» »

Windows XP Firewall in več mrežnih povezav - nastavitve

Windows XP Firewall in več mrežnih povezav - nastavitve

Modri dirkač ::

Naslednji problem:

Desktop računalnik je priklopljen na internet in ima omogočeno ICS.




Na njega je priklopljen Laptop preko Wireless ad-hoc povezave.



Povezava dela odlično, tako internet kot filesharing ne delata problemov vse dokler ni vklopljen WindowsXP Firewall na Desktop računalniku, da bi zaščitil internet povezavo.

Takrat se na Laptopu Internet Gateway zbriše iz Network connections in tudi ime laptopa izgine iz Workgroupa tako da ne morem dostopati z Laptopom na Internet. Filesharing še nekak dela, ampak zelo počasi.

Zdej probal sem firewalle-at samo internet povezavo na desktop računalniku ampak očitno ni ratalo, oz. a je to sploh to omogočeno?



Stvar potem zgleda takole, ampak se stanje žal ne spremeni.




Kaj je tukaj treba še nastavit, da bom imel samo Desktop računalnik navzven zaščiten, pa da je v lokalni mreži oz. ad-hoc povezavi firewall izključen?

Upam, da sem dobro razložil problem.
Hvala.
Everybody lies!

Utisevalec ::

Heh imam podoben problem .. da ne bom odpiral nove teme ..

torej, dva racunalnika,
1. rac: vezan na ADSL modem, win xp firewall vkljucen, wireless v ad hoc mode-ju
2. rac: wireless v ad-hoc modeju

Problem: internet dela ali pa ne, oziroma spletne strani delajo ali pa ne, oziroma, google, slo-tech ... VEDNO dela, najdi.si, hotmail.com NIKOLI ne dela ...
Sumim da gre pri teh spletnih straneh za kakšne različne porte, ampak se mi do tja še ni uspelo prebit! Help ...:(

panece ::

sem dal skozi ta problem. Poglej nastavitve MTR in podobna jajca za internet. Na vseh mašinah tudi ruterju mora biti enak.
Najlažje to nastaviš tako, da vzameš poljuben internet optimizer (na netu jih je dovolj tudi free, Tuneup, windowscare... )
ga zaženeš na vseh mašinah in stvar (najdi.si) dela.

`ripper` ::

Edina pametna funkcija XP firewalla je ta, da se ga da izklopit. Ampak res edina. Na tucows poisci zadevo imenovano Sygate personal firewall. Zadeva je zastonj, dela pa vec kot super dobro... In lahko ji reces, da naj se obnasa kot firewall samo za mrezno, ki je priklucena na net oz. WAN, medtem ko se LAN (se pravi lokalna mreza) lahko obnasa cist svobodno. Imam doma tako resitev in z njo vec kot zadovoljen..

Plus to, da ta firewall uporablja rulse, ki mu jih sam nastavis, se pravi lahko reces, da vsi IPji, v obsegu lokalne mreze dostopajo do kiste nemoteno, medtem ko zunanje pac blokira.
bibl bubl babl ble
tukej sicer napišeš, kaj maš v ohišju, sam mene je mal sram... :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zastonj SMS sporočila na najdi.si ?

Oddelek: Loža
133124 (2429) WinsuckeR
»

Siolov moderator - HACKER ?

Oddelek: Loža
432921 (1358) BigWhale
»

WRT54G v5.0

Oddelek: Omrežja in internet
302430 (1643) luser2
»

wireless mreža

Oddelek: Kaj kupiti
332956 (2164) pujsek_
»

Lan med win 2k inwin 98se (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
654946 (4182) Klemenn

Več podobnih tem