» »

Kateri Internet ?

Kateri Internet ?

boset ::

Živjo!

Mogoče kdo ve kateri internet se mi splača vzet.
Potrebujem hitro linijo. (Trenutno sem na ADSL-SIOL - 384mbps)
52 EUR na mesec, kar je preveč za tako linijo (takraten pogoj je bil ISDN)

Na voljo imam T2 cca. slabih 300m oddaljenosti.

sodček ::

mislim, da si si odgovoril že sam. 8/1 mbps za 27 ojrov se sliši kar v redu, knede?

boset ::

sodček: to že vem ja
Zanima me če T-2 deluje tak ko je treba. ali so kje težave, namreč pri siolu nisem nikoli imel težav razen pri ceni : )

sodček ::

sam uporabljam t2 linijo kakšen dober mesec. do sedaj nobenih težav, hitrosti se držijo obljubljenih (8/1).

probleme kaže iskati drugje: v kadru in organizaciji. na t-2 so organizirani kot krdelo spuščene živine. resno. sam sem čakal na priključitev več kot 2 meseca samo zaradi njihove neorganiziranosti in nesposobnosti ljudi na njihovem helpdesku (ne krivim sicer njih, temveč ljudi, ki postavljajo pravila v tej t.i. organizaciji). pomagal je tretji obisk izpostave v kranju pa še sam ne vem zakaj (btw ti fizični obiski so bili popolnoma enaki pogovorom po telefonu, ker na t2 pač ne moreš priti do ljudi, ki dejansko o nečem odločajo, ampak samo do kurirčkov; edino kar me je presenetilo, je dejstvo, da v prostorih nimajo nobenega varnostnika, ker tja običajno hodijo precej razpizdeni ljudje;)

s tehnično pomočjo zaenkrat še nisem imel stika, ampak tam znajo bit mal bolj normalni (po izkušnjah prejšnjega providerja telemacha, kjer sem se sicer z ljubljanskim štabom lahko zmenil vse, na gorenjski podružnici pa živijo v drugem svetu; dobesedno, človek ne more verjet da se pogovarja s predstavniki istega podjetja!)

suma sumarum: zadeva funkcionira, dokler gre vse po začrtani poti. na odklone od te se na t-2 ne odzovejo prav dobro (ampak tako je najbrž več ali manj povsod)

boset ::

dobro povedano sodček,
8/1 - kolk ti kaže največ (kB/s) ko kaj prenašaš ?
(recimo primer: prenesem nekaj z spleta al pa torrenta pa sem prišel na največ 122kB/s)

predvidevam pa, da ti downloada okoli 1000kB/s ali 2mB/s)

edit: aja 8/1 kaj to je v bistvo razmerje 8 downloada / 1 uplouda

napiš k me ful zanima : )

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boset ()

bartmatej ::

Ne 8 paprik pa 1 paradajz

sodček ::

ja, jasno 8 dol, 1 gor. prevedeno v kB: mal čez jurja dol (oziroma 1 MB) in 128 gor. torrenti mi pridejo max tam mal čez 900 kB, če ustrezno znižam upload. upload pa tam nekje okol 110 kB, če ga spustim z vajeti (malo je omejen tudi v routerju, mislim da na ene 95 %).

jrtjtejtt ::

jst mam t-2 10/2 približn en let in laufa dobr. držijo se obljubljenih hitrosti tak da je na torrentu download včasih tud okol 1MB/s. težave so včasih. se zgodi vsake par mescev da net neha delat za kako uro dve. včasih dajo obvestilo na svojo stran da ne bo neta ker potekajo dela včasih pa tud ne. sicer pa ti priporočam t-2, ker majo dobro (nizko) ceno.

boset ::

he, dobrt to. Definitivno bolš ko siol! za totih 52 ojrov ko jih zaj k siolu mečem, mam raj za isti denar T-2 10/2.

Thanx za odgovore. Če še pa kaj moram vedet, (tisti ko mate izkušnje z t-2) pišite.

T-2 coming soon!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boset ()

;-) ::

Super dobre izkušnje:D

Če ti kaj ni prav napišeš tukaj na forumu v temo |T-2 informacije| nekaj v smislu "tale t-2 zadnje čase serje...sem razočaran!" pa se ti kar trije javjo da jim pošlji ZS pa bodo zadevo uredil:D
hec hehh

Do sedaj super:D

boset ::

odgovor že najbrž vem.

bom pa vseeno vprašal; kako je kaj pri pingu (recimo na igrah, ki podpirajo Multi Player - igranje preko interneta)

na trenutni liniji 384kb/p zadeva dela tam od 90 pa do 200 pinga (stem da imam vse ostalo izklopljeno p2p programi, firewire, ....)

kako je s tem pri T-2 liniji (8/1 ali 10/2) ?

javr ::

dostikrat se omenja "torrent". Jaz sem tole presnel in inštaliral takrat, ko se je nekje pojavil link za "jelinčičevo" Piramido, drugače pa ne najdem neke uporabnosti. Npr. če v Emule natipkaš "avsenik", dobiš prek 300 odgovorov. Če pa v Bittorrent vtipkaš avsenik, je odgovorov 0 (z besedo: nič).
A pol tale torrent ni isto kot mula ?
Drugače pa uporabljam Voljatel 10x (512/128), ker so pač prvi prišli na trg z ADSL brez vezave na ISDN, a z vezavo na 24 mesecev. Zdaj, po (skoraj) dveh letih, pa bom naredil primerjavo med T2 in Voljo, da vidim, kaj se bolj splača. A kolikor sem zadeve sproti spremljal, se mi zdi, da je Volja malce zaspala v razvoju, še zmeraj te silijo v časovne vezave, itd....

vice boy ::

Ne delujeta tako kot ti misliš
:P
Osel gre samo enkrat na led, človek pa dvakrat.

'FireSTORM' ::

(Trenutno sem na ADSL-SIOL - 384mbps)

ne verjamem da maš tako povezavo...:D
Those penguins.... They sure aint normal....

;-) ::

mbps?

slava tebi

boset ::

'FireSTORM' : ne u bistvu imam - 1024 / 512 (Siol - 38 kbps) to je sam overall oznaka.
Aja kbps (mbps - sem se zmotu) drugač bi blo pa fajn ja.

sej pravim da mi gre največ 122kb/s

Matheeew ::

....če se ne motim...imaš:
- 1024/256kbps?
- vleče ti 122 KBps?

boset ::

točn tak, ko bo t-2 bo bolš.

Senitel ::

Najprej se odloč ali govoriš o bitih (b) ali bajtih (B). :\ Siol, T-2 in vsi ostali v komunikacijah govorijo o bitih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Senitel ()

boset ::

jasno da v bitih (internetne hitrosti se običajno pretakajo v bitih)

danielka84 ::

vedno se pretakajo v bajtih!>:D

AndrejS ::

Kateri Internet ?

Jaz sem pa skoz mislil da je internet samo eden.... zgleda sem dolgo živel v zmoti :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejS ()

boset ::

Kadar govorimo o hitrosti interneta, govorimo v bitih (b)
Za pretok je pa bajt ja (B)

oboje je pa povezano.

AndrejS
edit: internet je eden ja nič nisi zamudil, razen v hitrosti in prenosu (kb Mb Gb) - bit
(kB MB GB) - byte

pa pustmo zdaj to (glej post)

boset ::

Sem opazo, da so pri nas okol hiše telekomovci hodli, he he, bojo optiko napelaval.

300m od centrale pa optika, nimam kaj rečt (zakon) naj brž kopljejo.
grem definitivno na T-2 + optični kabel

amigo_no1 ::

O bitih govorijo zato da je večja številka :\
(nekaj podobnega kot avtomobilski proizvajalci o KM (konjska moč) in ne o kW , je pa tam faktor 1.36 in ne 8)

OmegaM ::

Jaz se tudi odlocam med ponudniki za ADSL, ker T2 pri nas ni, mi ostane samo SIOL/AMIS/VOLJA in sem se odlocil za AMIS, upam da modra odlocitev.

Na siol imam trnutno zelo grenke spomine
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OmegaM ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Merjenje hitrosti downloada/uploada (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Omrežja in internet
449386048 (2606) dussan
»

Telemach trojček

Oddelek: Omrežja in internet
134035 (2690) Spajky
»

Internet 10 mb/s, downloada le z 770 kb/s

Oddelek: Omrežja in internet
476178 (5166) Senitel
»

T2

Oddelek: Omrežja in internet
161882 (1263) ljusmir
»

SIOL ADSL2+ (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
31037292 (16699) Primoz78

Več podobnih tem