, cetudi ne prizgem monitorja, se na TVju poslabsa slika u polno :(

Ne vem kje je problem in ce ma kdo resitev ful hvala.

lp u.
Urko Žurko


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o LCD od A-Ž (strani: 1 2 3 4165 166 167 168 )

Oddelek: Kaj kupiti
8372979501 (44337) hariscorale
»

Tezava z Samsung 970p

Oddelek: Zvok in slika
262553 (1335) rikta33
»

LG L2000C-SF

Oddelek: Strojna oprema
232398 (2099) Poldy
»

20'' LCD monitor za približno 100k

Oddelek: Kaj kupiti
182055 (1502) Trdi
»

Samsung 193P ALI Samsung 193P+ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1329460 (6156) Person

Več podobnih tem