» »

persona rudis

persona rudis

asgard2.0 ::

Zanima me od kje mam jest persona rudis ? Kaj sem takega naredil ?
Šiht, CPU , Hrana, Spanje, Šiht ....
  • zaklenil: Primoz ()

billgates ::

Mene zanima kaj sploh pomeni persona rudis in persona non grata???

Stepni Volk ::

Persona - oseba
rudis - grob, robat, neotesan, neolikan, nevljuden; osoren, surov, žaljiv, brutalen,
neuglajen, neciviliziran, primitiven, nevzgojen, neizobražen; prostaški, surov, nesramen; neumetniški, približen; neizdelan, nedokončan, nedovršen; nespreten, neeleganten;

Persona non grata - nezaželjena oseba

billgates ::

Tale rudis si mi pa dobr razložil.Sem vsaj en nevednež manj:D

Zgodovina sprememb…

kokos25 ::

mogoče bi bilo bolje, če bi uporabljali slovenske nazive...

Groba oseba, necivilizirana oseba...nedokončana oseba--->hm, tale mi je še posebej pr srcu>:D
Ne mi ponujat celeronu 366mhz za 70€....hvala...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kokos25 ()

;-) ::

"mogoče bi bilo bolje, če bi uporabljali slovenske nazive..."

so preneu*** da bi znali povedat v slovenščini:\

Korenchek ::

Najbrž je to v latinskem jeziku in to zato, da cel svet ve, za kaj se gre. :)
For those about to rock - we salute you!

BladE_ ::

Men tko ze iz logike pove da je neki slabga! Latinski jezik? Ne vem, men je na prvi pogleda udarl na italjanski :D
Akcija - Reakcija

kokos25 ::

Nekaj slabega...Za PISUNA sm tud mislil, da gre za neko zaničevalnico, no ampak sm kasneje ugotovil, pravzaprav so mi povedal, da gre za pisca...Tk je nanesl, kaj čmo...

Pa brez zamere pisuni...
Ne mi ponujat celeronu 366mhz za 70€....hvala...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kokos25 ()

opeter ::

Saj veste... Rudapythecus...zveni kot italijansko? Matr, pa sej se je italijanščina izoblikovala iz latinščine (podobno kot španščina & Co.) :\ Imajo isto korenino...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

CaqKa ::

proti kateremu členu pa je tema rudis thomas šla navzkriž?

Zgodovina sprememb…

Thomas ::

Rekel sem, naj poumrčkajo Talibane in Alkajdovce. OmegaBlue je pobrisal post. Primož ga je naredil spet vidnega in sem dobil Rudija.

Ne vem, zakaj ga ni prilepil še sebi, saj je vendar naredil vidno nekaj, kar na Slotech baje ne spada! :)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

SaXsIm ::

mislim, ste kot mali otroci, ki grejo odkopat drek, ki ga je pes zakopal. Tudi če se razčisti (po tvoje, zame je že razčiščeno), kaj boš imel od tega? Mentalno zadovoljstvo? A boš spet nabil svoj ego? Mislim, daj če že moreš težit, naredi en prispevek, se opraviči in zaprosi za izbris naziva. Ne pa to :\
SaXsIm

Thomas ::

A da bi se jaz opravičil? A si ti normalen?

Oprosti, a se hecaš, al kaj?!

Nobenega opravičila z moje strani ne bo, to je vendar jasno. Niti ne bom sprejel nobenega opravičila od bwanstva. Čemu le?

Ne Talibanom, ne Alkajdi in ne Slotech bwanstvu se ne mislim niti opravičevati niti jim česarkoli oproščati. Še naprej trdim, da naj NATO vojaki čimprej poumrčkajo Talibe in Alkajdiste v Afganistanu, Primož mi pa ne upa povečati naziva v "non grato" zaradi tega.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

SaXsIm ::

Niti ne vem zakaj bi se ti moralo vodstvo opravičiti? Zato, ker so ti ranili ponos? Po drugi strani si pa *****. Na forumu, daleč stran od Afganistana upaš govoriti take stvari. Me zanima kako bi se upal to dreti sredi Afganistana, obkrožen s Talibani...
SaXsIm

Thomas ::

Tam bi me hitro ubili, to vem.

In zato naj ne bi smel povedati svojega mnenja niti v Sloveniji?

Da bi bile mule vesele?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

dolenska ::

ha ha ha ti thomas si car ha ha ha
madonca kumaj so prejsno temo zaklenil se ze v drugi razpravlja o tem problemu. ha ha ha, tako da pomoje je brez veze brisat al pa zaklepat temo ker bo itak nova narejena in enkrat se bo vrh ST-ja naveličal zaklepat....

CaqKa ::

midi: pol pa bojo thomasa benali, a ne?

jype ::

Ne, samo vedno bolj očitno postaja, da naziv zelo dobro učinkuje.

Prej je bil zoprn, zdaj je pa že skoraj tak vreščeči pamž kot so ostale persone rudis :)

;-) ::

"Rekel sem, naj poumrčkajo Talibane in Alkajdovce. OmegaBlue je pobrisal post. Primož ga je naredil spet vidnega in sem dobil Rudija."

No in kako so ti pol razložili??? V bistvu vrh st-ja hoče kvaliteten forum na nivoju...vendar so oni krepko pod nivojem:\ govorim le za nekatere...

a bom za ta post dobu rudisa je le vprašanje počutja enega od moderatorjev-to je vedno tako...sam zgleda da se pogosto slabo počutjo pa težijo, lah bi se mal sprostili-za dobro počutje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

CaqKa ::

sam ko pa nekdo misli da je iz stripa...

Thomas ::

Razlagali so najprej, da je to pozivanje k genocidu, nekaj takega.

Potem so se nekoliko umaknili in trdijo, da je to pozivanje k vojni.

Pozivanje k vojni je pa tudi, če rečeš naj obračunajo z narko karteli v Kolumbiji.

Po njihovem. Oziroma, tukaj jim nekoliko zmanjka štrene, ne vedo kaj bi rekli.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jype ::

God, root, what is different?

Slab prevod. Pitr ne zna najbolje angleško.

;-) ::

moderatorji delujejo zadnje čase zelo nesložno- eni brišejo, drugi delajo teme vidne... kaj če bi kdo od njih argumentiral tole?

v slogi je moč.:D

EDIT: "Oziroma, tukaj jim nekoliko zmanjka štrene, ne vedo kaj bi rekli."

HeHe to me spominja na čase ko sem hodo še v vrtec:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

dolenska ::

hja ne upajo se ga banat ker.......
pol bo pa krnaenkrat prisel na forum nek thomas 1 sli thomas 2 in to lahko ponavlja do konca.
in vrjetn se jim je brezveze s tem igrat. sicer pa ne vem zakaj ne pustijo thomasa na miru. pač ima mnenje da bi blo treba ubit do smrti tiste bin ladne pa kva jst vem kako jim je ime...... a je to tak big deal... sej oni talibani imajo prepričanje da je treba vse drugače verujoče pobit in to prepričanje z dejanji tudi potrjujejo.
thomas pa ne misl naredit kaj podobnega, pač izrazil je svoje mnenje in razmišlanje kar pa ni prekršek in tudi časi kaznovanja različno mislečih ljudi je minil....očitno ne povsem......

jype ::

Thomas> Razlagali so najprej, da je to pozivanje k genocidu, nekaj takega.
Thomas> Potem so se nekoliko umaknili in trdijo, da je to pozivanje k vojni.

Jaz tega nisem videl. Videl sem samo, kako si narod praktično obsodil na smrt. Bilo bi lepo, če bi zdaj ta velecenjeni narod prišel, in te uničil. Ampak na srečo ta narod ni tolk kolektivno primitiven kot neki brezvezniški penasti Slovenčki z manjvrednostnimi kompleksi, kajne. Morda se bo kakšen od njih spustil na tvoj nivo, seveda, a malo možnosti je za kaj takega. Kar se njih tiče si irelevanten.

;-) ::

HeH kak se bom smeju ko bo ta tema zaklenjena..žrebajmo kdo naj odpre novo oz. izbermo si enih par naslovov za naprej:D

a ni to svobodna država v kateri lah vsak izrazi svoje mnenje? torej tud thomas-sej nima tok neumnega mnenja (men je všeč oz. se strinjam)

jype ::

midi> sej oni talibani imajo prepričanje da je treba vse drugače verujoče pobit in to prepričanje z dejanji tudi potrjujejo.

Tudi če bi bilo to res, bi Thomasu skozi prste lahko pogledali samo v primeru, da bi bil Taliban. Pa se izdaja za pripadnika zahodne civilizacije, zato se mora ravnati po pravilih zahodne civilizacije, ki skuša takšna prepričanja izkoreniniti, ne pa spodbujati njihovo širjenje.

Thomas ::

> Videl sem samo, kako si narod praktično obsodil na smrt.

Če tegale ne boš dokazal, bom razmislil, če se mi splača, tožiti te.

Tožbo bi sicer gladko dobil, samo ne vem še, če je vredno.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

> bi Thomasu skozi prste lahko pogledali samo v primeru, da bi bil Taliban.

Talibanom je torej to dovoljeno, gospod multikulturalist?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

dolenska ::

ok naslednja tema ker to bojo itak kmal zaprl bi se lahko poimenovala:
1: svoboda pisanja na ST-ju tema o thomasu
2: kaznovanje drugače mislečih tema o thomasu
3: bin laden in kdo ga ne mara tema o thomasu

aja vrjetn bom naslednji k bom dobu naziv al bojo pa kmal zbrisal tale post

jype ::

EWEER> a ni to svobodna država v kateri lah vsak izrazi svoje mnenje? torej tud thomas-sej nima tok neumnega mnenja (men je všeč oz. se strinjam)

Ni, še zdaleč ne. Je bolj svobodna od severne sosede, kjer greš npr. zaradi zanikanja holokavsta v zapor, a tudi pri nas še zdaleč ne moreš kar izražati svojega mnenja na poljuben način. Omejen si s pravicami vseh tvojih sodržavljanov in seveda z zakonodajo (ki niti ni tako blazno zanič).

Thomas lahko reče, da se mu zdi ukvarjanje z določenimi ljudmi neproduktivno, ne sme pa javno povedat, da bi celotno ljudstvo, pleme ali karkoli tipi že so, kar izbrisal z obličja zemlje, ker je to v nasprotju z zakonodajo v tej državi. Ker če bi to bilo dovoljeno, bi seveda neko drug brez težav obtožil RKC za vse gospodarske, politične in upravne težave naše republike, malo nahujskal ljudi šibkega uma, ki v deželi očitno niso tako redki, in bi začela tečt kri. Ker smo takšne poteke dogodkov že videli v preteklosti in nam niso bili všeč, smo v zakonodajo zapisali ustrezne inhibitorje vedenja, ki lahko do tega privede.

jype ::

Thomas> Talibanom je torej to dovoljeno, gospod multikulturalist?

Ne, nikjer pa ne piše, da jim je prepovedano pogledat skozi prste. Tudi tebi so dolgo časa gledali skozi prste, a tvoj poziv na genocid je bil jasen, kratek in jedrnat. Ni mi ga treba dokazovat, ker se ga ne da narobe interpretirati. Tožbo bi vsekakor dobil zgolj v primeru, da je ne bi sprožil.

tonic ::

vsak lahko pove vse; to je to, to je v bistvu "umetnost" komuniciranja... da so teme polne konstruktivnih, odprtih, demokratičnih... odgovorov

pa naj se gre o talibanih al pa o sosedovih rožah...

keep peace

dolenska ::

jype: nism nikol reku da naj talibanom pogledajo skozi prste ampak sm reku da oni kar rečejo tudi storijo. thomas pa je samo izrazil svoje mnenjne kar pa na ST-ju ne bi smel. to sm celo jst pogruntal

jype ::

Kdo pravi, da Thomas ne bi smel na ST-ju izrazit mnenja?

Zakonodaja zgolj prepoveduje sovražni govor. V definicijo tega vsekakor spada njegov poziv, ki ga pač ne bom limal vsepovsod, ker je v svojem bistvu nacistično gnil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

tonic ::

mogoče pa je v trenutku jeze, nad talibani, o katerih poslušamo skor vsako uro v novicah, poročilih, cajtngah... samo izrazil mnenje, v katero so ga prisilili mediji s svojim poročanjem...

verjetno so že te bedarije še koga drugega razpizdile, če že ne na miljone ljudi...

Zgodovina sprememb…

gzibret ::

> a bom za ta post dobu rudisa je le vprašanje počutja enega od moderatorjev-to je vedno tako...

Moderatorji nimamo te pristojnosti. Lahko pa podamo predlog tajni policiji. Ob tej priložnosti tudi javno izrazim moje mnenje, da bi bilo dobro tudi kakšnemu jype-tu podeliti naziv, ker ne zna drugega, kot dražiti Thomasa (lahko bi rekli, da tudi jype podpihuje rasno sovraštvo, sicer posredno, ampak vseeno).

Oba se obnašata kot dva otroka :|
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

jype ::

Ja, samo jaz se z veseljem opravičim, da sem bil zloben in sem nagajal.

Nekateri pa s posrednimi grožnjami mislijo smrtno resno.

Stepni Volk ::

Malce ste zašli s teme. Malce višje imate zapisano, kaj naj bi "persona rudis" pomenila. V pravilih je zapisano, zakaj se jo podeli in kako se jo odstrani.

Za podelitev je včasih dovolj eno dejanje, drugič kumulativa.

IgorGrozni ::

Če je tole pravilni navedek, Thomas: >>>Kill them all! Allah jih bo že sam posortiral po pasmi. Kateri je Taliban, kateri pa Alkajdist.

Žalitve, ki jih uporabljaš v drugih razpravah, občasno razumem. Ne odobravam, a razumem. Včasih si ne moreš pomagati. Ne ti, ne jaz.



Poziv, kot je zgoraj, kjer naj bi povpreko ˝iztrebili˝ Talibane in Alkajdovce zgolj zaradi sicer res ekstremno drugačnega mišljenja ( in ravnanja) in ne kaznovali posameznike po njihovi krivdi (ki jo je potrebno dokazati), je pa primitivizem. Prav enak primitivizem, kot poganja talibanstvo in alkajdizem. Stopnja civiliziranosti in kulturna razlika med tabo in njimi ni ravno velika.
Civilizacijska in kulturna razlika, superiornost in naprednost zahodne civilizacije, ki je imaš tako polna usta, je prav v tem, da takšno zagovedno, besneče javno hujskanje k pobijanju (tudi na tem forumu) ni dovoljeno. To je tista razlika.


Poglej okoli sebe, oglej si tele Rudise. Tile so ti civilizacijsko in kulturno očitno najbolj podobni. Otroško izzivanje samo potrjuje sorodnost.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sovrazni govor na slovenskem spletu (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
709836 (8556) jype

Thomas PNG #2

Oddelek: Slo-Tech
382701 (1811) kuglvinkl

Thomas PNG (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Slo-Tech
1577689 (5963) Vajenc
»

Sprememba pravil (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
15714790 (9421) JanezekNovak

Thomas dobil "persona rudis" (strani: 1 2 )

Oddelek: Slo-Tech
786445 (5141) opeter

Več podobnih tem