» »

Internet 10 mb/s, downloada le z 770 kb/s

Internet 10 mb/s, downloada le z 770 kb/s

grisha ::

Zdravo,

Mene zanima ali je to normalno da imam povezavo 10mb/s DL, in mi downloada največ z 770 kb/s. Pred pol leta mi je downloadalo še z 1mb/s, od takrat naprej pa z 770 kb/s največ ... Koliko je sploh oz. bi moral biti DL speed glede na informacije ko "kupiš" internet. Če kupiš npr. 10mb (DL) / 768 kb (UL) ->tako kot jaz, s kolikšno hitrostjo bi mi moralo downloadat in uploadat?

Slikca:



Lp, grisha8-)
  • spremenil: grisha ()

Tac20 ::

1.25 mb/s download, upload pa 96 kb/s

grisha ::

Aha, a ve kdo mogoče kaj bi lahko bilo narobe oz. zakaj mi downloada samo z 770 kb/s ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: grisha ()

KoMar- ::

Še vedno ne ločite b od B...

ReBi ::

a samo 770... ni dost seederjev;)

Tac20 ::

Še vedno ne ločite b od B...


oprosti mi, jaz to ločim::

Samo zmotil sem se ko sem pisal

Zheegec ::

Aha, a ve kdo mogoče kaj bi lahko bilo narobe oz. zakaj mi downloada samo z 770 kb/s ?

Hitrost prenosa preko interneta je odvisna še od bistveno več stvari, kot samo povezave od PONUDNIKA (ISP) do TEBE. Nekdo mora najprej te podatke spraviti do ponudnika, ta nekdo pa je pri P2P neka fizična oseba za nekim računalnikom. Pa nikoli ni izkoristek 100%. Predlagam, da poizkusiš nekaj downloadati iz Microsoft.si, tam ponavadi gre do maksimuma hitrost povezave.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Pesimist ::

Jaz vedno dosegam maximalni downlad na dolocenih popolarnih strsni kjer so vecinoma swedi. :D . To pa je 2.3MB/s v mojem primeru. Naredi kaki speed test kot ta.
http://speedtest.si:8080/ Ta je se najbolsi za slovencke sej mi vedno prav pokaze.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

levaky ::

Če imaš Siol internet in ta črn siolov modem, potem kliči na siol, naj ti naredij upgrade modema. Sem imel enake probleme. Nekateri firmware ga serjejo oz ne delujejo dobro z utorrentom(informacije iz iskratela).

Jaz imam firmware 5.1.19b3-3.17-1.66.31 in dela odlično!

grisha ::

Imam internet od AMISA, am.. 770 to je maximum, ki mi downloada pri tej povezavi seederjev je lahko kolko hočeš, največ mi z 770,..
ampak ne vem, včasih mi je downloadalo z 1MB največ z 1,2MB; in ne razumem zakaj mi je padlo na 770..

ne_kdo ::

na amisu majo to nekak neurejeno. pri punci mamo internet 10mb in tudi ne vleče dol polno nekje 500kb/s. moram zdaj tiste teste opravit ko jih imam pa jim vse skupaj poslat, ker to je too much res da tak počasi dela.
grisha pokliči na amis in povej v čem je problem in ti bodo poslali en mail in narediš teste jim pošlješ pa upajmo da bodo kaj uredili.

lp

grisha ::

na amisu majo to nekak neurejeno. pri punci mamo internet 10mb in tudi ne vleče dol polno nekje 500kb/s. moram zdaj tiste teste opravit ko jih imam pa jim vse skupaj poslat, ker to je too much res da tak počasi dela.
grisha pokliči na amis in povej v čem je problem in ti bodo poslali en mail in narediš teste jim pošlješ pa upajmo da bodo kaj uredili.

lp

ja hvala, sem jim ravnokar poslal email. :D

MK42 ::

Mogoče ker tako malo oddajaš?
Če premalo oddajaš, ne prejemaš kolikor bi lahko.

gokky ::

Pri AMISu imajo opakete v obliki "do 10MB". Če imaš tak paket, ti lahko pravno-formalno gledano dela tudi 56kbps (beri 7kB/s). Se pa trudijo, da dela vsaj 1mbps.

imagodei ::

Pri 10Mbit povezavi je 770 kB/s zmerno dober prenos.

10 Mbit = 1280 kB = 1,2MB

770 kB/sek je res samo 60% izkoristek, je pa odvisno, kaj še zraven počneš. A streamaš kakšen live radio? Ali si ziher, da imaš računalnik čist spyware nesnage? Kakšen router imaš? Si menjal driverje za mrežno kartico oz. ti ga je zamenjal Windows update?
- Hoc est qui sumus -

Valvoline ::

Pr men je max DL 110kb, ta se pa joče ker ima 770kb :)
LOL

jrtjtejtt ::

Pr men je max DL 110kb, ta se pa joče ker ima 770kb :)
LOL


Ja če kupiš nek paket, pol pričakuješ da to tudi dobiš, a ne. Glede na poste, je videt, da linija ni sposobna večje hitrosti, zato je prav da se zbuni. Jst mam 10/2 paket in mi dela 1100 KB dol pa ene 250 KB gor tko da je kr dobr. Če bi jest mel tolk mal bi se isto bunu. Mam pa t-2. Je pa res, da pri torrentih pri takšni povezavi ne moreš rečt da je vedno linija kriva.

delfinus ::

Za primerjavo. Imam 8/1 paket pri T-2 in mi dol povecini vlece z 880 do 900kb/s. Sam sem na "dolvlek programih" zabremzal na DL 800kb/UL 80kb, da ne bremza pol ko srfas ali pa poslusas radio. lp, D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

destiny ::

Paket je DO 10Mbit, kar pomeni da če imaš v realnosti 770kB/s je to zelo ok :)

OChack ::

Pri 10Mbit povezavi je 770 kB/s zmerno dober prenos.

10 Mbit = 1280 kB = 1,2MB

770 kB/sek je res samo 60% izkoristek, je pa odvisno, kaj še zraven počneš. A streamaš kakšen live radio? Ali si ziher, da imaš računalnik čist spyware nesnage? Kakšen router imaš? Si menjal driverje za mrežno kartico oz. ti ga je zamenjal Windows update?

v teh 10Mbit je treba še redundanco štet, ki je odvisna od dovžine posameznega paketa (procentualno)dalši oz večji ko je paket man je redundance in obratno (glava paketa se ne spreminja veliko v primerjavi z vsebino paketa) torej lahko za primer uzamete USB 1.1 standard ali pa 10Mbit ethernet, kjer vemo da je realna hitrost bila okoli 1MB/S -raje manj
Int€l inside, IDIOT Outside

grisha ::

Ma komaj čakam da dobimo optiko T2 tukaj pri nas pa preklopim takoj ;)

grisha ::

Pri 10Mbit povezavi je 770 kB/s zmerno dober prenos.

10 Mbit = 1280 kB = 1,2MB

770 kB/sek je res samo 60% izkoristek, je pa odvisno, kaj še zraven počneš. A streamaš kakšen live radio? Ali si ziher, da imaš računalnik čist spyware nesnage? Kakšen router imaš? Si menjal driverje za mrežno kartico oz. ti ga je zamenjal Windows update?


Ja, za spyware na mojem računalniku sn 90 % ziher na bratovem ko pa je direkt na modem pa nwm. Router imam Speedtouch 706i, za te driverje pa nwm :S.

imagodei ::

Brat je direkt na modem priklopljen? Kaj pa on DL-ja takrat, ko ti hočeš imet polno brzino?
- Hoc est qui sumus -

AapocalypseE ::

grisha, ko downloadaš kaj in hočeš vedet s kolko ti max. downloada je najboljše, da brat izklopi računalnik ali prekine povezavo, da maš res vso linijo za sebe. Kolega ma 10mega od amisa in mu downloada z 1.1MB/s. Jaz mam 4mega in mi downloada z 480kB/s oz. če si dam vlečt dol kak driver, ko je direkt povezava pride tudi na 500kB/s. 770kB/s za 10mega je malo.

Valvoline ::

http://www.speedtest.net/
Preverjanje hitrosti povezave in ping.

Revenant ::

najboljši test je dolpoteg 170 MB velikega rara iz siol serverja. Ampak se ne spomnim linka. Fajlu je mislim da ime TEST_DOWNOLAD.rar
Bolje golob v roki kot kurac na strehi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Revenant ()

grisha ::

Brat je direkt na modem priklopljen? Kaj pa on DL-ja takrat, ko ti hočeš imet polno brzino?

Ne sej ko sn testiro je bil njegov računalnik izklopljen in je vseeno šlo do 770, sem piso na amis in so rekli, da je modem povezan na 7Mbps zaradi slabših linijskih parametrov.

Revenant ::

Ne sej ko sn testiro je bil njegov računalnik izklopljen in je vseeno šlo do 770, sem piso na amis in so rekli, da je modem povezan na 7Mbps zaradi slabših linijskih parametrov.

Kje je pol poanta 10 mbit paketa? Lahko izbiraš med civilno tožbo, sabotažo firme, atentatom odgovorneaa.:)
Bolje golob v roki kot kurac na strehi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Revenant ()

gokky ::

Lahko pa prej prebereš drobni tisk in ugotoviš, da nimaš "10mbps" paketa ampak si dobil "DO 10mbps" paket

Zheegec ::

Joj ne, potem bo pa ves jezen klical ponudnika, zakaj mu downloada 14,345345345% počasneje, kot bi moralo.

Isto, kot tisti bedaki, ki težijo, da so kupili nov računalnik in ne deluje zvok, potem pa ugotoviš, da zato ker ima piratske WinXP SP1... Takšne je nujno potrebno prijavljat inšpekciji...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

AapocalypseE ::

Zakaj pa na piratskih xpjih nebi delal zvok? Sej za zvočno si daš sam driverje gor :D

Zheegec ::

Pri novih rabiš UAA driver od MS, ki ne dela brez SP2. SP2 pa ne gre na stare piratske SP1 zaradi serijske številke...

Anyway, ni to bil moj point. Pač ne dela 100% hitro, boste pa počakali malo dlje da se vaše "legalne" vsebine prenesejo.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

AapocalypseE ::

Ja glede na to da plačuje 10mega linijo dobi pa cca. 330kB/s slabši download. Ni malo...

Zheegec ::

To je download preko torrentov, ko ni važna samo povezava do ISP, ampak še kaj več.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

destiny ::

Poleg tega je treba ŠE ENKRAT POVDARIT da je paket DO 10 mega in ne 10 mega. Kdo ne prepozna razlike, StreetRacer mogoče?

imagodei ::

OK, razumemo. Naslednjič pa poskusi še POUDARIT, namesto POVDARIT.
- Hoc est qui sumus -

Pesimist ::

Ni tega do 10Mbit. Ce ma fizicno linijo omejeno na 7Mbit kot so mu rekli te enostavno ni tega podstavka do 10Mbit temvec do 7Mbit. Sej za njega ni 10Mbit dosegljivo v dobenem primeru.

Drugace pa mas nekje 6.2Mbit na centrali priblizno. Ce ne dosegas vec kot 770.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

destiny ::

Sej mu blokado lahko odstranijo, pa mu bo povezava zaradi slabe linije stalno padala. Vsaj pri meni je blo tako. Ko sem skrajšal napeljavo v hiši je blo že boljše, na žalost pa imam zelo staro napeljavo iz zunanje omarice v hišo tako da se mi stabilno poveže pri max 6Mbit.

imagodei ::

Zakaj potem plačuje 10M paket?
- Hoc est qui sumus -

Valvoline ::

770k = 0,8MB na sekundo x60 je 50 mb na minuto
50x60= 3GB na URO ???? Več k dost.....:D
V 10tih dneh 24\7 delovanja nafilaš enega WD mybook 500gb... al pa 2 mogoče.8-)
Ena igerca al pa DVD film stane več k mesečni znesek za internet :)

Zgodovina sprememb…

buneech ::

imagodei: mislim, da on plačuje paket DO 10M.

Valvoline ::

Je pa sranje res k jaz plačlam za 1mb enako k eni za 10mb.... Brezveze...
:D

destiny ::

Zakaj potem plačuje 10M paket?

Plačuje verjetno enak ali podoben akcijski paket kot jaz. Lahko pa bi plačeval več za redni paket z nižjo hitrostjo samo zato, ker z njegovo linijo ne more doseči 10Mbit. Se ti to zdi racionalno?

imagodei ::

buneech, on plačuje paket do 10M, ampak baje ima uraden odgovor od ISP-ja. Če kar citiram OP-ja:
Ne sej ko sn testiro je bil njegov računalnik izklopljen in je vseeno šlo do 770, sem piso na amis in so rekli, da je modem povezan na 7Mbps zaradi slabših linijskih parametrov.


Če priznavajo, da njegova linija ni DO 10M, potem naj ne plačuje paketa DO 10M.
- Hoc est qui sumus -

destiny ::

Če priznavajo, da njegova linija ni DO 10M, potem naj ne plačuje paketa DO 10M.

Ja, prav maš... Boljš da plača nekaj € več za 4Mbit povezavo iz redne ponudbe. Bravo, dobra ideja! Bo vsaj dobil kar je plačal, ane?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: destiny ()

buneech ::

Če je akcijska cena nižja, od recimo 4M paketa, zakaj bi potem plačeval več, da dobi manj. Bistvo DO 10M paketa je, da ti zagotovijo največjo hitrost ob stabilni liniji.
Jaz osebno imam rajši 7M po akcijski ceni (v paketu DO 10M), kot pa 4M ali pa 8M po višji ceni.

Pesimist ::

Nehajte bluziti ker je cisto brezpredmetno in od situacije do situacije razlicno. Fakt pa ostaja da paket Do 10Mbit nemore bit sinhroniziran na 7Mbit ker je to potem do 7Mbit in obracaj kak ves in znas. Zdaj pa ce je 10Mbit ceneje kot kaj druga pa je brezpredmetno v osnovi in cisto situacijsko. Sevedno pa je to internet do 7Mbit na katerem nikdar nebos vido vec kot to kaj mas. Ceprav vedno veselo povdarjas da je to paket do 10Mbit, na ceniku ja v praksi pa ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Senitel ::

Glede na napisano je on na Amisovi centrali in ima en paket z dinamično hitrostjo do 10Mbps, kar pomeni, da je njegova sinhronizacija 7Mbps povsem vredu (glede na pogodbo, ki jo je podpisal).
Noben ISP ti ne garantira, da boš lahko pri 10Mbps paketu vlekel iz Amerike z 10Mbps... Tistih 10Mbps imaš garantiranih praktično samo do DSLAM-a na centrali!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Merjenje hitrosti downloada/uploada (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Omrežja in internet
447375952 (51563) Tero
»

Siol povečal hitrosti tudi 1mbit uporabnikom (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
528596 (6453) Veron
»

Rezultat uzakonjenega oglaševanja garantirane hitrosti interneta na Madžarskem medel

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
298298 (7121) ss1234
»

paket Amis 10mb download hitrost 30kb

Oddelek: Omrežja in internet
243126 (1856) Rippy
»

Amis 10MBps/768kBps

Oddelek: Omrežja in internet
101709 (1485) gpc17

Več podobnih tem